مطالب گوناگون آیفون تصویری

انواع آیفون تصویری

در این مقاله قصد داریم انواع آیفون تصویری را از نظر کارکرد ،بررسی نمائیم . با ماهمراه باشید. آیفون های تصویری یا درب باز کن ( آنالوگ ، دیجیتال ) امروزه به یکی از ابزارها و ملزومات اساسی یک خانه ، آپارتمان ، واحد ، مجتمع ، شرکت ها و… بدل شده است.

توسعه شهرنشینی و به طبع آن گسترش منازل چند واحده و مجتمع های با طبقات بالا جایگزین منازل تک و دو واحده شد. در نتیجه نیاز به وجود یا نصب آیفون تصویری به دلیل حفظ امنیت منزل ، واحد و… احساس شد ، به گونه ای که امروزه اکثر ساختمان ها مجهز به انواع آیفون های تصویری هستند.

از طرفی توسعه تکنولوژی و تولید آیفون های متنوع با برندهای متفاوت باعث سردرگمی افراد در خرید آیفون تصویری مناسب منزل خود شد. لذا حضور شرکت ها و گروه های مهندسی که بتوانند خریداران و کاربران آیفون تصویری را راهنمائی کنند احساس شد. برای مثال برخی از آیفون های تصویری برای ساختمان های با طبقات کم کاربرد مناسبی دارند اما زمانی که بر تعداد طبقات ساختمان ها افزوده میشود، دیگر این مدل نمیتواند به اندازه قبل کیفیت و کارکرد مناسبی داشته باشد.

انواع آیفون تصویری
انواع آیفون تصویری

قسمت های اصلی دستگاه آیفون تصویری

قبل از اینکه انواع آیفون های تصویری را از هر لحاظ بررسی نماییم بهتر است اجزای تشکیل دهنده اصلی آیفون تصویری را بشناسیم. همانطور که همگی ما می دانیم آیفون های تصویری از سه قسمت اصلی پنل سیم کشی و گوشی داخلی تشکیل شده اند. که ما در اینجا تنها با قسمتهای پنل و آیفون تصویری یا همان گوشی داخلی واحد سر و کار داریم. حال قسمت‌های اصلی هر آیفون داخلی واحد به صورت زیر می باشد.

 1. برد تغذیه
 2. برد اصلی یا صدا
 3. برد تصویر
 4. پخش کننده صدا ( بلندگو)
 5. انتقال صدا (میکروفون)
 6. تی اف تی tft
 7. کیبورد
 8. برد حافظه تصویر

انواع آیفون های تصویری از نظر کارکرد

الف) آیفون تصویری آنالوگ:

تکنولوژی آیفون تصویری آنالوگ با وجود توسعه تکنولوژی آیفون های تصویری ، همچنان رواج دارد. در حال حاضر اکثر منازل و آپارتمان ها از سیستم آیفون تصویری آنالوگ و چهار سیمه استفاده می کنند ، که با مرور زمان و افزایش تعداد طبقات و واحدهای مجتمع ها نیاز به استفاده از سیستم آیفون تصویری دیجیتال احساس می شود.

معایب آیفون تصویری آنالوگ:

 • کیفیت تصویر و صدا جزء اصلی ترین معایب آیفون های تصویری آنالوگ می باشد.
 • تعداد واحدها هرچقدر بیشتر شود تداخل در زنگ ، تصویر و… پیش می آید.
 • از آنجایی که آیفون های تصویری آنالوگ از تکنولوژی قدیمی استفاده میکنند ، امکان خرابی در این آیفون ها چند برابر می شود.
 • در سیستم های آنالوگ مصرف کابل چندین برابر است چون کابل کشی مجزا برای هر گوشی انجام می شود.
 • تداخل زنگ از بزرگترین معایب آیفون تصویری آنالوگ می باشد.
 • استفاده از یک سیم برای انتقال صدا بین واحدها استفاده شده است

ب) آیفون تصویری دیجیتال:

آیفون های تصویری دیجیتال علاوه بر اینکه معایب آیفونهای تصویری آنالوگ را ندارند ، بلکه دارای مزیتهای بسیاری نیز می باشد که در این قسمت به برسی این مزایا خواهیم پرداخت.

مزایای آیفون تصویری دیجیتال:

 • تداخل زنگ وجود ندارد ، به دلیل حذف سیم زنگ و استفاده از کد دهی در آیفون تصویری.
 • نصب تعداد زیادی گوشی ، به دلیل حذف سیم امکان پذیر شده است.
 • نیازی به شاسی زنگ و سیم کشی مجزا برای هر ساختمان وجود ندارد.
 • کیفیت بالای صدا به خاطر استفاده از ۲ خط صدای سیم کشی
 • کیفیت تصویر در سیستم های دیجیتال نسبت به سیستم های آنالوگ بسیار بالا است که این یکی از مزایای آیفون تصویری دیجیتال می باشد.

انواع آیفون تصویری از لحاظ سیستم فرمان

منظور از سیستم فرمان همان سیستم فراخوان از سمت پنل می باشد که انواع مختلفی در سیستم های چهار سیمه و هفت سیمه دارد. به زبان ساده تر زمانی که شما زنگ شاسی را از سمت پنل میفشرید یه فرمان منفی از سیستم پنل به سمت واحد سرازیر می شود که فرمان زنگ به واحد می باشد و آیفون تصویری واحد روشن شده و زنگ میخورد. حال انواع آیفون های تصویری از نظر سیستم فرمان را میتوان به چند دسته تقسیم نمود.

 • آیفون های تصویری نامبرینگ
 • آیفون های تصویری کدینگ
 • آیفون های تصویری کدینگ دیجیتالی

آیفون های تصویری نامبرینگ

از انواع آیفون های تصویری می توان به آیفون های تصویری نامبرینگ نام برد که منظور از نامبرینگ همان شاسی می باشد. به زبان ساده تر در سیستم نامبرینگ به ازای هر واحد ما یک شاستی زنگ در درب منزل خواهیم داشت. یعنی اگر در یک ساختمان ۲۰ واحدی وارد شویم در ابتدای کار ما شاهد بیست عدد شاسی زنگ آیفون تصویری خواهیم بود. این سیستم معایب بسیار زیادی نسب به دیگر سیستم ها دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.

 1. از بین رفتن ظاهر زیبای هر ساختمان در ابتدای ورود میهمان
 2. خرابی بسیار بالا در سیستم نامبرینگ
 3. هزینه تعمیر و نگه داری بالا در سیستم نامبرینگ
 4. نداشتن ارتباط بین واحدها در برخی مدل ها

آیفون های تصویری کدینگ

پنل کدینگ آلدو
پنل کدینگ

از انواع آیفون های تصویری ، آیفون های کدینگ هستند که به نوعی میتوان این آیفون هارا ترکیبی از سیستم کدینگ و آنالوگ معرفی نمود. چرا که در این سیستم از همان آیفون های تصویری آنالوگ استفاده میگردد. تنها تفاوت این سیستم اضافه شدن دستگاه هایی با نام دکودر است که وظیفه کد سازی برای هر واحد را ایفا میکنند. به عنوان مثال زمانی که شما درز سیستم کدینگ اعداد ۲ و ۵ را میفشرید یعنی به واحد ۲۵ تماس گرفته اید و دستگاه دکودر واحد ۲۵ را تشخیص داده و ارتباط را با این واحد برقرار میکند.

در این سیستم ما تنها پنل و کمی کابل کشی را تعویض نموده ایم و دستگاه هایی با نام دکودر اضافه نموده ایم. جهت آشنایی بیشتر میتوانید مطلب کدینگ کردن آیفون تصویری و مطلب نحوه کد دادن به دکودر و سیستم کدینگ سوزوکی مطالعه نمایید.

آیفون های تصویری کدینگ دیجیتال

در این نمونه از سیستم های آیفون تصویری دیگر نه نیاز به دکودر خواهیم داشت و نه کد دادن دکودر. بلکه تنها کافیست تا آیفون های تصویری خود را کد دهیم. یعنی این سیستم از داخل دیجیتال طراحی شده و دیگر نیاز به سیستم اضافی در این صورت نخواهد بود. آیفون های تصویری مانند تکنما دقیقا نمونه ای از همین آیفون ها هستند که نحوه کد دادن آیفون های تکنما را می توانید مطالعه نمایید.

این نوع از سیستم ها مزایای بیشتری نسبت به دیگر آیفون های تصویری دارند که عبارت است از:

 • کد دادن راحت در آیفون های تصویری
 • نیاز نبودن به سیستم دکودر
 • کابل کشی کمتر نسبت به بقیه آیفون های آنالوگ
 • استفاده از سیستم ها ارتباط با دیگر واحدها
 • استفاده از سیستم دایورت تماس

انواع آیفون تصویری از نظر برند

الف) آیفون تصویری سوزوکی

سوزوکی یک برند ایرانی است که شرکت این برند معروف در استان اصفهان واقع شده است. شرکت سوزوکی توانسته است با تولید ایفون تصویری رنگی با صفحه نمایش ۴.۳ اینچ تا ۷ اینچ مخاطبان خود با هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. محصولات این شرکت توانایی دید در شب ، ذخیره تصویر ، داشتن ماژول کارتخوان ، مجهز به سیستم دزدگیر ، ارتباط با سایر واحدها اشاره کرد. به علاوه قطعات آیفون تصویری سوزوکی با قطعات سایر برندها همخوانی دارد . محصولات برند سوزوکی دارای ۳ سال گارانتی می باشند، که سال اول قابل تعویض و دوسال بعد از گارانتی تعمیر در محل را برخوردارند. مطلب نصب آیفون تصویری کدینگ سوزوکی و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری سوزوکی را دنبال نمایید.

ب) آیفون تصویری تکنما:

تکنما یکی دیگر از شرکت های موفق ایرانی در زمینه تولید و فروش آیفون های تصویری می باشد. آیفون های تولیدی این شرکت دارای قابلیتهایی از جمله دید در شب ، حافظه ذخیره عکس ، بازکردن درب با کارت و پسورد و… را دارا می باشد. قطعات ایفون تصویری برند تکنما به دلیل انحصاری بودن قطعات سازگاری با قطعات سایر برندها را دارا نمی باشد. شرکت تکنما توانسته اسیت با تولید آیفون های تصویری با صفحه نمکایش ۴.۳ اینچ تا ۷ اینچ مخاطبلن خود را راضی نگه دارد. آیفون تصویری تکنما محصولات خود را به مدت ۳۶ ماه گارانتی می نماید. نصب آیفون تکنما و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری تکنما را دنبال نمایید.

پ) آیفون تصویری الکتروپیک:

شرکت برند الکتروپیک در کشور ایران می باشد . این شرکت کار خود را در سال ۱۳۶۴ با نام تجاری کلون الکترونیک شروع کرد که بعدها به نام الکتروپیک تغییر نام داد. این برند معروف توانسته است محصولات خود را مطابق با استانداردهای ISO2008 و ISO9001 تولید نماید . از مشخصات بارز محصولات این برند می توان به تولید آیفون های تصویری با صفحه نمایش ۳.۵ تا ۱۰ اینچ اشاره کرد. به دلیل انحصاری بودن برخی قطعات شرکت مذکور امکان عدم سازگاری قطعات با سایر برندها وجود دارد. شرکت الکتروپیک برای محصولات خود ۳ سال گارانتی معتبر قرار داده است. نصب آیفون تصویری الکتروپیک و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری الکتروپیک را دنبال نمایید.

ت) آیفون الکتروپیک سیماران:

سیماران یک برند معروف دیگر در زمینه تولید و عرضه آیفون های تصویری می باشد که توانسته است مقبولیت و محبوبیت لازم را کسب نماید. قطعات آیفون تصویری سیماران با قطعات سایر آیفون ها سازگاری لازم را دارد . شرکت سیماران محصولات خود را با صفحه نمایش ۳.۵ اینچ تا ۷ اینچ تولید و روانه بازار کرده است. آیفون های برند سیماران مانند انواع آیفون تصویری دارای قابلیت هایی از جمله دید در شب ، قابلیت اتصال به تلفن همراه ، حافظه داخلی ، ارتباط با سایر واحدها ، سازگاری با تمامی مدل های مانیتور دربازکن و… اشاره کرد. به علاوه این برند معروف برای محصولات خود ۳۰ ماه گارانتی معتبر در نظر گرفته است. نصب آیفون تصویری سیماران و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری سیماران را دنبال نمایید.

ث) آیفون تصویری کوماکس:

کوماکس کره را می توان جزء بهترین ایفون تصویری وارد شده از خارج دانست ، که هم از کیفیت بالا و هم تنوع در محصول برخوردار است. قطعات این برند با قطعات سایر برندها سازگاری دارد . از قابلیت های این برند قابلیت دید در شب ، ذخیره عکس ، حافظه داخلی ذخیره عکس ، ضد آب بودن و بسیاری دیگر از قابلیت ها که این برند را یک برند منحصربفرد قرارداده است . البته متاسفانه طی چندسال اخیر آیفون های تصویری با نام کوماکس از چین وارد می شود که قیمت پایین تری نسبت به کوماکس کره دارد . اما کیفیت پایینی هم دارد مانند کوماکس سیاه و سفید که تولید کشور چین می باشد. کوماکس کره در ایران گارانتی ندارد. نصب آیفون تصویری کوماکس و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری کوماکس را دنبال نمایید.

ج) آیفون تصویری تابا:

تابا الکترونیک یک برند ایرانی می باشد که مانند سایر برندهای ایرانی جزء موفق ترین برندها در تولید و فروش ایفون تصویری می باشد. قطعات محصولات ایفون تصویری برند تابا به دلیل انحصاری بودن قطعات با سایر برندها سازگاری ندارد . محصولات این شرکت با صفحه نمایش های بین ۳ تا ۱۰ اینچ تولید و عرضه می شود. از جمله قابلیت های این آیفون تصویری می توان به قابلیت پشتیبانی از اینترکام، استفاده بجای تلفن ، قابلیت ذخیره عکس ، قابلیت بازکردن درب از طریق کارت ، قابلیت ذخیره ۲۰۰ عکس در حافظه داخلی و… اشاره کرد. محصولات این شرکت دارای ۳۶ ماه گارانتی می باشند. نصب آیفون تصویری تابا و تعمیرات تخصصی آیفون تصویری تابا را دنبال نمایید.

د) آیفون تصویری آلدو:

برند آلدو یک برند چینی می باشد. این برند آیفون تصویری نیز مانند سایر آیفون های تصویری توانسته است بین مخاطبان خود محبوبیت لازم را کسب نماید . شرکت آلدو آیفونهای تصویری خود را در صفحه نمایش ۳.۵ تا ۷ اینچ تولید می نماید. از قابلیت های این ایفون تصویری مانند انواع آیفون تصویری می توان به دید درشب ، ذخیره عکس ، حافظه داخلی ، ارتباط با کلیه واحدها، گارانتی و… اشاره کرد. تعمیرات تخصصی آیفون تصویری آلدو را دنبال نمایید.

ه) آیفون تصویری نماوا:

برند نماوا یک برند ایرانی می باشد که توانسته است جایگاه قابل قبولی بین انواع برندهای آیفون تصویری پیدا نماید . این آیفون تصویری دارای سازگارای قطعات با سایر برندهای آیفون تصویری می باشد . به علاوه توانایی دید در شب ، حافظه نگهداری و ذخیره تصاویر، ضداب بودن ، قابلیت باز کردن درب با کارت ، حافظه داخلی و.. از قابلیت های این آیفون تصویری می باشد ، آیفون تصویری نماوا دارای گارانتی ۳ سال تعویض قطعات و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

انواع آیفون تصویری از نظر کیفیت

حال نوبت به کیفیت رسیده و اینکه بخواهیم تعیین کنیم بهترین آیفون تصویری کدام برند است؟ ابتدا قبل از این مورد باید بدانیم چه امتیازاتی را مد نظر قرار دهیم به عنوان مثال:

 • طول عمر آیفون تصویری
 • کیفیت صدا
 • کیفیت تصویر در آیفون تصویری
 • امکانات آیفون تصویری
 • سیستم دیجیتال یا آنالوگ؟
 • خدمات پس از فروش در شهر شما
 • استانداردهای بین المللی

انواع آیفون تصویری از نظر طول عمر یکی از مهمترین عوامل بر تعیین برند خریداری شده از سمت مشتریان است که ما در این قسمت سعی بر آن داریم تا کیفیت تمامی آیفون های تصویری را به صورت جدولی برای شما آماده نماییم تا شما عزیزان به راحتی به بخش های مختلف و قابلیت های آنها دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که اطلاعات ذکر شدن نظر شخصی کارشناسان گروه مهندسی سریر تصویر بوده و بدون هیچ چشم داشتی به برند و مدلی خاصی نوشته شده و همگی از دید تخصصی در تعمیرات آیفون تصویری نگاه شده است.

انواع آیفون تصویریطول عمرصداتصویرامکاناتخدماتاستاندارددیجیتال/آنالوگ
الکتروپیکبالاخوبمتوسطخوبخوبداردآنالوگ/دیجیتال
تابابالاخوبمتوسطخوبکمداردآنالوگ/دیجیتال
سوزوکیبالاخوبخوبخوبخوبداردآنالوگ/دیجیتال
سیمارانمتوسطمتوسطکمخوبکمداردآنالوگ/دیجیتال
آلدوکممتوسطمتوسطخوبکمنداردآنالوگ
کنویبالابالامتوسطکمبسیار کمداردآنالوگ
تکنمابالامتوسطخوبخوبکمدارددیجیتال
کوماکس کرهبالاخوبخوبخوبخوبندارددیجیتال/آنالوگ
کوماکس چینکمکمکمکمکمنداردآنالوگ/دیجیتال
نماوامشخص نیستبالابالامتوسطمشخص نیستدیجیتال/آنالوگ
انواع آیفون تصویری از نظر کیفیت

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. تمامی تعمیرات آیفون تصویری در غرب تهران و تعمیرات آیفون تصویری در شرق تهران زیر نظر این گروه فعال می باشد. این گروه در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی ، تعمیرات آنتن مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید به آدرس اینترنتی sarirtasvir.ir و یا پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمائید

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۲ متوسط امتیاز کاربران ۳.۵]

مصطفی میرزاده

مصطفی میرزاده مدیریت مجموعه سریر تصویر می باشد. تخصص ایشان در زمینه های برقی و سئو سایت است. 8 سال فعالیت در برج میلاد تهران - 2 سال فعالیت در دانشگاه تربیت مدرس و 5 سال مدرسی بردهای الکترونیکی در سوابق ایشان ضبط گردیده است. تخصص هایی همچون طراحی مدارات فرمان - طراحی مدارات الکترونیکی - سئو حرفه ای سایت ، تا به امروز در رزومه ایشان ثبت گردیده است. پیشرفت در کار و حرفه و انتقال دانش خود به دیگران از خصوصیات بارز ایشان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما