جهت کارشناسی رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 09120610658
مطالب گوناگون آیفون تصویری

بهترین آیفون تصویری در ایران + مزایا و معایب

با گسترش شرکتهای تولید درب باز کن در ایران رقابت جهت پیشی گرفتن از رقبا بیشتر شده و همین امر در تمام دنیا باعث پیشرفت تکنولوژی شده است. هر شرکتی در رقابت با بهترین آیفون تصویری در ایران قدم بر میدارد. در این مطلب سعی شده تا معایب و مزایای همه آیفون های تصویری را نام برده و همه آیفون ها را با هم مقایسه کنیم. پس تا انتهای مطلب مارا یاری نمایید.

در ایران باید این نکته را پذیرفت که تولید آیفون تصویری بیشتر مونتاژ آن است نه تولید قطعات چرا که ایران تولید کننده هیچ یک از قطعات الکترونیکی در بازار جهانی نیست. بدین صورت که بسیاری از سازندگان آیفون تصویری در ایران فقط به فکر مونتاژ آن هستند.

اگر به طور کلی به آیفون های موجود در بازار ایران نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که اکثر آیفونهای موجود در بازار ایران از سیستم چهار سیمه و یا پنج سیمه استفاده میکنند. آیفونهایی نظیر کوماکس سیماران سوزوکی آلدو الکتروپیک تابا کوکوم و … که به نحوی در تولید آیفون تصویری از یکدیگر تقلید کرده اند. تنها برند متفاوت در نصب آیفون تکنما است که از سیستم هفت سیمه استفاده می کند. که همین امر دارای مزایای بیشتری است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

مقایسه بهترین آیفونهای تصویری از دید کارشناسی ما

آیفون تصویری الکتروپیک
الکتروپیک

۱ : آیفون تصویری الکتروپیک:

شرکت الکتروپیک شرکتی معتبر در ایران است برخی از نصابان راحتی تعویض قطعات در آیفونهای تصویری الکتروپیک را مزیتی نسبت به دیگر رقبا می دانند که اگر منصفانه به آن نگاهی بیاندازیم آیفون تصویری الکتروپیک و شرکت الکتروپیک همواره سعی نموده تا محصولات خود را متمایز از دیگر شرکت ها بکند ازین رو تغییراتی را در ساختار آن به وجود آورده که البته باید گفت این تغییرات بسیار نا چیز و فقط در ترتیب سیم بندی آن صورت گرفته است. اما اگر نگاهی موشکافانه به تعمیرات تخصصی آیفون الکتروپیک بیاندازیم خواهیم دید که برخی از اجزای استفاده شده در آیفون الکتروپیک بسیار قوی و برخی دیگر ضعیف میباشند.

معایب :

 1. استفاده از سیستم چهار سیمه آنالوگ
 2. پشتیبانی نکردن از سیستم خطی و سری
 3. تغذیه دوربین پنل از گوشی واحدها
 4. قطعه هوک به کار رفته ضعیف بوده و بیشتر آیفون های الکتروپیک دچار زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک و ضعیفی در صدا هستند.
 5. جوابگو نبودن تعداد واحد بالا در محصولات قدیمی شرکت

مزایا:

 1. خدمات پس از فروش قوی
 2. تعویض راحت قطعات معیوب حتی توسط افراد عادی
 3. استفاده از بردهایی با طول عمر بالا
 4. تعویض راحت قطعات برای نصابان و تعمیرکاران آیفون تصویری
 5. اضافه شدن سیستم آی پی در محصولات جدید شرکت

۲: آیفون تصویری تکنما :

آیفون تصویری تکنما بهترین آیفون تصویری در سیم کشی خطی
تکنما

آیفونهای تکنما بعد از ورود به بازار ایران سر و صدای زیادی در بین نصابان آیفون ایجاد کردند. چرا که این نوع از آیفون با پشتیبانی از سیستم هفت سیمه برای نصاب های آیفون تصویری معضل بزرگی در نصب آیفون تصویری ایجاد کردند. که البته با تدابیر به موقع این شرکت جهت آموزش رایگان نصابان این معضل برطرف گردید. شرکت تکنما به جرات میتوان گفت در زمینه طراحی آیفون های متفاوت قدم برداشت و در این راه محصولات بی کیفیت نیز تولید نمود که مشکلاتی بسیار ایجاد می کرد. اما با تدبیر به موقع و آپدیت نرم افزاری به هنگام توانست محصولات قدیمی را از بازار جمع آوری نماید و محصولات جدید را روانه بازار کند. هرچند محصولات قدیمی این شرکت همچنان در بازار به وفور دیده میشود که تا سالهای بعد تعویض خواهند شد. می توان یکی از بهترین آیفون های تصویری در ایران را سری جدید تکنما دانست.

محصولات جدید این شرکت بسیار مقاوم تر از محصولات رقیبان در ایران است و به عنوان مثال قطعه هوک این آیفون تصویری از دید این گروه که تعمیرات تخصصی آیفون تصویری انجام میدهد بسیار با کیفیت تر از محصولات دیگر با برند دیگر است. بیشتر مشکلات این آیفون های تصویری مشکلات نرم افزاری و کدینگ است که با کمی حوصله میتوانید نحوه کد دادن آیفون های تصویری را ببینید. حال در زیر به معایب و مزایای ای مدل از آیفونها میپردازیم :

معایب:

 1. لحیم کاری ضعیف دهنی گوشی در برخی مدلها
 2. شلوغی خط در تماس واحد با واحد در تعداد واحد بالا ( البته با نصب ایزیلاتور مشکل برطرف می گردد)
 3. کم بودن تنوع محصول
 4. معضل تامین قطعات در مناطق دوردست و شهرهای کوچک

مزایا:

 1. خدمات پس از فروش قوی در ایران
 2. استفاده از سیستم هفت سیمه
 3. قابل استفاده در سیستم تک خطی و سری
 4. کاهش هزینه ها در کابل کشی
 5. طول عمر بالای قطعات
 6. قابلیت کد دهی در آیفونها
 7. عدم نیاز به دکودر و سوییچر و..

۳ : آیفون تصویری سیماران:

آیفون تصویری سیماران از بهترین های آیفون تصویری
سیماران

آیفون سیماران نیز از سیستم چهارسیمه پشتیبانی می کند. این آیفون در بازار ایران جهت مقایسه بهترین آیفون تصویری بسیار محبوب گردیده و از نظر نصابان این شرکت پاسخگوی تمام نیازهای مردمان عزیزمان در سراسر ایران می باشند. آیفون های تصویری سیماران بسیار خوش رو و ظاهر خوبی دارند اما اگر از حقیقت نگذریم محصولات این شرکت بسیار شبیه به محصولات کوماکس و آلدو و سوزوکی می باشد به طوری که حتی تجهیزات این شرکتها در بسیاری از محصولاتش یکیست. حال این که کدام شرکت پیشرو در تولید بوده و کدامیک بیشتر کپی برداری نموده را به انتخاب شما میگذاریم. محصولات این شرکت از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند و مشکل این شرکت بیشتر در ضعیفی صدا و کیفیت پایین دوربین در حالت شب است.

در زیر معایب و مزایای آیفون را مورد بررسی قرار می دهیم.

معایب:

 1. استفاده از سیستم چهار سیمه
 2. غیر قابل نصب در سیستم تک خطی و سری
 3. دوربین ضعیف در شب
 4. صدای ضعیف محصولات پایین رده
 5. کیفیت پایین جهت نصب در ساختمان هایی با تعداد واحد بالا

مزایا:

 1. تنوع بالای محصول
 2. خدمات پس از فروش قوی در ایران
 3. کیفیت قطعات با طول عمر بالا
 4. کیفیت صدای بالا در محصولات مشابه سوزوکی
 5. قابل نصب بر روی آیفونهای سوزوکی و آلدو و کوماکس

آیفون کوماکس در مقایسه با بهترین آیفون تصویری در ایران

آیفون تصویری کوماکس جزو بهترین آیفون تصویری
کوماکس

آیفون کوماکس در ایران یکی از قدیمی ترین آیفونهای موجود در سطح شهر است. در میان مردم یکی از محبوب ترین برندهاست ولی همچنان از سیستم چهارسیمه پشتیبانی می کند. البته کره ای آن دیگر در بازار موجود نیست. اما بسیاری از فروشندگان به محصول های کپی و چینی معتقد هستند. محصولات چینی این شرکت بسیار ضعیف بوده و از دید این گروه متخصص در تعمیرات به جرات میتوان گفت یکی از ضعیف ترین محصولات در ایران می باشند. در مقایسه بهترین آیفون تصویری در ایران محصولات های کپی آیفون کوماکس بسیار کیفیت بالاتری دارند ولی قیمت بسیار بالاتری از محصولات مشابه ایرانی دارند.

حال در زیر به معایب و مزایای این نوع از آیفونها می پردازیم.

معایب:

 1. استفاده از سیستم چهارسیمه
 2. پشتیبانی بسیار ضعیف در نوع چینی
 3. کیفیت برد ضعیف در تولید چین
 4. صدای بسیار ضعیف در نوع چینی
 5. خرابی چند ماهه بعد از نصب در نوع چینی
 6. پیدا نشدن قطعات در تعمیرات در هر دو نوع چینی و های کپی

مزایا:

 1. قابل استفاده در برندهای سوزوکی سیماران آلدو
 2. تنوع محصول بسیار بالا
 3. نصب راحت
 4. صدا و تصویر خوب در نوع های کپی
 5. کیفیت بالا در نوع های کپی

آیفون تصویری سوزوکی:

آیفون سوزوکی
آیفون

آیفون تصویری سوزوکی یکی دیگر از شرکت های تولید کننده آیفون تصویری است که میتوان آن را با محصولات با کیفیت مقایسه نمود این شرکت محصولاتی با برندی اندونزیایی وارد بازار ایران نموده که بسیاری از محصولات این شرکت بسیار مناسب ساختمانهای با تعداد واحدهای پایین و متوسط در ایران است. قیمت مناسب این محصولات توانسته محبوبیت بالایی را بین مردم ایجاد کند. آیفون های تصویری این شرکت قابل نصب بر روی آیفون های تصویری کوماکس سیماران آلدو و کنوی می باشد. ازین رو بسیاری از مردم به راحتی میتوانند این محصول را انتخاب نموده و نصب نمایند.

معایب

 1. محصولات مشابه با آلدو و سیماران
 2. سیستم چهار سیمه
 3. نیاز به سوییچر و دکودر در سیستم کدینگ
 4. خدمات ضعیف
 5. کیفیت پایین محصولات در ساختمان هایی با تعداد واحد بالا

مزایا

 1. قیمت مناسب
 2. کیفیت تقریبا مناسب تجهیزات نصبت به رقبا ایرانی
 3. نصب موازی و سری
 4. صدا و تصویر مناسب

مقایسه آیفون تصویری تابا نسبت به دیگر رقبا

آیفون تصویری تابا یکی از قدیمی ترین آیفون های تصویری در ایران که همواره همگی این آیفون را به عنوان بهترین آیفون تصویری در ایران می شناسند. حال باید نگاهی دقیق تر به محصولات این شرکت انداخت تا صحت این صحبت مشخص گردد.

عکس نمونه آیفون تصویری تابا
آیفون تصویری تابا

شرکت تابا در ابتدای ورود به بازار با محصولات صوتی خود که کیفیت بسیار مناسبی داشتند توانست تا دید نصابان و فروشندگان آیفون تصویری را به خود جلب نماید. اما فعلا بهترین آیفون تصویری در بازار ایران همان کوماکس بود. رفته رفته شرکت تابا محصولات تصویری خود را روانه بازار نمود و با دستکاری هایی در روند کاری آیفون کوماکس خواست تا محصولاتی انحصاری را روانه بازار نماید. این طرز فکر شرکت تابا سبب شد تا قطعات در تعمیرات آیفون تصویری تابا بسیار کم یاب گردد. حال هدف از این کار فروش قطعات توسط خود شرکت و سود دهی بالا بود یا موارد دیگر نمیدانیم…!

در هر حال اگر محصولات این شرکت برای خرید یکی از گزینه های شما می باشد ، بهتر است تا به خرابی ها و قیمت تعمیرات آن تفکری عمیق نمایید. نبودن قطعات در بازار ایران سبب میگردد تا قیمت تجهیزات و تعمیرات در بین نصابان و تعمیرکنندگان بالا رود و این برای یک مصرف کننده زیاد مناسب نخواهد بود.

معایب آیفون تصویری تابا نسبت به رقبا

 1. استفاده از سیستم چهارسیمه قدیمی
 2. کم بودن قطعات در بازار و به طبع آن بالا رفتن هزینه و تایم تعمیرات
 3. گران بودن قطعات
 4. خدمات متوسط

مزایای آیفون تصویری تابا نسبت به رقبا

 1. کیفیت برد متوسط به بالا
 2. کیفیت بالا در محصولات قدیمی
 3. نصب موازی و سری
 4. تصویر و صدای مناسب

آیفون تصویری کامکث در مقایسه با بهترین آیفون تصویری

آیفون تصویری کامکث یکی از آیفون های تصویری در بازار ایران می باشد که برگرفته از آیفون های تصویری کوماکس می باشد و تقریبا با آیفون های رده چینی کوماکس در یک رده می باشند. آیفون های تصویری کامکث کیفیت پایینتری نسبت به سایر رقبا دارند. اما برخی محصولات نیز در این شرکت کارکد تقریبا متوسطی دارند.

در تعمیرات آیفون کامکث نیز قطعات همانند آیفون های کوماکس چینی به سختی یافت می شود. پس قبل از خرید حتما از قطعات آیفون خود با خبر شوید. حال با یکدیگر به مزایا و معایب این آیفون های تصویری می پردازیم.

آیفون تصویری سوزوکی آلدو کوکوم در مقایسه بهترین آیفون ها

آیفونهایی با برند آلدو و کوکوم و کنوی در ایران دارای سیستم  یکسانی در تولید می باشند. آیفون های تصویری کنوی در میان این آیفون ها کیفیت بسیار بالاتری دارند ولی دیگر تولید نشده یا وارد نمیشوند ولی محصولات موجود در ایران بسیار باکیفیت میباشند.

شرکتی نظیر کوکوم محصولات کیفیت متوسطی را تولید می نماید که این محصولات بسیار مشابه با دیگر برندهاست. قطعات استفاده شده در تمام این محصولات مشترک می باشند و آلدو ضعیف ترین شرکت در میان این محصولات است.

بهترین آیفون تصویری در ایران
آیفون کوکوم

معایب:

 1. استفاده از سیستم چهار سیمه
 2. کیفیت قطعات متوسط
 3. تنوع محصول کم ( سوزوکی دارای مدلهای متنوع تری است)
 4. خدمات پس از فروش متوسط
 5. کیفیت پایین صدا در محصولات آلدو

مزایا :

 1. قابل نصب با آیفونها کوماکس و سیماران
 2. نصب راحت

بهترین آیفون تصویری میان رده در ایران

این سوال که بهترین آیفون تصویری میان رده در ایران کدام مدل است ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده ولی به طور کلی مقایسه آیفونها در شرایط مختلف متفاوت است به این صورت که در انواع سیم کشی ساختمان ها آیفونها کیفیت متفاوتی را از خود نشان میدهند.

به عنوان مثال در یک ساختمانی با یک واحد در هر طبقه ویا چند واحد در هر طبقه ولی سیم کشی مجزا در هر لاین بهترین آیفون تصویری تکنما می باشد ولی در صورتی که سیم کشی متفاوت باشد آیفونهایی با برند سیماران و سوزوکی .. مناسب است.

تجربه این شرکت نشان داده که

 1. تعداد بالا واحدها بهترین روش سیم کشی در آیفونهای ۴ سیمه استفاده از دکودر در هر طبقه است .
 2. در سیم کشی خطی ساختمانها استفاده از آیفون تکنما بهترین گزینه میتواند باشد ولی آیفون تکنما به دلیل استفاده از مقاومت و تقویت تصویر و… نیاز به تخصص متخصصین جهت نصب دارد تا بهترین کیفیت تصویر را ارایه دهد.
 3. استفاده از کارشناس جهت تعیین برند آیفون تصویری برای نصب در ساختمان بهترین گزینه است.

بهترین روش در انتخاب بهترین آیفون تصویری در ایران

قیمت بهترین آیفون تصویری

بهترین راه برای انتخاب یک آیفون مناسب گرفتن کارشناسی از این گروه میباشد. توجه داشته باشید که کارشناسی آنلاین این شرکت رایگان بوده و بهترین راه برای شناخت بهترین آیفون تصویری در ساختمان مسکونی و تجاری شماست. توجه کنید که تمامی نوشته های این صفحه کیفیت تجهیزات را به تنهایی نشان میدهد و در ساختمان و نحوه سیم کشی تماما قضیه متفاوت است.

قیمت ملاک در انتخاب بهترین آیفون تصویری

توجه داشته باشید که همواره بهترین آیفون تصویری گرانترین آن نیست بلکه بهترین آیفون تصویری پولیست که بابت آن پرداخت شده و کیفیتیست که ان محصول یا شرکت ارایه میدهد. آیفون های تصویری را در زمینه تعمیرات با هم بسنجید. همواره یک تعمیرکار آیفون تصویری میداند که کدام آیفون تصویری در ایران بهترین است. هرچند نوع ساختمان و سیم کشی سری یا موازی آن نیز شرط اول در انتخاب است پس با دانستن نوع سیم کشی و جنس آن با کارشناسان ما به صورت رایگان و آنلاین در ارتباط باشید تا شاید بتوانیم در انتخاب یک آیفون تصویری مناسب شما را یاری نماییم.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۳۸ متوسط امتیاز کاربران ۳.۴]
جهت کارشناسی رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 09120610658

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۲۱ دیدگاه ها

 1. سلام برای خانه ۴ طبقه تک واحدی چندتا فروشنده و نصاب آیفون الکترو پیک رو از لحاظ کیفیت و… بهم پبشنهاد دادن، میتونم نظر شما رو بدونم

 2. با سلام آیفون تصویری کوکوم محصول کشور کره جنوبی کیفیت عالی و خدمات بسیار خوبی دارد ولی در قسمتی از مقاله شما متاسفانه در کنار الدو به صورت نامفهوم بیان شده
  شرکت ما محصولات کره ای kocom را ارعه می دهد.

  1. سلام شرکت کوکوم محصولات خوبی را دارد اما به علت کمبود محصولات در بازار ایران کمتر بازدید در صفحات نت را داراست اما در صورتی که نیاز دارید تا دیده شوید لطفا محصولات خود را برای ما ارسال نمایید تا بعد از بررسی در قسمت بهترین آیفون های تصویری در ایران ثبت کنیم.

 3. با سلام به نظر من آیفون تصویری کوکوم یکی از بهترین سیستمهای آیفون تصویری است و کیفیت بالایی نیز دارد علاوه بر کیفیت خیلی خوب طراحی زیبا ی محصولات و عمر و دوام بالای اون بهترین مشخصه است ما با وارد کننده اصلی برند کار میکنیم و تمام مشتریها از کیفیت و خدمات آن بسیار راضی هستند. در مقاله شما از کیفیت متوسط این محصول گفتید که میخواستم اصلاح کنم کیفیت عالی برند kocom با آیفون ژاپن قابل مقایسه است نه برند آلدو

  1. سلام خانم مهسا مقدم
   لطفا جهت تبلیغات لینک سایت را در نظرات وارد نکنید.
   آیفون های تصویری کوکوم موجود در بازار ایران برخی اصلی و برخی تقلبی هستند و این مطلب نوشته شده در زمان قبل است که محصولات چینی در بازار ایران به وفور یافت میشد. حال اگر محصولات اصلی از کیفیت بالا در اختیار دارید لطفا لیستی از محصولات و قیمت آن برای ما ارسال نمایید تا بعد ز بررسی توسط ما مقاله بررسی و تغییر یابد.

 4. متاسغانه مارک سوزوکی ساخت ایران و برد چینی یک فاجعه هست….۲ماه خریدیم و از زنگ خوردن بی موقع و یا کار نکردن و روشن نشدن صفحه و قطع و وصل بگیر تا آخر….۸ مهندس پشتیبان اومدن سیم کشی نو کردیم و ۳بار خود آیفون را تعویض کردیم تا رسیدیم به اینجا که صبح ها و بعد از ظهر ها در ساعاتی از کار میافتد…..جای تاسف دارد.

 5. با سلام، یکی از سازندگان آیفون تصویری تابا است که قبلا بهترین برند ایرانی بود که متاسفانه در سالهای اخیر خدمات پس از فروش آن بی نهایت ضعیف شده است و اهمیتی به محصولات پس از فروش به مشتری را ندارد و جدیدا از وسایل ضعیف استفاده می کند، برای مثال، تاچ بعد از دو سال استفاده از کار می‌افتد و متاسفانه بعد از سه ماه خبری از تعمیر آن نیست

 6. ولی برادر ارجمند جناب جناب آقای میرزاده علت این است که ما دوربین را به سمت مستقیم که کردیم دوباره تصویر برقرار شد پس علت منبع تغذیه نبود علت اصلی در این مدل گوشی ها این است که روشنایی شب در بالا و بطور مستقیم اثر می کند در صورتیکه در مدل های الکتروپیک و دیگر مارک ها نور از دو طرف تعبیه شده و همین موضوع باعث رفع نقص در دیگر مارک ها شده است

 7. سلام من یک گوشی الدو خریدم در روز تصویر و صدا و درب بازکن عالی ولی در شب هیچ تصویری ندارم و صفحه آبی می شود نمایندگی آمده گوشی نو را برده ولی درست نشده به شرکت و آقای قلعه نویی هم زنگ زدم ایشان هم آنرا به گردن نصاب انداختند خواهشا اگر ایده ای دارید راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما