تعمیراتتعمیرات برندها

تعمیر وعیب یابی آیفون های تکنما ( تک نما )

آیفون تکنما ( تک نما )یکی از معتبرترین و با کیفیت ترین آیفونهای موجود در بازار ایران است. تعمیر آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) و عیب یابی آن برای بسیاری از نصاب های آیفون تصویری کار بسیار دشواری است و توسط نمایندگی مجاز ( خدمات پس از فروش مجاز ) تک نما انجام می شود . چرا که این شرکت برخلاف دیگر شرکت های آیفون تصویری در ایران پا در عرصه نوین گذاشته و سیستم هفت سیمه را وارد ایران کرد که با گذشت زمان در بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

ما در این مطلب قصد داریم تا نحوه تعمیر و عیب یابی آیفون های تصویری تکنما ( تک نما )را آموزش دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شرکت تکنما از نظر خدمات پس از فروش مجاز یا تعمیرات آیفون تصویری یکی از قویترین شرکتها در ایران است وگارانتی این محصول بدون چون و چرا انجام خواهد شد. فعلا تنها آیفون موجود در بازار ایران که از سیستم هفت سیمه استفاده میکند. آیفون تکنما (تک نما ) است و تعمیرات تخصصی زیر نظر این گروه به صورت تخصصی در سراسر ایران اجرا می شود.

در این مطلب نحوه نصب تکنما با یک رشته سیم کمتر و عیب یابی سیستم را مورد بررسی قرار میدهیم.

نگاهی به سیم کشی و نصب آیفون تکنما ( تک نما )

مدار نصب یا تعمیر آیفون تکنما
مدار جهت تعمیر آیفون تکنما

بر خلاف کلیه آیفونهای تصویری که از سیستم چهار سیمه و سیستم آنالوگ استفاده می کنند آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) از سیستم دیجیتال و هفت رشته سیم جهت انتقال تصویر صدا و دیتا استفاده می کند. به طور کلی برای تعمیرات آیفون تکنما ( تک نما ) با دو عدد سیم تصویر و پنج عدد سیم دیتا قابل نصب می باشد و تعمیرات خرابی تصویر با دوسیم تصویر قابل اجراست.

دو سیم تصویر همانطور که مشخص است از اول کلمه video یعنی v گرفته شده که شامل v+  وv- مباشد. پس به طور کلی سیم های مورد نیاز آیفون تصویری تک نما ( تکنما )

 1. gnd که همان منفی یا گراند است.
 2. L1 که همان رفت صدا می باشد.
 3. L2 که همان برگشت صدا می باشد.
 4. D1 جهت باز کردن درب زنگ و تماس داخلی و دیگر امکانات.
 5. D2 نیز سیم کامل کننده D1 می باشد.
 6. V1 مثبت تصویر
 7. V2 منفی تصویر
 • سیم های D1 و D2 که مخفف کلمه data مباشد.
 • سیم های V1 و V2 که مخفف کلمه Video میباشند.
 • GND که مخفف گراند یا زمین می باشد
 • و سیم های L1 , L2 مربوط به صدای رفت و برگشت.

نگاهی به سوکت های تکنما می اندزیم…

سوکت دیتا برای رفع خطا
سوکت دیتا در تعمیر آیفون تک نما
سیم تصویر برای رفع خطا
سیم تصویر جهت تعمیر آیفون تکنما

حال نحوه نصب و تعمیرات سیستم آیفون تصویری تکنما ( تک نما ) در ساختمان های مختلف متفاوت است یعنی در صورتی که ساختمان دارای یک لاین کابل کشی سری باشد به یک صورت و در صورتی که موازی باشند به نحو دیگری انجام می شود. ( نمایندگی مجاز تکنما )

به طور کلی اگر بخواهیم نگاهی به کابل کشی داشته باشیم سیم های دیتا ( پنج رشته ) در کل سیستم ها به صورت موازی به یکدیگر وصل می گردند. و این تفاوت فقط برای سیم های تصویر می باشد. که نحوه نصب سیستم تکنما را می توانید در لینک های زیر ببینید.

بخوانید : نصب آیفون تصویری تکنما

نتیجه گیری

کلیه این پنج رشته دیتا در آیفون تصویری تکنما با یکدیگر موازی می گردد. یعنی در کلیه سیستم های کابل کشی پنج رشته دیتا به یکدیگر متصل می گردند.

سیم های تصویر نیز برای ارایه بهترین کیفیت در تصویر به صورت های مختلف و با نصب مقاومت در انتهای خط قابل نصب هستند.

حال ما برای این که به راحتی بتوانیم مشکلات پیش آمده در آیفون تصویری تک نما ( تکنما) را بر طرف سازیم نحوه عیب یابی آیفون تکنما را به چند دسته

 • عیب یابی آیفون تصویری تکنما در کابل کشی
 • عیب یابی آیفون تکنما در پنل
 • عیب یابی آیفون تکنما در داخل واحد

تقسیم بندی می کنیم.

توجه تعمیرات آیفون تصویری تکنما حتما توسط نمایندگی های مجاز و یا خدمات مجاز پس از فروش تکنما انجام گردد. چرا که این نوع آیفون تصویری هفت سیمه برای بسیاری از نصابان در ایران گنگ بوده و قابل تعمیر نمی باشد.

تعمیر آیفون تکنما در سیم کشی

حال اگر صدای آیفون قطع باشد. یعنی صدای رفت به پنل و یا صدای برگشت از پنل قطع باشد. مربوط به دوسیم ال یک و ال دو است که یکی مربوط به صدای رفت و دیگری صدای برگشت از پنل می باشد.

توجه کنید که اتصال هر یک از این سیمها به سیم gnd  و یا تصویر و دیتا صدای رفت و یا برگشت را مختل می کند. یعنی یا صدا دارای نویز زیادی خواهد شد و یا به صورت بسیار ضعیف شنیده خواهد شد. باید بررسی شود و در صورت قطع شدن یکی از این دوسیم هیچ خطایی بر روی آیفون نشان داده نمیشود..

اگر کل سیستم تکنما کار نمی کند.

یعنی یا یکی از دوسیم دی یک و دی دو قطع است و یا جابه جا بسته شده. این دو سیم را می توانید توسط دستگاه بازر چک نمایید.

توجه داشته باشید که بسیاری از نصابان به علت استفاده از سیمهای چند زوج در نصب آیفون اشتراک سیم سفید را جا به جا نصب میکنند. پس به زوج سفید حتما دقت کنید که در جای خود بسته شود.

دوربین تکنما کار نمی کند.

اگر تصویر آبی بود یعنی یا هر دو سیم v+ و v- قطع است و یا فقط v+ قطع شده که باید توسط دستگاه بازر چک کنید. اگر تصویر خط خطی کامل بود v- قطع شده و باید توسط بازر بررسی شود. سیستم آیفون تصویری تکنما دارای سیستم عیب یابی خودکار یا تعمیرات راحت است یعنی خرابی آیفون در صفحه قابل رویت است.

 • نداشتن تصویر : سیگنال دوربین دریافت نمیشود.
 • نداشتن دیتا : سیستم قادر به برقراری ارتباط با پنل نمیباشد.
 • ولتاژ غیر منتظره : یعنی مورد در ولتاژ یا برد تغذیه.

میتوانید خطاهای آیفون تکنما را در زیر مشاهده نمایید.

بخوانید : خطاهای آیفون تکنما

مثال:

به عنوان مثال قطع بودن سیم وی یک و یا اتصالی سیم وی یک به سیم های دیگر این خطا مشاهده نمی شود. اگر آیفون در حال جیغ کشیدن بود که حتما باید با گارانتی تماس بگیرید.

تعمیر پنل آیفون تصویری تکنما

پنل کدینگ آیفون تکنما
پنل کدینگ تکنما

پنل ها همواره مهمترین قسمت یک آیفون تصویری در تعمیرات می باشند . چرا که پنل ها قلب اصلی یک سیستم آیفون تصویری تکنما هستند . با خرابی در برد اصلی پنل یا دوربین آن این خرابی مربوط به تمام واحدها خواهد بود . پس تعمیرات پنل آیفون تصویری مهمترین قسمت در یادگیری آیفون تصویری و تعمیرات آن است. حال برای این که تعمیرات یک پنل آیفون تصویری تکنما راحت تر انجام گیرد بهترین راه تقسیم بندی پنل برای بررسی تخصصی تر آن است. پنل های تکنما دارای سه برد داخلی می باشند.

 1. برد اصلی یا ماژول اصلی
 2. برد دوربین یا ماژول دوربین
 3. برد صفحه کلید

تعمیرات مربوط به برد اصلی پنل آیفون تصویری تکنما

برد اصلی در آیفون های تکنما داخل یک قالب قرار داده شده است که در داخل آن یک عدد برد از نوع SMD قرار دارد و وظیفه این برد تعمین برق مورد نیاز برای تغذیه دوربین و نمایش اعداد شماره گیری شده از برد کلید یا کیبورد می باشد. ولتاژ ورودی این قطعه مقدار ۲۰ تا ۲۴ ولت از نوع برق مستقیم و DC میباشد. و برقی که برای تغذیه دوربین ارسال میگردد مقدار بین ۱۲ تا ۱۴ ولت میباشد.

حال جهت تعمیرات برد پنل آیفون تکنما در صورتی که تخصص کافی جهت تعمیرات برد های الکترونیکی دارید به تعمیرات ان دست بزنید در غیر اینصورت میتوانید برد اصلی را کامل تعویض نمایید.

چک نمودن برق دوربین در برد اصلی پنل تکنما

جهت تست عملکرد پنل اصلی برد تکنما بهترین روش ابتدا چک نمودن خط ولتاژی است. به عنوان مثال شما در کلیه واحدها تصویر ندارید یا تصویر با مشکل مواجه شده است بهترین روش در تعمیر این قطعه ابتدا چک نمودن ولتاژ رسیده به دوسیم قرمز و مشکی ورودی برد دوربین است. دوربین توسط سه عدد سیم مشکی و قرمز و زرد به برد اصلی متصل می گردد که سیم مشکی منفی مشترک و سیم قرمز مثبت برق و سیم زرد مثبت تصویر خواهد بود. پس دوربین جهت عملکرد نیاز به ۱۲ ولت برق ورودی از برد اصلی است. ابتدا آن را چک نمایید و در صورت نداشتن برق ورودی ابتدا رگولاتور ۷۸۰۵ را بررسی نمایید و بعد کلیه تجهیزاتی که در مسیر برق دوربین قرار گرفته اند.

چک نمودن سون سگمنت برد اصلی

برد اصلی آیفون تصویری تکنما همانطور که گفتیم دارای یک عدد سون سگمنت سه تایی است که همان نمایش گر پنل می باشد. جهت تعمیر برد اصلی پنل ایفون تصویری تکنما نیاز است تا سون سگمنت در صورت نمایش ندادن بررسی گردد. که بررسی کردن ان نیاز به یک متخصص تعمیرکار آیفون تصویری و دانش بالاتری دارد که سعی می کنیم در مباحث بعدی به صورت تخصصی تر به آنها وارد شویم.

نداشتن صدا در کلیه واحدهای آیفون تصویری تکنما

تعمیرات مربوط نداشتن صدا در آیفون های تصویری تکنما در صورتی که مربوط به یک واحد باشد که اصلا مربوط به پنل نخواهد بود اما اگر این خرابی در کلیه واحدها مشترک است این خرابی به دو دسته تقسیم بندی میشود.

 • نداشتن صدای پایین به بالا : یعنی خرابی در میکروفن یا خرابی در برد میکروفن. ابتدا میکروفن را تعویض و در صورت نداشتن صدا مربوط به برد اصلی است
 • نداشتن صدای بالا به پایین :یعنی خرابی در بلندگو که در ابتدا بلندگو تعویض و در صورت خرابی مجدد مدار آمپلی فایر تعمیر گردد. این مدار یعنی ترکیبی از آی سی ۳۸۶ و خازن های اطراف آن.
پنل قدیمی در تعمیرات آیفون تکنما

نوعی دیگر از برد اصلی در پنل آیفون های تکنما وجود دارد که مربوط به آیفون های تکنما سری اول می باشد و اتصال کابل ها به صورت پیچ بوده و باید در داخل ترمینال مربوطه پیچ گردند. تفاوتی در عملکرد برد دیده نمیشود فقط باید توجه داشته باشید که نرم افزار ارائه شده در این بردهای سری قدیم به آیفون های داخلی سری جدید نمیخورند . یعنی اگر نیاز به تهیه آیفون تصویری سری جدید تکنما دارید باید حتما پنل آیفون تکنما را نیز تعویض نمایید.

تعمیرات مربوط به کیبورد آیفون تصویری تکنما

کیبورد یعنی همان صفحه کلید. صفحه کلید در واقع تشکیل شده است از چند عدد شاسی که با فشار دادن هر یک از آنها یک فرمان به برد اصلی و سونسگمنت ارسال می گردد. در تکنما ما دو نوع صفحه کلید داریم.

 • صفحه کلید های شاسی
 • صفحه کلیدهای کدینگ

در هر دو نوع این صفحه کلید ها تعمیرات صفحه کلید آیفون تکنما مشترک است فقط کافیست تا عملکرد هر یک از شاسی ها را با بیزر چک نماییم. و جهت برطرف کردن مشکلات و تعمیر یک صفحه کلید در آیفون تکنما فقط کافیست تا این صفحه کلید را با اسپری ناهید شستشو دهیم.

تعمیرات مربوط به دوربین آیفون تصویری تکنما

در تعمیرات یک پنل آیفون تصویری تک نما دوربین نقش بسیار مهمی دارند در واقع می توان ضعف جدید آیفون های تکنما را در تعویض بالای دوربین آن دانسن چرا که این قطعه تبدیل شده است به یک قطعه مصرفی در آیفون تصویری تکنما. دوربین های تکنما قابلیت تعمیر ندارند یا در واقع ارزش تعمیر نسبت به هزینه ندارند و ما در این مطلب به تعمیرات برد دوربین پنل تکنما نخواهیم پرداخت.

تعمیرات مانیتور داخلی آیفون تصویری تکنما

نتیجه گیری :

توجه داشته باشید در تعمیر برد اصلی پنل یک آیفون تصویری تکنما در صورتی که :

 • تصویر داخل واحد ها سیاه شده باشد مربوط به دوربین پنل و یا برد ماژول اصلی است که باید توسط کارشناس چک گردد.
 • اگر صفحه کلید به اشتباه دکمه ها را می زند یا مربوط به نرم افزار و یا مربوط به برد صفحه کلید می باشد.
 • اگر صفحه کلید به هیچ عنوان کار نمی کند مربوط به برد صفحه کلید است و باید تعویض گردد.
 • درصورت نداشتن صدا از بالا به پایین مربوط به خرابی بلندگو در داخل برد اصلی که باید تعویض گردد.
 • درصورت نداشتن صدای پایین به بالا در کلیه واحد ها مربوط به خرابی میکروفون در برد اصلی پنل آیفون تکنما میباشد.

آیفون تکنما زنگ نمی زند

اگر آیفون زنگ نمیخورد :

 • یا مر بوط به نحوه کد دادن آیفون تصویری می باشد که به اشتباه کد داده شده و می توانید نحوه کد دادن آیفونهای تکنما را از لینک های زیر مشاهده نمایید.

بخوانید : نحوه کد دادن به آیفونهای تکنما

 • و یا مربوط به دهنی گوشیست و باید بررسی کنید.

بخوانید : تغییر صدای زنگ در آیفون تصویری

تست دهنی گوشی یعنی میکروفن و بلندگو آیفون تکنما را می توانید توسط دستگاه بازر چک کنید. با زدن بوق ممتد دستگاه بازر یعنی سیم پیچ داخلی آن سالم است.

دهنی آیفون تصویری
دهنی

استفاده از ۶ رشته سیم در نصب و تعمیر آیفون تکنما :

اگر در هر صورتی بعد از قطع بودن سیم جهت تعمیر یک آیفون تصویری تکنما و یا وصل سیم جدید رشته سیم کم آوردید میتوانید سیمهای v- و gnd را باهم پارالل و یا وصل کنید و از یک رشته استفاده نمایید.

در صورتی که هیچ یک از دکمه های پنل درب کار نمیکند ، مربوط به دکمه های پنل است و به احتمال زیاد یک دکمه در حالت فشار باقی مانده.

اگر در حین فشار دادن شماره واحد در پنل صدا یک لحظه زیاد شده و شماره وارد نمیشود مربوط به دوسیم دزدگیر بوده و باید پیچ های چهارسوی بالا و پایین پنل سفت تر یا آچارکشی نمایید.

در صورتی که ارتباط واحد با واحد همیشه اشغال است یک بار برق پنل را قطع و بعد از پنج ثانیه مجدد وصل نمایید، اما با این کار مشکل بر طرف نمیشود و شما نیاز به نصب ایزیلاتور دارید که در مباحث سایت موجود است.

جهت بررسی تعمیرات آیفون تصویری تکنما ویدیو زیر را مشاهده نمایید.

جهت کارشناسی حضوری رایگان در انجام پروژه ویا اطلاع از لیست قیمتها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مهندس میرزاده   09120610658

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۰ متوسط امتیاز کاربران ۳.۴]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۶۸ دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام . جدیدا برای ساختمان ما یکدستگاه آیفون تصویری تکنما مدل VDP D43 نصب شده که با رفتن برق و وصل مجدد آیفون قطع و پیغام NO conection بر روی صفحه پنل داخلی ظاهر میشود . پس از چند ساعت دوباره آیفون وصل میشه و با قطعی دوباره برق این اتفاق می افته . لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل کجاست؟ممنون

  1. سلام
   نبودن ارتباط با پنل یعنی خطای نو کانکشن…
   در آیفون های تکنما دو سیم دی یک و دی دو مربوط به خطالی نو کانکشن می باشد که هنگام قطع شدن برق و وصل مجدد تا روشن شدن پنل باید بلافاصله خطا از روی صفحه مانیتور برداشته شود. احتمال بسیار سیم کشی شما از نوع قدیمی می باشد که سریع با پنل ارتباط نمیگیرد.

 2. یلام ببخشید آیفون ما زنگ نمیخوره صداش نمیاد بعد خواستیم درست کنیم شماره ۱۰۲ میاد و جیغ جیغ میکنه مشکلش چیه؟

  1. سلام آیفون شما به احتمال زیاد از نوع قدیم آیفون تصویری تکنما می باشد و چون بسیار تخصصی است بهتر است به کارشناسان ما مراجعه نمایید چون مشکل از برد اصلی و اس ام دی است.

 3. جناب آقای مهندس مصطفی میرزاده
  بادرودوعرض ادب واحترام خدمت جنابعالی بنده ساکن یزدهستم واحدمسکونی ام دارای آیفون تصویری تک نمامدل DX-VDP64N با COLOR TFT LCDدوطبقه هستم مدتی است دریکی ازطبقات بابرداشتن گوشی پرس تندتصویرمانیتور راشاهدهستم وبایک ویادوبار قطع ووصل کردن گوشی پرش تصویر آهسته میشودفیلم دومرحله هم تهیه کردم که درصورت نیازازطریق واتساپ خدمتتون ارسال نمایم نمیدانم مشکل چیست ؟ دریزدهم نمایندگی تک نما نیست لطفا راهنمایی بفرمایید چکاربایدبکنم تامشکل برطرف شودباتشکر

  1. سلام
   بابت تعمیر آیفون تصویری تکنما مدل vdp64n حتما باید دستگاه به آدرس شرکت که در زیر سایت موجود هست ارسال گردد. تنها مکانی که تکنما سری قدیم را تعمیر میکند همین شرکت می باشد. لطفا به آدرس ذکر شده ارسال نمایید.
   با تشکر

 4. سلام خسته نباشی
  چند وقتی هست درب باز کن از کار افتاده بقیه واحدها درستن پنل داخلی رو باز کردم شاسی درب باز کن رو چک کردم درست بود میخواستم بدونم مشکل از کجاست
  با تشکر

 5. سلام و خدا قوت . واقعا ممنونم بابت مطالب پر محتوا و ارزندتون . آیفون محل کار ما تکنماست ، پنل شاسیاش خراب شده میخواییم یه مارک دیگه خریداری کنیم . میتونیم برای مکانیتور تکنما پنلی غیر از خود مارک تکنما خریداری کنیم؟ یا اگر بخواهیم پنل کدینگ بخریم با آیفون های فعلی که d43هست آیا میشه استفاده کرد؟؟؟؟؟

  1. سلام دوست خوبم تکنما از سیستم هفت سیمه پشتیبانی میکند و به هیچ عنوان آیفون های تصویری چهار سیمه را نمیتوان به آن متصل نمود. شما جهت برطرف کردن مشکلات آیفون تصویری تکنما می توانید با کارشناسان بخش فنی ما در ارتباط باشید.

 6. سلام دیروز برای رفع ایراد ایفون تصویری رفتم دیدم ۶ واحدی کدینگ تک نماست رفع مشکل شد همه چیز جز تصویر اکی شد.در نهایت متوجه شدم دوربین رو پنل رو هم ورداشتن.الان برای خرید cameraپنل میتونید کمکی بما بکنید؟

  1. سلام دوست خوبم…
   دوربین های پنل آیفون تصویری تکنما از مدل خاصی هست و کیفیت تصویر بسته به نوع دوربین انتخابی شماست… توجه داشته باشید که امپدانس در دوربین های تکنما کمی متفاوت از آیفون های تصویری دیگر است.

 7. سلام شبخوش … خونمون توی روستای سه سالی هست که ایفون تصویری تک واحدی تک نمارو گرفتیم ولی از همون روز اول از ایفون درب صدایی مانند آژیر میاد نمیدونیم چکارکنیم هرکیو هم میاریم میگن تخصص نداریم

  ایفون از بیرون صدایی مث صدای آژیر میده همسایه ها و مهم تراینکه خودمون آسی شدیم وقتی صداش دربیاد ایفون قفل میشه و در رو باز نمیکنه و حتما باید بریم بیرون دستی باز کنیم …میشه لطفا یکی کمک مون کنه؟ تقریبا سه ساله داریمش نمایندگی اش هم تو شهرمون نیست

 8. با سلام،
  آیفون ما مدل TFT-LCD DX-VDP256NS تکنما است، هفته گذشته رله درب بازکن دائم قطع و وصل میشد، با نمایندگیش تماس گرفتیم اومدن رله را عوض کردن، اما بعد از دو روز دوباره قطع و وصل میشه. به نظر شما مشکل از کجاست؟

 9. باسلام
  ایفون‌تکنما مدل dx-vdp256m دارم کلا پنل داخل خاموش شده
  برق رو که قطع و‌صل می‌کنم مانیتور چند ثانیه روشن میشه و تاریخ تولید و تلفن کارخانه و کد نصاب نمایش میده و خاموش میشه
  علت چیه ؟
  ممنون

 10. با سلام
  من میخوام که یک قفل برقی کله گاوی رو که نصب شده با یک شستی در داخل و در کنار درب نصب کنم سیم کشی به چه صورت خواهد بود ممنون

  1. ابتدا شما نحوه عملکرد یک درب باز کن را در نظر بگیرید. زمانی که برق ترانس را به درب باز کن اتصال دهید درب باز کن عمل خواهد کرد حال یکی از سیم ها را قطع کرده و کلید مورد نظر را در مسیر قطعی قرار دهید.

 11. سلام، خسته نباشید دو عدد ایفون تصویری تکنما سری c دارم و میخام هردو باهم ارتباط داخلی داشته باشن
  نحوه ی وارد شدن به تنظیمات کد رو بلد هستم فقط نمیدونم چه کدی رو باید بدم برای ارتباط داخلی.
  کد تنظیمات رو به ترتیب برای واحد ۱ بدینصورت که بعداز نگهداشتن دکمه ترانسفر ۱ و ۰۰۱ و..؟ و همچنین واحد ۲ بدینصورت ۱ و ۰۰۲ و ..؟ …اگر زحمتی نیست بگید به جای علامت سوال چه عددی بزارم که با هم ارتباط داخلی داشته باشن.ممنون

 12. علت نداشتن تصویر آیفون تکنما ، قطعی سیم وی ۱ یا وی ۲ میباشد . چطور سیم را باهم اتصال دهیم . چون سیم را از جعبه تقسیم کشیدند و ایفون از کار افتاده بود . الان سیم ها را یکی یکی با زحمت وصل کردیم و درب را بازمیکند و صدا هم داریم ولی چندتا سیم رفت و برگشت داریم . ایا یکی یکی با هم اتصال بدهم . می توانیم اشکال را برطرف کنم . الان شب یود ، دست از کار کشیدم . مشکلی ایجاد نمیکند ؟ فردا بقیه کار را انجام خواهم داد . آیا اطلاعاتی می توانید به من ارایه دهید ؟

 13. با سلام
  متاسفانه هر دو پنل اپارتمان ما قطع شدند . یه زمان گزینه قطع اتصال میزنه . یه زمان صدا میاره ولی درب ها رو از هر دو طرف باز نمیکنه و الان هم به کل قطع شده . فقط گاهی اوقات صفحه نمایشگر روشن و خاموش میشه . آیا شما در شیراز نمایندگی تعمیرات دارید یا خیر ؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید

 14. سلام
  وقتتون بخیریه
  مشکلی در نصب آیفون تصویری تک نما دارم اون هم در تصویر و صدای گوشی داخلی که مدل E70 , E43 هست که تصویر برفکی و صدا خش خش میکنه نقشه تقریبی خدمتتون ارسال می کنم در صورت امکان راهنمایی فرمایید چون در شهرستان ما نمایندگی ندارد
  آیا انتهای هر سیم مقاومت ۷۵ یا ۱۵۰ میخواهد ؟
  حتی شلید رو به ارت هم ارتباط دادم و نیویز رفع نشد
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. با سلام خدمت شما دو.ست گرامی
   ممنون از توجه شما به سایت خودتون
   بابت نویز ایجاد شده لطفا عکسی از مدار نصبیس و تعداد واحدها ارسال نمایید تا بررسی کامل صورت گیرد و نتیجه خدمت شما اعلام گردد.

 15. سلام
  وقتی دکمه زنگ را میزنیم ، تصویر روی آیفون تکنما ظاهر میشه ولی صدای زنگ نمیاد و وقتی گوشی را بر میداریم صدا از بالا به پایین میره ولی صدای پایین ( بیرون) به داخل نمیاد.ضمناٌ سایلنت هم نیست کد دهی مجدد هم کردم نتیجه نداد. اگه ممکنه راهنمایی کنید. با تشکر از شما

 16. سلام
  تنظیمات آی دی رو درست کردم
  اما از روی پنل عدد واحد مربوطه رو که فشار میدم ۳ تا بوق ممتد میزنن و داخل واحد زنگ نمیخوره
  ضمنا تو تنظیمات رفتم صدای زنگ رو که انتخاب میکنم صداش بلتدو واضحه اما از بیرون که عدد واحد رو می‌زنیم داخل اصلا زنگ نمیخوره.
  اول آی دی واحد اشتباه بود حالا اونم درست کردم ولی بازم زنگ نمیخوره
  آیفون سری d هستش توروخدا جواب بدید

 17. با سلام
  آیفون تصویری تکنما مدل dx-vpd دارم. دستگاه داخل خونه رو از دیوار جدا کردم و دوباره گذاشتم سرجاش، بعد از اون هیچ کدوم از دکمه هاش جز دکمه دربازکن عمل نمیکنه!!!!

  1. سلام وفت بخیر
   آیفون منزل من تکنما مدل VDPC43TMW میباشد و مدتیست که صدای صوت از گوشی آن خارج میشود درضمن کپسول دهنی گوشی را تعویض کردم ولی درست نشد حتی در منزلی دیگر در مجتمع خود نیز تست کردم با خطی دیگر و گوشی دیگر ولی باز هم صدای صوت میداد ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   1. سلام دوست خوبم ممنون از این که به گروه ما و سایت ما اطمینان کامل دارید.
    ببینید مشکل صوت اگر بلند است مربوط به خرابی برد اصلی است که باید بررسی شود. ولی اگر این صدا از بیرون به گوش میرسد این مشکل می تواند از دهنی شما باشد. حدالامکان دهنی را با آیفون دیگر جابه جا نمایید.
    درضمن خرابی برد در صوت کشیدن آیفون بسیار متداول است.

 18. سلام خسته نباشید تصویر جلوی درب نشون نمیده بعضی اوقات به رتگ سبز وابی وبتفش وخط خطی میباشد علت چیست تعمیر کار تک نما اوردیم گفت دوربین سوخته وباید عوض بشه البته در شبانه روز یکی دوبار تصویر درست میشه وباز عم خراب ایا دوربین خرابه؟

 19. مدتی میشود تکنما نصب کرده ام یک‌مانیتور تصویر ندارد جا بجا کردم مشکل از مانیتور است آیا تصویر سوخته و چگونه تعمیر می شود در صورتیکه سوخته باشد تشکر

 20. سلام.ممنون از سایتتون.من برای یک ساختمون ۳۰ واحدی آیفون کدینگ تکنما نصب کردم.۱۵ واحد پایین تصویر رنگیه ولی ۱۵ واحد بالا سیاه سفید.برای ۱۵ واحد بالا پخش کننده تصویر نصب کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 21. علت سیاه شدن تصویر چیه. تصویر وصله ولی خیلی سیاهه
  قبلا خوب بود .تو منو تنظیمات نور رو هم تغییر دادم ولی درست نشد
  سایر طبقات تصویرشون خوبه
  مدلش هم d70

 22. سلام امروز ظهر یه دو واحدی نصب کردم و تست کردم تحویل دادم ؛الان زنگ زده میگه تصویر نداره و وقتی گوشی رو برمیداره جیغ میکشه

  1. با سلام جیغ کشیدن آیفون معمولا مربوط به خود آیفون است و آیفون باید تعویض شود.
   شما جهت تست آیفون واحد دیگر را جا به جا کن اگر مشکل برطرف شد با گارانتی تماس بگیر آیفون را تعویض میکنند.

  1. مشکل از نصب غیر اصولی آیفون هستش که همونطور که گفتم تکنما آیفونی هست که حتما باید توسط متخصص نصب شود و رعایت نکردن تعداد مقاومت و نحوه نصب این مشکلات رو در پی دارد.
   جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه ها میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   1. اتصال بین قاب پنل و قسمت فلزی پنل به درستی انجام نشده است. پنل رو باز کنید و قسمتهای دور قاب و داخل پیچ ها رو که احتمالا از گچ پر شده تمیز کنید و مجدد پیچ ها رو سفت نمایید. مشکل بر طرف میشه

 23. سلام آیفون تک نما داریم
  مدتی هست که پنل آیفون که دم در هست بعضی اوقات خودکار شروع میکنه به بوق زدن. وقتی برق رو قطع و وصل میکنم تا چند ساعت درست میشه ولی بعد بازم همون جور میشه
  راهنمایی لطفا

 24. در حین تمیز کردن دستگاه فکر می کنم کد دستگاه بهم خورد ازون موقع به بعد ارتباط واحد به واحد کل طبقات اشغال میزند. ساختمان کلا ۴ تا تکواحدی میباشد. قبلا هم این مشکل رو داشتم خودم درستش کردم اما یادم رفته چجوری !!

  1. یکبار برق پنل دم درب را قطع و وصل کنید مشکل برطرف میشه درصورتی که تعداد واحدها بیشتر باشه میتونید با نصب یک قطعه الکترونیکی مشکل رو برطرف کنید.
   در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتونید با ما تماس بگیرید

 25. سلام
  آیفون داخلی زنگ نمی خورد امکان انتخاب زنگ و قدرت وجود دارد از روی پنل زنگ می خورد و داخل خانه صدا نمی دهد.

  1. اگر ازمدل تک نما استفاده میکنیداز احتمالا کد ایفنتون رو تغیر دادین برای مطمعن شدن میتونید یبار برق گوشی قطع وصل کنید اگر بعد ازوصل کردن برق صدای جیک ایفن رو شنیدید مطمعن باشید مشکل شما در تغیر دادن کد واحدتون هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما