تعمیراتتعمیرات برندها

تعمیرات تخصصی آیفون تصویری آلدو (Aldo)

آیفون های تصویری آلدو یکی دیگر از آیفون های تصویری در بازار ایران که با وجود برندهای متعدد در بازار یکباره وارد باز شد. این نوع برند از آیفون تصویری در ابتدا بسیار برای تعمیرکاران و نصابان آیفون تصویری گنگ و مبهم بود چراکه هنوز نمایندگی یا تعمیرات تخصصی آیفون تصویری آلدو (Aldo) در ایران رواج پیدا نکرده بود. حال بعد از گذشت زمانی تعمیرکاران جهت تعمیرات تخصصی شروع به باز نمودن این آیفون تصویری و تعمیرات تخصصی برد آیفون آلدو کردند. در این مطلب سعی نموده ایم تا تعمیرات تخصصی بردهای آیفون تصویری آلدو را آموزش دهیم. پس تا انتهای مطلب مارا یاری نمایید.

تعمیرات آیفون تصویری

در ابتدا نگاهی به روش عملکرد آیفون تصویری آلدو می اندازیم که آیا این آیفون از نظر عملکرد مشابه کدامین یک از آیفون های تصویری می باشد.

نمایندگی آیفون تصویری آلدو

نمایندگی های زیادی در تعمیرات آیفون تصویری آلدو فعالیت میکنند که در این میان گروه مهندسی سریر تصویر با کادری بزرگ از متخصصان خود توانسته تا تعمیرات تخصصی آیفون آلدو را در تهران و برخی از شهرستان ها دنبال نماید. نمایندگی آیفون تصویری آلدو در تهران یکی از دستیابی های بزرگ برای هر شرکت و نمایندگان می باشد که در این میان گروه بزرگ ما توانسته تا یکی از بزرگترین نمایندگی ها را از آن خود نماید.

شناسایی عملکرد آیفون تصویری آلدو در تعمیر

در ابتدا و قبل از شروع به تعمیرات یک آیفون تصویری باید نوع عملکرد این آیفون ها را بشناسیم چراکه بخش عمده ای از تعمیرات آیفون تصویری فهم و درک نحوه عملکرد میباشد. حال عملکرد چگونه است؟ عملکرد این نوع برند آیفون تصویری در واقع بسیار مشابه با همتاهای خود مانند کوماکس و سیماران می باشد. یعنی این آیفون تصویری دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • استفاده از سیستم چهار سیمه در آیفون های تصویری
 • استفاده از سوئیچر برای تبدیل پنج به چهار و تعداد واحد بالا
 • تامین برق دوربین پنل از گوشی داخل واحد
 • سیم بندی دقیقا مشابه با آیفون کوماکس ( ترتیب سیم کشی)

خوب حالا که ما نحوه عملکرد این آیفون تصویری آلدو را دانستیم نوبت به باز نمودن و بررسی تخصصی در تعمیر آیفون می باشد.

روش تعمیر آیفون تصویری آلدو

وقتی سخن از روش تعمیر آیفون تصویری آلدو میکنیم. یعنی بهترین راه برای رسیدن و برطرف نمودن عیب. در اینجا جهت سهولت در امر تعمیر یک آیفون تصویری آلدو بهتر است این آیفون تصویری را به چند بخش مجزا تبدیل نموده تا تک تک بخش ها چک گردد.

ابتدا باید بدانیم منظور ما از تعمیر این آیفون تصویری تعمیرات برد است یا تعمیرات در سیم کشی؟ ما جهت سهولت کار در مباحث قبلی تعمیرات آیفون های تصویری در سیم کشی و حتی تعمیرات پنل های آیفون تصویری را مورد بررسی قرار دادیم و حال در اینجا دیگر نیاز به بررسی آن نخواهیم داشت. پس منظور ما در این مطلب تعمیرات مانیتور داخلی یک آیفون تصویری آلدو می باشد. اگر نگاهی به آیفون های تصویری بیاندازیم خواهیم دانست که هر آیفون تصویری برای عملکرد نیاز به اجزای زیر دارد.

نمایندگی تعمیرات آیفون تصویری آلدو
 • برد صدا
 • برد تغذیه
 • برد تصویر
 • کیبورد
 • برد حافظه
 • برد قطع کن مغناطیسی

تعمیرات برد صدا در آیفون تصویری آلدو

برد صدا در آیفون های تصویری در واقع اصلی ترین قسمت هر آیفون تصویری می باشد . وظیفه این نوع از برد سوئیچ نمودن اجزای مختلف جهت عملکرد است. حال در هر آیفونی این عملکرد ممکن است متفاوت باشد به همین دلیل ما در دوره آموزش تعمیرات آیفون تصویری تعمیرات تخصصی برد را آموزش می دهیم تا شما با دانستن علم الکترونیک به راحتی هر بردی را تعمیر نمایید. خوب نگاهی به این برد آیفون آلدو که از نوع smd میباشد می اندازیم.

برد اصلی آیفون تصویری آلدو

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید برد صوت آیفون تصویری آلدو تقریبا هیچ تفاوتی با دیگر رقبا یعنی سیماران و کوماکس ندارد و همانطور که در تعمیرات آیفون کوماکس توضیح دادیم . تمامی قطعات الکترونیکی که در آیفون های کوماکس استفاده شده بود در آین آیفون نیز به وضوح دیده میشود. البته توجه داشته باشید که این برد مربوط به ساده ترین و البته فراوان ترین و بهترین آیفون تصویری در ایران می باشد. که البته در تعمیرات آیفون آلدو زیاد مهم نیست که شما با کدام برد طرف هستید . در دوره یا کلاس آموزش تعمیرات آیفون تصویری ما تعمیرات تخصصی برد آیفون تصویری را آموزش خواهیم داد و دیگر نیاز به دانستن انواع مختلف آیفون تصویری نخواهیم داشت .

از آنجایی که ما این برد را در تعمیرات آیفون کوماکس کاملا بررسی نمودیم اجازه دهید تا مشکلات رایج در این بردها را آموزش دهیم.

چک نمودن صدا در برد صوت آیفون تصویری آلدو

همواره در تعمیرات آیفون تصویری باید به این نکته توجه کرد که آیا این مورد یا مشکل آیفون در تمامی واحدها مشترک است یا خیر؟ اگر بله پس به دنبال مسیرهای مشترک می گردیم. مسیرهایی مانند تعمیرات کابل کشی آیفون تصویری یا تعمیرات پنل آیفون تصویری . اما اگر این مشکل در تمامی آیفون ها مشترک نباشد یا در چند واحد مشترک باشد مربوط به آن واحد ها خواهد بود.

به عنوان مثال در یک ساختمان ۱۰ واحدی اگر حتی یک واحد صدای رفت و برگشت داشته باشد و نه واحد دیگر صدای رفت و برگشت نداشتند مربوط به خرابی آن نه واحد خواهد بود. در سیم کشی و پنل که مشترک است هیچ مشکلی وجود ندارد.

مشکلات صدا در آیفون تصویری آلدو

قطعات اصلی در برد صوت در آیفون تصویری آلدو
قطعات اصلی برد صوت در آیفون تصویری آلدو جهت تعمیرات آیفون آلدو

صدای رفت و برگشت در آیفون آلدو از یک سیم منتقل می گردد و البته درب باز کن و زنگ نیز از همین سیم منتقل می گردد. پس اگر:

تعمیرات برد تصویر در آیفون تصویری آلدو

برد تصویر وظیفه پخش سیگنال های دریافتی از دوربین پنل بیرونی را دارد و معمولا تعمیرات برد تصویر در آیفون تصویری آلدو بسیار سخت تر از بردهای دیگر آن است از این رو ما تصمیم گرفتیم تا قطعات اصلی و مورد پذیر را مورد بررسی قرار داده و علت نداشتن تصویر را چک نماییم. هر برد تصویر شامل:

 • آی سی سوئیچینگ : جهت سوئیچ نمودن ولتاژهای متفاوت برای عملکرد صحیح برد تصویر می باشد.
 • آی سی رنگ : جهت تولید رنگ های پخش شده می باشد.
 • رگولاتور ۷۸۱۲ : این نوع رگولاتور در برخی از بردهای تصویر مشاهده میشود که جهت تنظیم دقیق ولتاژ ورودی است و ولتاژ های ۱۳ تا ۲۴ را تبدیل به ولتاژ دقیق ۱۲ ولت میکند.
 • خازن ها : خازن های موجود در برد تصویر وظیفه صاف نمودن ولتاژ ورودی را داشته و در صورت خرابی معمولا تصویر نمایش داده نمیشود.
 • TFT یا نمایشگر : نمایشگر در واقع همان ال سی دی موجود جهت پخش تصویر می باشد. نمایشگرها معمولا در دو نوع معمولی و تاچ می باشند. همین دونوع نمایشگر به تعداد پین وصل شده به مدار مشخص می گردند. مثلا نمایشگر ۵۰ پین معمولی. یا ۶۰ پین معمولی دارای یک درگاه ۶۰ سوزنه در خروجی جهت اتصال به برد تصویر می باشند. مانند شکل زیر:
پورت نمایشگر آیفون آلدو
پورت نمایشگر جهت تعمیرات آیفون تصویری آلدو

مشکلات رایج در تعمیر تصویر آیفون آلدو

معمولا در تعمیرات برد آیفون های تصویری الکترونیک کارها یا تعمیرکاران آیفون تصویری قطعاتی که بیشتر مورد خرابی قرار میگیرند را تعویض می نمایند. قطعاتی مانند خازن ها و آی سی ها که در مسیر برق قرار گرفته اند بیشترین خرابی در مدار را دارند. حال ما در اینجا تمامی مشکلاتی که ممکن است برای برد تصویر ایجاد گردد را با نحوه برطرف کردن مشکلات ذکر میکنیم.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۵ متوسط امتیاز کاربران ۴.۵]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید یه آیفون تصویری آلدو دارم ک تصویرش اصلا قطع نمیشه و در را ک باز میکنیم آیفون دوباره زنگ میخوره هوک و ایسی تایمر و ترانزیستور tip تعویض شدن ولی درست نشد خروجی رگولاتور هم ۱۱.۹۸ ولتاژ داره دیگه نمی دونم چیکار کنم میشه راهنمایی بفرمایید.

 2. سلام
  یک آیفون الدو مدل ۷۲۶ داریم که تاچ ش کار نمی کند ولی صدا تصویر و باز کردن درب بخوبی انجام می شود ولی دسترسی به تنظیمات ندارم لطفا راهنمائی بفرمایید

 3. سلام جناب مهندس
  وقت بخیر
  بنده یک آیفون تصویری مدل Aldo دارم. تصویر آیفون در طول روز خوب و مناسبه ولی به محض تاریکی هوا تصویر پر از برفک میشه.
  می خواستم بدونم اشکال از کجا می تونه باشه

  1. سلام دوست خوبم در آیفون های تصویری جدید شرکت آلدو متاسفانه کیفیت دید در شب دوربین بسیار پایین می باشد و همین امر سبب برفکی شدن تصویر می گردد. تنها راه حل تعویض دوربین آلدو با دوربین های دیگر می باشد.

 4. سلام خدمت شما
  ببخشید مزاحم شدم
  ی آیفون ۴ اینچ هست که یک دفعه زنگ میخوره بعد باید خاموش روشن کنی تا دوباره یک دفعه زنگ بخوره و کار کنه
  در ضمن اون یک دفعه تصویر صدا و زنگ همه کار انجام میده. و بعضی وقتا وسط تصویر حروف چینی مینویسه
  ممنون میشم راهنماییم کنید؟

  1. سلام دوست خوبم…
   این مشکلاتی که ذکر کردید مشکلات عامی نیستند و جهت تعمیرات تخصصی باید بررسی دقیق تری انجام گردد. در صورت نیاز می توانید با واحد تعمیرات تخصصی ما در تماس باشید.

 5. سلام مهندس خسته نباشید. میخواستم بپرسم درمورد آیفون تصویری. عمدتا صدای ناهنجار در آیفون تصویری(بدون سیم و پنل) تست میکنم یعنی فقط آیفون تصویر خالی رو میزنم به برق از تو گوشی بلندگوصدا میده صدا ضیف میز ولتاژ اضافه برق میاد. خازن ها رو عوض کردم و همچینین رگولاتور. ولی متاسفانه جواب نگرفتم. لطفا مرا راهنمایی کنیید با سپاس فراوان

  1. سلام خدمت شما
   عذر میخوام لامپ led دید در شب پنل ایفون آلدو یکسره شبانه روز روشنه چه مشکلی میتونه داشته باشه؟فیوز ترانس هم در اوردم چند ثانیه اما باز روشن میمونه سه ماه بعد نصب این مشکل پیش اومده میخواستم ببینم خودم میتونم تعمیر کنم یا تخصصبه باید بدم به نمایندگی ممنون از شما

   1. این مشکل روشن ماندن چراغ های پنل آیفون تصویری مربوط به یا برد پنل و یا گوشی یکی از واحدهاست که ارتباط را قطع نمیکند. اگر در روز هم روشن میماند مشکل از برد پنل خواهد بود. نیاز به تعمیرات تخصصی بر روی برد دارد.

  1. سلام خدمت کارشناس محترم
   گوشی مدل v722m هست فقط چراق پاور روشن میشه و دستگاه هیچ عملی انجام نمیده علت مشکل چیه
   با تشکر لطفی

   1. سلام من یک آیفون v312 قدیمی داشتم الان میخوام ایفون آلدو v412 به جاش ببندم قبلی سوکت ۴ سیمه داشت این جدیده ۵ سیمه
    اگر امکان داره راهنماییم کنید
    با تشکر

    1. سلام آیفون جدید و پیش روی شما از نوع آیفون تصویری با سوئیچر داخلی می باشد و آیفون قدیمی شما آیفون بدون سوئیچر داخلی و مارک آلدو می باشد که شما میتوانید سوئیچر بیرونی را حذف نمایید و یا شماره یک تا چهار را فقط استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما