تعمیراتتعمیرات الکتروپیکمطالب تعمیرات

علت زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک

آیفون های تصویری الکتروپیک در ایران بعد از گذشت سالها محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرد. بسیاری از مردم به علت تعویض راحت قطعات در آیفون تصویری الکتروپیک آن را نسبت به سایر برندها ترجیح می دهند. زنگ نخوردن آیفون های تصویری الکتروپیک یکی از معزلات بزگ کسانی شده که این آیفون تصویری را برای خود برگزیده اند ازین رو تصمیم گرفتیم تا جهت رفاه حال عزیزان در این مطلب دلایل زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک را به صورت اختصاصی بررسی کنیم. (بر خلاف تعمیرات آیفون های تصویری کوماکس ، تعمیرات آیفون الکتروپیک بسیار پیچیده تر می باشد.)

زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک به دو دسته تقسیم می شوند

 • نداشتن زنگ در آیفون داخلی
 • نداشتن زنگ در پنل

زنگ نخوردن آیفون داخلی الکتروپیک

منظور از آیفون داخلی الکتروپیک همان مانیتور داخلی واحدهاست. زنگ نخوردن آیفون الکتروپیک در مانیتور داخلی واحد ها بسیار زیاد اتفاق می افتد. ازین رو ما دلایلی که باعث زنگ نخوردن آیفون های الکتروپیک می شود را بررسی می کنیم.

 • خرابی برد صدا
 • خرابی سوییچر
 • خرابی بلندگوی داخلی

خرابی برد صدا در زنگ نخوردن الکتروپیک

برد صدا در آیفون های الکتروپیک بسیار مورد خرابی قرار می گیرد ازین رو ما به صورت تصویری برد صدا را بررسی می کنیم.

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک
تعمیرات الکتروپیک

برد اصلی در آیفون های الکتروپیک را مشاهده می کنیم. وظیفه این برد تنظیم صدا و قطع و وصل نمودن صدا و تصویر می باشد. پس زنگ نزدن آیفون الکتروپیک می تواند به دلیل خرابی این قطعه باشد.

شما تصور کنید که گوشی پنل آیفون شما خاموش است اگر شخصی از دم درب و یا پنل زنگ شما را بزند مطمعنا نباید صدای زنگی در پنل و یا با لا به صدا درآید. حال اگر ارتباط با پنل قطع نشود نیز همین اتفاق خواهد افتاد البته ممکن است چند واحد با هم نیز زنگ بخورد که در باره این مطلب به صورت مفصل توضیح داده ایم.

پس حد الامکان قطعه هوک در برد اصلی را تعویض نمایید. چراکه این قطعه وظیفه قطع و وصل نمودن تمامی این قسمتهای صدا و تصویر را دارد.

عواملی که بر زنگ نزدن در برد اصلی الکتروپیک تاثیر گذار می باشند مدارات آی سی زنگ می باشند. آی سی زنگ موجود در برد اصلی وظیفه اصلی زنگ زدن را بر عهده دارد.

خرابی بلندگو در آیفون الکتروپیک

خراب شدن بلندگوی داخلی آیفون تصویری الکتروپیک می تواند دلیل بر زنگ نخوردن ایفون تصویری الکتروپیک گردد. همانطور که همه میدانیم وظیفه بلندگو پخش صدا در آیفون می باشد پس حدالامکان بلندگو را تعویض نمایید.

بلندگو در زنگ نخوردن الکتروپیک
بلندگوی الکتروپیک

خرابی سوییچر الکتروپیک

سوییچر ها در ایفون های الکتروپیک به چند دسته تقسیم می شوند ازین رو تعداد واحد در آیفون های الکتروپیک شرط داشتن سوییچر و یا نداشتن آن است. حال برای فهمیدن این موضوع باید بدانیم که تعداد واحدها از زیر هفت واحد باشد دارای سوییچر نیستند و اگر بالای هفت واحد باشند دارای سوییچر هستند.

سوییچر الکتروپیک در تعمیرات
سوییچر الکتروپیک

پس دلیل زنگ نخوردن در آیفون الکتروپیک بالای هفت واحد مربوط به این قسمت می باشد و اگر زیر هفت واحد دارید این قسمت را نادیده بگیرید.

معمولا سوییچرها تعمیر نمیشوند و بهتر آن است که این قطعه ارزان را تعویض نمایید.

نداشتن صدای زنگ در پنل الکتروپیک

همانطور که می دانیم پس از زدن دکمه زنگ در پنل ایفون الکتروپیک صدای کوتاهی مبنی بر زنگ خوردن آیفون تصویری شنیده می شود که گاهی اوقات این صدا از پنل پخش نمیشود.

شما تصور کنید که در صورتی که آیفون واحد خاموش باشد پنل متوجه این موضوع شده و صدای پنل را پخش نمی کند پس برخلاف تفکر برخی از تعمیرکاران نداشتن صدای پنل مربوط به داخل واحد و قطعه هوک می باشد که در قسمت بالا توضیح دادیم پس این قطعه را تعویض نمایید.

شما عزیزان می توانید کلیه مطالب تعمیرات آیفون تصویری را نیز دنبال نمایید.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۹ متوسط امتیاز کاربران ۳.۶]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۵۴ دیدگاه ها

 1. سلام .خسته نباشید آیفون ما از بیرون وقتی که کلید رو فشار می‌دیم صدای زنگ شنیده میشه اما از داخل خانه صدای زنگ نمیاد میشه بفرمایید مشکل از کجاست

  1. سلام زنگ نخوردن آیفون الکتروپیک معمولا دلیلش خرابی پتانسیومتر صدا و مدار بلندگو می باشد. در ابتدا جهت تعمیر صدای زنگ الکتروپیک قطعه پتانسیومتر و بعد آی سی ۳۸۶ و خازن های اطراف را بررسی نمایید.

 2. سلام وقت بخیر.
  عذر میخوام ما دستگاا الکتروپیک مدل ۱۲۸۶-۳۵۳p
  داریم.
  چند سالی هستش که نصب شده و خوب کار میکرد. تا چند روز پیش یهو کلا تصویر رفته. انگار که برق نداره. از جلوی درب خونه پنل هم چراغ دکمه روشن هستش ولی زنگ نمیخوره.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 3. سلام یک مجموعه آیفون تصویری الکتروپیک ۲ واحدی در ساختمان ما نصب شده. مشکل این دستگاه این است که پس از فشردن کلید زنگ مربوط به هر طبقه در پنل بیرونی، برای یک طبقه ۲۰ ثانیه و یک طبقه هم ۴۰ ثانیه طول میکشد تا صدای زنگ شنیده شود. امکان دارد بفرمایید چطور میتوان این زمان را به حد معقول و قابل قبول کاهش داد؟ سپاسگزارم. (امکانات تعویض قطعه روی بورد را هم دارم)

 4. سلام.ایفون ما الکتروپیگ تصویری هستش اکثر اوقات زنگش قطع میشه که با یکبار قطع برق وصل برای دوسه روز درست میشه دومرتبه صدای زنگش قطع میشه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. در آیفون های تصویری الکتروپیک خرابی در صدای زنگ و رفت برگشت بسیار زیاد می باشد شما در ابتدا قطعه پتانسیومتر ولوم را شستشو دهید و در انتها هوک را شستشو دهید تا مشکل برطرف گردد

 5. سلام‌ایفون‌سوزوکی‌۷اینچی‌صدای‌زنگ‌ندارد‌ایفون‌نواست‌ویک‌هفته‌کارکرده‌والان‌فقط‌زنگ‌ندارد‌مابقی‌سالم‌است‌با‌پنل‌دیگرهم‌چک‌کردم‌مشکل‌حل‌نشدایسی‌lm386سالم‌است‌اما‌تغذیه‌ندارد‌توسط‌یک‌ترانزیستور‌a708تغذیه‌میشود‌ترانزیستور‌هم‌سالم‌است‌مشکل‌ازکجاست

 6. سلام، من یک ماهه که الکتروپیک ۱۲۹۴ نصب کرده ام چند روز است که تصویر مه ومات است و بسیار کم رنگ . اشکال از کجا می تواند باشد؟
  با سپاس فراوان

  1. مات بودن نمایشگر آیفون الکتروپیک میتواند از دوربین پنل و کثیف شدن شیشه جلویی باشد. لطفا در ابتدا این مورد را چک نمایید چون بسیار اتفاق می افتد که خرابی بابت کثیفی لنز میباشد. بعد نتیجه را اعلام نمایید تا بررسی کنیم.

 7. سلام ایفون تصویری الکتروپیک دارم زنگ می زنی زنگ می خوره ولیصدا پایین نمی اید صدا بالا می رود مشکل چیست نصب اوردم گفت گوشی پایین نداره ،بلندگوکه صدا را می ارد بالا ،لطفا رهنمایی بکنید مشکل چیست

 8. سلام
  آیفون از نوع الکتروپیک است وقتی شاسی زنگ رو از دم درب ورودی میزنیم در داخل واحد روی گوشی آیفون تصویر روشن میشود اما صدای زنگ هم در دم درب بیرون و هم در داخل واحد قطع میباشد لطفا راهنمائی بفرمائید ممنون از لطف تان.

  1. سلام
   آیفون های تصویری الکتروپیک ضعف زیادی در زنگ نخوردن دارند و بیشتر مشکلات مربوط به آیفون داخل واحد و برد صدا می باشد با تعمیر یا تعویض این برد صدای زنگ در پنل نیز درست می شود.

 9. سلام روزتون بخیر
  آیفون تصویری واحد از پایین که دکمه رو میزنی زنگ نمیخوره
  ولی از بالا دکمه تصویرو میزنی تصویر میاد دکمه باز کردن در و میزنی در باز میشه ولی زنگ واحد نمیخوره دلیلش چی میتونه باشه
  محبت کنید بگید ممنون میشم

  1. سلام دوست خوبم همونطور که در مطلب قبلی ذکر شد. نداشتن صدای زنگ در آیفون تصویری الکتروپیک یک امر طبیعی و خرابی در برد صداست. شما در ابتدا قطعه هوک و در نهایت پتانسیومتر و ۳۸۶ را چک نمایید.

 10. سلام
  آیفون واحد بنده فقط با روشن شدن تصویر اعلام می کند کسی پشت درب است. صدای زنگ ندارد. از طرفی با برداشتن گوشی، فرد منتظر صدای من را می شنوند ولی من صدایی ندارم و لب خوانی می کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما