تعمیراتتعمیرات الکتروپیکمطالب گوناگون آیفون تصویری

نگاهی بر تعمیر تخصصی برد الکتروپیک مدل ۱۲۸۶

تعمیر آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ مطلبی است که تصمیم گرفته ایم به صورت کاملا تخصصی به بررسی آن بپردازیم. تعمیر و عیب یابی آیفون تصویری یک هنر در الکترونیک است که ما در این سایت سعی بر آن نموده ایم تا تمام برندهای آیفون تصویری را به کمک شما عزیزان بررسی نماییم. اما اینبار نوبت مدل های متفاوت از تعمیر آیفون الکتروپیک رسیده است، پس تا انتهای این مطلب ما را یاری نمایید.

آیفون ۱۲۸۶ الکتروپیک یک آیفون تصویری بسیار مقرون به صرفه در ایران است که همین موضوع کافیست تا تعداد تعمیرات برد اصلی آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ بسیار در ایران رایج باشد. این آیفون تصویری کمی متفاوت از مدل های شرکت های دیگر است و البته تمامی عملکردها را با یکدیگر به صورت تخصصی بررسی خواهیم نمود.

در ابتدا نگاهی بر بردهای اصلی آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ می اندازیم. توجه داشته باشید که برد تغذیه در آیفون تصویری الکتروپیک را دنبال نخواهیم کرد چراکه تعمیرات تخصصی برد تغذیه آیفون های تصویری را در مطالب قبلی بررسی نموده ایم.

تعمیرات برد صوت آیفون تصویری الکتروپیک 1286
تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶

شناسایی قطعات اصلی در تعمیر برد صدا الکتروپیک مدل ۱۲۸۶

در ابتدا نگاهی بر برد اصلی آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ بیاندازید. این برد وظیفه اصلی تولید صدا و صدای زنگ و درب بازکن را برعهده دارد و تصویر نیز از این برد عبور خواهد کرد. برای همین است که برد صدای آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ برد اصلی یا مین برد نیز می گویند.

در تعمیر برد صدا الکتروپیک ۱۲۸۶ جهت سوئیچ تصویر ما قطعاتی همچون ترانزیستور TIP , هوک و آی سی ۵۵۵ را مشاهده میکنیم. یعنی در واقع این قطعات در مسیر خط تصویری ما قرار گرفته اند و در قسمت صوت نیز قطعاتی چون هوک و آی سی ۱۰۶۲ و خازنها قرار گرفته اند. در مسیر صدای زنگ ما آی سی تولید صدای زنگ ۹۹۵ و آی سی تقویت صدای زنگ ۳۸۶ و در انتها ولوم صدا و بلندگو قرار گرفته است. حال نگاهی دقیق تر به خط تصویر در این مدل می اندازیم.

ما در این مطلب تعمیر برد صدا آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ را به سه بخش تقسیم خواهیم نمود.

 1. تعمیر خط تصویر برد صوت آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶
 2. تعمیر خط صدا برد صوت آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶
 3. تعمیر زنگ و مدار تولید صدای زنگ آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶

۱- تعمیر خط تصویر در برد صوت الکتروپیک ۱۲۸۶

تعمیر خط تصویر برد صوت الکتروپیک ۱۲۸۶ یعنی چک نمودن قطعاتی در برد صوت ۱۲۸۶ جهت برطرف نمودن مشکل تصویر. تصویر در یک آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ از چند نقطه فرمان خواهد گرفت

 • فرمان وصل تصویر الکتروپیک ۱۲۸۶ از سمت پنل بیرونی
 • فرمان وصل خط تصویر از سمت دکمه تصویر روی آیفون الکتروپیک۱۲۸۶
 • فرمان قطع تصویر بعد از گذشت زمان در الکتروپیک مدل ۱۲۸۶
 • فرمان قطع تصویر بعد از گذاشتن گوشی

فرمان وصل تصویر در آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ از سمت پنل بیرونی

تصور کنید یک شخص مراجع کننده در بیرون از واحد زنگ آیفون تصویری الکتروپیک ما را میزند، حال تصویر آیفون الکتروپیک باید روشن گردد و صدای زنگ نیز به گوش رسد. پس در ابتدای کار ما متوجه شدیم که خط تصویر ما رابطه مستقیم با تماس بیرونی دارد. حال در این عمل ترانزیستورهای Q3 , Q4 وظیفه اتصال خط تصویر با تماس بیرونی را دارند. این ترانزیستورها فرمان را از پنل درب گرفته و خط تصویر را وارد مدار خواهند کرد.

تعمیر سوئیچ تصویر الکتروپیک 1286 از پنل درب
تعمیر سوئیچ تصویر الکتروپیک ۱۲۸۶ از پنل درب

فرمان قطع خط تصویر بعد از گذشت زمان در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

حال اگر ما در منزل نباشیم باید تصویر آیفون الکتروپیک بعد از مدتی خاموش گردد.پس جهت تعمیرات در برد صوت آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ وظیفه تایم برعهده آی سی ۵۵۵ است. این آی سی بعد از گذشت تایم مشخصی فرمان قطع تصویر را صادر خواهد کرد. البته که این آی سی قدرت سوئیچ کامل خط تصویر را نخواهد داشت به همین منظور قطعه ترانزیستور TIP عمل سوئیچینگ خط تصویر را انجام خواهد داد. پس در تعمیر خط تصویر برد صدا آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ اگر این ترانزیستور نیز معیوب باشد خط تصویر یکسره خواهد شد.

تعمیر قطع تصویر با آی سی تایمر Ne555 الکتروپیک 1286
تعمیر قطع تصویر با آی سی تایمر Ne555 الکتروپیک ۱۲۸۶

فرمان وصل خط تصویر از سمت دکمه تصویر و هوک روی آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

حال اگر ما خودمان بدون زنگ زدن شخصی از پنل بیرونی بخواهیم تصویر بیرون را مشاهده نماییم می توانیم با فشوردن دکمه تصویر، تصویر شخص مراجع کننده را ببینیم. در تعمیر آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ خرابی دکمه تصویر می تواند سبب وصل نشدن خط تصویر در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ شود. پس دکمه تصویر در کیبورد ۱۲۸۶ نیز بر تصویر الکتروپیک تاثیرگذار خواهد بود. حال با گذاشتن گوشی بر روی آیفون تصویری نیز باید تصویر آیفون تصویری قطع گردد، پس هوک نیز در عمل قطع و وصل تصویر آیفون تاثیرگذار خواهد بود.

حال با تمام این مشخصات ذکر شده می توان دریافت که خط تصویر یک آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ به قطعات زیر مربوط خواهد بود

 1. هوک وظیفه قطع خط تصویر را با گذاشتن گوشی برعهده دارد.
 2. آی سی ۵۵۵ بعد از گذشت زمانی خط تصویر ما را قطع خواهد نمود.
 3. آی سی رگولاتور Tip57 در واقع سوئیچ قدرت برای اتصال خط تصویر می باشد.
 4. دکمه روی آیفون تصویری ۱۲۸۶ نیز عمل وصل را برعهده خواهد داشت.
 5. ترانزیستورهای Q3,Q4 عمل دستور تصویر با زدن زنگ پنل را برعهده خواهند داشت.

سوالات در تعمیر برد صدا آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

حال با یکدیگر به سوالات مهمی در تعمیر برد صدا آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ پاسخ میدهیم.

اگر هنگام زدن زنگ بیرونی پنل ما تصویر نداریم اما در هنگام زدن دکمه روی آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ تصویر وصل میگردد باید کدام قطعات را چک نماییم؟

در ابتدا ترانزیستورهای Q3 , Q4 را چک میکنیم. چراکه این ترانزیستورها وظیفه سوئیچ خط تصویر از بیرون را برعهده خواهند داشت. توجه داشته باشید که قطعاتی همچون خازن های صافی در مسیر خط تصویر میتواند بر عملکرد برد یا خط تصویر تاثیرگذار باشند.

اگر بعد از گذشت زمان تصویر آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ قطع نمیشود کدام قطعات را بررسی کنیم؟

اگر بعد از گذشت زمان تصویر قطع نمیگردد، میتواند دلیل آن اتصال کوتاه شدن ترانزیستور TIP باشد و یا ترانزیستور قبل از آن یا Q1 که این ترانزیستور بزرگ را وارد مدار میکند. در نهایت آی سی NE555 که عمل تایمینگ را برعهده خواهد داشت. توجه داشته باشید که خازن های صافی در مدار خط تصویر می توانند عملکرد خط تصویر را در مدل ۱۲۸۶ الکتروپیک با اختلال رو به رو نمایند.

اگر با زدن دکمه تصویر آیفون تصویری متصل نمیگردد کدام قطعات را بررسی کنیم؟

اگر هنگام زدن دکمه تصویر هیچ تصویری بر روی آیفون تصویری ظاهر نمیشود. در ابتدا دکمه تصویر بر روی آیفون ۱۲۸۶ را بررسی و اگر به هیچ عنوان تصویری را حتی هنگام تماس از بیرون ندارید خازن صافی بزرگ در مسیر خط تصویر را بررسی نمایید. خرابی ترانزیستور Q1 نیز سبب روشن نشدن خط تصویر خواهد شد.

۲- تعمیر خط صدا برد صوت آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

همانطور که میدانیم در آیفون های تصویری آنالوگ ما از یک سیم برای انتقال صدای رفت و برگشت استفاده میکنیم و در هنگام اتصال این یک رشته سیم باید صدای رفت از صدای برگشت تفکیک گردد. حال با یکدیگر تمام عوامل تاثیرگذار بر صدای رفت و برگشت در آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ را بررسی و تعمیرات آن را ذکر خواهیم نمود. ما در این بررسی مشکلات صدای رفت و برگشت را به سه دسته تقسیم خواهیم نمود.

 • تعمیر قطع بودن صدای رفت و برگشت در مدل ۱۲۸۶ الکتروپیک
 • تعمیر صدای رفت یا میکروفن در الکتروپیک ۱۲۸۶
 • تعمیر صدای برگشت یا بلندگو در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

تعمیر قطع بودن صدای رفت و برگشت در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

همواره توجه داشته باشید که صدای رفت و برگشت علاوه بر برد صوت ۱۲۸۶ به سیم دهنی و سوکت ها و دهنی آیفون نیز مرتبط خواهند بود . پس همواره در تعمیر صدای رفت و برگشت ابتدا یک دهنی سالم را در اختیار داشته باشید و قبل از شروع به تعمیر قطع بودن صدای رفت و برگشت ، ابتدا دهنی آیفون را تعویض نمایید. حال اگر در هنگام تعویض دهنی مشکل صدای رفت و برگشت برطرف نشد، شروع به تعمیرات زیر نمایید.

عیب یابی مشکلات صدای رفت و برگشت در الکتروپیک 1286
عیب یابی مشکلات صدای رفت و برگشت در الکتروپیک ۱۲۸۶

در تعمیرات صدای رفت و برگشت در برد صوت آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ آی سی با نام TEA1062 قرار گرفته است. این آی سی وظیفه تفکیک صدای رفت و برگشت را برعهده دارد. اگر همزمان صدای رفت و برگشت با مشکل مواجه است قطعه هوک نیز می تواند تاثیرگذار باشد. جهت برطرف کردن مشکلات هوک میتوانید قبل از هر اقدامی قطعه هوک را مانند فیلم زیر شستشو نمایید.

تعمیر صدای رفت یا میکروفن در الکتروپیک ۱۲۸۶

قبل از شروع به عیب یابی نداشتن صدای میکروفن باید بدانیم که سیم دهنی و سوکت ارتباط سیم دهنی با آیفون تصویری در صورت خراتب بودن میتواند مشکلات نداشتن صدای میکروفن را به همراه داشته باشد. حال بعد از چک نمودن میکروفن و سیم دهنی و سوکت نوبت به عیب یابی برد صدا الکتروپیک ۱۲۸۶ خواهد رسید. همانطور که در صدای رفت و برگشت گفتیم بعد از تفکیک صدای رفت و برگشت توسط آی سی ۱۰۶۲ نوبت به قطعات در مسیر صدای میکروفن میرسد. در این مسیر خازن های C1,C2,C3 در مسیر صدای میکروفون قرار گرفته اند و همچنین مقاومت هایی نظیر R1,R2,R3 در مسیر صدای میکروفون یا صدای رفت قرار دارند. پس این قطعات را به ترتیب تست و تعویض نمایید.

تعمیر صدای برگشت یا بلندگو در الکتروپیک ۱۲۸۶

صدای برگشت همان صدای شنیده شده از پنل بیرونی می باشد. اگر صدای بیرون را ندارید در ابتدا سیم دهنی و سوکت های مربوطه را چک نمایید و بعد از اطمینان از مسیر صدایی دهنی به سراغ خازن EC1 بروید این خازن در مسیر صدایی بلندگو واقع شده است که بیشترین خرابی را در نداشتن صدای پنل دارد. بعد از چک نمودن این خازن نوبت چک نمودن مقاومت R11 می باشد. این مقاومت در صورت خرابی سبب ضعیف شدن صدای بلندگو و حتی در صورت ایجاد قلع مردگی ممکن است صدای بلندگو را بسیار ضعیف نماید. به تصویر زیر توجه کنید.

خازن های مربوط به تعمیر صدای بلندگوی الکتروپیک 1286
خازن های مربوط به تعمیر صدای بلندگوی الکتروپیک ۱۲۸۶

۳- تعمیر زنگ و مدار تولید صدای زنگ آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶

تعمیر صدای زنگ در الکتروپیک ۱۲۸۶ کمی متفاوت از آیفون های تصویری با برند دیگر است. در این آیفون تصویری تولید صدای زنگ توسط آی سی با نام ۹۹۵ که دارای ۱۴ پایه می باشد انجام میگیرد. ترتیب این پایه ها به صورت زیر می باشد.

ترتیب پایه های آی سی تولید صدای زنگ الکتروپیک 1286
ترتیب پایه های آی سی تولید صدای زنگ جهت تعمیر الکتروپیک ۱۲۸۶

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید این آی سی تولید صدای زنگ آیفون تصویری الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ می باشد که در این مدل سه حالت صدای زنگ را شاهد خواهیم بود. حال اگر صداهای مختلف از این آی سی را می خواهید بدانید بهتر است تا به تصویر زیر نیز نگاهی بیاندازید.

تعمیرات صدا های مختلف آی سی تولید صدای زنگ آیفون الکتروپیک 1286
صدا های مختلف آی سی تولید صدای زنگ آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

این آی سی با ولتاژ کاری ۳.۵ ولت کار می کند پس قبل از هر چیز باید بدانیم آیا ولتاژ کاری مناسب به این آی سی جهت کار رسیده است یا خیر، توسط یک مولتی متر می توانیم ولتاژ کاری هر آی سی را تست گرفت. حال ما تعمیرات صدای زنگ آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ را به سه دسته زیر تقسیم میکنیم.

 • تعمیر نداشتن صدای زنگ در داخل منزل در آیفون ۱۲۸۶
 • تعمیر زنگ خوردن مداوم در الکتروپیک ۱۲۸۶
 • تعمیر ضعیف بودن صدای زنگ در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶

تعمیرات مربوط به نداشتن صدای زنگ در مانیتور داخلی

منظور از عیب یابی و تعمیر صدای زنگ در مانیتور داخلی صدایی است که از آیفون داخلی و در داخل منزل به گوش میرسد. این صدا جهت خبردار کردن کاربر در داخل منزل پخش میگردد. بهتر است قبل از شروع به آموزش مدار تولید و تقویت و پخش صدای زنگ را بررسی نماییم تا به راحتی بتوانیم این مدار را در الکتروپیک ۱۲۸۶ تعمیر نماییم.

آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ جهت تولید صدای زنگ آیفون تصویری از آی سی M995 استفاده میکند که این آی سی تنها صدای زنگ را تولید میکند اما قدرت پخش در بلندگو را ندارد. حال این صدا باید توسط یک آی سی تقویت گردد که ما در آیفون الکتروپیک ۱۲۸۶ از آی سی LM386 جهت تقویت صدای زنگ استفاده میکنیم. این آی سی پایه های به صورت زیر دارد که صدای ایجاد شده توسط آی سی ۹۹۵ به پایه های سمت چپ ورودی آی سی ۳۸۶ می رسد و بعد از تقویت صدا به بلندگو جهت پخش خواهد رسید.

مدار تولید صدای زنگ LM386
مدار تولید صدای زنگ LM386

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید آی سی تقویت صدای زنگ جهت کارکرد حداکثری یا تولید صدای حداکثر نیاز به یک خازن ده میکروفاراد در بالای آی سی یا پایه های بالایی آی سی دارد. در صورتی که در مدار الکتروپیک ۱۲۸۶ یک مقاومت نیز به این خازن سری گشته است که در صورت خرابی این خازن یا مقاومت صدای زنگ بسیار ضعیف خواهد شد پس باید حتما خازن C16 , R26 جهت ضعیف بودن یا قطع بودن صدای زنگ چک گردد.

حال جهت تغییر میزان صدای زنگ شرکت الکتروپیک در محصول ۱۲۸۶ خود صدای خروجی آی سی را از هوک و پتانسیومتر عبور داده تا صدا توسط هوک و پتانسیومتر قابل کنترل باشد به عکس زیر توجه کنید.

تعمیر صدای زنگ الکتروپیک ۱۲۸۶

همانطور که در عکس مشاهده میکنید R26,C16 در مسیر گین آی سی تقویت صدای زنگ قرار گرفته اند و خازن C17 , R27 در مسیر خروجی صدا برای پخش قرار گرذفته است. که در صورت خرابی این دو المان نیز صدای زنگ بسیار ضعیف خواهد شد.

خازن C17 در مدار نقش تریبل برای صدای خروجی را دارد که در صورت حذف آن صدای تولید شده دارای بیس خواهد بود.
بلندگوی استفاده شده در الکتروپیک ۱۲۸۶ از نوع بلندگوی خشک بوده و در صورت بیس دار بودن صدا ایجاد خش خش در صدا خواهد کرد. به همین منظور از خازن تریبل برای صدای خروجی استفاده میکنند تا صدای ایجاد شده دارای تریبل و وضوح بالایی باشد.

راه کارهای تعمیر صدای زنگ در مانیتور ۱۲۸۶

 • جهت تعمیر ضعیف شدن صدای زنگ در مدل الکتروپیک ۱۲۸۶ در ابتدا هوک و خازن و مقاومت C16 , R26 را چک نمایید و در صورت نیاز اگر مقاومت R26 را اتصال کوتاه نمایید صدای تولید شده بیشتر خواهد شد. هرچند که جای خازن نیز میتوانید از خازن ۱۰ میکروفاراد الکترولیت معمولی نیز استفاده نمایید.
 • پتانسیومتر و خازن و مقاومت C17 , R27 نیز در مسیر خروجی صدا قرار گرفته اند که مین موارد نیز باید چک گردد. در صورت اتصال کوتاه مقامت R27 صدای تولید شده چند برابر خواهد شد.
 • خازن C17 در صورت خرابی صدای خروجی را قطع خواهد کرد این خازن تریبل در صورت خرابی مدار را به صورت کامل قطع خواهد نمود.

عیب یابی زنگ خوردن مداوم با گذاشتن گوشی در الکتروپیک ۱۲۸۶

منظور از عیب یابی صدای زنگ یکسره در الکتروپیک ۱۲۸۶ همان تداوم در زنگ خوردن هنگام گذاشتن گوشی آیفون ۱۲۸۶ است . در آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ دو عدد ترانزیستور وجود دارد که فرمان زگ را صادر میکنند در صورت خرابی این دو ترانزیستور بهخ صورت مداوم زنگ آیفون الکتروپیک خواهد خورد. این دو ترانزیستور Q2 , Q6 نام دارند که به راحتی توسط ویدیو زیر می توانید این دو عدد ترانزیستور را چک نمایید.

تهیه و انتشار این مطلب یک هفته کاری زمان برده است و چندین سال تجربه کاری در آن نهفته است تا شما کاربر گرامنی آن را در ده دقیقه مطالعه نمایید. بیشترین لطف را خواهید کرد اگر با انتشار آن در شبکه های اجتماعی و نظرات خود مارا دلگرم نمایید.
لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۳۰ متوسط امتیاز کاربران ۴.۳]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

 1. با سلام ساختمان ۸ واحدی هستیم وقتی از بیرون کسی زنگ می زند صدای زنگ دایم تکرار وقطع نمیشود واز بیرون رطوبت وارد برد شده وتمام واحدها همین خرابی را دارند هزینه رفع خرابی را اعلام فرمایید

 2. با تشکر از توضیحات کامل شما بنده با استفاده از مطالب شما تا الان بیش از یکصد آیفون تعمیر کردم و از این بابت از شما سپاسگزارم به جز یک مورد که حسابی کلافه شدم آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶ با حافظه جانبی کناری مشکلش اینه به طور ناگهانی یکدفعه صدا بسیار ضعیف میشود و درب باز کن هم از کار می افتد و خود به خود وقتی راه می افتد همه چیز اوکی میشود ممنون میشم راهنمایی کنید تا حالا توی تعمیرات دو مورد اینجوری داشتم که هر دو ۱۲۸۶ با حافظه جانبی بوده

 3. سلام ، خدا قوت
  خداوند به پدر و مادر شما رحمت عطا کنه که چنین فرزندانی تربیت کردند ،
  بنده ۳۳ سال دارم و تعمیر آیفون انجام میدم در شهر محل سکونتم
  تجربی با الکترونیک آشنا شدم
  با توجه به عیال وار بودن و تحت پوشش داشتن خانواده خودم و پدرم ، قدرت خرید دوره نداشتم و ندارم .
  اما آموزش های رایگان شما همیشه به من کمک کرده و خیلی چیز یاد گرفتم ، و خیلی از کارهامو کمک کرده تعمیر کنم و به دست مشتری برسونم و یه نون حلال هم به خودم برسه
  دعا کنید برای من
  تو زمونه ای که همه فقط به فکر فروش علم هستند شما نکات بسیار کلیدی و مهمی رو البته از نظر من آماتور ، رایگان به اشتراک می‌گذارید ،
  و دعا میکنم دست به خاک میزنید طلا بشه ،

 4. سلام، ساختمان ده واحدی هستیم با الکتروپیک ۱۲۸۶… صدای بالا به پایین و برگشت از پنل و درب بازکن تنها واحد ما دفعتا قطع شده، در حالی که سایر واحدها مشکلی ندارن… هیچ صدای تقی هم با فشردن کلید درب بازکن شنیده نمیشه… برد رو از نظر ظاهری چک کردم مشکلی دیده نمیشه و ولتاژ سیم ۳ حدود ۱۳.۵ ولته… ممکنه راهنمایی بفرمائید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما