مشکلات نصبمطالب گوناگون آیفون تصویرینصبنصب الکتروپیکنصب برندهانصب تابانصب تکنما

نصب آیفون هایی که با یکدیگر همخوانی دارند

در این مقاله قصد داریم در رابطه با تشابه آیفون ها و نصب آیفون ها با یکدیگر ، که دارای سیم بندی مشترک هستند صحبت کنیم . با ما همراه باشید.

بعد از گذشت سالها که آیفونهای صوتی تقریبا از بازار ایران جمع آوری گردید نوبت به رقابت شرکت های سازنده شد. هر شرکتی چند نوع تصویری را تولید یا مونتاژ نمود و بازار نصب و تعمیرات آیفون تصویری رونق فراوانی یافت. در این میان برخی شرکتها آیفونهای تولید شده خود را یا مابه آیفونهای رقیب ساختند و یا دقیقا از آن محصول رقیب کپی برداری نمودند و برخی دیگر نیز به کل سیستم آیفون تصویری را تغییر دادند. حال همین امر سبب شد تا بتوان برخی از آیفونهای تصویری را بایکدیگر نصب نمود و یا به اصتلاح امروزی بتوان تشخیص داد که کدام آیفونهای تصویری را میتوان با هم نصب نمود. در تعمیرات آیفون تصویری نیز همین اتفاق سبب شد تا امروزه تعمیرات تخصصی آیفونهای تصویری تقریبا مشابه با یکدیگر باشند.

آیفون های چهار سیمه در نصب با یکدیگر

در بعضی ساختمانها که آیفون تصویری دارند و یکی از واحدها به هر دلیلی نیاز به تعویض آیفون دارد میتواند از کدام مارک آیفون استفاده کند؟ حال در جواب این سوال باید ابتدا پنل ورودی هر ساختمان را بشناسیم و همچنین نحوه عملکرد پنل.

پنل ورودی هر ساختمان قلب سیستم آیفون تصویری آن است و با خراب شدن پنل تمامی واحدها با مشکل مواجه خواهند شد. پس مهمترین عامل در انتخاب یا خرید آیفون جدید برند پنل بیرونی خواهد بود. در ابتدا نگاهی به سیسم عملکرد آیفون ها می اندازیم.

عملکرد هر آیفون تصویری در نصب آیفونها با یکدیگر

برای این که بتوانیم آیفون های تصویری را با هم نصب کنیم نیاز به شناختن عملکرد آنها داریم. آیفون های تصویری برای کارکرد نیاز به ولتاژی برای حرکت دیتا هستند و همچنین برای روشن شدن و عملکرد صحیح به یک منبع تغذیه نیاز دارند. حال مشکل کار دقیقا همینجاست !!! همانطور که در تعمیرات آیفون تصویری و حتی در نصب آیفون تصویری گفتیم سیم های آیفون تصویری به قرار زیر است:

 • سیم شماره یک رفت و برگشت صدا
 • سیم شماره دو منفی مشترک
 • سیم شماره سه مثبت مشترک
 • سیم شماره چهار مثبت تصویر

حال این ولتاژی که بین سیم های شماره دو و سه ایجاد میگردد کافیست تا پنل هر آیفون تصویری را روشن نموده و تنها قادر با باز نمودن درب نمی باشد. پس تنها برای باز نمودن درب آیفون تصویری ما نیاز به یک منبع تغذیه در ورودی ساختمان خواهیم داشت.

تغییر سیستم آیفون تصویری برای نصب با یکدیگر

اینجا بود که برخی از شرکت های سازنده آیفون تصویری برای این که آیفون های تولید شده خود را خاص بدانند و حتی عملکرد برخی قسمتها مانند دوربین را بهتر نمایند تصمیم به تغییراتی در روند کار نمودند. مثلا برخی شرکت ها مانند تابا و الکتروپیک علاوه بر جابه جایی سیم ها برق تغذیه دوربین را نیز از داخل واحد جداسازی نمودند. شرکتی نظیر تکنما تمام سیستم کاری آیفونش را تغییر داد و شرکت های نیز از همان سیستم قدیمی پیروی میکنند.

آیفون هاقابلیت نصبآیفون هاقابلیت نصب
آیفون تصویری کوماکس و سوزوکیداردآیفون تصویری سیماران و سوزوکیدارد
آیفون تصویری کوماکس و آلدوداردآیفون تصویری سیماران و کوماکسدارد
آیفون تصویری کوماکس و تکنمانداردآیفون تصویری سیماران و آلدودارد
آیفون تصویری کوماکس و تابابعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.آیفون تصویری سیماران و کنویدارد
آیفون تصویری کوماکس و الکتروپیکبعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.آیفون تصویری سیماران و تکنماندارد
آیفون تصویری سوزوکی و تکنمانداردآیفون تصویری سیماران و تابابعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.
آیفون تصویری سوزوکی و آلدوداردآیفون تصویری سیماران و الکتروپیکبعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.
آیفون تصویری سوزوکی و تکنمانداردآیفون تصویری سوزوکی و آلدودارد
آیفون تصویری سوزوکی و تابابعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.آیفون تصویری آلدو و تابابعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.
آیفون تصویری آلدو و الکتروپیکبعد از مدتی دوربین با مشکل مواجه می شود.آیفون تصویری آلدو و تکنماندارد
آیفون تصویری تابا و تکنمانداردآیفون تصویری تابا و الکتروپیکبهتر است نصب نگردد.
آیفون تصویری الکتروپیک و تکنمانداردآیفون تکنما قدیم با پنل تکنما جدیددارد
آیفون تصویری تکنما جدید با پنل تکنما قدیمندارد
جدول قابلیت نصب آیفون های تصویری با یکدیگر

آیفون های تصویری تکنما در نصب با آیفون های دیگر

آیفون های تصویری تکنما چطور؟ آیا آیفون های تصویری تکنما را میتوان با برندهای دیگر آیفون تصویری نصب نمود؟ این سوال شاید در ذهن بسیاری از مردم پیش بیاید اما در ابتدا باید آیفون های تصویری تکنما و سیستم عملکرد آنها را بشناسیم. پس ابتدا سری به نصب آیفون های تکنما و تعمیرات آیفون های تکنما بزنید تا مطالب مفیدی را مطالعه نمایید.

همانطور که در مطالب قبل نیز گفتیم آیفونهای تصویری تکنما از سیستم هفت سیمه پشتیبانی میکنند، تشابه آیفون ها بسیار مهم است و نمیتوان این نوع از آیفونهای تصویری را با دیگر آیفونهای تصویری چهارسیمه نصب نمود. این نوع از آیفونهای تصویری دیجیتال بوده و تمامی عملکرد آن توسط نرم افزاری در برد پنل کنترل میگردد. ازین رو تکنما نیز دارای دو مدل در نصب با یکدیگر می باشند:

 • تکنما سری قدیم
 • تکنما سری جدید

مدل های قدیمی تکنما از نرم افزار قدیم پشتیبانی میکند و مدل های جدید نیز از نرم افزار جدید. به همین دلیل اگر پنل بیرونی ما آیفون تکنما از نوع قدیم باشد ما نمیتوانیم در داخل منزلسری جدید بگذاریم. و به عبارتی نصب آیفون ها با یکدیگر به مشکل بر می خورد. اما بلعکس اگر پنل بیرونی جدید باشد هم میتوان از آیفون داخلی قدیم و هم داخلی جدید استفاده نمود.

کدام یک از آیفون های تکنما قدیم و کدام جدید هستند؟

 • شناسایی آیفون های تکنما سری قدیم با جدید بسیار ساده می باشد و تنها از روی ظاهر کافیست تا به جدید و قدیم بودن آن پی برد.
 • ابتدا اگر سیم های پنل بیرونی و یا آیفون داخلی واحدها با پیچ به آیفون تصویری یا پنل متصل شده اند حتما سری قدیم خواهند بود.
 • اگر سیم ها در پنل بیرونی از نوع سوکتی باشند حتما جدید خواهند بود
 • اگر سیم ها در آیفون داخلی واحد با سوکت متصل شده باشند دلیل بر جدید بودن آن نخواهد بود
 • آیفون های داخلی سری قدیم مدل های ۲۵۶ و ۶۴ هستند.
آیفون تکنما
آیفون تکنما سری قدیم

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۵ متوسط امتیاز کاربران ۳.۲]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما