تعمیر و عیب یابی آیفون های تکنما ( تک نما )

نمایندگی رسمی تعمیر محصولات تکنما در تهران

تعمیرات تخصصی برد انواع آیفون های تکنما را به ما بسپارید…

( مانیتور C43 – مانیتور C70 – مانیتور D43 – مانیتور D70 – مانیتور E43 _ مانیتور E70 – مانیتور F10 – پنل های لمسی – پنل های E35 – پنل های نامبرینگ و کارتی – ماژول حافظه – پخش کننده تصویر و… )

فعالیت شرکت  ۸:۰۰ – ۱۹:۰۰

آموزشهای تعمیر آیفون تصویری تکنما

تست قطعات الکترونیکی قبل از عیب یابی تکنما

فیلم های آموزش تعمیرات آیفون تکنما

آیفون تکنما ( تک نما )یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین آیفونهای موجود در بازار ایران است. تعمیر آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) و عیب یابی آن برای بسیاری از نصاب های آیفون تصویری کار بسیار دشواری است و توسط نمایندگی مجاز ( خدمات پس از فروش مجاز ) تک نما انجام می شود . چرا که این شرکت برخلاف دیگر شرکت های آیفون تصویری در ایران پا در عرصه نوین گذاشته و سیستم هفت سیمه را وارد ایران کرد که با گذشت زمان در بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه تعمیر و عیب یابی آیفون های تصویری تکنما ( تک نما )را آموزش دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شرکت تکنما از نظر خدمات پس از فروش مجاز یا تعمیرات آیفون تصویری یکی از قویترین شرکتها در ایران است وگارانتی این محصول بدون چون و چرا انجام خواهد شد. فعلا تنها آیفون موجود در بازار ایران که از سیستم هفت سیمه استفاده میکند. آیفون تکنما (تک نما ) است و تعمیرات تخصصی زیر نظر این گروه به صورت تخصصی در سراسر ایران اجرا می شود.

در این مطلب نحوه نصب تکنما با یک رشته سیم کمتر و عیب یابی سیستم را مورد بررسی قرار میدهیم.

نگاهی به سیم کشی و نصب آیفون تکنما ( تک نما )

مدار نصب یا تعمیر آیفون تکنما
مدار جهت تعمیر آیفون تکنما

بر خلاف کلیه آیفونهای تصویری که از سیستم چهار سیمه و سیستم آنالوگ استفاده می کنند آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) از سیستم دیجیتال و هفت رشته سیم جهت انتقال تصویر صدا و دیتا استفاده می کند. به طور کلی برای تعمیرات آیفون تکنما ( تک نما ) با دو عدد سیم تصویر و پنج عدد سیم دیتا قابل نصب می باشد و تعمیرات خرابی تصویر با دوسیم تصویر قابل اجراست.

دو سیم تصویر همانطور که مشخص است از اول کلمه video یعنی v گرفته شده که شامل v+  وv- مباشد. پس به طور کلی سیم های مورد نیاز آیفون تصویری تک نما ( تکنما )

 1. gnd که همان منفی یا گراند است.
 2. L1 که همان رفت صدا می باشد.
 3. L2 که همان برگشت صدا می باشد.
 4. D1 جهت باز کردن درب زنگ و تماس داخلی و دیگر امکانات.
 5. D2 نیز سیم کامل کننده D1 می باشد.
 6. V1 مثبت تصویر
 7. V2 منفی تصویر
 • سیم های D1 و D2 که مخفف کلمه data مباشد.
 • سیم های V1 و V2 که مخفف کلمه Video میباشند.
 • GND که مخفف گراند یا زمین می باشد
 • و سیم های L1 , L2 مربوط به صدای رفت و برگشت.

نگاهی به سوکت های تکنما می اندزیم…

سوکت دیتا برای رفع خطا
سوکت دیتا در تعمیر آیفون تک نما
سیم تصویر برای رفع خطا
سیم تصویر جهت تعمیر آیفون تکنما

حال نحوه نصب و تعمیرات سیستم آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) در ساختمان های مختلف متفاوت است یعنی در صورتی که ساختمان دارای یک لاین کابل کشی سری باشد به یک صورت و در صورتی که موازی باشند به نحو دیگری انجام می شود. ( نمایندگی مجاز تکنما )

به طور کلی اگر بخواهیم نگاهی به کابل کشی داشته باشیم سیم های دیتا ( پنج رشته ) در کل سیستم ها به صورت موازی به یکدیگر وصل می گردند. و این تفاوت فقط برای سیم های تصویر می باشد. که نحوه نصب سیستم تکنما را می توانید در لینک های زیر ببینید.

بخوانید : نصب آیفون تصویری تکنما

نتیجه گیری

کلیه این پنج رشته دیتا در آیفون تصویری تکنما با یکدیگر موازی می گردد. یعنی در کلیه سیستم های کابل کشی پنج رشته دیتا به یکدیگر متصل می گردند.

سیم های تصویر نیز برای ارایه بهترین کیفیت در تصویر به صورت های مختلف و با نصب مقاومت در انتهای خط قابل نصب هستند.

حال ما برای این که به راحتی بتوانیم مشکلات پیش آمده در آیفون تصویری تک نما ( تکنما) را بر طرف سازیم نحوه عیب یابی آیفون تکنما را به چند دسته

 • عیب یابی آیفون تصویری تکنما در کابل کشی
 • عیب یابی آیفون تکنما در پنل
 • عیب یابی آیفون تکنما در داخل واحد

تقسیم بندی می کنیم.

توجه تعمیرات آیفون تصویری تکنما حتما توسط نمایندگی های مجاز و یا خدمات مجاز پس از فروش تکنما انجام گردد. چرا که این نوع آیفون تصویری هفت سیمه برای بسیاری از نصابان در ایران گنگ بوده و قابل تعمیر نمی باشد.

تعمیر آیفون تکنما در سیم کشی

حال اگر صدای آیفون قطع باشد. یعنی صدای رفت به پنل و یا صدای برگشت از پنل قطع باشد. مربوط به دوسیم ال یک و ال دو است که یکی مربوط به صدای رفت و دیگری صدای برگشت از پنل می باشد.

کابل کشی تکنما

توجه کنید که اتصال هر یک از این سیمها به سیم gnd  و یا تصویر و دیتا صدای رفت و یا برگشت را مختل می کند. یعنی یا صدا دارای نویز زیادی خواهد شد و یا به صورت بسیار ضعیف شنیده خواهد شد. باید بررسی شود و در صورت قطع شدن یکی از این دوسیم هیچ خطایی بر روی آیفون نشان داده نمیشود..

اگر کل سیستم تکنما کار نمی کند.

یعنی یا یکی از دوسیم دی یک و دی دو قطع است و یا جابه جا بسته شده. این دو سیم را می توانید توسط دستگاه بازر چک نمایید.

توجه داشته باشید که بسیاری از نصابان به علت استفاده از سیمهای چند زوج در نصب آیفون اشتراک سیم سفید را جا به جا نصب میکنند. پس به زوج سفید حتما دقت کنید که در جای خود بسته شود.

دوربین تکنما کار نمی کند.

اگر تصویر آبی بود یعنی یا هر دو سیم v+ و v- قطع است و یا فقط v+ قطع شده که باید توسط دستگاه بازر چک کنید. اگر تصویر خط خطی کامل بود v- قطع شده و باید توسط بازر بررسی شود. سیستم آیفون تصویری تکنما دارای سیستم عیب یابی خودکار یا تعمیرات راحت است یعنی خرابی آیفون در صفحه قابل رویت است.

 • نداشتن تصویر : سیگنال دوربین دریافت نمیشود.
 • نداشتن دیتا : سیستم قادر به برقراری ارتباط با پنل نمیباشد.
 • ولتاژ غیر منتظره : یعنی مورد در ولتاژ یا برد تغذیه.

میتوانید خطاهای آیفون تکنما را در زیر مشاهده نمایید.

مثال:

به عنوان مثال قطع بودن سیم وی یک و یا اتصالی سیم وی یک به سیم های دیگر این خطا مشاهده نمی شود. اگر آیفون در حال جیغ کشیدن بود که حتما باید با گارانتی تماس بگیرید.

 

تعمیرات مانیتور داخلی آیفون تصویری تکنما

نتیجه گیری :

توجه داشته باشید در تعمیر برد اصلی پنل یک آیفون تصویری تکنما در صورتی که :

 • تصویر داخل واحد ها سیاه شده باشد مربوط به دوربین پنل و یا برد ماژول اصلی است که باید توسط کارشناس چک گردد.
 • اگر صفحه کلید به اشتباه دکمه ها را می زند یا مربوط به نرم افزار و یا مربوط به برد صفحه کلید می باشد.
 • اگر صفحه کلید به هیچ عنوان کار نمی کند مربوط به برد صفحه کلید است و باید تعویض گردد.
 • درصورت نداشتن صدا از بالا به پایین مربوط به خرابی بلندگو در داخل برد اصلی که باید تعویض گردد.
 • درصورت نداشتن صدای پایین به بالا در کلیه واحد ها مربوط به خرابی میکروفون در برد اصلی پنل آیفون تکنما میباشد.

آیفون تکنما زنگ نمی زند

اگر آیفون زنگ نمیخورد :

 • یا مر بوط به نحوه کد دادن آیفون تصویری می باشد که به اشتباه کد داده شده و می توانید نحوه کد دادن آیفونهای تکنما را از لینک های زیر مشاهده نمایید.
 • و یا مربوط به دهنی گوشیست و باید بررسی کنید.

تست دهنی گوشی یعنی میکروفن و بلندگو آیفون تکنما را می توانید توسط دستگاه بازر چک کنید. با زدن بوق ممتد دستگاه بازر یعنی سیم پیچ داخلی آن سالم است.

دهنی آیفون تصویری
دهنی

استفاده از ۶ رشته سیم در نصب و تعمیر آیفون تکنما :

اگر در هر صورتی بعد از قطع بودن سیم جهت تعمیر یک آیفون تصویری تکنما و یا وصل سیم جدید رشته سیم کم آوردید میتوانید سیمهای v- و gnd را باهم پارالل و یا وصل کنید و از یک رشته استفاده نمایید.

در صورتی که هیچ یک از دکمه های پنل درب کار نمیکند ، مربوط به دکمه های پنل است و به احتمال زیاد یک دکمه در حالت فشار باقی مانده.

اگر در حین فشار دادن شماره واحد در پنل صدا یک لحظه زیاد شده و شماره وارد نمیشود مربوط به دوسیم دزدگیر بوده و باید پیچ های چهارسوی بالا و پایین پنل سفت تر یا آچارکشی نمایید.

در صورتی که ارتباط واحد با واحد همیشه اشغال است یک بار برق پنل را قطع و بعد از پنج ثانیه مجدد وصل نمایید، اما با این کار مشکل بر طرف نمیشود و شما نیاز به نصب ایزیلاتور دارید که در مباحث سایت موجود است.

نمایندگی تعمیرات آیفون تصویری تکنما

گروه مهندسی سریر تصویر یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه تعمیرات تخصصی انواع آیفون تصویری در ایران می باشد که این شرکت با قراردادی از شرکت تکنما توانسته تا یکی از بزرگترین نمایندگی های تعمیرات آیفون تصویری تکنما را به خود اختصاص دهد.  لیست نمایندگی های آیفون تصویری تکنما در سایت موجود می باشد. 

 • نمایندگی تعمیرات آیفون تکنما در شرق تهران ۰۲۱۴۴۳۷۹۰۵۱
 • نمایندگی تعمیرات آیفون تکنما در غرب تهران ۰۲۱۴۴۳۷۲۵۷۳
 • نمایندگی تعمیرات آیفون تکنما در مرکز تهران ۰۲۱۶۵۸۱۱۵۷۱
 • نمایندگی تعمیرات آیفون تکنما در شمال تهران ۰۲۱۴۴۳۷۹۸۸۲

‫۹۱ دیدگاه ها

 1. با سلام و خسته نباشید دستگاه مدل VDP D43 تصویر نداره خطهای افقی با بک گراند سفید ، مشکل از ال سی دی میتونه باشه یا از بردش؟ و لطفاً در صورت امکان هزینه اش رو بفرمایید ممنون

  1. سلام در تعمیر تصویر در آیفون تکنما در ابتدا باید ببینیم ولتاژ رسیده به TFT چند ولت است در صورت رسیدن ولتاژ کامل مشکل از ال سی دی و در غیر اینصورت از برد اصلی می باشد. بهتر است در باره قیمتهای تعمیر آیفون تکنما تماس بگیرید

   1. باسلام وخسته نباشید
    چرادیودz1وD5به اندازه سوختن داغ میشه امکان داره مشکل از ترانس گوشی باشه ؟
    آیا ترانس مدل c43بهc70میخوره ؟باتشکر

 2. با سلام
  بنده آیفون تصویری تک نما مدل C43 دارم که قبلا یک بار بصورت خود به خود خاموش و روشن شد که الان این مشکل بصورت روزانه انجام میشه تا زمان که سوکت برق رو جدا کنم و گاهی پس از اتصال سوکت برق به محض روشن شدن دستگاه مجدد خاموش یا به تعدد خاموش و روشن میشه اگر لطف کنید مشکل در برد تغذیه مربوط به کدام قطعه می باشد ممنون میشم

 3. سلام
  اینکه آیفون D43 تصویر سفید نشون میده و حتی منو هم نمایش نمی‌ده ایراد از چی می‌تونه باشه؟ آیا LCD خراب شده یا مدار یا برد؟

 4. سلام خسته نباشید
  آیفون تصویری ما زنگ میخوره فقط مانیتورش سیاهه و تصویر نداریم.باید تعمیر بشه یا تعویض؟هزینه هر کدوم رو میشه بفرمایید؟

 5. بسیاااار بی نظم و داغون فقط تبلیغ و بزرگ نمایی
  چندین بار (۳ روز) تماس گرفتم برای فرستادن یه کارشناس و رفع عیب ایفون هر بار گفتن میاد و نیومد منم بیخیال شدم و توسط تعمیرکار دیگه که از تو سایت دیوار پیدا کردم کارم راه افتاد
  با اقای میرزاده مهندس محترمشونم حرف زدم ولی نتیجه ای نداشت
  به عنوان نظر فقط میتونم بگم اقای میرزاده یه خورده بیشتر وقت بذاری نیروهای بهتری میتونی پیدا کنی و بیشتر پیشرفت کنی مملکت پره از کاربلدایی که سرجاشون نیستن
  کار نکردنو همه بلدن اینکه کار رو درست و سر موقع انجام بدی هنره

  1. متاسفانه ما در حال جا به جایی به مکان دیگری بودیم و یک مقدار در خدمات آیفون تکنما ضعیف شدیم. بنده از زمانی که گذاشتید و ما نتوانستیم خدمت برسیم صمیمانه عذرخواهی میکنم.

 6. با سلام و احترام . جدیدا برای ساختمان ما یکدستگاه آیفون تصویری تکنما مدل VDP D43 نصب شده که با رفتن برق و وصل مجدد آیفون قطع و پیغام NO conection بر روی صفحه پنل داخلی ظاهر میشود . پس از چند ساعت دوباره آیفون وصل میشه و با قطعی دوباره برق این اتفاق می افته . لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست؟ممنون

  1. سلام
   نبودن ارتباط با پنل یعنی خطای نو کانکشن…
   در آیفون های تکنما دو سیم دی یک و دی دو مربوط به خطالی نو کانکشن می باشد که هنگام قطع شدن برق و وصل مجدد تا روشن شدن پنل باید بلافاصله خطا از روی صفحه مانیتور برداشته شود. احتمال بسیار سیم کشی شما از نوع قدیمی می باشد که سریع با پنل ارتباط نمیگیرد.

 7. یلام ببخشید آیفون ما زنگ نمیخوره صداش نمیاد بعد خواستیم درست کنیم شماره ۱۰۲ میاد و جیغ جیغ میکنه مشکلش چیه؟

  1. سلام آیفون شما به احتمال زیاد از نوع قدیم آیفون تصویری تکنما می باشد و چون بسیار تخصصی است بهتر است به کارشناسان ما مراجعه نمایید چون مشکل از برد اصلی و اس ام دی است.

 8. جناب آقای مهندس مصطفی میرزاده
  بادرودوعرض ادب واحترام خدمت جنابعالی بنده ساکن یزدهستم واحدمسکونی ام دارای آیفون تصویری تک نمامدل DX-VDP64N با COLOR TFT LCDدوطبقه هستم مدتی است دریکی ازطبقات بابرداشتن گوشی پرس تندتصویرمانیتور راشاهدهستم وبایک ویادوبار قطع ووصل کردن گوشی پرش تصویر آهسته میشودفیلم دومرحله هم تهیه کردم که درصورت نیازازطریق واتساپ خدمتتون ارسال نمایم نمیدانم مشکل چیست ؟ دریزدهم نمایندگی تک نما نیست لطفا راهنمایی بفرمایید چکاربایدبکنم تامشکل برطرف شودباتشکر

  1. سلام
   بابت تعمیر آیفون تصویری تکنما مدل vdp64n حتما باید دستگاه به آدرس شرکت که در زیر سایت موجود هست ارسال گردد. تنها مکانی که تکنما سری قدیم را تعمیر میکند همین شرکت می باشد. لطفا به آدرس ذکر شده ارسال نمایید.
   با تشکر

 9. سلام خسته نباشی
  چند وقتی هست درب باز کن از کار افتاده بقیه واحدها درستن پنل داخلی رو باز کردم شاسی درب باز کن رو چک کردم درست بود میخواستم بدونم مشکل از کجاست
  با تشکر

 10. سلام و خدا قوت . واقعا ممنونم بابت مطالب پر محتوا و ارزندتون . آیفون محل کار ما تکنماست ، پنل شاسیاش خراب شده میخواییم یه مارک دیگه خریداری کنیم . میتونیم برای مکانیتور تکنما پنلی غیر از خود مارک تکنما خریداری کنیم؟ یا اگر بخواهیم پنل کدینگ بخریم با آیفون های فعلی که d43هست آیا میشه استفاده کرد؟؟؟؟؟

  1. سلام دوست خوبم تکنما از سیستم هفت سیمه پشتیبانی میکند و به هیچ عنوان آیفون های تصویری چهار سیمه را نمیتوان به آن متصل نمود. شما جهت برطرف کردن مشکلات آیفون تصویری تکنما می توانید با کارشناسان بخش فنی ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما