تعمیراتتعمیرات سیماران

ماندن تصویر بر روی آرم سیماران در آیفون تصویری

آیفونهای تصویری سیماران بعد از گذشت چندین سال بسیار متنوع تر از سالهای گذشته شد و نمونه محصولات متنوع این شرکت وارد بازار ایران گردید. از این رو خرابی های متعددی در تصویر این نوع از محصولات به چشم می خورد. در این نوشته تصمیم گرفتیم تا مشکلات مربوط به گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران یا ماندن آرم بر روی آیفون های تصویری سیماران را بررسی کنیم.

مشکل آرم سیماران را به چند دسته تقسیم می کنیم.

  • خرابی حافظه تصویر
  • خرابی برد اصلی
  • خرابی برد حافظه

تاثیر حافظه تصویر در ماندن بر روی آرم سیماران

برد حافظه تصویر ارایه شده در محصولات جدید این شرکت در داخل برد اصلی مانیتور داخلی قرار دارد به طوری که حافظه میکرو اس دی از بیرون قابل تعویض می باشد. توجه داشته باشید که در محصولات سیماران قسمتی جهت حافظه میکرو اس دی تعبیه شده است که کاربر در صورت قرار دادن حافظه بر روی مانیتور یا در این قسمت می تواند عکسی از مراجعین به درب ورودی را در این حافظه ذخیره نماید. حال چرا خرابی در این حافظه می تواند دلیلی بر گیر کردن آرم سیماران باشد؟

در تعمیرات آیفون سیماران گفتیم که در برخی مدل ها دارای یک آی سی بایوس در برد اصلی می باشند و وظیفه این آی سی نمایش منو بوت هنگام روشن شدن آیفون تصویری می باشد. هنگام بوت یا همان روشن شدن آیفون تصویری سیماران تمام عملکردها چک میگردد، یکی از این عملکردها حافظه تصویر و ارتباط برد صدا با این حافظه است. چراکه در صورت ارتباط صحیح با این حافظه خط تصویر شما از داخل برد حافظه عبور کرده و برای نمایش بر خواهد گشت. حال اگر این حافظه با مشکل مواجه گردد یا سرعت مناسبی نداشته باشد، مشکل ماندن آرم سیماران بر روی تصویر ایجاد خواهد شد.

حافظه ضبط تصاویر سیماران جهت تعمیر گیر کردن بر روی آرم سیماران
حافظه تصویر مناسب برای آیفون سیماران

حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی در صورتی که دارای شرایط زیر نباشد دچار مشکل آرم می شویم.

  • سرعت بالاتر از کلاس ۱۰
  • سوختن میکرو اس دی

تست خرابی حافظه یا مموری کارت در گیر کردن تصویر روی آرم

در این مواقع ما راه هایی برای تست خرابی مموری کارت به شما پیشنهاد میدهیم تا این مشکل هرچه سریعتر مرتفع گردد. جهت انجام ما دو روش تست را پیشنهاد میکنیم.

  • خارج کردن حافظه تصویر
  • روش جامپر خط تصویر در حافظه

خارج نمودن حافظه مموری از آیفون تصویری سیماران

میتوانید به راحتی حافظه تصویر را در کنار آیفون تصویری خارج کنید و بعد از این کار آیفون تصویری خود را خاموش و روشن نمایید. حال چرا این روش ممکن است مشکلات گیر کردن آرم را برطرف سازد؟ زمانی که مموری کارت در ابتدای روشن شدن دستگاه در دستگاه قرار نداشته باشد فرمانی جهت جامپر تصویر ارسال میگردد که از ورود خط تصویر به برد حافظه جلوگیری میکند. در بیست درصد مواقع انجام این کار تمام مشکلات گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران را برطرف میکند.

جامپر نمودن خط تصویر ورود و خروج به برد حافظه

در بسیاری از مواقع نیز عمل جامپر نمودن توسط خود دستگاه انجام نمیگیرد. زمانی که یک آیفون تصویری نیاز به ذخیره یا ضبط تصاویر دارد باید خط تصویر مربوط به برد تصویر در ابتدا به ماژول حافظه منتقل گردد تا پردازش و ضبط تصویر صورت گیرد و بعد به برد تصویر بازگردد. حال تعمیرکار آیفون تصویری میتواند به صورت دستی این جامپر را برقرار نماید.

توجه داشته باشید کا جامپر تصویر کار بسیار حساسی می باشد و درصورت جامپر اشتباه ولتاژ ۱۲ ولت به قسمت تصویر برد تصویر وارد میگردد و باعث سوختن برد تصویر و مین برد خواهد شد.

تاثیر سرعت مموری بر گیر کردن آرم سیماران

حافظه تصویر و یا همان حافظه میکرو اس دی که جهت ثبت تصاویر استفاده می گردد حتما باید از نوع کلاس ۱۰ و یا با سرعت بالاتر باشد چراکه در صورت کم بودن سرعت حافظه برد اصلی حافظه قدرت خواندن و آنالیز حافظه را نداشته و باعث گیر گردن بر روی آرم سیماران می گردد.

پس حد الامکان حافظه تصویر را تعویض نمایید.

سوختن حافظه تصویر سیماران

حافظه میکرو اس دی استفاده شده در برخی از محصولات سیماران در صورت سوختن و یا شکستن باعث گیر کردن آرم سیماران میگردد پس حد الامکان جهت تست حافظه و یا تعویض آن اقدام نمایید. حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی جهت پردازش نیاز به برد دارد که همان برد حافظه می باشد ازین رو جهت انتقال تصویر حتما باید از برد اصلی بگذرد ازین رو خرابی در برد حافظه یعنی پردازش نکردن تصویر و لود نشدن آرم سیماران پس حتما باید برد حافظه تصویر سیماران تعمیر و یا تعویض گردد.

انواع حافظه ضبط
لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۶ متوسط امتیاز کاربران ۴.۲]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما