تعمیراتتعمیرات الکتروپیکتعمیرات تاباتعمیرات سوزوکیتعمیرات سیمارانتعمیرات کالیوزتعمیرات کوکومتعمیرات کوماکستعمیرات-آلدوتعمیرات-کنویمطالب تعمیرات

زنگ خوردن ممتد در آیفون های تصویری

زنگ خوردن ممتد آیفونهای تصویری یا زنگ خوردن مداوم یا پیاپی آیفون تصویری یا زنگ خوردن پشت سرهم یک آیفون تصویری چه در سیستم چهرسیمه چه در سیستم هفت سیمه چه آنالوگ و چه دیجیتال، جزوی از تعمیرات آیفون تصویری می باشد و چندین دلیل دارد و از آنجایی که هر شرکت تولید کننده آیفون تصویری تقسیم بندی سیم کشی را تغییر داده در اینجا مجبوریم تا مدل های مختلف را جداگانه مورد ارزیابی قرار دهیم.

اولین اقدام در زنگ خوردن ممتد آیفون تصویری

در هر یک از مشکلاتی که ممکن است برای آیفون های تصویری به وجود آید باید اقدامات اولیه صورت گیرد. زنگ خوردن مداوم یا ممتد آیفون تصویری به علت درگیر نمودن برد صدا و قسمت آمپلی فایر حتما برد اصلی را با مشکلات جدی مواجه میکند پس حتما توجه داشته باشید که هنگام زنگ خوردن ممتد آیفون تصویریتان آن را خاموش نمایید تا با مشکلات اساسی مواجه نشوید…

دلایل اصلی زنگ ممتد در آیفون های تصویری چیست؟

ما در ابتدا تمامی دلایل اصلی زنگ ممتد در آیفون های تصویری را ذکر میکنیم و بعد روشهای تشخیص و برطرف کردن آن ها را ذکر خواهیم نمود.

  1. زنگ ممتد به دلیل ایراد در سیم کشی
  2. زنگ ممتد به دلیل اتصالی در شاسی زنگ
  3. زنگ ممتد به علت وجود آیفون موازی (اینترکام)
  4. زنگ ممتد به دلیل خرابی مانیتور داخلی واحد

حال نوبت به آن رسیده تا تمامی این دلایل را به صورت تخصصی بررسی نماییم.

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری سیماران

۱ . ایراد در سیم کشی و زنگ ممتد آیفون تصویری

سیم کشی یا کابل کشی قسمت اصلی یک سیستم در آیفون های تصویری میباشد و خرابی در سیم کشی میتواند مشکلات بسیاری را برای هر مصرف کننده ای ایجاد نماید. به طور کلی هر آیفون تصویری به یک شکل سیم کشی میشود که ما در اینجا تمامی این مدل های سیم کشی را با نام برند توضیح خواهیم داد.

سیم کشی در آیفونهای تصویری به چند صورت است:

  • نوع اول : آیفونهای کوماکس سوزوکی آلدو سیماران کالیوز کنوی تامر
  • نوع دوم : آیفونهای تابا الکتروپیک هیوندا
  • نوع سوم : آیفونهای کوکوم

نوع اول : آیفونهای کوماکس سوزوکی آلدو سیماران کالیوز کنوی تامر

در این مدل آیفونهای تصویری که سیم بندی آنها به یک شکل است اتصالی در سیم یک و یا رنگ قرمز با دیگر سیم هاست. توجه داشته باشید که گاهی این اتصالی از داخل دستگاه می باشد.

نوع دوم : آیفونهای تابا الکتروپیک هیوندا

همانطور که در تعمیر آیفون الکتروپیک نیز گفتیم در این مدل آیفونهای تصویری که سیم بندی آنها به یک شکل است اتصالی در سیم چهار و یا رنگ زرد با دیگر سیم هاست. توجه داشته باشید که گاهی این اتصالی از داخل دستگاه می باشد.

نوع سوم : آیفونهای کوکوم

در این مدل آیفونهای تصویری که سیم بندی آنها به یک شکل است اتصالی در سیم سه و یا سیم R با دیگر سیم هاست. توجه داشته باشید که گاهی این اتصالی از داخل دستگاه می باشد.

۲ . اتصالی در شاسی زنگ و زنگ خوردن ممتد آیفون تصویری

چرا زنگ خوردن ممتد آیفون تصویری در شمال ایران بسیار زیاد دیده می شود؟ یکی از دلایل این امر وجود رطوبت بالا در نواحی شمالی ایران است که سبب شده تا اتصالی در پنل بیرونی آیفون اتفاق بیافتد پس در این مناطق حدالامکان پنل آیفون را در ناحیه ای که رطوبت کمتری دارد یا در معرض بارش باران نباشد قرار دهید و یا در غیر این صورت از پنل های بارانگیر بلند طبق عکس برای این کار استفاده نمایید.

قاب بارانگیر برای اتصالی زنگ
قاب بارانگیر

توجه کنید که دور پنل بارانگیر را با چسب آکواریوم عایق کاری نمایید.

۳ . وجود آیفون موازی یا اینترکام

توجه داشته باشید که جهت موازی کردن دو آیفون سیماران و یا کوماکس و دیگر آیفونهای چهار سیمه توجه کنید که اگر یکی از آیفونها خاموش باشد آیفون دیگر زنگ ممتد خواهد زد.

توجه کنید که در پشت آیفون دو عدد سوکت چهار سیمه موجود است که باید چهار سوکت اول به چهار سوکت اول آیفون دوم متصل گردد و سیم چهارم سوکت دوم به سیم چهارم سوکت دوم آیفون دوم متصل گردد.

توجه کنید که در هر دو آیفون چهار سیم اول به هم متصل میشود و در هر دو آیفون از چهار سیم دوم فقط سیم چهارم به هم متصل میگردد.

۴- خرابی برد صوت در مانیتور آیفون تصویری

برد صوت مهمترین قسمت در یک آیفون تصویری می باشد به طوری که تصویر صدا و صدای زنگ از این برد عبور میکند. پس در تمامی خرابی های یک آیفون تصویری برد صوت نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.

زنگ خوردن ممتد آیفون تصویری در برد صوت میتواند به علت خرابی قطعات زیر نیز باشد.

  • آی سی تولید صدای زنگ
  • خازن ها

آی سی تولید صدای زنگ و زنگ خوردن پیاپی آیفون تصویری

این آی سی همانطور که در مطلب زنگ نخوردن آیفون تصویری توضیح دادیم وظیفه تولید صدای زنگ را دارد و در بسیاری مواقع خرابی این قطعه میتواند تولید صدای زنگ را به صورت مداوم انجام دهد و ما زنگ مداوم در آیفون تصویری خواهیم داشت.

آی سی تولید صدای زنگ در آیفون های تصویری با برندهای مختلف متفاوت است. هر شرکت تولید کننده ای یک آی سی با یک صدای خاص را تولید میکند. اما بسیاری از تولیدکنندگان آیفون تصویری صدای دینگ دانگ را به عنوان پیش فرض برای آیفون های تصویری خود برمیگزینند. که این آی سی بسیار در آیفون های تصویری ساده دیده میشود. آی سی N8500-A نوعی از این آی سی تولید صدای زنگ است.

خازن ها و نقش آن بر زنگ خوردن مداوم آیفون تصویری

هر مدار تقویت و تولید صدای زنگ تشکیل شده است از یک مجموعه برای شنیدن صدای واضح زنگ. این جمله یعنی یک آی سی تولید صدای زنگ همواره در اطراف خود از خازن هایی برای کیفیت صدا و ایجاد نیرو موقت برای تولید صدای زنگ دارد. خرابی در این خازن ها که در این مورد بسیار نادر است میتواند دلیلی بر ایجاد پیاپی صدای زنگ در آیفون تصویری باشد.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۳۶ متوسط امتیاز کاربران ۳.۳]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما