نصبنصب برندها

نصب آیفون تکنما

آیفون های تکنما در ابتدای ورود به بازار ایران سردر گمی های زیادی به بار آوردند. نصب آیفون های تصویری آن هم با برند تکنما بسیار پیچیده تر از هر آیفون تصویری دیگر بود و حتی تعمیرات آیفون تصویری تکنما نیز بسیار پیچیده تر از دیگر آیفون های تصویری می باشد. ازین رو بسیاری از نصابان آیفون تصویری و حتی تعمیرکاران آیفون تصویری در تهران و ایران نیز دیگر به سمت نصب و تعمیرات آیفون های تصویری تکنما نمی روند.

ما در این مطلب سعی داریم تا تمامی روش های نصب آیفون های تصویری تکنما را به شما آموزش دهیم پس تا انتهای این مطلب مارا یاری نمایید.

نصب آیفون تکنما در سیم کشی تک خطی

این مدل سیم کشی مربوط به ساختمانهایی است که در هر طبقه یک واحد و تعداد طبقات میتواند تا n طبقه باشد. حتی ساختمانهایی که دارای چند لاین ولی به صورت خطی سیم کشی شده اند. در این مدل سیم کشی یک عدد کابل ۴ زوج از بالا به پنل وصل میشود و در میانه راه کلیه واحدها به کابل مورد نظر وصل میشود و همانطور که قبلا گفتیم اگر کابل تصویر و دیتا مجزا باشند به مراتب نتیجه بهتری خواهد داشت. در انتهای خط یعنی در آخرین طبقه یک عدد مقاومت ۷۵ اهم به دو رشته تصویر لحیم میشود. در ضمن لحیم کاری یکی از اصول اصلی کیفیت صوت و تصویر میباشد که در مواردی اگر لحیم کاری نشود گارانتی نیز باطل میشود. این مدل یکی از ساده ترین روش های نصب آیفون تکنما می باشد.

مطابق تصویر

جهت کارشناسی حضوری رایگان در انجام پروژه ویا اطلاع از لیست قیمتها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس میرزاده  09120610658

نصب تکنما در سیم کشی دو خطی

روش نصب آیفون تصویری تکنما در هر مدل از ساختمان متفاوت است. این بسته مدل سیم کشی ساختمان دارد که به چه صورت نصب گردد. این روش مربوط به ساختمانهایی است که در هر طبقه دو واحد و کابل در دو لاین به جعبه تقسیم پارکینگ منتقل شده و با یک کابل به دم درب یا پنل میرسد.

در این روش هم نیازی به تقسیم کننده تصویر نیست و فقط کافیست که در انتهای هر خط دو عدد مقاومت ۷۵ اهم با هم سری شود و با خط تصویر (دو سیم تصویر) موازی نصب گردد. یعنی یک مقومت ۱۵۰ اهم

مانند شکل زیر:

نصب تکنما در سیم کشی چند خطی

در این مدل که در هر طبقه چند واحد و سیم کشی چند خطی است ،ما نیاز به تقسیم کننده تصویر داریم . حال ابتدا باید پخش کننده تصویر را بشناسیم .

پخش کننده تصویر تکنما چیست؟

تقسیم کننده تصویر دستگاهی است مانند شکل زیر که یک خط تصویر را به چند خط تصویر تبدیل میکند بدون افت تصویر، تقسیم کننده تصویر جهت تغذیه نیاز به یک ولتاژ ۱۲ تا ۲۰ ولت است که میتوان از همان ترانس پنل، جهت تغذیه استفاده کرد

پخش کننده تصویر تکنما
پخش کننده تصویر تکنما

حالا برای سیم کشی تصویر باید هر لاین را به یکی از خروجی های تصویر بدهیم و در انتهای هر لاین یک عدد مقاومت ۷۵ اهم به خط تصویر موازی نصب کنیم و ورودی تصویر نیز به پنل وصل خواهد شد.

در ضمن همانطور که در ابتدا گفته شد مدل های سیم کشی فقط برای خط تصویر متفاوت است و در کلیه سیم کشی ها پنج سیم مربوط به دیتا کلیه واحدها به یکدیگر و در انتها به پنل وصل میشود.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱ متوسط امتیاز کاربران ۵]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما