تعمیراتتعمیرات الکتروپیکتعمیرات تاباتعمیرات تکنماتعمیرات سوزوکیتعمیرات سیمارانتعمیرات کالیوزتعمیرات کوماکستعمیرات-آلدوتعمیرات-کنویمطالب گوناگون آیفون تصویرینصب تکنما

صدای زنگ آیفون تصویری و روشهای تغییر و تنظیم

تغییر تعویض و یا تنظیم صدای زنگ آیفون تصویری در برند های الکتروپیک تابا تکنما کوماکس سوزوکی سیماران و … در نصب آیفون تصویری و حتی تعمیر آیفون تصویری می تواند یکی از مباحث مهمی باشد که تیم سریر تصویر قصد دارد به صورت کاملاً تخصصی تمامی راهها و روشهای موجود را آموزش دهد. پس تا انتهای این مطلب ما را یاری کنید تا اگر حتی آیفون تصویری شما قابلیت تعویض یا تغییر صدای زنگ آیفون تصویری ندارد بتوانید با ترفندهایی این صدا را تغییر دهید.

امروزه آیفونهای تصویری رنگ و لعاب دیگری دارند. این بدین معنی است که امروزه به علت رقابت شدید بین تولیدکنندگان آیفونهای تصویری مدل ها و برند های متفاوتی از آیفونهای تصویری در بازار دیده می‌شود . همین رقابت سبب شده تا شرکت‌های تولید کننده آیفونهای تصویری مدل های جدید آیفونهای تصویری خود را با قابلیت تغییر زنگ و حتی انتقال زنگ و تماس با واحد های دیگر یا ضبط تصاویر تولید نمایند. حال در این میان هستند آیفونهای تصویری که قابلیت تغییر صدای زنگ ندارند و یا اگر هم دارند تنظیمات آن بسیار سخت بوده و برای بسیاری از مردم قابل انجام نخواهد بود.

گروه مهندسی سریر تصویر همواره سعی داشته تا با آموزش های تخصصی خود در زمینه نصب آیفون های تصویری و تعمیرات آیفون های تصویری کمکی نه چندان زیاد به هم میهنان عزیزمان داشته باشیم. پس تا انتهای این مطلب ما را یاری نمایید تا تمامی روش ها جهت تغییر صدای زنگ آیفون تصویری را بررسی نماییم.

ابتدا ما تغییر صدای زنگ آیفون تصویری خود را به برندهای ایفون تصویری تقسیم بندی میکنیم.

 • تغییر زنگ در آیفون تکنما
 • تغییر صدای زنگ در آیفون الکتروپیک
 • تعویض صدای زنگ در ایفون تابا
 • تعویض زنگ در آیفون سیماران
 • تعویض صدای زنگ در آیفون کوماکس
 • تعویض صدای زنگ در آیفون سوزوکی
 • تعویض صدای زنگ سامسونگ
 • تغییر زنگ در آیفون آلدو کنوی کوکوم اکو هیوندا

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری سیماران

تعویض صدای زنگ آیفون تصویری تکنما

آیفون های تصویری تکنما یکی از متفاوت ترین آیفون های تصویری در بازار ایران محسوب میگردد که این آیفون تصویری از سیستم هفت سیمه پشتیبانی میکند.

منو داخلی تکنما علاوه بر تفاوت زیاد در آیفون تصویری ، بسیار راحت است. برخی از آیفون های تصویری جهت تغییر این صدا دارای تنظیماتی بوده و برخی دیگر نیز فقط یک صدای زنگ دارند که این آیفون تصویری نیازی به تغییرات سخت افزاری نخواهد داشت و به راحتی صدای زنگ در این آیفون تصویری تغییر میکند.

بخوانید : تعمیرات آیفون تصویری تکنما

نحوه تعویض صدای زنگ در آیفون تصویری تکنما سری C

تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری تکنما سری C
تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری تکنما

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در آیفون های تصویری سری c تکنما ما چند دکمه لمسی بر روی آیفون داریم که دکمه شماره ۸ آن مربوط به ورود به تنظیمات آیفون تصویری می باشد. با فشردن این دکمه وارد تنظیمات و منوی آیفون خواهیم شد . با فشردن دکمه های ۹ و ۷ که فلش بالا و فلش پایین دارند می توانیم بر روی گزینه ها حرکت کنیم دکمه تایید نیز همان دکمه ورود به تنظیمات خواهد بود . پس به راحتی با همین روش می‌توانیم صدای زنگ آیفون تصویری خود را تغییر دهیم.

آیفون های تک نما علاوه بر تنظیمات تغییر صدای زنگ تنظیمات دیگری نیز برای سایلنت کردن صدا دارند که با فشردن دکمه ۲ می توانیم آیفون خود را سایلنت نماییم در صورت بی صدا کردن آیفون هنگامی که شخص مراجعه کننده واحد ما را زنگ میزند صفحه آیفون روشن خواهد شد اما صدای زنگ شنیده نخواهد شد.

تعویض صدای زنگ آیفون تصویری تکنما سری قدیم

تعویض صدای زنگ در صفحه کلید آیفون تصویری تکنما سری قدیم
تعویض صدای زنگ در آیفون تکنما سری قدیم

همانطور که در عکس مشاهده میکنید آیفون های سری قدیم تکنما با عنوان و مدل ۲۵۶ و ۶۴ دارای صفحه لمسی به شکل بالا می باشند که این صفحات به منظور کنترل و تماس با واحدهای دیگر تعبیه شده اند. حال جهت تعویض صدای زنگ در این نوع از آیفون های تصویری شما با فشوردن کلید Monitor/set و نگه داشتن آن وارد تنظیمات شده و به راجتی در منو فارسی با فشردن کلید های + و _ جابه جا شوید. توجه داشته باشید که فشردن مجدد کلید Monitor/set به معنی تایید بر روی گزینه مورد نظر خواهد بود.

تعویض صدای زنگ بر روی آیفون تصویری تکنما سری D

صفحه کلید آیفون تکنما سری D
تعویض صدا در سری D تکنما

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید در سیم بندی و نصب آیفون تکنما باید توجه داشته باشیم که صفحه کلید آیفون تصویری تکنما سری D تنها دارای سه دکمه لمسی می باشد. این دکمه ها کارکرد چنگانه ای دارند. حال ما جهت تعویض صدای زنگ در آیفون های سری d تکنما باید گوشی را از روی آیفون برداشته و با فشردن و نگه داشتن دکمه M یا همان تصویر دوربین وارد تنظیمات شویم. با ورود به تنظیمات می توانیم با فشردن دکمه های فلش بالا و فلش پایین میان گزینه ها جابه جا شویم. جهت تایید نیز باید از دکمه m استفاده نماییم.

بخوانید : تعمیرات آیفون الکتروپیک

تعویض صدای زنگ بر روی آیفونهای تصویری ساده چگونه است؟

در بسیاری مواقع آیفون ما از نوع ساده بوده و قابلیت تغییر صدای زنگ ندارد. البته این بدان معنیست که تنظیماتی برای تغییر صدای زنگ ندارد . حال ما در اینجا با تغییراتی در مدار الکترونیکی به شما آموزش میدهیم که چگونه صدای زنگ آیفون خود را تغییر دهید.

جهت تغییر صدای زنگ در آیفون های تصویری ساده ما باید مراحل زیر را طی نماییم:

 1. شناسایی قطعه آی سی تولید زنگ
 2. تهیه دیتاشیت قطعه تولید صدای زنگ
 3. بررسی پایه ها و عملکرد از دیتاشیت
 4. پیدا نمودن قطعه جایگزین با صدای متفاوت در زنگ

حال جهت نمونه ما چند آیفون تصویری ساده را با یکدیگر بررسی می نماییم..

تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری سوزوکی و کوماکس و سیماران و..

به عنوان نمونه ما آیفون تصویری سوزوکی که تفاوت چندانی با آیفون های تصویری دیگر ندارد را آموزش خواهیم داد. اگر نگاهی به مطالب تعمیرات آیفون تصویری بیاندازیم متوجه میشویم که در مباحث قبلی بر روی برد صوت ما آی سی زنگ داشتیم که این آی سی وظیفه تولید صدای زنگ را دارد. مثلا در این نوع از آیفون تصویری ما آی سی MT2800N که مربوط به تولید صدای زنگ در آیفون های تصویری سوزوکی میباشد را بررسی میکنیم.

بررسی دیتاشیت قطعه آی سی تولید زنگ در سوزوکی و کوماکس

آیفون تصویری سوزوکی دارای آی سی زنگ MT2800N می باشد که عکس پایه ها در دیتا شیت آن به صورت عکس زیر می باشد.

تغییر صدای زنگ سوزوکی و آی سی زنگ
پایه های آی سی تولید زنک سوزوکی

حال باید بفهمیم کدام آی سی مشابه با قطعه الکترونیکی آی سی زنگ آیفون سوزوکی می باشد و صدای متفاوت تولید می نماید. بعه عنوان مثال آی سی زیر با کد Rt0302 می تواند جایگزین این آی سی تولید زنگ گردد.بهترین راه استفاده از سایتهای خارجی می باشد تا قطعات مشابه را به ما نشان دهد. حال ما نگاهی به پایه های آی سی می اندازیم.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این آی سی مشابه با پایه های آی سی کوماکس و سوزوکی بوده و میتواند جایگزین مناسبی برای این قطعه باشد. البته صدای تولید شده در این آی سی را نمیدانیم اما در دیتاشیت آن کاملا راجع به این قطعه توضیح داده شده است.

توجه داشته باشید که معمولا تولیدکنندگان آی سی های زنگ چند نمونه از آی سی را با کدهای متفاوت در انتها مثلا A , B , C تولید می کنند که هر کد نشان نوعی صدای زنگ متفاوت در آیفون تصویری شما خواهد بود. تعویض صدای زنگ در هر آیفون تصویری کاری بسیار ساده بوده و به راحتی قابل اجرا می باشد.

تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری الکتروپیک و تابا

در آیفون های تصویری الکتروپیک نیز از آی سی زنگ با تعداد پایه ۱۴ تایی استفاده می گردد که این آی سی دارای پایه های زیر می باشد.

تعویض صدای زنگ در آیفونهای تصویری الکتروپیک و برخی مدلهای تابا بسیار راحت تر از دیگر آیفونهای تصویری می باشد به صورتی که شرکت سازنده با تولید آی سی زنگ با تعداد بالا و متفاوت در صدای زنگ کد هایی را به آی سی ها اختصاص داده که کار را برای هر تعمیرکاری راحت نموده است. به عنوان مثال آی سی با نام m995c که در الکتروپیک دیده می شود دارای کدهای زیر با صداهای زیر است.

این یعنی کد ۱ دارای صدای باکس موزیک بوده و کد ۲ دارای صدای راک بیبی و … حال به راحتی می توانیم صدای زنگ مورد نظر خود را در آیفون الکتروپیک تغییر دهیم.

روش تعویض آی سی زنگ توسط هیتر

ما در اینجا آموزشی را آماده نموده ایم تا نحوه تعویض صحیح آی سی های SMD , DIP را آموزش ببینید. بهترین روش برای تعویض آی سی زنگ استفاده از هیتر می باشد. که البته راه هایی نیز موجود است که بدون هیتر بتوانیم این کار را نیز انجام دهیم.

تعویض قطعه آی سی زنگ در آیفون تصویری با هویه

حال بسیاری از مردم در داخل منزل دستگاه هیتر ندارند و دسترسی به دستگاه هیتر بسیار سخت می باشد. ما در اینجا آموزش تعویض قطعات الکترونیکی و تعویض آی سی های زنگ بزرگ با تعداد پایه زیاد را برای آیفون آموزش می دهیم. حال به راحتی توسط یک هویه معمولی می توانید یک آی سی زنگ را در منزل تعویض نمایید. به ویدیو زیر نگاهی بیاندازید.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی هتلی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۷ متوسط امتیاز کاربران ۳.۵]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

‫۱۴ دیدگاه ها

 1. باسلام.ایفون ما از نوع تابا۱۰۴۰m هست.تصویرش قطع و وصل میشد دادیم تعمیر یدونه آیسی از درایو تصویرش عوض کرد حالا دیگه صدای زنگش کم نمیشه تو تنظیمات مقدار صدا روی ۱ هست ولی بازم زیاده بدجوری روی محل ادمه.چکارش کنیم کم بشه؟

 2. سلام وقت بخیر آیفون ما از نوع تصویری ساده هست می خواستم بپرسم آیا راهی برای افزایش صدای زنگ وجود داره؟ مثلا مقاومت متغیری چیزی روی بورد وجود داشته باشه؟

 3. سلام دیتاشیت hr001b در سایتی موجود نیست. این آیسی ظاهرا فقط نمایندگی داره. چجوری جایگزین کنیم وقتی هیچ اطلاعاتی در دسترس نیس؟

  1. معمولا شرکت ها در استفاده از آی سی از همین ترفند استقفاده میکنند تا شما نه شماره ای داشته باشی و نه جایگزین این برمیگرده به تجربه بالای یک تعمیرکار که عملکرد ای سی روی برد رو بدونه و انجام بده.

 4. سلام شب خوش
  ما یه ایفون تصویری تک نما خریدیم سه سالی هست که (ازهمون روز اول) از آیفون درب صدای هشدار میاد (خیلی بلند مث صدای آژیر😐) همسایه ها آسی شدن توروستاهستیم و هرکیو میاریم میگن تخصص این مارک رو نداریم و سر درنمیارن … الان چکارکنیم؟ تو شهرمون هم نمایندگیش نیست میشه لطفا کمک کنین؟

  1. سلام روی پنل شما دو پیچ آلن خور وجود دارد این پیچهارو باز کرده و زیر اون دو پیچ در بالا و پایین آیفون هستش که چهارسو می باشد. اون دو پیچ را محکم ببندید. مشکل برطرف خواهد شد.
   این مشکل مربوط به دزدگیر پنل است و نیاز به تعمیر آیفون تصویری ندارد

 5. با سلام تغییر صدای زنگ هم به این راحتی که میفرمایید نیست بخاطر اینکه آیسی زنگ براحتی گیر نمیاد و صدای زنگ کوماکسهای قدیمی که از آیسی mt280n استفاده میکنن میشه با تغییر المانهای به آیسی وصل میشن صدا رو تغییر داد با تشکر

  1. سلام هر تولید کننده آی سی زنگ اون آی سی رو در صداهای مختلفی عرضه میکنه که مثلا همین آی سی زنگ ۲۸۰۰n صدای دینگ دانگ و مثلا ۲۸۰۰mصدای متفاوتی تولید میکنه. کارکرد تمام پایه ها در همون کد از آی سی یکی است.

  2. سلام میشه قطعات که بایستی مقدارشان تغییر کنه رو بفرمایید تا صدای زنگ متفاوتی داشته باشیم

 6. با عرض سلام اینجانب تعمیر کار ایفون تصویری در اصفهان هستم در ضمن خدمات پس از فروش ایفون تصویری تابا را هم دارم یک مشکلی که دارم در مورد زنگ ایفون تصویری کالیوز مدل ۴۳۲ هستش می خواستم بدونم ایسی زنگی که بشه جای ایسی زنگ خودش که شماره اون hr001b هستش گذاشت وچه شماره ایی هست ویا اگر مداری دارید که میشود بجای زنگ از اون استفاده کرد معرفی یا نقشه بهم بدید متشکر

  1. سلام ببینید تولید کنندگان آی سی زنگ همواره مدلهای متفاوتی با تغییر کد در انتهای شماره تولید می کنند که شما باید از این نمونه ها استفاده کنید. اما در صورتی که میخواهید از کد آی سشی شرکت های دیگر استفاده کنید باید دیتاشیت قطعه مورد نظر خودتون رو با مثلا دیتاشیت آی سی زنگ آیفون کوماکس مقایسه کنید و در صورت نیاز پایه هارو جا به جا ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما