تعمیرات انواع آیفون تصویری

تعمیر برد آیفون تصویری تخصص ماست !!!

تعمیر تمام برندهای کوماکس - تابا - تکنما - الکتروپیک - سیماران - سوزوکی - کوکوم - کنوی - اکو - هیوندای - پاناسونیک - کالیوز - کامکث - باهر
تعمیرات مربوط به برد تغذیه - برد صدا - برد پنل- برد تصویر - برد دوربین - دکودرها - سوئیچرها

تعمیرات تخصصی آیفون تصویری یک علاقه و بعد حرفه است !!! 

گروه مهندسی سریر تصویری بزرگترین و محبوب ترین شرکت در زمینه نصب و تعمیرات آیفون تصویری در تهران از دید کاربران گوگل
فعالیت شرکت : ۸:۰۰ - ۱۸:۰۰
شماره تماس : ۴۴۳۷۹۰۵۱-۰۲۱ ( ۱۰ خط )
تماس با متخصص

تعمیر آیفون تصویری، دغدغه ای بزرگ برای عموم مردم و البته تعمیرکاران فعال در این زمینه است. عیب یابی و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری در تمام برندها نیاز به سابقه و تخصص فراوان خواهد داشت. گروه مهندسی سریر تصویری یکی از بزرگترین و محبوب ترین شرکتها در زمینه نصب و تعمیرات آیفون تصویری در تهران می باشد که با کادری مجرب و متخصص توانسته تا رتبه اول محبوبیت بین کاربران را بدست آورد. با ما همراه شوید تا شما را با تخصصی ترین قسمتهای عیب یابی آیفون تصویری همراه سازیم.

 

آموزشهای تعمیر انواع برند آیفون تصویری

فیلمهای آموزش تعمیرات آیفون تصویری

دانستنی های قبل از تعمیرات

سوالات متداول قبل از تعمیر آیفون تصویری

روند تعمیرات در گروه مهندسی سریر تصویر بدین گونه است که تعمیرات به دو دسته تعمیرات حضوری و تعمیرات در محل تقسیم بندی می شود. در تعمیرات تخصصی ما تمام بردهای آیفون تصویری از برد دوربین تا برد تصویر که سخت ترین قسمت در تعمیرات تخصصی است توسط بهترین تعمیرکاران تهران تعمیر میگردد. تعمیرات آیفون تصویری در محل در سیستم سریر تصویر ثبت می گردد و طبق سیستم نوبت دهی حداکثر تا یک روز کاری تعمیرکار جهت تعمیرات تخصصی به محل اعظام می گردد.

برای دانستن این سوال کافیست از خود بپرسیم که آیا مشکل به وجود آمده در تمام واحدها مشترک است؟ آیفون های تصویری یک سیستم مرکزی به نام پنل بیرونی دارند که تمام واحدها به پنل بیرونی متصل هستند و در صورت خرابی این سیستم مرکزی تمام واحدها دارای اشکال خواهند شد. اما اگر تنها یک یا چند واحد دارای این مشکل است، این به معنی خرابی همان چند واحد یا کابل واحدهاست و دلیلی بر خرابی پنل بیرونی وجود ندارد. حال ما در اینجا هم خرابی های مربوط به پنل و هم خرابی های مربوط به مانیتور را بررسی می نماییم.

این سوالی است که اکثر مراجعین از متخصصین این گروه میپرسند. اما در جواب باید گفت که بسته به مدل و نوع آیفون تصویری شما دارد.

 • اگر آیفون تصویری شما برند اصلی یا کره ایست به هیچ عنوان بردهای چینی را داخل آن استفاده نکنید و تعمیرات بهترین انتخاب است.
 • اگر بردهای داخل آیفون تصویری شما از نوع یکپارچه است، بهترین کار تعمیر برد معیوب است چراکه هزینه تعمیرات این نوع از بردها بسیار بالاتر از تعمیر آن خواهد بود.
 • اگر دستگاه آیفون تصویری شما از نوع برندهای امروزیست بهترین روش در ابتدا تعمیر و بعد تعویض است. چراکه در تعمیرات قطعه معیوب کاملا تعویض گشته و تعمیرات هیچ آسیبی به بقیه برد نخواهد رساند.
 • تعمیرات برد آیفون تصویری بسته به تعمیرکار و تخصص افراد و دستگاه ها و تجهیزات همواره بهتر از تعویض قطعه خواهد بود. چراکه امروزه تمامی بردها از کیفیت پایینتری نسبت به قدیم برخوردار هستند و دلیل آن نیز گرانی در تولید بردهای امروزیست.

مانیتورها در واقع همان قسمتی از آیفون تصویری هستند که در داخل واحد ها نصب میگردند.ما در آیفون های تصویری داخلی واحدها دو مدل برد خواهیم داشت که این موارد بسته به برند و کارکرد متفاوت هستند. انواع برد آیفون تصویری :

 • بردهای دیپ ( DIP )
 • بردهای اس ام دی (SMD)

این مدل از بردها تفاوتی در عملکرد ایجاد نمیکنند بلکه تنها از نظر سایزی در آیفون تصویری نصب میگردند. بدین صورت که اگر آیفون های تصویری از نوع دیپ باشند فضای بزرگتری را اشغال خواهند کرد و اگر از نوع SMD باشند فضا کمتر اشغال خواهد شد. پس آیفون های تصویری امروزی به سمت بردهای دیپ در حرکت هستند . انواع برد را در نمونه عکس مشاهده مینمایید.

تعمیرات برد دیپتعمیرات تخصصی آیفون تصویری

 

 

 

 

بردهای دیپ و اس ام دی در تعمیرات هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند تنها موردی که باید در تعمیرات این نوع از بردها توجه داشت این است که در تعمیرات یک برد اس ام دی باید ظرافت بیشتری به خرج داد و اگر در تعمیر بردهای اس ام دی دقت زیادی نداشته باشیم حتما به برد اصلی یا قطعات کناری آسیب خواهد رسید. پس بهتر است قبل انجام هر کاری حتما فیلم های آموزشی کار با بردهای اس ام دی را مشاهده نمایید.

حال نوبت به آن رسیده تا آیفون تصویری داخلی یا همان مانیتور آیفون تصویری را بررسی نموده و تمام قطعات آن را نام ببریم. قطعات موجود در مانیتور آیفون چه از نوع دیپ و چه از نوع اس ام دی عبارت است از:

 1. برد صدا یا اصلی آیفون تصویری
 2. برد تصویر 
 3. TFT 
 4. برد دکمه ها یا کیبورد

همواره باید دانست که تعمیرات نقش بسیار مهمی در طول عمر یک وسیله الکترونیکی دارند. این بدین معنیست که تعمیرات در طول عمر یک وسیله الکترونیکی نظیر آیفون تصویری نقش بسیار مستقیمی دارد. تصور کنید یک آیفون تصویری کره ای با نام کوماکس نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، حال اگر قطعه الکترونیکی معیوب با قطعه الکترونیکی چینی با کیفیت پاییین تعویض گردد علاوه بر کم شدن طول عمر دستگاه قطعات دیگر را در معرض خطر سوختگی قرار خواهد داد. یا اگر تعمیرکار به خوبی قطعات را در سر جای خود قرار ندهد و به پی سی بی برد آسیب برسد، احتمال سوختگی دستگاه بالا رفته و طول عمر نیز کاهش می یابد. پس همواره به دنبال مکانی معتبر با دانش تخصصی تعمیراتی بالا باشید تا به دستگاه یا آیفون تصویری خود آسیب نرسانید.

منظور از تعمیرات حضوری تعمیراتی است که شخص آیفون تصویری را از دیوار جدا نموده و به مرکز تخصصی تعمیرات سریر تصویر مراجعه می نماید. در این مورد آیفون تصویری توسط متخصصین چک میگردد و قبل از انجام هرگونه تعمیراتی  هزینه تعمیر و روند اجرایی برای شخص مطرح میگردد که در صورت موافقت طرفین تعمیرات انجام شده و بعد از تست توسط خود شخص هزینه آن طبق مصوبه دریافت میشود.

تعمیرات در محل کمی نسبت به تعمیرات حضوری زمان بر خواهد بود. بدین صورت که شخص پس از اعلام خرابی به اپراتور مورد خرابی در سیستم ثبت گردیده و بعد از طی مراحل نوبت دهی اقدام به اعزام تعمیرکار به محل می نماییم. در صورتی که تعمیرات در محل قابل انجام باشد تعمیرات در همان محل انجام شده و پس از تحویل هزینه دریافت خواهد شد. اما اگر در محل امکان تعمیرات تخصصی برد نداشته باشیم، آیفون تصویری به مرکز تعمیرات آیفون انتقال داده خواهد شد و بعد از انجام تعمیرات، تعمیرکار موظف به نصب آِفون تصویری در سر جای اولیه خواهد بود و بعد از تست سالم بودن هزینه آن دریافت خواهد گردید.

آیا میخواهید تعمیر تخصصی بردهای آیفون های تصویری DIP , SMD را خودتان انجام دهید؟

با گذراندن این دوره حتی بردهای ال سی دی و بردهای دوربین پنل را نیز تعمیر کنید!!!

تعمیرات تخصصی انواع بردهای آیفون تصویری در این دوره آموزش داده میشود.

تعمیرات آیفون تصویری

تعمیر و عیب یابی آیفون تصویری در محل شما

عیب یابی آیفون تصویری در محل و در آدرس شما یکی از مهمترین خدماتی است که در شرکت سریر تصویر همه روزه در حال اجرا می باشد. کلیه سرویسکاران سریر تصویر باید در محله شما حضور یابند و تعمیرات دستگاه آیفون تصویری شما را به صورت تخصصی انجام دهند.

کلیه تعمیرات آیفون تصویری در منزل شما انجام خواهد شد اما برخی از تعمیرات نیاز به لوازم تخصصی برای تعمیرات خواهند داشت. از این رو که تعمیرات در مجموعه سریر تصویر به دلیل کمتر شدن هزینه ها ممکن است دستگاه آیفون تصویری را جهت تعمیرات تخصصی تر به دفتر مرکزی انتقال دهد، اما این تعمیر در مدت زمان یک روز کاری انجام میگیرد و حتما هزینه تعمیرات قبل از هر اقدامی به مشتری اطلاع داده خواهد شد.

 

نگاهی به عملکرد آیفون های تصویری قبل تعمیر

آیفون های تصویری در کارکرد خود نیاز به یک منبع تغذیه خواهند داشت. همانند هر دستگاه الکترونیکی آیفون های تصویری نیز خرابی بسیار بالایی در تعمیرات برد تغذیه خواهند داشت. بردهای تغذیه  نیروی تولید شده را که ولتاژی مابین ۱۴ تا ۱۶ ولت می باشد را به برد قلابک جهت کارکرد تمام قسمتها میرسانند. حال برد قلابک که شاهراه تمام قسمتهاست، این ولتاژ را گرفته و برق مورد نیاز قسمتهای مختلف آیفون تصویری را هم تامین نموده و هم سوئیچ می نماید. ولتاژی جهت تغذیه برد تصویر و تقویت صدا و تولید صدای زنگ و … . در تعمیرات ِک آیفون تصویری بیشترین خرابی ها از همین بردهای تغذیه و بردهای قلابک است. 

برد قلابک حتی سوئیچ نمودن تصویر و تنظیمات صدا و خاموش روشن شدن آیفون تصویری را نیز برعهده دارد. حال که رساندن تصویر به برد تصویر نیز از وظایف برد قلابک خواهد بود. بردهایی نظیر برد حافظه و برد قطع کن مغناطیسی در تمام آیفون های تصویری وجود ندارندو تنها در برخی از آیفون های دارای آپشن موجود هستند.

تعمیرات تخصصی آیفون های تصویری
تعمیرات آیفون تصویری

آیفون های تصویری بسیار مشابه به یکدیگر هستند ! چراکه اولین آیفون تصویری وارد شده به بازار ایران کوماکس بود و تمام برندها سعی بر کپی برداری از این سیستم نمودند. در این مقاله ما شما را با روند تعمیرات تخصصی آیفون تصویری آشنا میکنیم. آیفون های تصویری جهت تعمیرات به چند قسمت از نظر عملکرد تقسیم بندی می شوند.

 1. مانیتور داخلی واحدها
 2. پنل بیرونی
 3. سوئیچرها
 4.  ترانس و متعلقات

آیفون های تصویری با همین موارد ذکر شده عملکرد کاملی را جهت ارتباط با واحدها می سازند . ما در اینجا تمام قسمتهای آیفون تصویری را نام برده و جهت تعمیرات تخصصی بررسی می نماییم. قبل از انجام هر تعمیراتی باید بدانیم مورد معیوب از کدام قسمت است. اگر آیفون تصویری کار نمیکند کدام قسمت از آیفون تصویری خراب است؟ پس پاسخ به این سوالات بسیار مهم خواهد بود…

نکات کلیدی در تعمیر آیفون تصویری

هر تعمیرکاری علاوه بر تجربه و دانشی که در زمینه تعمیرات تخصصی به آن دست می یابد به برخی نکات کلیدی و ارزشمند نیز دست می یابد که در اینجا چند نکته کلیدی در تعمیرات آیفون تصویری را نام میبریم:

 1. در تعمیر یک برد اس ام دی آیفون تصویری هیچ گاه از درجه باد بالا استفاده نکنید! چراکه این فشار باد باعث بلند کردن قطعات ریز اس ام دی میگردد و گاها این قطعات از میزکار گم میشوند. بهترین درجه فشار ۲ می باشد.
 2. در تعمیرات رگولاتورها و ترانزیستورها و تمام قطعات دارای حرارت در آیفون تصویری سعی نمایید از هدسینگ جهت خنک نمودن برد استفاده نمایید! چراکه بودن هدسینگ طول عمر قطعه را چند برابر می نماید.
 3. در استفاده از هدسینگ در آیفون های تصویری از خمیر یا چسب سیلیکن استفاده نمایید. چرا که چسب یا خمیر سیلیکن انتقال حرارت را به راحتی انجام میدهد و تعمیرات اصولی میگردد.
 4. هیچ گاه در تعویض قطعات ساده از هیتر استفاده نکنید! چراکه استفاده بیش از حد از هیتر در تعمیرات باعث خرابی PCB برد آیفون تصویری می گردد. تعمیرکاران حرفه ای همیشه از هویه استفاده میکنند.
 5. همیشه جهت تعمیر میکروفن و یا تعویض آن ، پشت آن را با چسب حرارتی بپوشانید! این کار سبب از بین رفتن صدای صوت شدید می گردد. میکروفن ها از نوع خازنی بوده و خاصیت خازنی موجود در هوای مرطوب باعث ایجاد نویز در صدا میگردد.
 6. همواره سعی نمایید در تعمیرات صدای آیفون تصویری اگر نیاز به تعمیر هوک دارید آن را تعویض نمایید! چراکه شستشوی هوک نهایتا برای چند ماه دوام خواهد آورد.
 7. در خرابی های رگولاتورها اگر ولتاژ ورودی شما بالاتر از حد استاندارد است سعی نمایید از مقاومت جهت کم نمودن ولتاژ ورودی به رگولاتور استفاده نمایید چراکه این کار سبب طول عمر بالای قطعه میگردد.
 8. در تعمیرات پنل آیفون های تصویری تابا توجه داشته باشید که ولتاژ ورودی به پنل جهت تغذیه دوربین نیز استفاده میگردد. در صورت خرابی ترانس دوربین نیز قطع میگردد.
 9. صدای هم هم و صوت همیشه از میکروفن است پس ابتدا در تعمیر صدای خر خر یا هم هم در آیفون تصویری ابتدا میکروفن را تعویض نمایید.
 10. خرابی مشترک در ساختمانها یا واحدها مربوط به پنل می باشد و کمتر پیش خواهد آمد که تمام واحدها معیوب باشند.
 11. آیفون های تصویری چهارسیمه متاسفانه مشکل تداخل زنگ هنگام نشان دادن تصویر دارند. یعنی اگر سه واحد در حال تماشای تصویر باشند  و شخصی واحد  دیگری را بفشارد تمام آن چهار واحد زنگ خواهد خورد. پس این ایراد در تمام آیفون های چهارسیمه موجود است و اگر چنین مشکلی حتی هنگام روشن نبودن تصویر واحدها داشتید حتما ارتباط شما با پنل توسط هوک قطع نمیگردد.
 12. در تعمیر خرابی مربوط به صدای رفت و برگشت باهم معمولا در داخل مانیتورها مربوط به خازن های میکروفاراد پایین است.
 13. همواره هنگام نداشتن تصویر در ابتدا ولتاژ ورودی به برد تصویر را توسط سیم های مشکی و قرمز چک نمایید.
 14. بردهای دوربین پنل و بردهای تصویر قطعات بسیار حساسی هستند همواره توجه داشته باشید که قبل از شروع به تعمیرات تمام عملکرد برد را بشناسید. این عملکردها در دوره آموزش تخصصی تعمیرات آیفون تصویری ذکر میگردد.
 15. اگر بردی را نتوانستید تعمیر نمایید همواره در تلاش برای تعمیر آن باشید نه تعویض! تعویض قطعات آیفون تصویری سبب میگردد از دنیای حرفه ای بردها و تعمیرات عقب بمانید.
 16.  

تعمیرات مانیتور آیفونهای تصویری

مانیتور در واقع همان آیفون داخل واحد است. آیفون های داخلی یا مانیتورها بسته به هر برندی از کوماکس ، سیماران ، سوزوکی ، کنوی ، تابا ، کوکوم ، الکتروپیک ، تکنما ، آلدو ، اکو ، هیوندا و… تمام قطعات ذکر شده در این مطلب را خواهند داشت. پس تعمیرات ذکر شده مربوط به تمام برندهای آیفون تصویری خواهد بود. هر مانیتوری جهت کارکرد نیاز به بردهای زیر خواهند داشت :

 • برد قلابک
 • برد تصویر
 • برد تغذیه
 • صفحه کلید

نقش برد قلابک در تعمیر مانیتور آیفون تصویری

برد اصلی یا قلابک یعنی شاهراه تمامی بردها و تمام عملکردهای یک آیفون تصویری از برد اصلی عبور می کند. بردهای اصلی ممکن است به صورت مجزا در آیفون تصویری وجود داشته باشند و ممکن است به صورت یکپارچه با تمام بردها مشترک باشند. اما به طور کلی منظور ما از تعمیر برد اصلی آیفون تصویری قسمت برد صداست. این در تمام آیفون های تصویری مشترک است. برد قلابک در آیفون های تصویری تکنما به سختی معیوب میگردد و قلابک استفاده شده در این آیفون های تصویری نیاز به تعمیر نخواهد داشت. اما در آیفون های تصویری کوماکس و خصوصا الکتروپیک برد قلابک به وفور دچار مشکل میشود و بیشترین خرابی در تعمیرات به بار می آورند.

برد صدا تشکیل شده است از قطعات اصلی :

 • قلابک یا هوک
 • آی سی ها
 • رگولاتورها
 • ترانزیستورها

اینها تمام موارد مهمی بود که در برد اصلی باید به آن توجه داشته باشیم. مهم نیست که آیفون تصویری ما از چه برندی باشد کوماکس ، سوزوکی ، تابا ، الکتروپیک ، کنوی و یا هر برند دیگری از آیفون های تصویری مهم شناختن قطعه معیوب و برطرف کردن ایراد است.

انواع قلابک در آیفون های تصویری

به طور کلی قلابک در انواع آیفون های تصویری متفاوت است. ما در آیفون های تصویری امروزی دو نمونه قلابک خواهیم داشت. قلابک ۶ خار و قلابک ۱۲ خار. هر دو نوع قلابک وظیفه قطع و وصل صدا و تصویر و صدای زنگ را دارند اما در برخی آیفون های تصویری مانند آیفون های کوماکس قدیمی و سیماران و سوزوکی از نوع ۱۲ خار است و قلابک در بیشتر آیفون های تصویری تابا و الکتروپیک از هر دو نوع ۱۲ خار و ۶ خار هستند. عملکرد تمام قلابک ها به یک صورت بوده و تمام خرابی آن بسیار زیاد است.

قلابک در آیفون های تصویری الکتروپیک ، کوماکس ، سوزوکی ، سیماران بسیار زیاد خراب خواهد شد و نیاز به تعمیرات دارد. در آیفون های تصویری تکنما و تابا قلابک از جنس بسیار مرغوب بوده و به سختی معیوب میگردد.

خرابیهای مربوط به قلابک  عبارت است از : 

 • نداشتن یا ضعیف بودن صدای رفت یا برگشت
 • نداشتن و پرش در تصویر آیفون تصویری
 • نداشتن یا ضعیف
 • بودن صدای زنگ 

قلابک 12 خارقلابک 6 خار

آی سی ها در تعمیر آیفون تصویری

آی سی ها در تعمیر یک آیفون تصویری نقش بسیار مهمی دارند و وظیفه انجام یک عملکرد به عهده آی سی هاست. در تعمیرات تخصصی آیفون های تصویری تمام آی سی های مورد نیاز جهت تعمیر یک آیفون تصویری ذکر شده است. آی سی ها عبارت اند از:

 • آی سی تولید صدای زنگ
 • آی سی تقویت صدا
 • آی سی تایمر

تمام این آی سی های ذکر شده در آیفونهای تصویری کوماکس سیماران سوزوکی کنوی و کوکوم و تابا و الکتروپیک و تکنما مشترک هستند. تمام موارد ذکر شده در تعمیرات تخصصی هر برند به طور کاملا تخصصی ذکر شده است.

روابط آی سی تولید صدا زنگ و تقویت صدا دربرد صدا آیفون چیست؟

همانطور که میدانیم آی سی تولید صدای زنگ زنگ مورد نیاز برای پخش را تولید می نماید. حال صدای تولید شده در آی سی تولید صدای زنگ جهت پخش نیاز به تقویت خواهد داشت. همانطور که از نام این آی سی مشخص است وظیفه تقویت صدای زنگ را دارند. اما در آیفون های تصویری تکنما علاوه بر تقویت صدای زنگ تقویت صدای شنیده شده نیز توسط این آی سی انجام خواهد شد. در تمام برندهای آیفون تصویری تکنما ، سوزوکی ، سیماران ، تابا ، الکتروپیک ، کوکوم ، کنوی ، آلدو ، اکو و … آی سی تقویت صدای زنگ از یک مدل کد lm386 خواهد بود. 

IC LM386 DATA SHEET

توجه داشه باشید که این آی سی علاوه بر خازن گین که یک خازن ۱۰ میکرو است از چهار خازن در اطراف تشکیل شده است که وظیفه تقویت یا گین و برخی خازن ها کار ایجاد صدای تریبل را خواهند داشت.

مشکلات ایجاد شده در خرابی آی سی تولید و تقویت صدای زنگ چیست؟

 • نداشتن صدای زنگ
 • قطع شدن صدای زنگ در هنگام پخش
 • ایجاد صدای دلخراش در هنگام پخش صدای زنگ و …
 • ضعیف بودن صدای زنگ
نقش آی سی تایمر در تعمیر آیفون تصویری

تایمر همانطور که از نام آن پیداست در تمام آیفون های تصویری سیماران ، سوزوکی ، کنوی ، تابا ، کوکوم ، الکتروپیک ، تکنما ، آلدو ، اکو و… حتما وجود خواهد داشت. وظیفه این آی سی ایجاد تایم برای عملکرد تصویر و صداست. یعنی زمانی که ما تصویر آیفون تصویری را وصل می کنیم نیاز است که این آی سی وارد مدار شده و پس از گذشت یک تایم مشخص تصویر را قطع نماید. این آی سی علاوه بر آن وظیفه نویز گیری از صدا را نیز دارد. 

توجه داشته باشید که این آی سی به تنهایی وظیفه سوئیچ تصویر را انجام نمیدهد بلکه وظیفه سوئیچ نمودن تصویر با ترانزیستور tip127 خواهد بود.

خرابی های آی سی تایمر چیست؟

 • شنیدن صدای بوق همراه با زنگ خوردن آیفون تصویری
 • قطع نشدن تصویر بعد از گذشت زمان

نقش ترانزیستور در تعمیر برد صدا

ترانزیستور قطعه ای الکترونیکی است که با جریان اندکی فرمان گرفته و عمل سوئیچ را انجام خواهد داد. اگر ترانزیستور در آیفون تصویری را به صورت کتابی شرح دهیم قدرت درک مطلب بسیار سخت خواهد شد. پس در همین قدر که ترانزیستور عمل سوئیچینگ را انجام خواهد داد اکتفا میکنیم.

یکی از ترانزیستورهای مهم در آیفون تصویری همین ترانزیستور tip127 است که وظیفه سوئیچ نمودن تصویر را خواهد داشت. پس اگر ترانزیستور tip127 معیوب گردد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 • آیفون تصویری تصویر نخواهد داشت.
 • تصویر آیفون تصویری  بعد از مدتی قطع نخواهد شد
 • تصویر با فشار دادن دکمه تصویر خواهد آمد و با رها کردن آن قطع خواهد شد.
 • تصویر با فشار دادن هوک قطع نخواهد شد.

روند تعمیراتی برد تصویر آیفون تصویری

برد تصویر در تمام آیفون های تصویری سیماران ، سوزوکی ، الکتروپیک ، تابا ، تکنما ، کوماکس ، کنوی ، کوکوم ، کالیوز ، هیوندا ، اکو و … به یک صورت خواهد بود. اما با انواع متفاوتی ارائه میگردد.

 • بردهای تصویر لمسی
 • بردهای تصویر ساده

مدل بردهای لمسی تنها تفاوت آن با دیگر بردها داشتن آی سی های قابل برنامه ریزی هستند. اما از نظر تعمیرات تخصصی در دوره آموزش تعمیرات به صورت تخصصی آموزش داده میشوند. بردهای تصویر وظیفه تبدیل سیگنال تصویر به نمایشگر جهت نمایش را دارند. بردهای تصویر از مهمترین قسمت یک نمایشگر هستند که بیشترین خرابی در نداشتن تصویر را دارند. اما قبل از هر چیزی در ابتدا ما باید بدانیم که خرابی نداشتن تصویر از برد تصویر است یا از برد صدا یا قلابک.

برد تصویر

نحوه تشخیص خرابی برد تصویر

جهت تشخیص خرابی در ابتدای کار باید بدانیم که هر برد تصویر جهت کارکرد به دو سیم ولتاژ ۱۲ ولت مستقیم و دو سیم تصویر نیاز خواهند داشت. پس اگر ولتاژ را به تنهایی به برد تصویر بدهیم تصویر مانیتور آبی خواهد شد. اما اگر هیچ ولتاژی نداشته باشیم تصویر آبی را نیز نخواهیم داشت. پس حال به راحتی خواهیم دانست که اگر تصویر آبی باشد به راحتی می دانیم که برق بدون هیچ اشکالی به برد تصویر رسیده است. اما اگر تصویر آبی را داشته باشیم اما چیزی در نمایشگر نشان داده نمیشود باید در ابتدا به صورت مستقیم (در آیفون های تصویری سیماران ، سوزوکی ، کوماکس ، کنوی ، هیوندا ، اکو ، سیم شماره چهار و در آیفون های تصویری تابا و الکتروپیک سیم شماره ۱ ) به سیم زرد برد تصویر داده و مورد را بررسی نماییم. در صورت نداشتن تصویر خرابی از برد تصویر و درصورت داشتن تصویر خرابی از برد قلابک خواهد بود.

آی سی ها در برد تصویر

آی سی های مهم در برد تصویر وظیفه های مهمی نیز ایفا میکنند که در زیر به آنها اشاره کوتاهی خواهیم نمود.

 • آی سی سوئیچینگ
 • آی سی بکلایت
 • آی سی برنامه
 • آی سی رنگ

آی سی های سوئیچینگ با کدهای lsp5526 ، lsp5520 ، mp1482 و act4060 در تعمیر انواع مختلف آیفون تصویری وجود دارند که بیشترین نوع خرابی را خواهند داشت. وظیفه آنها سوئیچ نمودن ولتاژ مورد نیاز قسمت های مختلف خواهد بود. آی سی های بکلایت که از نوع ۶ پایه هستند نیز وظیفه تولید نور در پس زمینه tft را دارند.  آی سی های رنگ نیز وظیفه تولید و پردازش رنگ را خواهند داشت. آی سی برنامه نیز بسته به مدل برد تصویر برنامه برای کارکرد tft  و برد تصویر را در خود جای خواهند داد.

کوماکس مادر تعمیرات آیفون تصویری

آیفون های تصویری برندهای متفاوتی را دارند که هر یک از این برندها روش تعمیرات و عیب یابی خاص خود را دارند. اما در این میان برخی برندها تغلیدی از دیگر برندهای ساخته شده در بازار می باشند. آیفون تصویری کوماکس به دلیل ابتدایی ترین آیفون تصویری در بازار ایران به مادر تمامی آیفون های تصویری در تعمیرات مبدل گشته است. بدین صورت که عملکرد بیشتر آیفون های تصویری چهارسیمه دقیقا عملکرد آیفون تصویری کوماکس خواهد بود. شاید با کمی تفاوت . حال بهتر است تا عملکرد تعمیرات آیفون تصویری کوماکس را مشاهده نماییم تا با نحوه تعمیرات بیشتر آیفون ها آشنا شویم.

سیم کشی چه نقشی در تعمیرات یک اف اف تصویری دارد؟

اف اف تصویری یا درب بازکن تصویری یا آیفون تصویری ، عناوین متفاوتی از آیفون تصویری هستند که بر زبان ها جاری شده اند. سیم کشی یا کابل کشی نقش بسیار مهمی در طول عمر قطعات آیفون تصویری و حتی کیفیت صدا و تصویر خواهد داشت. همواره توجه داشته باشید که نصب تخصصی یک آیفون تصویری اگر توسط افراد ماهر صورت گیرد مسلما تعمیرات کمتری به سراغ سیستم اف اف شما خواهد آمد. اما اگر این نصب به عهده فردی ناوارد صورت گیرد مسلما سیستم آیفون تصویری با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد. از عمده مشکلاتی که در نصب ایجاد میگردد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قطع و وصل شدن صدای رفت و برگشت
 2. قطع و وصل شدن تصویر
 3. نداشتن تصویر در طبقات بالای ساختمان
 4. نویز در تصاویر واحدها
 5. نویز در صدای واحدها
 6. نداشتن صدای زنگ یا تداخل صدای زنگ در واحدها
 7. خرابی پیاپی اف اف های تصویری در ساختمان

و تمام موارد مربوط به نصب ، همگی در سیم کشی نامناسب و کابل کشی نامناسب دخیل هستند.

 

حسن حسینپور
حسن حسینپور
@-۱۳۶۶-hassan
ادامه مطلب
سلام در تعمیر آیفون تصویری خودمون از سایت شما و مطالب مفیدتون استفاده کردم و خوشبختانه تونستم آیفونم رو تعمیر کنم. ممنون از تمام زحماتتون
معصومه عسکری
معصومه عسکری
@askari1372
ادامه مطلب
سلام ممنون از خدماتتون بابت تعمیر آیفون تصویری خودم تماس گرفتم منتها بعد یک روز تشریف آوردید. البته اینقدر از تعمیر آیفون راضی بودم که بابت تاخیر الان مشکلی ندارم.
مهدی نوروزی
مهدی نوروزی
@mahdi-mahdi1369
ادامه مطلب
شما و تیمتون رو دوست دارم به خاطر این که توی یک کار تخصص پیدا کردید و اون هم تعمیر آیفون تصویری هست. مثل دیگران از هر کاری یکم یاد گرفتن و خلاصه دست به آچار بودن انسان را متخصص نمیکنه.
قبل
بعدی

طوری زندگی کنید که انگار فردا قرار است بمیرید و طوری یاد بگیرید که انگار برای همیشه زنده خواهید ماند.

سرعت و تندی کار را مجوی، بلکه خوبی و برگزیدگی آن را سعی کن؛ زیرا مردم از تو نپرسند در چه مدت کار را انجام دادی، بلکه خوبی و بی‏نقصی آن را می‏جویند.

ثبت آدرس تعمیر

ثبت آدرس نصب و تعمیرات

تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به میدان توحید، کوچه عظیمی، پلاک ۱، واحد ۱

‫۴۲ دیدگاه ها

 1. ادرود بر شما فرهیختگان که بیدریغ راهنمایی میکنید بسیار باارزش است .یک سوال : حدود ۱۰ روزه یک دربازکن تصویری ۱۰۷۰ pro نصب کردم اخیرا درشب بعد از زنگ خوردن ، ابتدا تصاویر تاریک و بعد از دوسه ثانیه تصویر واضح میشه ، دلیلش چی میتونه باشه .ممنون از شما

  1. این تاریکی تصویر ایراد آیفون تصویری نمی باشد بلکه هنگام تصویر گرفتن هنگام شب در ابتدا برق دوربین پنل متصل میگردد و بعد از یک ثانیه اینفراردها و یا دید در شب فعال میگردد و تصویر آیفون تصویری شما واضح میشود.

 2. سلام وخسته نباشید.خیلی سایت کاربردی و مفیدی دارید دست مریزاد..وخیلی ممنون .یه مشکل ایفونمون داره رفته رو اعصابم.پنل و گوشی و مانیتور رو به متخصص نشون دادیم هیچ مشکلی نداشته.اوردم خونه وصلش کردم خاک برسرش درب باز نمیکنه.مدل آیفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶هست.چهارسیم و سیم Bهم درست وصل کردم نمیدونم چه ایرادی پیدا کرده.قبلا درست کارمیکرد بعد دوسال روانی شده درب باز نمیکنه صداهم بیرون نمیاد فقط میشنویم.لطفا راهنماییم کنید چطور بیشتر خرابش کنم خخخ 😉ممنون.درپناه حق باشید وپایدار

  1. سلام آیفون های تصویری الکتروپیک با ولتاژ کاری بالا کار میکنند و متاسفانه تعمیرکاران از بردهای تغذیه ولتاژ پایین استفاده میکنند که همین امر سبب میشه تا نتونید به راحتی در طبقات بالا درب رو باز کنید. اما بهترین راه اتصال کوتاه دیود پشت کلید درب بازکن هستش. آیفون رو باز کنید و پشت کلید درب بازکن یک دیود وجود داره و اون رو اتصال کوتاه کنید. امیدوارم مشکلتون حل بشه

 3. سلام بابت دوره تعمیر آیفون تصویری سوال داشتم
  کی دوره حضوری برگزار میشود لطفت با من تماس بگیرید زنگ زدم ب شرکت داخلی ها جواب ندادند

 4. سلام به شما مهندس عزیز
  ممنون از مطالب فوق العاده شما که بدون هیچ چشم داشتی منتشر شده. ببخشید تعمیر اف اف تصویری به صورت حضوری هم انجام میشه؟ یعنی تعمیر آیفون تصویری در محل انحام میدید؟ آیفون کوماکس هستش و البته برخی واحدها آیفون سوزوکی دارند…

 5. سلام استاد ساختمان ما ۱۰ واحدی است بعضی از ضعیف بودن صدا شکایت دارند ومیگن صدای کسی را که زنگ زده نمی‌شنویم البته واحد خودمون این مشکل را نداره بعضا هم وقتی زنگ یک واحد را میزنی دوسه تا از واحدها باهم زنگ میخورد علت چیست ؟ ممنونم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست خوبم
   مشکل شما مربوط به فرسوده شدن قطعات در برد صدا می باشد و ممکن است با سرویس برد صوت مشکل کاملا برطرف گردد. تداخل زنگ در آیفون های تصویری هم مربوط به همان برد صداست و احتمال ۹۰ درصد قطعات هوک در برد صدا مشکل دارند. در صورت نیاز به تعمیرات حضوری یا در محل میتوانید با ما در تماس باشید.

 6. سلام وقتتون بخیر. ممنونم بابت خدمات دهی فوق العادتون . برای تعمیرات آیفون تصویری از شرکت شما اومدن و هم حسن برخورد و هم هزینه تعمیرات مناسب بود. خداقوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما