تعمیراتتعمیرات الکتروپیکتعمیرات تاباتعمیرات تکنماتعمیرات سیمارانمطالب تعمیرات

صدای نویز ( خش خش ) در آیفون تصویری

صدای نویز در آیفون یعنی ، نداشتن صدایی صاف و دقیق از پنل به داخل واحدها و بلعکس از داخل واحدها به پنل که علت اصلی آن رعایت نکردن اصول نصب صحیح آیفون است.

علامت نویز
نویز

عوامل ایجاد صدای نویز(خش خش) در آیفون :

۱: سربندی نامناسب دو سیم مربوط به صدا :

بهترین حالت سربندی در آیفونها لحیم کاری سربندیهاست ،در صورتی که اگر سیم ها لحیم کاری نشوند به مرور زمان با اکسیژن واکنش داده و سیاه میشوند و در صورت مرطوب بودن محل سولفاته میزنند که همین امر باعث اتصال نامناسب میشود.

۲ : استفاده از سیم بدون فویل :

یکی دیگر از عوامل استفاده از سیم بدون فویل در آیفون تصویری است  که این امر باعث ورود صدای نویز به داخل سیم میشود، یعنی اگر سیم یا کابل ما از کنار سیم یا کابل یا هر دستگاهی که برق AC در آن جریان دارد ، بگذرد باعث ورود نوسانات در کابل میشود. پس حتما باید از سیم فویل دار استفاده نمود.

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری تکنما

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری سیماران

بخوانید : بهترین کابل برای نصب آیفون تصویری

کابل شیلد دار جهت برطرف کردن نویز
کابل شیلد دار

توجه :

در بعضی مواقع مشاهده میشود با این که سیم یا کابل آیفون فویلدار است و سربندیها لحیم کاری شده باز هم در هنگام باز کردن درب صدای خشدار شنیده میشود و تصویر نیز دارای نویز است. پس دلیل نویز چیست؟ علت اصلی استفاده از کابل فویل دار جلوگیری از ورود نویز است که برق AC باعث میشود. بعضی از نصابان جهت تغذیه درب باز کن آیفون از سیم های همان کابل اصلی آیفون استفاده میکنند و چون مصرف درب بازکن ها عموما برق AC است هنگام عمل کردن درب بازکن ، نویز شدیدی مشاهده میشود. در اینجور مواقع هم میتوان به درب باز کن برقDC داد و هم میتوان جهت تغذیه درب باز کن از کابل جداگانه استفاده کرد. در کل برق متناوب باعث ایجاد نویز میشود.

۳ : استفاده نکردن از شیلد کابل :

یکی دیگر از عوامل ایجاد نویز استفاده نکردن از شیلد کابل است.

شیلد جهت برطرف کردن نویز
کابل شیلد دار

به زبان ساده وقتی که ما از کابل فویلدار استفاده کردیم ،حال جهت تخلیه نویزی که در فویل کابل است باید شیلد کابل را اولا وصل نماییم دوما آن را به زمین هدایت کنیم. پس شیلد کابل در کل مسیر باید رعایت گردد و در انتها به زمین منتقل گردد. مثلا استفاده از لوله آب مناسب است. در زیر می توانید نحوه تعمیرات آیفونهای تصویری را مشاهده نمایید.

بخوانید : تعمیرات آیفون الکتروپیک

بخوانید: تعمیرات آیفون تصویری چهار سیمه

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۲ متوسط امتیاز کاربران ۴]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما

==> دوره آنلاین تعمیرات تخصصی آیفون تصویری شروع شد...
10% تخفیف زمستانی...