تعمیر آیفون تصویری کالیوز را به ما بسپارید...

تخصصی ترین مرکز تعمیرات آیفون تصویری کالیوز با کاردری مجرب و ده سال سابقه فعالیت در تهران
تعمیرات تمامی مدل های آیفون تصویری کالیوز با ضمانت شرکتی
تعمیرات برد صدا-برد تصویر-پنل-برد دوربین و تمامی بردهای DIP , SMD

تعمیرات برد آیفون کالیوز یک تخصص در الکترونیک است...

در مرکز سریر تصویر تمام متخصصین الکترونیک آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به مشترین آیفون تصویری کالیوز می باشند
با ما همراه باشید تا از بهترین خدمات تعمیر بهرمند شوید....
تماس با متخصص

تعمیر و عیب یابی آیفون تصویری کالیوز (Call Use) یک تخصص بزرگ در زمینه تعمیر آیفون تصویری می باشد. از این رو ما تمام خرابی های آیفون تصویری کالیوز را برای شما بررسی خواهیم کرد تا با تسلط کافی بر بردهای کالیوز تعمیرات این برند آیفون تصویری را به خوبی انجام دهید. 

 قبل از هر چیز باید آیفون های تصویری کالیوز رو بشناسیم و نحوه تعمیرات تخصصی آنها رو بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطلب مارو همراهی کنید و با نظراتتون مارو در امر بهتر شدن یاری کنید. نمایندگی تعمیرات مجاز آیفون تصویری کالیوز در تهران

بررسی آیفون های تصویری کالیوز قبل از تعمیر

قبل از شروع هر نوع تعمیری باید نحوه عملکرد سیستم کالیوز رو بشناسیم. آیفون های تصویری کالیوز هم مثل تمام آیفون های تصویری از سیستم آنالوگ پشتیبانی میکنه. در این نوع آیفون تصویری هم انواع برد DIP و SMD رو شاهد هستیم که ما در اینجا سعی میکنیم تا آموزش تعمیر رو طوری پیش ببریم که دیپ و اس ام دی برامون مهم نباشه. به عکس زیر نگاه کنید دو نمونه برد دیپ و برد SMD از آیفون تصویری کالیوز رو ببینیم.

تعمیر برد دیپ آیفون تصویری کالیوز

 

برد دیپ آیفون تصویری کالیوز

تعمیر برد SMD آیفون تصویری کالیوز

 

برد آیفون تصویری کالیوز نوع SMD

همونطور که میبینید آیفون های دیپ شاید به ظاهر تعمیرات راحت تری داشته باشند اما در عمل و تمرین اینگونه نیست. ما در تعمیر یک آیفون تصویری کالیوز سعی میکنیم تا با روش های شما رو آشنا کنیم تا به راحتی بتونید هر چه سریعتر مشکل را پیدا کنید. توجه داشته باشید ما در دوره آموزش تعمیرات آیفون تصویری تمام روشها و نحوه تست هارو به شما آموزش خواهیم داد.

آیفون های تصویری کالیوز هم تفاوت چندانی با نوع کوماکس و سیماران و… ندارند و تنها مشکل در تعمیرات آن تعمیرات یا مشکلات زنگ این آیفون تصویری می باشد. برد تصویر همانند تمام بردهای تصویر از آی سی های بایوس و بکلایت و رگولاتور تشکیل شده و بردهای صوت آن نیز همانند تمام بردهای آیفون تصویری از قطعاتی چون آی سی ۳۸۶ برای تقویت صدا و هوک و … تشکیل شده است. برد تغذیه هم دقیقا همان نوع کوماکسی هست که به تمام مدلهای کالیوز سازگاری داره. البته این نکته هم مهمه که آیفون های تصویری کالیوز نیاز به ولتاژ کاری ۱۴ ولت دارن تا به راحتی در تمام طبقات ساختمان بدون مشکل کار کنن.

قبل از هر چیزی بهتر است تا نگاهی به مطالب زیر شاخه آیفون کالیوز بندازیم و در ادامه شروع به تعمیر آیفون کالیوز کنیم.

تعمیر خرابی های آیفون تصویری کالیوز

بررسی سیم کشی در آیفون تصویری کالیوز

آیفون های تصویری کالیوز تقریبا تفاوت چندانی با دیگر آیفون های تصویری از نظر سیم کشی ندارند. اما ما باید عملکرد تمام سیم ها رو بدونیم چون ممکن است در روند تعمیر یک آیفون کالیوز نیاز باشه تا سیم مورد نظر رو روی برد دنبال کنیم. پس نگاهی به سیم کشی آیفون تصویری کالیوز میندازیم:

 1. سیم شماره یک مربوط به رفت و برگشت صدا – درب بازکن – زنگ
 2. سیم شماره دو مربوط به منفی سیستم + منفی تصویر
 3. سیم شماره چهار مربوط به مثبت سیستم
 4. سیم شماره چهار مربوط به مثبت تصویر

همونطور که دیدیم آیفون های تصویری کالیوز نیز همانند بسیاری دیگر از آیفون های چهارسیمه ترتیب سیم بندی یکسانی دارند. برق دوربین پنل در این آیفون ها از مانیتورهای داخلی واحدها گرفته شده و ترانس بیرونی مربوط به عملکرد درب باز کن به تنهایی میباشد.

شناسایی تعمیرات تخصصی برد آیفون کالیوز

توجه داشته باشید که در تعمیرات تخصصی بردها چه از نوع SMD و چه از نوع DIP ما چند برد در داخل آیفون تصویری خواهیم داشت. این بردها در ارتباط با یکدیگر آیفون تصویری کالیوز را تشکیل می دهند. این بردها متشکل شده اند از:

 • برد تغذیه
 • برد قلابک
 • برد تصویر + TFT یا لامپ تصویر
 • کیبورد

آشنایی با تعمیر انواع برد آیفون کالیوز از نظر یکپارچگی

توجه داشته باشید که این بردها هم میتوانند به صورت مجزا در آیفون کالیوز وجود داشته باشند و هم به صورت یکپارچه بر روی یک برد سوار شده باشند. هیچ تفاوتی میان این آیفون های تصویری یکپارچه و مجزا نیست، بلکه مدلهای متفاوت به علت جاگیری کم بردها به صورت یکپارچه ساخته میشود .

 • چرا تعمیر برد یکپارچه آیفون کالیوز به مراتب سخت تر است؟ زیرا دیگر شناسایی بردها و نحوه عملکرد به راحتی بردهای مجزا نیست.
 • چرا خرابی در بردهای یکپارچه در آیفون کالیوز بسیار کمتر از بردهای مجزاست؟ زیرا دیگر خبری از سوکت ها و اتصالات بردها با یکدیگر نیست و نویز و قطعی سیم کمتری را شاهد خواهیم بود.
نمونه ای از برد یکپارچه در آیفون های تصویری کالیوز را مشاهده میکنید.
تعمیر برد آیفون کالیوز
 

تعمیرات مربوط به قلابک در آیفون کالیوز

قلابک در آیفون تصویری کالیوز در نوع بردهای مجزا از نوع ۱۲ خار و در نوع بردهای یکپارچه از نوع ۶ خار می باشد. این قطعه الکترونیکی بیشترین خرابی را در آیفونهای کالیوز داراست. بر خلاف تعمیر آیفون های تکنما که شاهد خرابی بسیار پایین قلابک هستیم، در تعمیر آیفون کالیوز با این قطعه بسیار سر و کار خواهیم داشت.

قلابک یا هوک چیست؟

قلابک یا هوک یک قطعه بسیار مهم و از نوع عملکرد سوئیچینگ است که وظیفه قطع و وصل کردن عملکردهای آیفون های تصویری را دارد. قطعه قلابک به علت نامرغوب بودنن جنس تیغه ها در جنس چینی بسیار مورد خرابی قرار میگیرد. چون این قطعه وظیفه قطع و وصل نمودن صدا و تصویر و حتی صدای زنگ را داراست از این رو بیشتر خرابی ها در آیفون کالیوز به این قطعه تعلق دارد. به قطعه قلابک در آیفون کالیوز نگاهی بیاندازید.

قلابک کالیوز در تعمیرات تخصصی کالیوز

 

قلابک در تعمیر آیفون کالیوز

همانطور که میبینید این قطعه الکترونیکی با فشار دادن قطع کن به سمت بالا و پایین هدایت میشود و در این عمل حرکتی، چندین تیغه باز را بسته و چندین تیغه بسته را باز می نماید. حال چه عملکردهایی به قطعه هوک مربوط میشوند؟ قبل از شروع به عیب یابی آیفون کالیوز تصویر کنید شخصی در پشت درب منزل شماست در ابتدا قبل از برداشتن گوشی آیفون نباید صدای شما به بیرون منتقل گردد و همینطور صدای بیرون نباید به داخل منتقل شود. پس اولین عملکرد صدای رفت و صدای برگشت می باشد که ضعیفی هرکدام میتواند به این قطعه مرتبط باشد. حال اگر شخص زنگ بزند صدای زنگ پخش خواهد شد و اگر زمانی که ما در حال صحبت با بیرون هستیم مجددا زنگ زده شود نباید صدای زنگ بلند به گوش ما آسیب بزند چراکه بلندگوی صدای زنگ همان بلندگوی دهنی می باشد. پس صدای ضنگ وضعیفی آن میتواند دلیلی بر خرابی هوک در آیفون کالیوز باشد. حال اگر هنگام تماس شخص ما گوشی را برداریم میتوانیم درب را باز نماییم امات اگر گوشی را برنداریم باز هم باید امکان باز کردن درب فراهم باشد. پس باز کردن درب یا درب بازکن هیچ ربطی به قطعه هوک نخواهد داشت.

 

مشکلات به وجود آمده در آیفون کالیوز به علت خرابی قلابک چیست؟

همانطور که گفتیم به علت سوئیچینگ بودن این قطعه و نحوه عملکرد مکانیکی آن این قطعه بسیار مورد خرابی قرار میگیرد. در شهرهای رطوبتی شمال و جنوب کشور عزیزمان، خرابی این قطعه چندین برابر است!! چرا که به علت رطوبت هوا تیغه های این قطعه الکترونیکی فرسوده شده و باید تعویض گردد.

 • نداشتن صدا از بالا به پایین
 • نداشتن صدا از پایین به بالا
 • نداشتن صدای فید بک زنگ در پنل
 • نداشتن صدای دو طرفه
 • ضعیف بودن صدای دوطرفه
 • قطع و وصل شدن صدا
 • نداشتن صدای زنگ
 • ضعیف بودن صدای زنگ
 • نداشتن تصویر
 • قطع نشدن تصویر هنگام گذاشتن گوشی بر روی قطع کن

تمامی موارد ذکر شده در بالا مربوط به خرابی قلابک بوده و البته توجه داشته باشید این به معنی قطعا خرابی همین قطعه نیست بلکه در این مطلب سعی بر آن شده تا تمامی دلایل را ذکر کنیم و شما به ترتیب ذکر شده موارد را بررسی نمایید. چراکه موارد ذکر شده به ترتیب بیشترین خرابی در تعمیر آیفون تصویری کالیوز است.

نحوه تست قلابک در تعمیرات آیفون کالیوز

تست قلابک بدین صورت است که شما قبل از باز نمودن آیفون تصویری خود ارتباط خود را با پنل برقرار نمایید و با تکان دادن قطعه هوک قطع و وصل شدن صدا یا تصویر را بررسی نمایید. درصورت قطع و وصل شدن هنگام تکان مشکل قطعا از قطعه قلابک بوده و در غیر اینصورت میتواند از قلابک و یا قطعات دیگر باشد.

 

توجه داشته باشید

۱- تست قطعه هوک یا قلابک توسط مولتی متر نمیتواند تست دقیقی باشد چراکه در صورت ایحاد مقاومت پایین در تیغه ها به علت گرد و قبار مولتی متر بیزر زده و مشکل را نشان نخواهد داد.
۲- قطعه هوک را در صورت ایجاد مقاومت ناچیز شستشو دهید چراکه در صورتی که قطعه ارتباط کاملا قطع داشته باشد با شستشو بعد از گذشت چندین روز مشکل برخواهد گشت.
۳- قطعات هوک از نوع ۶ خار دارای روکش پلاستیکی میباشد و در صورت نیاز به شستشو حتما روکش آن را به آرامی توسط یک پنس سرخم در آورده و بعد شستشو دهید.

تعمیرات مربوط به زنگ در آیفون تصویری کالیوز

تولید صدای زنگ و نوع ملودی و تقویت این صدا و پخش صدای زنگ توسط بلندگوها ترتیب اصلی در این روند است.همواره در تعمیر صدای زنگ در آیفون تصویری کالیوز باید بدانیم که این آیفون تصویری چه روندی را برای ایجاد صدای زنگ سالم طی میکند. پس قطعاتی که مربوط به صدای زنگ در آیفون تصویری کالیوز هستند عبارت است از:

 1. آی سی تولید صدای زنگ
 2. آی سی تقویت صدای زنگ
 3. خازن ها
 4. پتانسیومترها جهت تنظیم صدا
 5. بلندگو جهت پخش صدای تولید شدن

هر کدام از موارد بالا در این روند معیوب گردند ما صدای زنگ را نخواهیم داشت. ما در مطلب نداشتن صدای زنگ در آیفون تصویری این روند را به صورت کاملا تخصصی بررسی نموده ایم. اما در اینجا به صورت کلی این مبحث را دنبال نموده تا دلایل ایجاد نشدن صدا زنگ را بدانیم.

تعمیر و تشخیص قطعات معیوب در نداشتن صدای زنگ آیفون کالیوز

همانطور که گفتیم ما در آیفون های تصویری کالیوز از آی سی تولید صدای زنگ ۲۸۰۰ استفاده کرده ایم تا این صدای دینگ دانگ تولید گردد. حال این صدای تولید شده باید تقویت گردد تا به گوش نفرات برسد. وظیفه تقویت این صدا را آی سی l386m برعهده دارد. این آی سی در پایه های بالایی خود دارای یک گین برای صدای ایجاد شده است که توسط یک خازن این صدا به حداکثر خود رسیده است. این قطعه درکنار خود دارای چهار خازن می باشد که وظیفه تقویت صدای زنگ را برعهده دارند. صدای تقویت شده بعد از این آی سی وارد پتانسیومتر شده تا توسط کاربر قابل تنظیم گردد. حال بعد از پتانسیومتر نیز وارد بلندگو جهت پخش خواهد شد.

روند تولید صدای زنگ جهت تعمیر آیفون تصویری کالیوز

 

روند تولید صدای زنگ جهت تعمیر آیفون تصویری کالیوز

حال به راحتی متوجه شدیم که روند تولید صدای زنگ و پخش شدن آن به چه صورت خواهد بود. در مدل بردهای SMD نیز همین روند اجرا شده است. کلا آیفون های تصویری کالیوز از آی سی های ۳۸۶ و آی سی تولید صدای زنگ ۲۸۰۰ کوماکسی استفاده نموده تا صدای دینگ دانگ تولید کند. نحوه تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری را نیز توضیح دادیم و آن با تعویض همین قطعه با کدهای انتهای دیگر است.

انواع خرابی زنگ در تعمیر صدای زنگ آیفون کالیوز

حال نوبت به آن رسیده تا ترتیب تست این قطعات را ذکر نماییم و انواع خرابی زنگ را بررسی نماییم تا به راحتی قطعه معیوب را یافته و تعویض نماییم.

۱- نداشتن کامل صدای زنگ کالیوز

 • خرابی قطعه آی سی تولید صدای زنگ
 • خرابی خازن های کناری آی سی ۳۸۶
 • خرابی آی سی ۳۸۶
 • خرابی بلندگو
 • خرابی پتانسیومتر
 • قطع سیم دهنی آیفون کالیوز

۳- صدای زنگ ناقص در آیفون کالیوز

 • خرابی آی سی تولید صدای زنگ

۲- ضعیف بودن صدای زنگ

 • خرابی آی سی ۳۸۶
 • خرابی خازن ها
 • خرابی پتانسیومتر

۴- خر خر در صدای زنگ ایجاد شده

 • خرابی آی سی تولید صدای زنگ
 • خرابی آی سی ۳۸۶
 • پارگی بلندگو

تعمیرات صدای رفت و برگشت در آیفون کالیوز

صدا مساله بسیار مهمی در تعمیر آیفون تصویری می باشد. آیفون تصویری کالیوز نیز در تعمیرات از این مساله مستثنی نمیباشد. همواره صدای رفت و صدای برگشت دارای خرابی های بالایی خواهد بود که ما در اینجا بیشترین قطعاتی که مورد خرابی قرار میگیرند را با یکدیگر بررسی می نماییم.

همواره توجه داشته باشید که بیشتر خازن های دارای میکروفاراد پایین تر در امر تولید صدا مورد استفاده قرار میگیرند. البته این به معنی حتما نیست بلکه از کلمه بیشتر استفاده نمودیم. قطعاتی که در تولید صدای رفت و برگشت تاثیرگذار هستند شامل:

 • میکروفون
 • بلندگو
 • هوک یا قلابک
 • سیم دهنی
 • خازن ها
 • مقاومت ها
 • دیودها

نحوه تست برد در تعمیر صدای رفت و برگشت آیفون کالیوز

صدای رفت و برگشت یک مشکل بزرگ در کلیه آیفون های تصویری آنالوگ هستند چراکه در این نوع از آیفون های تصویری از یک سیم برای رفت و برگشت صدا استفاده شده است. حال ما در اینجا روشی را برای شما ذکر خواهیم نمود که به راحتی بتوانید مدار را دنبال نموده و مشکل را برطرف سازید. البته توجه داشته باشید که در این روش باید تست قطعات الکترونیکی را آموزش دیده باشید.

خوب ببینید تصور کنید میخواهیم یک آیفون تصویری کالیوز را تعمیر نماییم که صدای رفت یعنی از بالا به پایین را ندارد. در ابتدا باید مدار را در ذهن خود تصور کنیم که چه اتفاقی در مدار خواهد افتاد؟

ابتدا صدا از طریق میکروفون به برد صدا منتقل شده و در عبور از برد صوت وارد پنل جهت پخش خواهد شد. حال کافیست تا دهنی آیفون تصویری کالیوز خود را باز نموده و مدار یا سیم مثبت میکروفن خود را دنبال نمایید. قاعدتا این سیم بعد از عبور از سیم دهنی و سوکت وارد برد صدا خواهد شد. حال کافیست مدار را توسط سیم های ارتباطی چاپ شده بر روی مدار یا PCB را دنبال نموده و تمامی قطعات را در مسیر تست نماییم. به همین راحتی خواهیم توانست نداشتن صدا در آیفون تصویری کالیوز خود را بررسی و تعمیر نماییم.

به شکل زیر دقت کنید.

پشت برد آیفون تصویری کالیوز را دنبال نمایید

 

جهت تعمیر آیفون کالیوز برد را برگردانید و مدار را دنبال نموده تا به راحتی قطعات موجود در راه را تست نمایید.

تعمیر قطعات مربوط به تصویر در آیفون کالیوز

حال نوبتی هم باشد نوبت به پر دردسرترین عیب آیفون تصویری کالیوز یعنی نداشتن تصویر رسیدیم. حال باید بدانیم که چه قطعاتی در تولید تصویر و ارسال و .. نقش دارند. بنده در ابتدا خط مسیری آیفون کالیوز جهت نمایش تصویر را به شما آموزش خواهم داد و در انتها با یکدیگر مشکلات را بررسی خواهیم نمود.

شناسایی مسیر تصویر قبل از تعمیرات

تصویر در ابتدا توسط سیم شماره چهار وارد آیفون تصویری شده و در اولین قطعه یعنی هود در اختیار کاربر قرار میگیرد که با زدن یک دکمه تصویر را وصل و توسط قطع کن آن را قطع نماید. بعد از عبور از قطعه هوک وارد ترانزیستورهایی جهت قطع و وصل مدار خواهد شد. البته توجه داشته باشید که منظور از خط تصویری همان برق مورد نیاز برای برد تصویر است. اما سیم تصویر مثبت که در برد تصویر به آن نیاز خواهیم داشت.

توجه داشته باشید که ولتاژ مورد نیاز برای برد تصویر در مسیر خود از قطعات ترانزیستور و رگولاتورها و دیودها و و در برخی مدلهای دارای رله تصویر از رله عبور خواهد کرد. اما ما در اینجا دو نوع خرابی خواهیم داشت که باعث نداشن تصویر در آیفون تصویری ما خواهد شد.

 1. خرابی برد تصویر
 2. خرابی برد قلابک

تشخیص خرابی بردها در تعمیر تصویر کالیوز

در ابتدا اتصال دو برد اصلی و تصویر را بررسی میکنیم. ببینید هر برد تصویر جهت روشن شدن نیاز به ولتاژ ۱۲ تا ۱۴ ولت خواهد داشت تا تصویر آبی را نمایش دهد. حال این دو سیم رنگ های قرمز و سیاه خواهند بود. دو سیم دیگر نیز برای ارسال تصویر نیاز خواهیم داشت که به رنگ های زرد و مشکی خواهند بود. حال در بسیاری از آیفون های تصویری نظیر آیفون کالیوز از یک سیم مشترک منفی برای برق و تصویر استفاده میشود. حال در صورتی که ما تصویر نداشته باشیم یا تصویر ما آبی خواهد بود و یا تصویر ما سیاه خواهد بود.

تعمیرات برد تصویر آیفون تصویری کالیوز

 

تعمیر تصویر آیفون کالیوز

در صورت آبی بودن تصویر آیفون تصویری مطلب را مطالعه نمایید.

تصویر آبی نشانه گر سالم بودن ولتاژ رسیده به برد تصویر است و جهت تست خرابی بهترین روش اتصال سیم شماره چهار ورودی ساختمان که همان تصویر ورودی است به سیم تصویر برد تصویر است. این یعنی ما سیم تصویر را مستقیما به برد تصویر جهت نمایش متصل کرده ایم . که در صورت درست شدن تصویر خرابی تصویر از برد صدا خواهد بود و در صورت نمایش ندادن تصویر نیز خرابی از برد تصویر خواهد بود.

تعمیر برد تصویر در آیفون کالیوز

حال نوبت به تعمیر برد تصویر در آیفون تصویری کالیوز رسید و ما در اینجا نیز باید به آنالیز عملکرد قبل از تعمیر بپردازیم. ولتاژ ورودی به برد تصویر که توسط دوسیم قرمز و مشکی وارد شد در ابتدا وارد دیود یکسوساز شده و جهت تقسیم بندی ولتاژ برای قسمتهای مختلف وارد آی سی سوئیچینگ میشود. این آی سی وظیفه تبدیل و سوئیچ کردن ولتاژهای متفاوت برای قسمت های مختلف مدار را دارد.

نقش رگولاتور در برد تصویر

بعد از آن در برد تصویر شاهد دو عدد رگولاتور از خانواده ۱۱۱۷ هستیم که این رگولاتورها در ولتاژ های خروجی ۱.۸ ولت و ۳.۳ ولت در آیفون تصویری کالیوز موجود است.

رگولاتور برد تصویر

 

رگولاتور ۱۱۱۷ ۱.۸ در برد تصویر کالیوز

( رگولاتور ها وظیفه تبدیل ولتاژ بالاتر به پایینتر را دارند. یعنی رگولاتور با مشخصات ۱۱۱۷ و ۳.۳ یعنی ولتاژ خروجی ۳.۳ ولت که به راحتی با ولتمتر قابل اندازه گیری هستند.)

نقش خازن ها در برد تصویر

این برق در تمام مسیر خود از خازن هایی عبور میکند که ولتاژ مدار را تا حد امکان صاف نموده و وظیفه شوک دهی را نیز در برخی قسمتها خواهند داشت. در صورت خرابی هر یک از این خازن ها نیز ما هیچ تصویری نخواهیم داشت. خازن ها توسط مولتی مترهایی که قابلیت تست خازن را دارند تست میگردند.

نقش آی سی بکلایت در برد تصویر آیفون کالیوز

آی سی بکلایت نیز همانطور که از نام آن پیداست وظیفه تولید نور پس زمینه برای نمایش تصویر را دارد. خرابی این آی سی سبب خواهد شد تا ما نوری جهت نمایش تصویر بر روی TFT نخواهیم داشت.

به نمونه ای از خرابی برد تصویر در آیفون تصویری کالیوز توجه کنید.

تعمیر خرابی درب بازکن در آیفون کالیوز

در مطالب قبلی نحوه تعمیرات تخصصی درب بازکن و باز نشدن درب در آیفون های تصویری را به صورت کاملا تخصصی اموزش داده ایم. مدار درب بازکن در آیفون تصویری کالیوز نیز همانند دیگر آیفون های تصویری می باشد و جهت تعمیر درب بازکن آیفون تصویری کالیوز خود می توانید از همین مطلب استفاده نمایید.

نمایندگی تعمیر آیفون تصویری کالیوز

گروه مهندسی سریر تصویر به صورت کاملا تخصصی نمایندگی تعمیرات در محل آیفون تصویری کالیوز را برعهده داشته و تعمیرات تخصصی این برند را زیر نظر کارشناسان در این زمینه دنبال می کند. از این رو جهت ارتباط با نمایندگی تعمیرات میتوانید با شماره های موجود در این صفحه با ما در ارتباط باشید.

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر باتشکر از شما مهندسان گرانقدر
  کالیوز cu502 نصب است. مشکلی که داره وقتی گوشی رو رو هوک میزاریم و زنگ درب رو فشوده شود *هر دو پنل صدا شنیده نمی شود.و پنل تصویر روشن می شود. گوشی روبر میدارم رفت وبرگشت صدا مشکلی ندارد و وقتی که گوشی رو بر می داریم زنگ زده شود صدا دارد . ولی وقتی که هوگ پایین است و گوشی رو از سوکت پنل کشیده می شود زنگ در رو بزنه پنل درب صدا دار میشود ممنون میشم که من رو راهنمای کنید بسپاس از شما

 2. سلام
  آیفون مدل ۴۳۲ کالیوز دارم
  موقعی که دکمه روشن آیفون رو میزنم صدای خرخر از آیفون میاد،همچنین وقتی تصویر بیرون رو نگاه میکنم صدای خرخر و تصویر پارازیت دار دارم
  بنظرتون مشکل میتونه از کجا باشه
  ممنونم

  1. سلام صدای خر خر معمولا از میکروفن شماست شما در ابتدا در آیفون کالیوزتان دهنی را جدا کنید و میکروفن را تعویض نمایید در صورت برطرف شدن اعلام نمایید تا همکاران دیگر نیز استفاده نمایند. در صورت برطرف نشدن مطلب صدای خرخر در آیفون تصویری را مطالعه نمایید.

 3. سلام،آیفون تصویری دو واحد کالیوز نصب کرده ام ،واحد دو مشکلی ندارد ولی طبقه پایین زنگ نمیخورد ،تصویر ندارد و درب را باز نمیکند
  زمانیکه سوکت پایین را جای سوکت طبقه دوم میزنم ایراد بر طرف میشود

 4. با سلام خسته نباشید به مهندسین و استادان عزیز آیفون منزل ما از نوع کالیوز است و چراغ پانل بیرونی همیشه روشن می ماند علتش را بفرمایید ممنون میشوم

  1. سلام مشکل روشن ماندن چراغ بیرونی پنل آیفون کالیوز به دو علت خواهد بود یکی قطع نشدن ارتباط یکی از واحدها با پنل بیرونی و دوم خرابی در برد دوربین پنل که سوئیچ ترانزیستور یکسره شده است.

  2. با سلام خدمت دوستان عزیز.این مورد در صورتی اتفاق میفته که ولتاژ ۱۴ ولت مانیتور یکی از واحدها قطع نشه.در صورتیکه مدل شما ۴۳۲m باشه و نصب به صورت ۵ سیمه انجام شده باشه هم این عیب بوجود میاد.برای رفع مورد در صورت امکان به صورت ۴ سیمه بسته شود یا از سوئیچر تکی پشت مانیتور استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما