تعمیرات تکنمامشکلات نصبمطالب گوناگون آیفون تصویرینصبنصب تکنما

سیستم ارتباط با لابی من یا ارتباط با واحدها در آیفون تصویری (سانترال)

به مرور زمان و با پیشرفت علم و تکنولوژی و ساخت برج های مسکونی و اداری نیاز مردم به ارتباط با لابی من و یا نگهبان ، ارتباط لابی من با واحدها و یا واحد ها و ارتباط با لابی من به چشم می‌خورد. اما نباید نگران بود چرا که بسیاری از شرکت‌ها جهت برطرف کردن نیاز مردم قدم بر می‌دارند. ما در این مقاله سعی داریم به نحو احسنت روش کار و استفاده از امکانات را در مدار نصب آیفون تصویری توضیح دهیم.

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری تکنما

سیستم ارتباط لابی من با واحدها 

در ساختمانها که نیاز به ارتباط بین لابی من با واحدها هست می‌توان از چند مدل سیستم استفاده کرد.

١. ارتباط فقط با لابی من و دیدن شخص مراجع کننده از داخل واحدها

در این نوع از سیستم که پیشنهاد ما نیز هست هر واحد می تواند فقط با لابی من در ارتباط باشد و در صورت نیاز نیز  می توانند از داخل واحد  درب پارکینگ و یا ورودی را باز نمایند. برای مثال شما در نظر بگیرید که شخصی به لابی من مراجعه کرده و به عنوان مثال با واحد شماره ۱ کار دارد ، زمانی که لابی من با واحد مورد نظر جهت هماهنگی تماس می‌گیرد، واحد ۱ می‌تواند تصویر شخص مراجعه کننده را همزمان با تماس مشاهده نماید و در صورت نیاز از رجوع آن شخص به واحد بپرهیزد . هم زمان هم می‌توانند دوربین شماره ۲ که مثلا بر روی خودرو شخصی نصب گردیده را مشاهده نمایند . یا دوربین شماره دو که بر روی درب پارکینگ نصب گردیده را مشاهده نموده و درب پارکینگ را برای شخص باز نمایند.

جداسازی دوربین پنل ارتباط لابی من
دوربین پنل

در این نوع از سیستم ما از برند تکنما استفاده نموده و مدل های مورد نیاز را معرفی خواهیم کرد.

حتما بخوانید: وظیفه لابی من چیست؟

مدل های مورد نیاز آیفون تکنما:

جهت راه اندازی این سیستم یا نصب آیفون تکنما در داخل هر یک از واحدها می توان از آیفونهای سری d تکنما که هم از نظر قیمت مقرون به صرفه هستند استفاده نمود و هم این که فقط ارتباط با لابی من را دارند. مزیت این سیستم اشغال نشدن خط ارتباطی توسط سایر واحدها است ، چرا که در مدل های قابل ارتباط با هر واحد در صورتی که یکی از واحدها با واحد دیگری در حال تماس واحد با واحد باشد سیستم اشغال است و لابی من نخواهد توانست با واحد دیگری در ارتباط باشد. 

آیفون تصویری تکنما لابی من
تکنما

راه حل:

درصورت نیاز می توان یک کلید آزاد سازی شبکه در اختیار لابی گذاشت و مشکل را حل کرد.

توجه:

آیفون لابی من که باید با تمام واحدها در ارتباط باشد باید از سری آیفونهای با قابلیت ارتباط داخلی باشد. در هر دو این سیستم ها شما باید مدار دوربین آیفون را جدا کرده و به عنوان دوربین لابی نصب نمایید. (دوربینی که هر شخص در داخل واحد می تواند شخص مراجعه کننده را ببیند) و همینطور در داخل بورد اصلی میکروفون و بلنگو را قطع نمایید. بقیه روش کار همانند نصب آیفون تصویری تکنما می باشد که در هر نوع از سیم کشی به یک صورت نصب می گردد.

روش نصب آیفون تکنما

٢. ارتباط با لابی من و تمام واحد ها و دیدن شخص مراجع کننده از داخل واحد

در این مدل سیستم واحدها علاوه بر اینکه می توانند با لابی من در ارتباط باشند می‌توانند با تمام واحدها نیز در ارتباط باشند. این سیستم همانند سیستم قبلی است ، با این تفاوت که از سری آیفونهای با قابلیت ارتباط داخلی استفاده می شود.

مثال :

اگر شخصی با واحد ۱ کار داشته باشد و لابی من با تماس به آن واحد گوشی زنگ خورده و همزمان می توانند تصویر شخص مراجع کننده را ببینند ودر صورت نیاز از ورود شخص جلوگیری کنند و همچنین کنترل درب پارکینگ را از داخل واحد انجام دهند همچنین می تواند درب پارکینگ را نیز در تصویر دوم مشاهده نمایند. در این سیستم نیز با تغییراتی در سیستم درب باز کن پارکینگ و نصب دوربین می‌توان کنترل کامل بر روی درب پارکینگ همزمان با مشاهده درب داشته باشند.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱ متوسط امتیاز کاربران ۵]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما