تعمیراتمطالب تعمیرات

برد تغذیه آیفون تصویری : چشمک زدن چراغ و صدای تق تق

چشمک زدن چراغ آیفون صدای تق تق آیفون تصویری – پرش تصویر و باز نکردن درب همگی مربوط به خرابی برد تغذیه آیفون تصویری در تعمیر آیفون تصویری می باشند. ما در این مطلب قصد داریم تا حد امکان نحوه تعمیرات این برد و خرابی های آن را توضیح دهیم و شما را در خرید و فروش برد مناسب برای آیفون تصویری یاری کنیم ( فروش برد تغذیه نامناسب در بازار ) پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

برد تغذیه آیفون های تصویری

در زمانهای قدیم جهت تغذیه یا راه اندازی آیفونهای صوتی تنها نیاز به یک عدد برد تغذیه ۱۲ ولت بود. این ترانس در ورودی ساختمان و داخل جعبه تقسیم ساختمان نصب می شد و برق مورد نیاز کلیه آیفونها را تامین می کرد. اما با گذشت زمان و ورود آیفونهای تصویری به بازار دیگر استفاده از یک ترانس جوابگو نیست. چرا که هر آیفون تصویری نیاز به مصرف زیاد انرژی برای روشن کردن تصویر دارد. وظیفه تامین انرژی آیفون تصویری بر دوش تغذیه می باشد که درون هر آیفون جا گذاری شده است.

توجه: برد تغذیه آیفون های تصویری از نوع سوییچینگ بوده و به هیچ وجه نمی توان از برد های ۱۲ ولت ساده استفاده نمود. پس هنگام خرید این برد توجه کنید.

دلایل نقص برد تغذیه :

هر آیفون تصویری بسته به کیفیت آن طول عمر مفیدی دارد که بعد از گذشت آن دچار مشکلات متعددی میگردد. در این میان عوامل متعددی در خرابی برد تغذیه آیفون تصویری دخیل هستند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • نوسانات برق ساختمان
 • سری شدن دستگاه توسط نصب اشتباه
 • استفاده از بردهایی با جنس نا مرغوب
 • خراب بودن رله درب بازکن
 • قرار گرفتن آیفون تصویری در مکان گرم ( روی شوفاژ )
 • استفاده نکردن از ترانس AC در برخی پنل ها
 • و عوامل دیگری که فشار بر روی برد تغذیه را دو چندان می کنند.

توجه کنید: این نوع از برد تغذیه آیفون سوییچینگ بوده و جهت باز نمودن درب نیز از آن استفاده می شود.

وظیفه برد تغذیه در مدار آیفون تصویری

برد تغذیه همانطور که از نامش پیداست وظیفه تامین نیرو برای کارکرد آیفون تصویری را دارد. ولتاژ ورودی یک برد تغذیه آیفون ۲۲۰ ولت و از نوع AC ( برق شهر ) میباشد و ولتاژ خروجی آن مقدار ۱۲ تا ۱۶ ولت از نوع DC که قدرت جریان دهی ۲ آمپر را دارد.

توجه کنید که برد های خریداری شده توسط شما برای نصب بر روی آیفون تصویری حتما از نوع سوییچینگ باشند.

معنی سوییچینگ در برد تغذیه چیست؟

این نوع از بردهای آیفون تصویری دارای آی سی با نام آی سی سوئیچینگ هستند که وظیفه این آی سی تولید و تنظیم ولتاژ خروجی توسط پایه های فرمان است. اپتیکوپلرها و آی سی رگولاتور اپتی نیز در مدارات سوئیچینگ موجود هستند.

نحوه تشخیص برد های سوییچینک آیفون تصویری

همانطور که در عکس مشاهده می کنید بردهای سوییچینگ دارای یک عدد آی سی سوئیچینگ شش یا هشت پایه و اپتیکوپلر به همراه آی سی tl431 هستند.

برد سوییچینگ آیفون تصویری

نمونه ای دیگر از برد های سوییچینگ آیفون

برد سوییچینگ نوع دوم

نمونه ای از پایه های ترانس برد سوییچینگ را در زیر می بینید ( سیم پیچها در صورتی خرابی آی سی سوئیچینگ یا اپتوکوپلر و یا آی سی اپتوکوپلر دارای خروجی نخواهند بود )

پاییه سوییچینگ برد تغذیه آیفون تصویری
پایه سوییچینگ برد تغذیه

حال به نمونه ای از بردهای ساده DC نگاهی بیاندازید..

برد ساده ۱۲ ولت DC

همانطور که در عکس مشاهده می کنید این برد از نوع ساده و دارای یک عدد ترانس و بدون چوک و سوئیچینگ نمی باشد یعنی فاقد آی سی سوئیچینگ است.

تعمیر خرابی بردهای تغذیه آیفون های تصویری

از آنجایی که برق تولید شده توسط برد تغذیه ۱۲ تا ۱۶ ولت دی سی می باشد ,گاها با گذشت زمان و فرسوده شدن برد , ولتاژ خروجی از حالت dc تقریبا به حالت ac میرود. حال همین خرابی در صافی ولتاژ یا دی سی شدن ولتاژ باعث چشمک زدن چراغ آیفون و برد تغذیه می شود.

ولتاژ ac

ولتاژ dc

قطعاتی که در برد تغذیه خراب می شوند کدام است ؟

قطعات متعددی در برد تغذیه هر آیفون تصویری موجود است که هر کدام ممکن است دچار خرابی گردند ولی ما در این مبحث سعی داریم تا قطعات الکترونیکی که در برد تغذیه بیشتر دچار خرابی می گردند را تشخیص و در صورت امکان تعویض کنیم.

این قطعات عبارت است از

 1. خازنها
 2. دیودهای یکسوساز
 3. پل دیودی
 4. ترانس
 5. اپتوکوپلر
 6. آی سی tl431
 7. NTC
 8. وریستور


۱ خازن چیست؟

خازن یک قطعه الکترونیکی است که دارای دو صفحه الکترولیتی با فاصله از هم است.

خازن بورد تغذیه سیماران که در انواع مختلف موجود است
خازن

در مدارات الکترونیکی DC وظیفه صافی را به عهده دارد. یعنی اگر ولتاژ خروجی دارای کمی نوسان باشد این قطعه می تواند نوسان را برطرف کند. پس شما می توانید با تعویض این خازن ها به صاف شدن ولتاژ DC کمک کنید.

 • متاسفانه تنها قطعه ای که قابلیت تست با مولتی متر معمولی را ندارد خازن است و تنها با تست خازن قابل تشخیص است.
 • خازن اولین قطعه جهت تعویض است که احتمال خرابی بالایی دارد. پس ابتدا تمامی خازن ها را تعویض یا چک نمایید.

در آیفونهای کوماکس و سیماران و سوزوکی و آلدو و تابا و .. چشمک زدن چراغ آیفون و صدای تق تق بعد از مدت حداقل ۵ سال استفاده از آیفون دیده میشود که این امر به علت کم شدن قدرت جریان دهی برد تغذیه آیفون است که باید تعویض و یا تعمیر گردد.

بخوانید: نقش خازن در تعمیر آیفون تصویری

۲ دیود یکسوساز (پل دیودی)

دیود یکسوساز همانطور که از نامش پیداست جهت یکسو کردن جریان استفاده می گردد که در این مدار دو وظیفه را انجام می دهد

 1. پل دیودی : ولتاژ ac را تا حدودی به dc تبدیل می کند.
 2. جلوگیری از برگشت جریان

همانطور که در شکل زیر می بینید نحوه تبدیل ولتاژ را نشان می دهد و از نوع پل دیودی می باشد.

پل دیودی بکار رفته در برد تغذیه آیفون تصویری
نحوه تبدیل ولتاژ ac به dc

پل های دیودی بکار رفته در برد تغذیه آیفون تصویری به شکل های متفاوتی است که در زیر چند نمونه آن را نشان داده تا آن را بیشتر بشناسید.

پل دیودی نوع اول

در نمونه اول همانطور که می بینید دو پایه وسط جهت ورودی برق AC بکار می رود و دو پایه کناری جهت خروجی ولتاژ DC . این مدل دارای توان های متعددی در باز است که باید برحسب توان مورد نیاز قطعه خریداری و تعویض یا نصب گردد. پایه بلندتر نشان گر پایه مثبت خروجی خواهد بود.

پل دیودی بکار رفته در برد تغذیه آیفون تصویری
پل دیودی نوع اول در برد تغذیه

پل دیودی نوع اول را بر روی برد تغذیه مشاهده می کنید.

پل دیودی نوع دوم

پل دیودی نوع دوم مربوط به برد تغذیه آیفون تصویری که دارای چهار پایه و به صورت چهارگوش می باشد را در زیر مشاهده می کنید. این نوع از پل دیودی در یک سمت ولتاژ AC ورودی و در سمت مقابل ولتاژ DC خروجی قرار می گیرد.

نمونه ای از پل دیودی نوع دوم بکار رفته بر روی بردهای تغذیه آیفون تصویری را در زیر مشاهده می کنید.

و انواع مختلف پل دیودی که در مدار باید آنها را بشناسیم.

پل دیودی نوع سوم در برد تغذیه آیفون تصویری
پل دیودی نوع سوم
پل های دیودی بکار رفته بر روی برد تغذیه آیفون تصویری
پل دیودی نوع چهارم
نحوه تشخیص خرابی پل دیودی

نحوه تشخیص خرابی پل دیودی بسیار راحت است و توسط مولتی متر صورت می گیرد. مولتی متر را بر روی حالت ولتاژ AC قرار داده و دو پایه ورودی را اندازه بگیرید و باید مقداری ما بین ۲۴ تا ۱۲ ولت را مشاهده نمایید در صورت مشاهده این ولتاژ به سراغ ولتاژ خروجی مدار بروید. اینبار مولتی متر را بر روی حالت ولتاژ DC قرار داده و دو پایه خروجی را اندازه بگیرید که باید ولتاژ ثابت ما بین ۵ تا ۱۲ ولت را مشاهده نمایید.

 • در صورتی که ولتاژ ورودی مشاهده گردید ولی ولتاژ خروجی مشاهده نشد و یا متغیر بود پل دیودی سوخته و باید تعویض گردد.
 • در صورتی که ولتاژ ورودی مشاهده نشد و یا متغیر بود به سراغ سیم پیچ و تست آن می رویم.

میتوانید ویدیو تست قطعات پل دیودی را در این ویدیو ببینید.

تست پل دیودی در مدار تغذیه آیفون تصویری

۳ ترانس

به زبان ساده وظیفه ترانس در مدار برد تغذیه آیفون تصویری تبدیل ولتاژ AC به AC می باشد با مقادیر متفاوت.

یعنی در واقع ترانس موجود در برد تغذیه ما ولتاژ AC 220 ولت شهر را در سیم پیچ اول دریافت میکند و ولتاژ ۲۴ تا ۱۲ ولت AC را به مدار تحویل میدهد تا جهت تبدیل به ولتاژ DC تغییرات اعمال گردد.

ترانس موجود در برد تغذیه آیفون تصویری
ترانس AC

همانطور که گفتیم ترانس موجود در برد تغذیه آیفون تصویری از نوع سوییچینگ بوده پس حتما باید دارای چند سیم پیچ باشد.مانند نمونه زیر

ترانس در برد تغذیه آیفون تصویری
ترانس چند خروجی

نحوه عملکرد یک ترانس به صورت زیر می باشد.

نحوه عملکرد ترانس
ترانس
نحوه تشخیص خرابی ترانس AC

جهت تست کردن ترانس در برد تغذیه کافیست ابتدا و قبل از به برق زدن مدار سیم پیچ ها توسط بازر چک گردد. برای این کار ابتدا مولتی متر را بر روی حالت اهم قرار داده و مقاومت هر سیم پیچ را می سنجیم.

توجه کنید که

 1. سیم پیچ ها باید دارای مقاومت باشند
 2. سیم پیچ ها نباید توسط مولتی متر به یکدیگر ( سیم پیچ اولیه به ثانویه ) راه بدهند.
 3. سیم پیچ ها نباید مقاومت صفر داشته باشند(هم سیم پیچ اولیه و هم سیم پیچ ثانویه) که این نشان از اتصال کوتاه در مدار است.

از آنجایی که توضیح این موضوع ( تست خرابی ترانس در برد تغذیه آیفون تصویری) توسط عکس نوشته بسیار سخت است برای شما عزیزان فیلمی را جهت تست ترانس تهیه و در زیر قرار داده ایم.

تست ترانس در برد تغذیه آیفون تصویری

توجه کنید در بازار امروزی ایران تمامی برد ها چینی و یا مونتاژ ایران بوده و ما هیچ برد کره ای نداریم پس توجه کنید که گفتن برد کره ای توسط افراد سودجو دروغی بیش نیست. 

توجه کنید که بردهای موجود در بازار ایران از دونوع با کیفیت و متوسط می باشند که آن هم بسته به آمپر خروجی دسته بندی می شوند.

جهت تهیه و خرید برد اصلی تغذیه آیفون تصویری می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

این بورد تغذیه در کلیه آیفونهای ذکر شده مشترک است و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.تنها تفاوت این نوع از برد ها در ظاهر و طراحی آنها است . یعنی بردهای تغذیه بسته به نوع آیفون در شکل های مختلف جهت قرار گرفتن در آیفون تصویری تولید می شوند.

آموزش ویدیویی برد تغذیه

کلیه آموزشهای دیده شده رو می تونید به صورت ویدیو در زیر مشاهده کنید.

جهت خرید برد تغذیه آیفون تصویری خود می توانید با ما در ارتباط باشید ویا در صورت نیاز جهت بر طرف کردن مشکل با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

بخوانید : مشکل سیاه و سفید شدن تصویر در آیفون تصویری

 جهت کارشناسی رایگان و اطلاع از لیست قیمتها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مهندس میرزاده  09120610658

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۳۳ متوسط امتیاز کاربران ۳.۹]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۱۱۷ دیدگاه ها

 1. با سلام
  ضمن تشکر از مطالب ارزنده شما
  گمان کنم در بخش ویدئوی مربوط به منبع تغذیه مطلبی را به اشتباه اعلام می کنید . این منابع تغذیه از نوع سوئیچینگ است و ترانس زرد رنگ یک ترانس فرکانس بالا در قسمت خروجی است و نقشی در کاهش ولتاژ ۲۲۰ ولت به ولتاژ مثلا ۱۲ ولت ندارد . گمون کنم با توجه به اشراف شما بر سایر قسمتها ، یک اشتباه سهوی رخ داده باشد. اگر شما خازن کنار پل دیود را هم نگاه کنید یک خازن در رنچ بالای ۳۰۰ ولت است یعنی ولتاژ ۲۲۰ بعد از عبور از فیوز و وریستور توسط پل دیود یکسو شده و در خازن صافی بزرگ ریپل آن گرفته می شود و سپس برای استفاده در ای سی سوئیچینگ استفاده می شود . و ترانس زرد رنگ هم در خروجی مدار و پس از ای سی سوئیچنیگ ( مدار pwm) است . البته ممکن است برداشت من هم از ویدئوی شما اشتباه باشد . خوشحال می شوم که این مطلب بررسی شود .

 2. با سلام خدمت شما هر چند که این سایت، سایت مفیدیست اما مطالب غلطی در ان یافت میشود برای نمونه این قسمت از متن شما به صورت ۱۰۰% اشتباه است .
  ………………

 3. سلام استاد،ایفون ما الدو هست،ای سی lm386 رو تعویض کردم چون صدا نداشت،اما الان صدای خیلی ضعیفی داره،دومین مشکلش دست روی کلیدهای روی پنل داخلی میزنم ال ای دی پاورش چشمک میزنه،تغذیه اش درست هست،رگلاتورش هم دوازده ولت رو صاف میده،یه رگلاتورم که پنج ولتی هست درسته،در ضمن تصویر موج داره،لطفا بنده رو راهنمایی کنید

 4. بنده یک دستگاه آیفون تصویری سیماران مدل HS-43M دارم که حدود ۶ سال از نصبش گذشته. چند ماهی هست که وقتی زنگ میخوره شروع به تق تق میکنه و تصویر نداریم و نمیتونیم درب رو هم بازکنیم (کلا از کار میوفته). گوشی وقتی یک مدت خاموش میشه درست میشه و دوباره مشکل دار میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 5. سلام .آیفون تصویری کوماکس ما هنگام زنگ زدن فقط تصویر روشن میشه و بقیه موارد درست است اعم از رفت برگشت صدا از دهنی و گوشی و درب بازکن .مشکل از کجاست ؟اگه برد باشه موجود دارید و قیمت حدودا چقدر می‌باشد کوماکس ۷ اینچ مدل ۷۰

 6. با تشکر از راهنمایی و پاسخ های مفیدتان موفق و پیروز باشید .
  تغذیه دستگاه خروجی ندارد دستگاه خاموش میباشد برد تغذیه را تعمیر هم میکنید یا باید تعویض گردد .

  1. وقت بخیر
   ایفون الکتروپیک خروجی ولتاژ نداشت. فیوز تغدیه و یه قطعه بنام ۵L0380R رو عوض کردم خروجی ۱۷ ولت داد. حالا که ایفون رو نصب کردم تصویر داره که بعد حدود ۳۰ ثانیه تصویر ابی میشه و بعد ۳۰ ثانیه تصویر خاموش میشه و چراغ قرمز چشمک میزنه. زنگ هم میخوره صدا هم رد و بدل میشه. اما وقتی گوشیو بر میدارم تصویر ابی میشه و در باز نمیکنه. لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام خسته نباشید ما به تازگی آیفون تصویری خریداری کردیم وقتی که نصب شد همه چی خوب خوب بود اما وقتی روشنش میکردی تصویر داشت صداش قطع میشد یا صداش وصل میشد تصویرش قطع میشد،زنگم میخورد درب باز کنشم کار میکرد به نظر شما علت چی میتونه باشه؟

  2. سلام برد پاورآیفون من سوخته برد پاور جدید خریدم ولی قبلی سه سیم ورودی و سه سیم خروجی داشت ولی برد جدید دو سیم داره لطفاً راهنماییم کنید

 7. آیفون تصویری تابا مدل ۱۰۴۰M دارم ، وقتی سوکت برد تصویر رو جدا میکنم همه چی کار میکنه و دو پایه تغذیه برد تصویر ۱۵ ولت اختلاف پتانسیل دارن(البته پشت برد تصویر نوشته دوازده ولت و من چک کردم که دو پایه ی تغذیه به دو پایه ی ورودی رگولاتور ۷۸۱۲ وصلن! ) اما وقتی برد تصویر رو وصل میکنم کلا همه چی از کار می افته و LED قرمز شروع به چشمک زدن میکنه.
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. سلام دوست خوبم مشکل شما به احتمال زیاد مربوط به خرابی قطعه آی سی LSP در برد تصویر و یا خازن ها در برد تصویر می باشد. این قطعات را تعویض نمایید مشکل شما برطرف خواهد شد.

 8. با سلام، مانیتور کوماکس در ابتدا ledروی مانیتور چشمک میزد که با تعویض خازن های برد تغذیه،افت ولتاژ تغذیه درست شد و خروجی رگولاتور روی برد صوت ۱۲ ولت شد، اما چراغ led روی مانیتور خاموش شده و روشن نمیشود،ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام…
   در ابتدا بفرمایید که عملکرد به خوبی انجام میگیرد یعنی صدا و تصویر و درب بازکن به خوبی کار میکند و تنها چراغ خاموش است؟
   اگر این مشکل برقرار است که احتمال زیاد ال ای دی سوخته می باشد در غیر اینصورت که عملکرد تصویر مورد دارد میتواند از TIP127 باشد.

 9. سلام
  یه آیفون ff داریم متاسفانه نویز شدید و یکنواختی رو صدای گوشی وجود داره مشکل از منیع تغذیه می تونه باشه یا جای دیگه ایی هست؟

  1. سلام دوست خوبم….
   شنیدن صدای نویز شدید در آیفون های تصویری بیشتر مربوط به میکروفن خرابی می باشد شما قطعه میکروفن داخل دهنی را تعویض نمایید به احتمال ۹۰ درصد مشکل برطرف میگردد. در صورت برطرف نشدن مشکل از همین طریق به ما اعلام نمایید.

 10. با سلام، مشکل چشمک زدن و تق تق آیفون کوماکس دارم و خازن ۲۲uF، ۴۷۰uF و ۳۳۰uF رو عوض کردم اما هنوز مشکل رفع نشده. در ضمن زمانی که گوشی روی آیفون قرار داره وقتی دکمه تصویرو می زنم مانیتور چیزی نشون نمیده و led تند تند میزنه اما گوشی رو که برمی دارم و دکمه تصویرو می زنم، مانیتور نشون میده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 11. سلام وقتتون بخیر
  آیفون ما کالیوزه هر چند دقیقه یک بار صفحه خودش روشن میشه و چندلحظه بعد خاموش میشه میخواستم ببینم اینم از بردشه یا شما بردش رو دارین سفارش بدم ممنون

 12. سلام،وقت بخیر
  آیفون تصویری تابا دارم، همه چیش کار میکنه فقط تصویر نداره. خاموش روشن کردم، یکم چراغش چشمک زد و تق تق صدا کرد اما الان مشکل تق تق نداره و چراغش هم ثابت مونده فقط تصویر نداره. برد تغذیه براش بخرم یا برد تثویر؟
  ممنون

 13. سلام. آیفن تصویری من کوماکس هست. فیوز روی برد تغذیه اش سوخته بود. سیم خروجی رو جدا کردم و فیوش رو عوض کردم اما تا زدم به برق مجدد فیوزش سوخت. دلیلش چی میتونه باشه؟ چجوری میتونم تعمیرش کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 14. سلام، مارک آیفون من کوماکس است. چند وقته که وقتی زنگ می خوره، یک صدای بوق که از کم شروع میشه و در عرض چند ثانیه به اوج می رسه و دوباره کم و قطع میشه پیدا کرده. همچنین تصویر هم کمی نویز داره. یک تعمیرکار آوردم، میگه فقط باید پاور عوض بشه. من در شهرستان زندگی می کنم و امکان دسترسی به شما را ندارم. لطفا راهنمایی بفرمایید تا به تعمیرکار محلی منتقل کنم. ممنون میشم

  1. سلام دوست گرامی
   ببینید نویز در تصویر علت اصلی اون برد تغذیه و صاف نشدن صحیح ولتاژ هستش اما صدای بوقی که شنیده میشه هم میتونه از خرابی میکروفن و هم برد تغذیه باشه. شما ابتدا برد تغذیه رو عوض کنید و نتیجه رو اعلام کنید تا راهنمایی کنیم.

 15. سلام
  ایفون مدل تابا داریم . که وقتی تغذیه بهش وصل می شود رله های روی برد صوت شروع به تق تق کردن می کند من از طریق منبع تغذیه هم بهش ولتاژ دادم اما ظاهرا از تغذیه نیست. به نظر شما مربوط به چیست؟

 16. سلام و عرض ادب.
  یه برد تغذیه آیفون میخوام،اما مربوط به آیفون های قدیمی( ۱۰۴۰تابا) است،خروجی آن سه سیمه است,از این نمونه دارید؟ یا اینکه چطور میتوان از برد های با خروجی ۲ سیمه بجای ۳ سیمه استفاده کرد؟؟؟؟؟
  ممنون

 17. سلام مهندس
  ما یه ایفون کوماکس داریم
  به سوییچر وصل میکنم سیماشو عمل نمیکنه هیچیش… کار میکردا من برداشتم باز کردم تمیزش کنم باز وصل کردم سرجای خودش همه سیمای سوییچرو مث قبل ولی دیگه کار نکرد ایفون… از سوییچره؟خرابی سوییچرو چجوری بفهمم؟

  1. سلام دوست خوبم اگر سیم های مثبت و منفی آیفون به یکدیگر اتصال پیدا کنند برد تغذیه آسیب می بیند و اگر از نحوه اتصال درست اطمینان دارید بدون سوئیچر وصل نمایید تا نتیجه رو ببینید. در صورتی که بدون سوئیچر همه چیز درست شد سوییچر خراب است.

 18. سلام
  پنل ایفون الدوی من کمی مشکل پیدا کرد.یه جدیدش رو خریدم.قدیمیه برای هر طبقه یه سوکت چهار سیمه داشت ولی این جدیده فقط یک دونه حای سیم داره برای ۶ واحد.ایا راهی هست این رو نصب کنم یا نمیخوره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 19. سلام
  پنل ایفون الدوی من کمی مشکل پیدا کرد.یه جدیدش رو خریدم.قدیمیه برای هر طبقه یه سوکت چهار سیمه داشت ولی این جدیده فقط یک دونه حای سیم داره برای ۶ واحد.ایا راهی هست این رو نصب کنم یا نمیخوره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. سلام
  پنل ایفون الدوی من کمی مشکل پیدا کرد.یه جدیدش رو خریدم.قدیمیه برای هر طبقه یه سوکت چهار سیمه داشت ولی این جدیده فقط یک دونه حای سیم داره برای ۶ واحد.ایا راهی هست این رو نصب کنم یا نمیخوره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 21. سلام مهندس،الان که مشکل این مریضی کرونا است ایفون تصویری کالیوزمن قسمت داخلیش ازکارافتاده برق به داخل ایفون وارد می شودولی ایفون روشن نمی شودبنظرت بردتغذیه خراب شده البته دکمه در بازکن را که فشار می دهم لامپش روشن می شود ولی دررا بازنمی کندممنون می سویم کمکم کنید

 22. سلام یه گوشی ۱۰۴۰ تابا دارم که برد تغذیه آن ۳ خروجی دارد لطفاً توضیح دهید که ولتاژ این خروجی ها چیست و خروجی آن چند ولت است،ممنون

 23. با سلام وخسته نباشید ایفون تصویری ما فقط ظبقه ما زنگش خیلی صعیف می خوره حتی شستی این طبقه را با طبقه دیگه سیمش را عوض کردم توفیق نکرد فکر کردم شاید قلاب خوب نمی نشینه انرا هم بادست گرفتم نشد اسپری هم زدم برای ولوم وقلاب تاثیر نکرد سیمها از پایین تا گوشی دوپریکی کردم تا تقویت جریا شود نشد صحبت وتصویر خوب است ولی زنگ خیلی ضعیف است نوعش الدو۷ اینچی است ایا امکان داره بلندگوی ۵وات۸ اهم خراب شده باشد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر

 24. سلام تغذیه آیفون کوماکس پل دیود خروجی داره و ورودی ترانس بزرگ ولتاژ داره خروجی ۱۲ نداره مشکل میتونه از آی سی باشه

  1. این که میگید برد تغذیه ورودی ترانستون ولتاژ داره و خروجی خیر اگه منظورتون چوک یا سیم پیچ هستش همون قطعه مشکل داره و اگر منظورتون کل برد هستش که تک تک قطعات میتونند دخیل باشند همگی بررسی میشه

 25. با سلام آیفون تابا وقتی گوشی رو بر میداریم صدای نویز میاد و در بعضی از مواقع در رفت و برگشت صدا اختلال بوجود میاد

 26. سلام
  وقت بخیر
  یکه دستگاه سه واحدی آیفون تصویری تابا داریم مدیل ۱۰۳۵ که دو تا از گوشی ها دائماً در حال عکس گرفتن هستن مجبوریم خاموش کنیم یکی هم دائماً صفحه روشن شده و چرراغ پنل جلو درب هم روشن مونده و زنگ نمیخورهگاها خود بخه خود زنگ میزنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایدد.

  1. سلام دوست گرامی آیفون های داخل منزل به مشکل برخورده اند و باید تعمیرات برد صوت انجام دهید. بابت عکس گرفتن مداوم هم برد حافظه معیوب شده که باید توسط کارشناسان بررسی بشه

  2. سلام سوکت پشت گوشی ر درمیاری چطور؟ بازم تصویر قطع نمیشه اگه قطع میشه دکمه زنگ واحد شما اتصال کرده

 27. سلام جناب مهندس، آیفون تصویری کوماکس مدل ۴hp سیاه سفید دارم ، در چند روز اخیر چراغ سبز آیفون شروع به چشمک زدن کرد و صدا میداد، با مولتیمتر خروجی برد تغذیه رو چک کردم دیدم ۲ ولت برق ac میده و دیود بزرگ هم از دو طرف راه میده ، از روی کنجکاوی داشتم پایه های ترانس را در حالت روشن بودن آیفون چک میکردم که یکدفعه پراب های مولتیمتر خورد به همدیگه و جرقه زد فیوز سوخت ، حالا هرچی فیوز جدید میزنم بلافاصله میسوزه بنظر شما مشکل از چیه؟ آیا ارزش تعمیر داره؟

  برد تغذیه برای کوماکس ۴hp موجوده و چه قیمت است؟

  ببخشید مطلب طولانی شد.

 28. سلام مشکل چشمک زدن چراغ ایفون رو فرمودید با تعویض برد تغذیه حل میشه و علتش رو هم مبسوط توضیح دادید.سوالم اینه چرا وقتی دکمه ی تصویر رو میزنیم و تصویر میاد دیگه صدای تق تق و چشمک زدن چراغ قطع میشه.ایا منبعی میاد برا تصویر و ولتاژ سوییچینگ رو بیشتر میکنه?

  1. سلام دوست عزیز خیر زمانی که گوشی آیفون گذاشته شده جریان مصرفی بسیار پایین بوده و برخی خازن ها در مدار قرار نمیگیرند ولی زمانی که تصویر رو شما روشن میکنید مقدار آمپراژ مصرفی به حداکثر رسیده و خازن های صافی وارد مدار میشوند و مشکل نوسانی بودن ولتاژ برطرف میبشود.
   که البته این نشانگر خراب شدن برد تغذیه در زمان کوتاه می باشد. چراکه فعلا در آمپراژ کم این اتفاق می افتد.

    1. اولا منظور از خارج شدن تغییر ظرفیت خازنی هستش و با کم شدن اون وظیفه صافی رو انجام نمیده. وچون خازن ها در مدار تغذیه موازی قرار میگیرند با خراب شدن به اصطلاح حذف میشن. دوما ۹۹ درصد خرابی آیفون ها در چشمک زدن همین قضیه هستش.
     در جای دیگه گفتید خازن رو با مولتی متر نمیشه اندازه گیری کرد. ما هم دقیقا همین رو مطرح کردیم که متاسفانه خازن رو با مولتی متر نمیشه اندازه گیری کرد.
     روز خوش