تعمیراتمطالب تعمیرات

مشکل باز نشدن درب در آیفون ها

در این مطلب کلیه سیستم های درب باز کن و دلایل باز نکردن ( باز نشدن) درب ساختمان را در آیفون های تصویری الکتروپیک تابا کوماکس و سیماران و آلدو و… را مورد بررسی قرار می دهیم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تعمیرکار و نصاب آیفون تصویری
تعمیرکار آیفون تصویری

سیستم درب باز کن در هر برندی مهمترین قسمت یک آیفون تصویری می باشد چراکه مهمترین قسمت یک ساختمان یا مجتمع یعنی درب ساختمان به آن متصل است. و در صورت خرابی سیستم درب باز کن هر واحد جهت باز کردن درب با مشکلات بزرگی مواجه می شود.

جهت کارشناسی رایگان و اطلاع از قیمتها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

 

سیستم درب باز کن در آیفونها

آیفونها تصویری و صوتی جهت باز کردن درب یک سیستم مشترکی را دنبال می کنند و در این سیستم معمولا از رله جهت باز کردن درب استفاده می شود. اینکه بدون شناختن قطعات نحوه تعمیر آنها راتوضیح دهیم برای شما کاملا گنگ خواهد بود پس شناختن کامل تجهیزات الکتریکی استفاده شده در درب باز کن باعث می شود تا

 1. شما به راحتی هم سیستم درب باز کن را بشناسید.
 2. شما به راحتی و با اعتماد به نفس بالا تعمیرات آیفون تصویری را انجام دهید. ( باز نشدن درب ) ( باز نکردن درب)

پس بهتر است قبل از آموزش رله را توضیح دهیم.

جهت انجام امور تعمیرات ونصب می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

رله درب بازکن چیست؟

رله یک قطعه الکترونیکی می باشد که وظیفه جداسازی جریان عبوری از مدار و انتقال جریان به خود را ایفا میکند. رله درب دارای سه بخش است.

 1. بوبین رله
 2. تیغه های باز
 3. تیغه های بسته

 رله در واقع در برق صنعتی همانند کنتاکتور عمل می کند و در صورت برق دار شدن بوبین می تواند تیغه هایی را باز (NC) و تیغه هایی را ببندد(NO).

کنتاکتور را در ویکیپدیا ببینید

رله الکترونیکی ذرب باز کن
رله الکترونیکی

الف) بوبین

دارای سیم پیچ مغناطیسی که در صورت برق دار شدن می تواند قطعه ای را جا به جا کند. همانطور که در دوران دبستان خواندیم با استفاده از یک سیم پیچ و یک میخ توانستیم آهن ربای مغناطیسی تولید کنیم حال این آهن ربای مغناطیسی می تواند هر جسم فلزی را به سمت خود بکشد. مانند شکل متحرک زیر

ساختن آهن ربای مغناطیسی مانند بوبین درب بازکن
ساخت آهن ربای مغناطیسی
بوبین رله در سیستم درب باز کن
عملکرد بوبین رله

همین کار را بوبین رله انجام میدهد یعنی کشیدن قطعه فلزی که باعث قطع و وصل شدن چند تیغه می شود. این قطعه معمولا با مقدار ولتاژ تغذیه خود دسته بندی می شوند.

عملکرد واقعی رله را می توانید در فیلم زیر ببینید.

رله
بوبین و تیغه رله

ب) کونتاکت

کنتاکت یعنی تیغه ای که قابلیت قطع و وصل داشته و می تواند جریان الکتریکی را از خود عبور دهد . یعنی در واقع ولتاژ و جریان برای یک تیغه بسیار مهم است چراکه در صورت بالا بودن ولتاژ و یا جریان جرغه بالا رفته و باعث زوب شدن تیغه ها می شود. یعنی همان عملی که باعث خراب شدن رله درب بازکن می شود یعنی انتخاب رله با مشخصات ضعیف.

پس پیشنهاد می شود که در صورت تعویض یک رله و یا خرید مجدد آن رله با مشخصات بالاتری بخرید تا به هیچ مشکلی بر نخورید.

توجه کنید که رله با مشخصات بالاتر نیز در مدار شما کار خواهد کرد ( مشخصات تیغه رله ) یعنی مثلا رله ۱۲ ولت ۱۰ آمپر که شما می توانید ۲۰ آمپر آن را تهیه کنید.

کنتاکتها از نظر ولتاژ جهت قطع و وصل مدار و جریان عبوری از آن نام گذاری می شوند.

نحوه عملکرد کنتاکت ها در رله

دو مدل کنتاکت داریم: 

کنتاکت باز (یعنی در حالت بدون برق باز هستند) NO

کنتاکت بسته (یعنی در حالت بدون برق بسته هستند) NC

جهت شناسایی پایه های یک رله به راحتی می توانید توسط شکل زیر پایه ها را بیابید و یا در صورت نداشتن این عکس می توانید توسط دستگاه بازر تیغه ها را چک نمایید.

پایه های رله کدام است
پایه های رله

دلیل استفاده از رله در سیستم درب بازکن

حالا که به خوبی رله را شناختیم این سوال برای شما مطرح می شود که دلیل استفاده از رله چیست؟

رله در واقع کار جداسازی مصرف برق را در مصرف کننده مشخصی که معمولا دارای مصرف زیاد جریان الکتریکی است (که در اینجا درباز کن است)  انجام می دهد. یعنی به زبان ساده تر قفل درب باز کن , برق و جریان زیادی مصرف می کند. به همین علت مدار آن را از برق پنل جدا می کنند که هنگام باز کردن درب جریان زیاد مصرف شده توسط درب بازکن بر روی تصویر و تغذیه بورد تاثیر گذار نباشد.

جهت انجام امور تعمیرات ونصب می توانید به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

عملکرد رله درب باز کن:

زمانی که شما کلید باز شدن درب را در داخل واحد خود می زنید فقط ولتاژ را به بوبین رله می رسانید تا رله درب باز کن عمل کند. یعنی به علت مصرف بسیار پایین بوبین هر رله شما فقط برق مورد نیاز آن را از داخل واحد خود تعمین می کنید و برق اصلی درب باز کن از مدار تیغه ها و مستقیم از ترانس گرفته می شود.

زمانی که رله عمل کند  ,  تیغه های باز در رله بسته می شوند و همین بسته شدن تیغه در مدار در باز کن مانند یک کلید عمل می کند و ولتاژ دیگری را از منبع تغذیه دیگری را به قفل درباز کن می رساند و در باز کن عمل میکند.

این کار باعث می شود تا فقط برق مصرف شده بوبین که بسیار ناچیز است از برق پنل تغذیه شود. حال شما تا اینجای کار شما به خوبی قطعات و روش نصب و دلیل استفاده آنها را شناختید و مطمعنا از این تاریخ به بعد به راحتی از پس تمام مشکلات درب باز کن بر خواهید آمد.

مدار وصل شدن پایه های هر رله به سیستم درب باز کن را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

مدار رله درب باز کن جهت تست باز نکردن درب
مدار رله

 

بررسی مشکلات باز نشدن درب در سیستم آیفون

مشکل باز نشدن درب در آیفون های تصویری به چند عامل بستگی دارد.

 • الف) باز نکردن درب برای یک یا چند واحد
 • ب) باز نکردن درب برای همه واحدها

که در زیر کلیه این موارد را بررسی می کنیم.

الف. باز نشدن درب آیفون تصویری فقط برای یک واحد

اگر مشکل باز نشدن درب و یا باز نکردن درب فقط برای یک واحد است یکی از موارد زیر است.

 1. شاستی درب باز کن
 2. برد تغذیه آیفون تصویری
 3. قطعی در سیم کشی
 4. فاصله زیاد با درب بازکن
 5. مناسب نبودن جنس کابل

۱. شاستی درب بازکن در آیفون معیوب است

شاستی درب باز کن که وظیفه فرمان و رساندن ولتاژ به رله درب بازکن را دارد تا درب باز کن عمل کرده و درب را باز نماید. جهت تست شاستی در باز کن (جهت باز نشدن درب ) می توانید از اهم متر و یا بازر استفاده نمایید . در صورت فشار دادن شاستی بازر باید به صدا در آید.

لطفا ویدیوی تست شاسی درب باز کن را مشاهده نمایید.

تست شاسی درب باز کن

۲ : ولتاژ نا مناسب برد تغذیه

ولتاژ عامل اصلی باز نمودن درب در داخل واحد است. در برخی از آیفونها جهت تغذیه رله در باز کن ولتاژ مناسب از داخل آیفون به پنل منتقل نمی شود. پس مدار داخلی آیفون باید بررسی گردد و در صورت نیاز قطعه برد تغذیه تعویض شود. در آیفون هایی نظیر الکتروپیک و تابا حتما ولتاژی بالاتر از ۱۶ ولت مورد نیاز است. در آیفون های کوماکس و … ولتاژی بالاتر از ۱۴ ولت مورد نیاز خواهد بود. صاف نبودن ولتاژ نیست دلایل اصلی باز نکردن درب آیفون تصویری می باشد.

بخوانید : تعمیر آیفون تصویری

۳: قطعی در سیم کشی

جهت کارشناسی رایگان با ما تماس بگیرید. مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

قطع بودن سیم مربوط به باز نمودن درب می تواند دلیل بر باز نشدن درب باشد می توانید نحوه سیم کشی و چک کردن آن را در لینک زیر ببینید.

مشکلات سیم کشی در آیفون تصویری را ببینید.

۴- باز نشدن درب به دلیل مسیر طولانی

افت ولتاژ دلایل اصلی در باز نشدن درب توسط یک یا چند واحد است. افت ولتاژ معمولا در ولتاژهای پایین بسیار زیاد دیده میشود. این بدان معنی است که اگر ولتاژ برد تغذیه کمی با مشکل مواجه گردد درب باز کن عمل نخواهد کرد. پس طول مسیر دلیل اصلی افت ولتاژ و در نهایت باز نشدن درب است.

راه حل برطرف نمودن مشکل درب بازکن استفاده از برد تغذیه نو و در صورت عمل نکردن استفاده از بردهای تغذیه با ولتاژ بالاتر. توجه داشته باشید که استفاده از برد تغذیه با ولتاژ بالاتر را حتما به یک متخصص بسپارید!!! چراکه در صورت استفاده از ولتاژ نامناسب آیفون تصویری شما خواهد سوخت.

۵- مناسب نبودن جنس کابل دلیل بر باز نکردن درب بازکن

همانطور که عامل های افت ولتاژ را میدانیم یکی از مهمترین دلایل افت وجود کابل با جنس نامناسب و یا آلیاژ است. جنس نامناسب در کابل کشی جلوگیری از عبور جریان خواهد کرد که همین دلیل اصلی افت ولتاژ است. یعنی کابل در مدار به صورت یک مقاومت و یا مصرف کننده خواهد بود و در صورتی که دو عدد مصرف کننده با یکدیگر سری شوند، ولتاژ در بین آنها به مقدار اهمشان تقسیم میگردد. در نهایت با مشکل باز نشدن درب مواجه خواهیم شد.

راه حل آن نیز استفاده از برد تغذیه با ولتاژهای بالاتر برای چشم پوشی از ولتاژ هدر رفته در سیم خواهد بود.

ب. اگر مشکل باز نشدن درب در همه واحد ها مشترک است

در صورتی که مشکل باز نشدن درب در تمام واحد ها مشترک می باشد دلایل آن را بررسی می کنیم.

 • بررسی رله درب
 • بررسی سیم درب باز کن
 • بررسی خود درب باز کن
 • بررسی ترانس درب باز کن

۱ : رله معیوب است

قبل این موضوع به طور کامل رله را یاد گرفتیم و حال به راحتی می توانیم رله را تست نماییم. جهت تست کردن رله از یکی از واحدها بخواهید تا درب را باز نماید.در صورت باز نمودن در در آیفون تصویری داخلی رله باید صدای تق (وصل شدن بوبین) دهد. اگر این صدا را شنیدید یعنی ولتاژ مناسب به بوبین رله جهت عملکرد می رسد و باز نشدن درب مربوط به داخل واحد نمی باشد.

حال باید تیغه ها را توسط بازر چک کنید. که در صورت وصل شدن بوبین تیغه نیز وصل گردد.اما اگر هیچ صدایی نشنیدید می توانید به صورت دستی به بوبین رله ولتاژ ۱۲ ولت دهید. در این صورت هم اگر رله عمل نکرد علت باز نشدن درب خرابی رله است. اما اگر رله عمل کرد یعنی ولتاژ مناسب جهت تغذیه بوبین رله به رله نمی رسد. پس مدار تغذیه را چک نمایید.

۲ : سیم درب بازکن  قطع شده

مدار درب باز کن را توسط بازر چک نمایید تا سیمی قطع نشده باشد.

معمولا به علت زیاد باز و بسته شدن درب های ورودی ساختمان ها ممکن است سیم پشت در ب قطع شده باشد.

سیم کشی درب باز کن را چک نمایید.

۳ : درب باز کن سوخته است.

درب باز کنها نیز در مدار داخلی خود از بوبین جهت کشیدن قطعه ای برای باز شدن در استفاده میکند. این بوبین دارای یک سیم پیچ برای ایجاد میدان مغناطیسی است و با این میدان مغناطیسی ایجاد شده به راحتی می تواند یک قطعه فلزی را به داخل خود بکشد که همین امر باعث باز شدن درب می شود.

جهت کارشناسی رایگان با ما تماس بگیرید. مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

بوبین درب بازکن در تست باز نشدن درب
بوبین درب باز کن

دو راه برای تست آن دارید.

 1. یکی استفاده از بازر برای تست سیم پیچ در باز کن
 2. دومین و مطمعن ترین راه تست دادن برق مستقیم

جهت تست کردن سیم پیچ مربوطه دوسر بازر را به دو سیم بیرون آمده از بوبین درب بازکن وصل می کنیم حال درصورت نزدن بازر یعنی سیم پیچ داخلی آن قطع است و باید بوبین آن تعویض گردد یا حداقل سیم پیچ آن تعویض شود.

دومین و مطمعن ترین راه تست( باز نشدن درب ) مدار دادن برق مستقیم ۱۲ ولت از ترانس به درب باز کن است که در صورت سالم بودن درب باز کن عمل خواهد کرد.

توجه داشته باشید که جهت تست مستقیم ولتاژ را لحظه ای به درب باز کن بدهید چرا که این مدار طوری طراحی شده تا ولتاژ لحظه ای به بوبین وارد کند و در صورتی که ولتاژ دایمی به آن بدهید بوبین آن سریعا خواهد سوخت.

سیستم قفل درب باز کن جهت تست باز نشدن درب
درب باز کن

۴. ترانس ۱۲ درب باز کن ولت ac سوخته است

در بسیاری از آیفونهای تصویری برق تغذیه پنل از آیفون داخلی واحدها تغذیه می شود پس ممکن است باز نشدن درب (باز نکردن درب ) به دلیل سوختن ترانس تغذیه باشد. پس هیچ دلیلی ندارد که ترانس سوخته باشد پنل نیز نباید کار کند.

دو نمونه ترانس را در زیر مشاهده می کنید.

ترانس تغذیه آیفون تصویری
ترانس ۱۲
ترانس تکنما تغذیه
ترانس تکنما

توجه کنید که اگر ترانس درب باز کن را توسط ولت متر می‌خواهید تست کنید در بعضی مواقع ولتاژ ۱۲ ولت را نشان می دهد ولی در عمل یعنی در زیر بار ولتاژ کمتر از مقدار ۱۲ ولت است پس بهتر است با یک مصرف کننده ۱۲ ولتی تست شود.

یعنی ابتدا یک مصرف کننده ۱۲ ولتی را با آن روشن کرده و حالا توسط ولت متر مقدار ولتاژ را اندازه بگیرید.

جهت کارشناسی رایگان حضوری و اطلاع از لیست قیمتها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۲۸ متوسط امتیاز کاربران ۳.۷]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۱۰۷ دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم که چرا آیفون ما در را باز نمیکند تصویر داریم
  ولی دکمه را میزنی در باز نمیشود

 2. سلام وقت بخیر
  یه سوال.وقتی ایفون را میزنیم شاسی در باز کن را میزنیم در باز میشه ولی دستگاه پشت در قطع نمیکنه یعنی همینجور صدای میده تا زمانی خودت از ایفون کلا خاموش روشن نکنیم کار میکنه مشکل از کدوم قسمت است؟؟؟؟

 3. با عرض سلام و خسته نباشید بنده یک آیفون تصویری تابا نصب کردم با زدن دکمه در باز کن تصویر قطع و وصل میشه میخواستم بدونم طبیعی یا نه ممنون

  1. خیر غیر طبیعی است و اشتباه شما استفاده از یک ترانس مشترک جهت درب بازکن و دوربین پنل است. همانند استارت زدن خودرو که هنگام استارت ضبط خودرو قطع میگردد. شما یا از ترانس قویتر استفاده کنید یا از دو ترانس

 4. با سلام
  جناب مهندس ما سه واحد مسکونی هستیم که به طور همزمان تصویر و باز شدن درب از کار افتاده
  البته نور زمینه مانیتور و منو بالا می آید اما تصویر داخل کوچه بالا نمی آید
  بنده کارشناس برق قدرت هستم
  اگه راهنمایی کنید، لطف کردین

  1. سلام آیفون تصویری شما به احتمال زیاد از نوع تابا می باشد و در آیفون های تصویری تابا دوربین پنل از ترانس بیرونی تغذیه میگردد. نداشتن تصویر به علت خرابی ترانس بیرونیست.

 5. سلام و تشکر از مطالب مفید شما
  برق کار ما از سیم ۱/۵ برای خروجی ترانس تا پشت پنل که مسیر ی ۱۰ متری است استفاده کرده این عمل موجب افت ولتاژ میشود و دلیلی برای عمل نکرد قفل در باز کن ؟؟؟؟

 6. با سلام
  من ی پنل چهار واحدی داشتم . می خواستم یکاری بکنم که هر کدوم از زنگ ها زده بشه حتما ، زنگ واحد یک هم به صدا در بیاد . مثلا با زدن زنگ واحد ۴ یک هم باهاش زنگ بخوره ولی وقتی یک رو بزنی فقط یک زنگ بخوره. میشه با دیود سیم بین پنل و گوشی هارو به هم وصل کرد یا می سوزه ؟ دیود ها باید چه مشخصاتی داشته باشن
  با تشکر

 7. آیفون الکتروپیک تصویری یک طبقه تک واحدی هستش صدا ، تصویر، زنگ داریم اما بعضی وقت ها درب بازکن عمل میکند قفل نو هم خریداری شد اما باز این مشکل را داریم یعنی بعضی وقت ها درب را باز نمیکند مشکل از چیست لطفا راهنمایی کنید؟
  سیم کشی هم سالم هستش

 8. با سلام
  ببخشید کارت خوان پنل تابای ما کار نمیکنه به طوری که حتی وقتی که میخوام یک کارتی ذخیره کنم، کارت مستر رو میگیرم جلوش حتی بوق هم نمیزنه و کارت هایی رو هم که قبلا ذخیره کرده بودیم رو میگیرم جلوی کارت خوان پنل در رو باز نمیکنه اگر میشه بگید مشکل از کجا میتونه باشه و چجوری میشه حلش کرد؟

  1. با سلام داخل آیفون های تصویری تابا یا پنل بیرونی آیفون تصویری شما یک برد موجود است که به نام برد RFID می شناسند. این برد معیوب گردیده و یا تغذیه این برد معیوب است… برد بباید چک گردد.

 9. سلام من ایفون تصویری تابا مدل ۲۰۷۰ دارم مشکلی که داشت درب راباز نمی کرد بعد من سوکتش را چک کردم ودستکاری کردم الان وقتی کابل برقش وصل می کنیم تصویر خاموش وروشن می شود

  1. با سلام. من یه آیفون تصویری کالیوز دارم و یک دزدگیر منزل که دارای رله میباشد. نقشه یا راهنمایی سیم کشی رله دزدگیر منزل رو به آیفون میخواستم بدونم

   1. سلام شما بفرمایید چه عملکردی رو نیاز دارید داشته باشید. اگر دکمه اضافی بر روی مانیتور دارید راحت با استفاده از ترانزیستور ها و رله میتونید عملکرد مورد نیاز رو داشته باشید.

 10. سلام ووقت شما بخیر.آیفون تصویری تکنما ۱۲ واحدی هست قفل درب کله گاویه ترانسم دومتر فاصله داره باهاش مستقیم اتصال میدم یا کلید زنگ که دم در تعبیه شده رامیزنم قفل عمل میکند ولی ازبالا که میزنیم رله صدای بوقش میاد وازهر ۱۰ بار شاید یبار عمل کنه. دلیلش چیه. ممنون ازراهنمایتون

  1. سلام مدارات درب باز کن در آیفون تصویری یک ترانس رله و ترانزیستور میباشد که در صورت خرابی هر کدام درب بازکن به خوبی عمل نمیکند. به احتمال زیاد در آیفون تصویری شما رله درب باز کن تیغه ها معیوب شده و یا خود قفل درب بازکن مشکل مکانیکی دارد. باید بررسی کنید

   1. سلام مهندس وقتت بخیر آیفون الکتروپیک رو میزم واسه تعمیر هسش هر کاری میکنم رله صفحه درب برای باز کردن درب عمل نمیکنه و هر چثدر دکمه درب بازک میزنم فایده نداره ترانزیستورم عوض کردم بازم فایده نداره میشه راهنماییم کنید تعمیر کار هستم نه حرفه یی ولی تقریبا کار میکنم ممنون

    1. سلام …
     دوست خوبم شما مشکل باز کردن از یک واحد دارید یا تمام واحدها… اگر در تمام واحد ها مشکل دارید پایه فرمان رله رو دنبال کنید و اولین ترانزیستور را تعویض کنید در این میان قطعات مقاومت و دیود زنر هم هست که باید چک گردد. اگر رله عمل میکند اما اتصال ندارید که رله را تعویض نمایید.

   2. سلام. آیفون تصویری سماران داریم. همه مواردش درست کار میکنه. فقط درب کوچه باز نمیشه. مشکلش چیه. ممنون

 11. با سلام من در یک مجتمع۳۶واحدی هستم و از ایفون تک نما استفاده میکنیم و حالا مدتی هست که درب بازکن دربو باز نمیکنه و در پنل دم درب ورودی موقع فشار دادن شاسی باز کن در منزل صدای تق تق میاد و درب باز نمشه لطفا راهنمایی کنید چه مشکلی داره تمامی واحد ها همینطوره باز نمیکنه

  1. سلام باز نشدن درب در آیفون های تصویری تکنما مساله پیچیده ای نیست. شما یک رله درب بازکن دارید که یا خارج از پنل قرار گرفته و یا داخل پنل هستش که صدای شنیده شده مربوط به عملکرد بوبین رله هست. حال باید خروجی درب باز کن از پنل که به لاتیم door نوشته شده رو چک کنید که ببینید زمانی که درب بازکن زده میشه آیا اتصال کوتاه میشه یا خیر. اگر شد مشکل از ترانس ac و سیم کشی و درب بازکن هستش و اگر اتصال کوتاه نبود مشکل از تیغه های رله هست.

 12. باسلام خدمت کارشناس محترم
  درآیفون تصویری تابا دکمه درب بازکن راکه می زنیم قفل درب به مدت سه ثانیه بعد ازبازکردن هنوز صدامیده وزنجیر رامیکشه یعنی بلافاصله بعد ازبازشدن درب قفل قطع نمیکند ممنون میشم بفرمایید مشکل ازکجاست؟

  1. برد پنل تابا از ترانزیستورهایی برای زمان دهی به درب بازکردن استفاده میکند که اگر معیوب گردند این اتفاق می افتد. حدالامکان ترانزیستورهای درب بازکن را چک نموده و نتیجه را اعلام نمایید.

 13. سلام وخسته نباشید ایفون های الدو چند ماه هستند شانسی در باز میشه یعنی بعضی مواقع همه کار میکنند و بعضی اوقات خیر،رله هم تست کردم سالم بود اگر اداپتور هم سالم بود دیگر چه ایرادی میتواند داشته باشد

  1. اینکه برخی اوقات درب بازکن کار میکند و برخی مواقع خیر را نمیتوان تست نمود و ممکن است خرابی از اتصال نامناسب دو سیم باشد. خرابی در زنجیر و حتی مشکلات مکانیکی در قفل درب بازکن. سعی کنید قفل درب بازکن را روغن کاری و اتصالات را بررسی نمایید. نتیجه را همینجا برای همکارانتان مطرح نمایید.
   باتشکر

 14. باسلام و عرض خسته نباشید
  من آیفون تصویری بدون گوشی تابا دارم و مشکلی که خیلی وقته باهاش درگیرم اینه که گهگاهی بدون اینکه کسی زنگ بزنه صفحه مونیتور پنل داخلی روشن و در باز میشه

 15. با سلام وقتی زنگ میخورد و تصویر می آید صرفا طبقه ما در بازنمیکند ولی وقتی خودمان دستی مانیتور را روشن کنیم بخواهیم در را باز کنیم در باز میشود عیب مورد نظر چیست ؟

 16. سلام ایفون تصویری چند ماه نصب بوده. تازه درب باز کن عمل نمیکنه بویین رو مستقیم با ترانس چک کردم درسته بعضی وقتها عمل میکنه بعضی وقتا کلا صدا نمیده اصلا، طولانی بودن مسیر میتونه دلیلش باشه؟مشکل از کجاس بنظرتون

  1. سلام به احتمال زیاد طولانی بودن مسیر دلیل بر خوب عمل نکردن آن است. بهتر است از برد تغذیه کوماکس با ولتاژ کاری بالاتری جهت تغذیه آیفون تصویری خود استفاده نمایید. در صورت نیاز میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

 17. با سلام خدمت مهندس حدود یک ماه پیش نسبت به تعمیرات آیفون تصویری کوماکس اقدم کردیم در ابتدا تعدادی از واحد ها درب را باز نمی کرد که برد تغذبه آیفون تصویری ،شاستی چک و درست شد ولی مجددا درب باز نمی شد، پس از چند ساعت درب باز شد(یکی از واحد گوشی داخل واحد نویز داشت از مدار خارج و سپس درب باز می شد) تا یک ماه مشکلی نبود اما الان مجدد تعدادی واحد درب باز نمی شود مشکل از کجا می تواند باشد.
  با تشکر

  1. سلام خدمت دوست خوبم
   مشکل باز نشدن درب شما به نظر بنده بیشتر به خاطر خرابی در مدار درب باز کن در درب ورودی است چراکه با ضعیف شدن ولتاژ برد تغذیه داخل منزل دیگر درب باز کن عمل نمیکند ازین رو ابتدا ترانس درب باز کن و بعد رله درب بازکن را بررسی کنید به احتمال زیاد مشکل از رله درب باز کن میباشد.
   ابتدا درب باز کن را مستقیم به ترانس بزنید در صورت عملکرد درست رله درب باز کن را تعویض نمایید.

 18. با سلام خدمت مهندس حدود یک ماه پیش نسبت به تعمیرات آیفون تصویری کوماکس اقدم کردیم در ابتدا تعدادی از واحد ها درب را باز نمی کرد که برد تغذبه آیفون تصویری ،شاستی چک و درست شد ولی مجددا درب باز نمی شد، پس از چند ساعت درب باز شد(یکی از واحد گوشی داخل واحد نویز داشت از مدار خارج و سپس درب باز می شد) تا یک ماه مشکلی نبود اما الان مجدد تعدادی واحد درب باز نمی شود مشکل از کجا می تواند باشد. با تشکر

 19. سلام خسته نباشید .ایفن تصویری تابا در رو باز نمیکنه و صدای ویز هم نمی یاد اما وقتی خودم در رو یه کم باز میکنم و کلید در باز کن رو میزنم صدای ویزه میاد. انگار وقتی فشار بهش کم تر بیاد عمل میکنه. خودم حدس زدم یا ترانس ضعیف شده یا دربازکن ضعیف شده. از خود ترانس ولتاژ گرفتم ۱۳ولت بود یه چراغ ۱۲ولت ۱.۵ امپری به عنوان بار بهش وصل کردم شد ۱۰ ولت. بنظرتون ترانس ضعیف یا اینکه امپر چراغ تست بالا بوده. در ضمن موقع زدن کلید دربازکن هم از دوسر دربازکن ولتاژ گرفتم شده بود ۸ولت اما وقتی سیم دربازکن رو درمیارم و کلید دربازکن رو میزنم ولتاژ ۱۳ ولته. حالا بنظرتون ترانس ضعیف شده یا دربازکن ضعیف شده یا احیانا مشکل جای دیگه است؟

 20. سلام مهندس جان ،یه آیفون تصویری۲ط الکتروپیک نصب کردم که این ساختمان دو درب مجزا داره که هر کدوم باید از واحد خودش باز بشه.، سیمهای L1_وL2یکی از واحدها را از پنل جدا کردمو یه شاسی جدا از شاسی مانیتور در باز کن را راه انداختم و در بازکن هر واحد مجزاست.فقط تنها مشکلی که هست اینه که شاسی مانیتور واحد فوق که زده میشه درب واحد دیگه باز میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید

 21. سلام چناب مهندس وقتتون بخیر
  ی آیفن تصویری برند باهر الکتریک یک واحده داریم بعضی وقتا دکمه زنگ بیرون رو میزنیم در باز میشود و واقعا خطرناکه چون در باز میمونه
  به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. سلام ممنون که پاسخ دادید
    مشکل حل شد
    نگاه کردم دیدم واسه رله دیود هرزگرد نذاشتن یک دیود ۴۰۰۷ واسش گذاشتم مشکلش حل شد

     1. برد تغذیه از نوع سوییچینگ می باشد و در صورت ضعیف شدن درب بازکن کار نخواهد کرد. بهترین روش چک نمودن ابتدا قطعات خازن و بعد اپتوکوپلر و قطعات آی سی سوییچینگ می باشد.

 22. سلام وقت بخیر منزل ما دوطبقه هست طبقه پایین مشکلی برای درب بازکن نداریم اما طبقه بالا هرچی شاسی درب باز کن رو فشار میدیم صدای تق تق جلوی درب میاد اما درب باز نمیشه ضمنا آیفون تصویری تابا۱۰۴۰M200هست

  1. باز نشدن درب در یک واحد هم از برد تغذیه آیفون داخلی الکتروپیک می تواند باشد و هم از ضعیف شدن ترانس بیرونی و درب بازکن.
   چراکه طبقه دوم مسشیر طولانی تری از طبقه اول خواهد داشت.
   شما ابتدا برد تغذیه داخلی آیفون الکتروپیک و بعد ترانس درب باز کن و خود درب بازکن را چک نمایید.

 23. سلام ببخشید مایک آیفون سه طبقه تابا داریم که وقتی شاستی مانیتور درب بازکن زیر زمین رو میزنیم درب طبقه ی بالا را باز میکند ممنون میشم کمکم کنید

  1. باسلام سوال بنده این است که آیفون ماصوتی است وهمه مواردخوب کارمیکندفقط درب رابازنمیکنداصلادرب بازکن برق نداردوموقع فشاردادن شاسی هیچ صدایی نمیده ممنون میشم راهنمایی کنین.بوبین راتست کردم سالم است

 24. سلام ایفون تصویری سیماران زمانی که شاسی پنل رو فشار میدیم تا درب بازکنیم یکسر میشه تا زمانی که تصویر خاموش میشه قطع میشه علت چیه با تشکر

 25. ضمن عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از راهنمایی های مفیدتون
  درب بازکن منزلم مارک تابا مدل تی ال ۶۳۳ صوتی می باشد.زمانیکه شاسی درب باز کن از داخل منزل رافشارمیدهم عمل نمیکندوصدا ی باز شدن هم نمی دهدولی از بیرون به راحتی زنگ میخوردوازییرون و داخل صداشنید می شود و کم هم وزوز دارد.ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

 26. سلام خسته نباشید
  آیفون تصویری تابا ۲طبقه هر طبقه سیمکشی جدا .
  ۱)هر ۲طبقه تصویر آبی دارن پنل اصلی رو بردم طرف تست کرد گفت تصویر داری بعد اومدم دوباره نصبش کردم بازم تصویر آبی شد؟
  ۲)درب بازکن هم عمل نمیکنه فقط زمان فشار دادن شسی درب از داخل . پنل بیرون صدای تق تق میکنه اما در رو باز نمیکنه؟
  ۳) صدای رفت و برگشت و زنگ هر۲طبقه درست است.
  تشکر از شما

  1. یکی از مشکلاتی که اکثرا با آن روبه رو هستند مشکل تصویر در آیفون تصویری می باشد.
   تصویر در آیفون تصویری هنگام ضعیف شدن در ساختمان یک عملکرد دیگری نسبت به داخل مغازه دارد به همین علت به احتمال زیاد برد دوربین شما با مشکل ضعیف شدن مواجه شده است.

 27. سلام تشکر بابت پاسخ گویی ایفون های ما درب را باز می کند اما وقتی درب را باز میکینم و می خواهیم بیایم داخل منزل مقداری که درب باز میشود زبانه باید به جای اولش برگردد ولی بر نمی گردد و بعضا باید با دست زنجیر بین قفل باز کن و زبانه را به طرف قفل بکشیم تا زبانه به سمت بیرون برود تا وقتی درب را می بندیم ، درب بسته شود. البته فقط بعضی وقتا این اتفاق می افتد. علت چیست؟

 28. با عرض درود و سپاس فراوان از راهنمایی های خوب شما
  مشکل ما در تمام واحدها وجود دارد
  و همیشه زمان فشار دادن شستی در بازکن صدای تقه بوبین از گوشی داخلی شنیده میشود
  در بعضی مواقع به راحتی درب باز میشود ( معمولن روزها)
  در بعضی مواقع با دست گرفتن جلوی دوربین اف اف با یک تا چند بار زدن دکمه درب باز میشود
  در بعضی مواقع هم (معمولن شبها) هر کاری هم بکنیم درب باز نمیشود
  در ضمن اف اف الکترو پیک میباشد و دربازکن برقی ( بدون زنجیر) میباشد
  سپاس فراوان

  1. با سلام خدمت دوست خوبم
   مشکل باز نشدن درب در الکتروپیک به دو عامل بستگی دارد.
   ۱. ضعیف شدن برد تغذیه داخل واحد ها که باید برد تغذیه تعویض گردد
   ۲. خراب شدن رله درب بازکن موجود در برد اصلی پنل چراکه با زدن هر بار درب منزل این رله تیغه های در حال باز را میبندد و درب باز کن عمل میکند و در صورتی که این تیغه ها خراب شده باشد چندبار یک بار این عمل تکرار خواهد شد.
   سعی کنید در تغذیه مدار درب بازکن از ولتاژ DC استفاده منید چراکه ولتاژ دی سی یا مستقیم کمتر به تیغه ها آسیب میرساند.
   پس جهت تعمیر تخصصی درب باز کن الکتروپیک ابتدا رله موجود در برد اصلی پنل رو با مولتی متر چک کنید و در صورت سالم بودن برد تغذیه داخل واحد را تعویض نمایید.
   در صورت نیاز به همکاری توسط ما با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 29. با سلام و احترام
  ما یک آیفون تابا مدل ۱۰۴۰ داریم. الان یک مدته هی فیوز میپرونه و بعضی اوقات هم بوی سوختگی برقی میده (خفیف).
  وقتی از پشت پنل کانکتور ۴ سیم که از پایین میاد رو قطع میکنم دیگه نه فیوز میپرونه و نه بوی سوختگی میده. یعنی با همون دو تا سیم برق روشن میشه و مشکلی نداره.
  اما به محض اینکه کانکتور ۴ سیم رو میزنم فیوز میپره.
  البته این نکته رو هم بگم فیوز واحد ما حفاظت جان ۳۰ میلی آمپر داره.
  تا چند هفته‌ی قبل مشکلی نبود. جدیدا این مشکل به وجود اومده.
  امکانش هست راهنماییم کنید.
  با سپاس.

  1. سلام خدمت دوست خوبم بابت تعمیرات آیفون تصویری تابا که مشکلتون رو گفتید باید عرض کنم که مبحث فیوزهای حفاظت جان ورودی و خروجی جریان سنجیده میشه و در صورت اختلاف ناچیز وظیفه حفاظت جان قطع کردن مدار هستش پس شما به احتمال زیاد یه برق دزدی خفیفی در مدار تغذیتون وجود داره که باعث پریدن فیوز میشه اولین چیزی که باید بگم این هستش که زمانی که شما فیش چهارتایی پشت آیفون رو میکشید فشار از روی برد تغذیه برداشته میشه و همین امر سبب میشه تا برق دزدی در حدی باشه که باعث پریدن فیوزتون نمیشه بابت همین امر هستش که هنگام وصل نمودن مدار دچار این مشکل میشید.
   ابتدا برد تغذیه باید به طور کامل بررسی بشه و بعد از اون برد صدا آزمایش بشه.
   در صورت انتخواب گروه ما جهت تعمیرات آیفون تصویری تابا می تونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   با تشکر مهندس میرزاده

 30. با سلام دربازکن تصویری تابا (دو واحد)نصب شده چند روزی است که هیچیک از مانیتورها در دو طبقه تصویر ندارند. انگار دوربین تصویر ارسال نمی کند. از راهنمایی های ارزنده کارشناس مربوطه تشکر می کنم.

 31. سلام خسته نباشید آیفون تصویری منزل ما گاهی باز میکنه و گاه باز نمیکنه البته در طبقات دیگه هم همینطوره بنضرتون مشکل چی میتونه باشه

  1. باز نشدن درب در بسیاری مواقع مربوط به ضعیف شدن برد تغذیه در آیفون داخلی و یا خراب شدن تیغه های رله درب باز کن است که هر دوی این موارد باید چک شود.
   در صورت شنیدن صدا در درب باز کن ترانس باید تعویض گردد

 32. امام باقر علیه السلام می‌فرمایند: هرگاه خداوند ببیند کسی حسن نیت دارد او را در پناه خود حفظ می‌کند.
  با سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و تشکر بابت سخاوت بی منّت شما در ارائه علمتون و وقتی که برای پاسخ به سوالها می‌گزارید.
  آیفون تصویری کوماکس قدیمی که لامپ تصویری هست داریم. مدتی صدای ویز از آیفون می‌آمد و تصویر هم پرش داشت. الآن صدای ویز هست ولی دیگه تصویر نداره و صدای زنگ از پایین هم یک صدای خیلی ضعیف و به صورت تق میاد. می‌خواستم راهنمایی بفرمایید که آیا اشکال از برد تغذیه است، کلا باید تعویض بشه یا با تست و تعویض قطعات هم امکان تعمیر داره. در ضمن نور ال ای دی مانیتور اصلا پرش نداره و پُر نور هست.

  1. با سلام خدمت دوست خوبم و ممنون از انرژی که به ما میدید.
   بابت تعمیرات آیفون تصویری کوماکس مخصوصا لامپ تصویر باید عرض کنم که احتمال زیاد برد تغذیه باشه که نمیتونه تغذیه کامل رو به تصویر برسونه البته این احتمال هست و ممکن است برد تصویر خراب باشه.
   جهت تست شما هنگام روشن بودن تصویر برق ورودی به برد تصویر رو اندازه بگیرید تا مقدار دقیق ۱۲ باشه.

 33. سلام. ممنون از راهنماییهای خوبتون. من برای آیفون سوزوکی که برث کم میاورد یه ترانس .۵ آمپر ۱۵ولتی برای پل گداشتم و ترانش ۱۲ ولت ۸۰۰میلی آمپر رو برای درب بازکن گذاشتم و با یه رله از پنل دستور میگیره و درب باز کن رو عمل میکنه. مشکل ریست شدن حل شد. فقط وثتی با تگ جاسوییجی درب باز میکنم چرغای دوربین یه کم کم رنگ باز روشن میشه و خاموش میشه. مشکلی نداره؟