تعمیراتتعمیرات برندها
موضوعات داغ

تعمیرات آیفون تصویری تابا ( تابان )

با ورود آیفون های تصویری به بازار ایران و ورود برندهایی نظیر کوماکس شرکت های ایرانی جهت عقب نماندن از این رقابت تنگاتنگ وارد میدان شدند و پا در عرصه تولید آیفون های تصویری چهارسیمه نمودند. ازین رو شرکتهایی نظیر تابا و تابان نیز رقابت خود را شروع نمودند. حال با وجود تعداد زیادی از آیفون های تصویری تابا و تابان در بازار ایران نیاز به دانش تعمیرات تخصصی آیفون های تصویری تابا و تابان نیز به چشم می خورد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا تعمیر تخصصی آیفون های تصویری تابا را آموزش دهیم.

آیفون های تصویری تابا برخلاف دیگر آیفون های تصویری چهارسیمه نحوه عملکرد متفاوتی داشته و نیاز به بررسی دقیقتری دارند ازین رو تا انتهای این مطلب مارا یاری نمایید. در این مطلب تعمیرات آیفون تصویری تابا ( تابان ) را به سه قسمت کلی تقسیم بندی می کنیم.

سریر تصویر
سریر

تعمیرات مربوط به سیم کشی را می توانید در مطلب نصب آیفون های تصویری تابا دنبال نمایید.

بررسی تعمیرات در آیفون تصویری تابا

همواره قبل از شروع آموزش باید نکاتی را راجع به نحوه عملکرد سیستم آیفونی تابا بدانیم. قبل از انجام هر نوع تعمیری باید آیفون تصویری تابا و نحوه عملکرد آن را بررسی نماییم. در ابتدا باید بدانیم آیفون های تصویری تابا برعکس آیفون های تصویری سیماران و کوماکس از ترتیب سیم های چهار به یک برخوردار است.

 • یعنی سیم شماره یک در آیفون تابا همان سیم شماره چهار در آیفون های تصویری کوماکس است.
 • در آیفون های تصویری تابا برق دوربین پنل از ترانس بیرونی گرفته شده است در صورتی که در آیفون های تصویری کوماکس برق دوربین نیز از آیفون داخلی تغذیه میشود.

تعمیرات تخصصی مانیتور آیفون تصویری تابا

مانیتور های داخلی در واقع همان پنل های داخل هر واحد هستند که بیشتر امر تعمیر آیفون تصویری مربوط به آنها بوده و در صورت خرابی هرکدام از این مانیتور ها تنها مشکل از همین واحد بوده و به دیگر سیستم ها آسیب نمیرساند. این مانیتورها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که ما در این مطلب تمامی این بخش ها را بررسی نموده و تعمیرات آنها را خواهیم آموخت.

 • برد تغذیه در آیفون تصویری تابا
 • برد صدا در آیفون تصویری تابا
 • برد تصویر در آیفون تصویری تابا
 • کیبرد در آیفون تصویری تابا

برد تغذیه در آیفون تصویری تابا

آیفون های تصویری تابا همانند آیفونهای تصویری چهارسیمه مانند کوماکس و سیماران و سوزوکی و … جهت تغذیه مانیتور داخلی واحدها از برد تغذیه سوییچینگ بهره میبرند که وظیفه اصلی این برد تغذیه مدار صوت و مدار تصویر است و به طور کلی جهت روشن نمودن هر آیفون تصویری از برد تغذیه استفاده میشود. اگر دقت کنید در تعمیرات آیفون سیماران و تعمیر آیفون الکتروپیک ولتاژ تغذیه هر آیفون را ذکر کردیم. حال تفاوت ولتاژی این آیفون ها را متوجه خواهید شد.

علت استفاده از بردهای سوییچینگ در مدارات آیفون تصویری نیاز به ولتاژهای متغیر و با آمپر متفاوت جهت تغذیه عوامل متعددی مانند ورودی رگولاتورها و فرمان جهت باز نمودن درب و فرمان به رله می باشد.

تعمیرات تخصصی بردهای تغذیه

جهت تعمیرات تخصصی بردهای تغذیه آیفون های تصویری تابا و کوماکس و سوزوکی و … سوییچینگ به لینک زیر مراجعه کنید.

برد تغذیه آیفون تابا
سریر تصویر
سریر

تعمیرات برد صدا در آیفون تصویری تابا

آیفون تصویری تابا نیز همانند دیگر آیفون های تصویری دارای اجزای تشکیل دهنده مشترک مانند برد صدا می باشد که در واقع اصلی ترین قسمت یک آیفون تصویری را شکل می دهد و وظیفه این قطعه ارتباط دادن کلیه بخش های یک آیفون تصویری می باشد. به طور کلی وظایف این قطعه به صورت زیر است

 • رگوله کردن ولتاژ جهت تغذیه برد تصویر
 • سوییچ نمودن کلیه بخش ها
 • ارتباط دهنده برد تغذیه با دیگر قسمتها
 • ارتباط دهنده دهنی آیفون با مدارات آمپلی
 • و …
تعمیرات برد صوت آیفون تصویری تابا
برد صوت تابا

همانگونه که در تصویر مشاهده می نمایید برد صوت آیفون تصویری تابا نیز همانند همتاهای خود دارای تجهیزات تقریبا مشترک بوده و طرز کاری شبیه به آنها دارد ولی جهت بررسی تخصصی تر ما تمامی تجهیزات را نام خواهیم برد. توجه داشته باشید که مدلهای دیگر تابا کمی متفاوت تر از مدل ساده آن است که در مطالب بعدی به صورت تخصصی به آنها میپردازیم اما به طور کلی ما در این مطلب مواردی را نام خواهیم برد که مشکلاتی رایج در آیفون های تصویری تابا هستند و تعمیرات آنها بسیار رایج است.

توجه داشته باشید که این مدل از آیفون تصویری که در این مطلب مورد بررسی و تعمیرات قرار میگیرد موردی ساده و از مدل رنگی ۴.۳ اینچ می باشد و بردهای SMD در مباحث بعدی و مدلهای دیگر به صورت تخصصی تر در سایت قرار خواهد گرفت.

تمامی بردهای الکترونیکی همانند بردهای صوت در بازار امروزی به دو نوع از نظر تجهیزات الکترونیکی تقسیم بندی می شوند.

بردهای صوت آیفون تابا SMD

تعمیرات تخصصی بردهای آیفون تصویری تابا و تابان
برد صوت آیفون تصویری تابا

بردهای صوت از نوع SMD یعنی به زبان خودمانی تجهیزات به مراتب کوچک شده بردهای دیپ. این نوع از بردها هم از نظر کارایی دارای نویز و پارازیت کمتر بوده و انرژی کمتری در آنها به صورت گرما هدر می رود و در نتیجه دارای طول عمر بالاتری نسبت به بردهای دیپ می باشند پس

توجه داشته باشید که در تعمیرات تخصصی آیفون تصویری تابا یا تابان خود اگر از بردهای SMD استفاده نمایید بسیار بهتر از بردهای دیپ می باشد هم از نظر نویز و هم از نظر کارایی و طول عمر.

بردهای صوت آیفون تابا از نوع DIP

بردهای DIP اولین بردهای تولید شده در الکترونیک است. این بردها همانطور که در شکل زیر می بینید همان قطعات شناخته شده در میان مردم از تجهیزات الکترونیکی است که در دوران تحصیل آنهارا فراگرفتیم. این بردها جهت تعمیرات تخصصی آیفون تابا یا تابان بسیار راحت تر تعمیر شده و نسبت به بردهای SMD کمی دارای نویز بیشتر و دارای حرارت هدر رفته می باشند.

تعمیرات برد صوت آیفون تصویری تابا
برد صوت تابا از نوع DIP

ولی توجه داشته باشید که بردهای DIP با بردهای SMD هیچ تفاوتی از نظر کارایی نداشته و تماما دارای یک وظیفه مشترک می باشند. تنها مزیت آنها نسبت به هم راحتی تعمیر بردهای دیپ و کارایی بالاتر بردهای SMD می باشد.

اجزای تشکیل دهنده هر برد صوت در آیفون تابا به صورت زیر می باشد.

 • میکروسوییچ برد اصلی یا صدای تابا
 • رگولاتورها در برد صدا در تابا
 • خازن های تقویتی و یا تنظیم کننده صدا
 • آی سی آمپلی فایر در برد صدا تابا
 • سوکت های خروجی تصویر
 • رله سوییچ کننده
سریر تصویر
سریر

تعمیرات مربوط به میکروسوییچ آیفون تصویری تابا

میکروسوییچ در واقع همانطور که از نامش پیداست در آیفون تصویری تابا وظیفه سوییچ نمودن تصویر و صدا را دارد و در صورت خرابی این قطعه:

خرابی میکروسوییچ آیفون تابا
 1. صدای رفت یا برگشت یا هر دو ضعیف می باشد.
 2. صدای رفت یا برگشت یا هر دو قطع می باشد.
 3. صدای زنگ در مانیتور نداریم.
 4. تصویر مانیتور قطع نمی شود.

میکروسوییچ ها همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم تشکیل شده است از پلاتین هایی که در صورت برداشتن گوشی و یا گذاشتن آن تصویر و صدا را قطع یا وصل می کند. حال اگر این وظایف به خوبی توسط میکروسوییچ انجام نشود کلیه اتفاقات و خرابی هایی که در بالا به آن اشاره نمودیم اتفاق خواهد افتاد.

روش تعمیر میکروسوییچ آیفون تصویری تابا

جهت تعمیر میکروسوییچ آیفون تصویری تابا شما می توانید در ابتدا با شستشوی این قطعه توسط الکل یا اسپری های مخصوص اقدام به تست آن نمایید که در صورت برطرف شدن مشکلات نیازی به تعویض قطعه نمی باشد ولی درصورتی که با شستشو مشکل برطرف نگردید تنها راه برطرف کردن آن تعویض قطعه الکترونیکی می باشد.

تعمیرات میکروسوییچ برد صدای آیفون تصویری تابا
شستشوی برد

تعمیرات مربوط به رگولاتورها در برد صوت آیفون تصویری تابا

رگولاتورها در واقع در تمامی بردهای صوتی موجود هستند و همانطور که از نام آنها پیداست وظیفه رگوله نمودن ولتاژ را دارند و در صورت خرابی هر کدام از این قطعات وظایفی از نظر تامین ولتاژ صورت نمیگیرد. ما در کلاس آموزشی تعمیرات آیفون های تصویری و دوره های تعمیرات تخصصی بردهای آیفون تصویری به صورت کاملا تخصصی هر یک از بردها را آموزش خواهیم داد.

رگولاتورها در تعمیرات برد صدای آیفون تابا
رگولاتور
خرابی رگولاتور در برد صدای آیفون تابا

خرابی این قطعات الکترونیکی باعث یکی از خرابی های ذکر شده در زیر می گردد.

 1. نداشتن تصویر در مانیتور
 2. خاموش نشدن تصویر مانیتور

رگولاتور هایی که با علامت LM7812 بر روی برد صوت آیفون تصویری تابا موجود است در واقع وظیفه تعمین نیرو یا ولتاژ تغذیه تصویر است و منظور از عدد ۱۲ خروجی ۱۲ ولت مستقیم آن است. یعنی رگولاتوری با عدد LM7805 یعنی رگلاتوری با خروجی ثابت ۵ ولت مستقیم.

رگولاتور ولتاژ خروجی 5
رگولاتور
روش تست رگولاتورها

همانطور که در آموزش تعمیرات آیفون تصویری ذکر کردیم جهت تست قطعه رگولاتور شما ولتاژ خروجی آن را در صورت روشن بودن برد توسط مولتی متر اندازه بگیرید که باید عدد ثابت ۱۲ ولت را در رگلاتور LM7812 و عدد ثابت ۵ ولت را در رگولاتور LM7805 نشان دهد و در غیر این صورت این قطعه خراب بوده و دلیل نداشتن تصویر خرابی همین قطعه خواهد بود. پس تنها روش تعمیر این قطعه در برد صوت آیفون تابا تعویض آن می باشد.

جهت کارشناسی رایگان و یا انجام تعمیرات تخصصی با همکاران ما در تماس باشید.

مهندس میرزاده ۰۹۱۲۰۶۱۰۶۵۸

خازن های تقویتی یا تنظیم کننده صدا در آیفون تابا

خازن ها نقش بسیار زیادی در برد های تغذیه دارند و هم در برد های صوت نقش فراوانی بر عهده دارند. ما در مطالب قبلی نقش تخصصی خازن ها را در برد های آیفون تصویری را مورد بررسی تخصصی قرار داده ایم که با مطالعه آن به صورت تخصصی آن ها را آموزش میبینید.

ولی به طور کلی خازن های موجود در برد صوت آیفون تصویری تابا جهت خروجی صدا و صدای زنگ نقش عمده ای دارند که در صورت خرابی هر خازن خرابی های زیر به بار می آید.

خرابی های خازن در برد صوت آیفون تابا
 1. نداشتن صدای زنگ در داخل واحد
 2. نداشتن صدای بلند در داخل واحد

تنها راه تعمیرات خازن برد صوت آیفون تصویری تابا تعویض این قطعات الکترونیکی می باشد.

آی سی تقویت صدا در برد صوت آیفون تابا

همانطور که از نام قطعه هم پیداست این قطعه وظیفه تقویت صدا را به عهده داشته و تنها موردی که در مانیتور داخلی واحدها نیاز به تقویت صدا دارد صدای زنگ داخل واحد است. پس خرابی هایی که یک آی سی تقویت کننده صدا می تواند به بار آورد مورد زیر می باشد.

تعمیرات تقویت کننده صدا در آیفون تابا
تقویت صدا
خرابی آی سی تقویت کننده در برد صوت تابا
 1. نداشتن صدای زنگ یا ضعیف بودن صدای زنگ در داخل واحد

این آی سی دارای هشت پایه می باشد و روش تست توسط مولتی متر در این قطعه وجود ندارد و تنها راه آن تعویض قطعه و توجه داشته باشید که تعویض این قطعه معمولا با تعویض سه عدد خازن اصلاح کننده صوت می باشد. پس جهت تعمیرات تقویت صدا در برد صوت آیفون تصویری تابا هم آی سی و هم سه عدد خازن کناری آن را تعویض نمایید.

سوکت خروجی تصویر بر روی برد صوت

سوکت خروجی تصویر بر روی برد صوت آیفون تصویری تابا با یک سوکت سه سیمه می باشد و علایم V G + مشخص کننده هر خروجی تصویر است. پایه وسطی معمولا علامت G و مخفف Grand همان زمین بوده که پایه مشترک ولتاژ منفی و منفی تصویر میباشد و علامت + همان ولتاژ مثبت و علامت V مخفف کلمه Video یا همان پایه مثبت تصویر است.

خروجی تصویر جهت تعمیر برد صدای آیفون تابا
سوکت تصویر

توجه داشته باشید که پایه + و پایه G همواره باید ولتاژ خروجی ۱۲ ولت مستقیم را داشته باشد و در صورت نداشتن این ولتاژ و یا مستقیم نبودن آن به احتمال زیاد رگولاتور تغذیه تصویر خراب می باشد که البته جهت تست آن هم می توانید ورودی پایه رگولاتور را اندازه گرفته و در صورت مشاهده نمودن ولتاژی بالاتر از ۱۲ تا ۲۴ و ولتاژی مستقیم رگولاتور شما معیوب می باشد چراکه ولتاژ ۱۲ تا ۲۴ ولت مستقیم را دریافت کرده است اما خروجی ۱۲ ثابت را نمی دهد و در صورت نداشتن این ولتاژ به احتمال زیاد یا برد تغذیه و یا میکروسوییچ یا دیود معیوب می باشد.

توجه داشته باشید که این سوکت اطلاعات بسیار مفیدی را برای شما به همراه خواهد داشت از جمله این اطلاعات دلایل نداشتن تصویر و یا تست رگولاتور و … می باشد.

انواع برد صوت در آیفون تصویری تابا

آیفون های تصویری تابا معمولا دارای چند نمونه برد صوت از نوع دیپ یا اس ام دی میباشند که بسته به نوع آیفون تصویری شما متفاوت می باشند که البته بیشتر این تفاوت از نظر ظاهری بوده و در عملکرد برد ها تفاوت چندانی دیده نمی شود. دلیل اصلی این تفاوت شکل های ظاهری متفاوت و فضای جایگیری برد صوت در داخل مانیتور است .

برد صوت آیفون تابا در تعمیرات تخصصی
برد صوت تابا
برد صوت در تعمیرات آیفون تصویری تابا
برد صوت آیفون تابا
برد صوت نوع بعدی در تعمیر آیفون تصویری تابا
برد صوت آیفون تابا

تعمیرات برد تصویر مانیتور داخلی واحدها

برد تصویر در واقع وظیفه تبدیل تصاویر به سیگنالهای قابل پخش را دارد و این بردها معمولا به علت تخصصی تر بودن تعمیرات در آن ها ارزشی جهت تعمیرات نداشته و حدالامکان تعویض می شوند پس جهت تعمیرات برد تصویر هر آیفون تصویری توجه داشته باشید که ای کار بسیار سخت بوده و در این مطلب جهت آموزش گنجانده نمی شود از این رو این گروه سعی نموده تا تعمیرات تخصصی مربوط به کلیه برد های تصویری در کلیه آیفون های تصویری تابا و کوماکس و … را در یک مطلب جداگانه و به صورت کاملا تخصصی طی گذراندن دوره آموزش تعمیرات آیفون تصویری آموزش دهد پس با نظرات خود مارا در امر بهتر شدن و انگیزش یاری نمایید.

تعمیرات تخصصی برد تصویر آیفون تصویری تابا
برد تصویر آیفون تابا

ما در این مطلب سعی نمودیم تا تعمیرات تخصصی برد صوت آیفون تصویری تابا را از روی قطعات توضیح دهیم چرا که در صورت تفاوت در شکل ظاهری در تعمیرات تخصصی دچار سردرگمی نشوید.

حال ما در این مورد یعنی تعمیرات تخصصی برد صدا سعی نمودیم تا تمامی اتفاقاتی که ممکن است برای برد صوت هر آیفون تصویری تابا اتفاق بیوفتد را مورد بررسی قرار دهیم. اتفاقاتی نظیر

حال نوبت آن رسیده تا نگاهی به تعمیرات تخصصی پنل آیفون تصویری تابا بیاندازیم.

تعمیرات تخصصی پنل آیفون تصویری تابا

پنل بیرونی آیفون تصویری بعد از مانیتور داخلی یکی از مهمترین قسمتهای اجرایی آیفون تصویری می باشد چرا که خرابی این مورد باعث خرابی در کلیه واحدها می شود. از این رو تعمیرات پنل آیفون تصویری تابا به مراتب مهمتر از تعمیرات داخلی واحدهاست. ما در این جا جهت سهولت در امر تعمیرات پنل بیرونی را به قسمت های مختلف آن تقسیم بندی می کنیم.

تعمیرات پنل آیفون تابا
پنل تابا
 • برد اصلی پنل آیفون تصویری تابا
 • برد دوربین آیفون تصویری تابا
 • برد کلید یا کیبورد آیفون تصویری تابا

تعمیرات برد اصلی پنل آیفون تصویری تابا

برد اصلی در پنل بیرونی آیفون تابا همانطور که از نام آن پیداست قسمت اصلی و کلی پنل می باشد و وظیفه آن سوییچ نمودن تصویر و صدا و به علاوه باز نمودن درب و فرمان گرفتن از برد تغذیه داخل واحدهاست. برد های اصلی هر پنلی همانند برد های صوت آیفون تصویری تابا در دو مدل برد های DIP و بردهای SMD تولید میشود که در واقع در عملکرد هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و فقط از نظر ایزوله بودن و کیفیت قطعات بردهای SMD دارای نویز کمتر و ایزوله می باشند.

تعمیرات برد اصلی پنل تابا
برد اصلی پنا تابا

این مدل برد اصلی که در بالا مشاهده نمودید نوعی از برد ترکیبی DIP و SMD می باشد که البته در بازار ایران به برد SMD معروف می باشد. این برد اصلی و هر برد دیگری جهت تعمیرات آن باید اجزای تشکیل دهنده آن مشخص گررد. پس جهت تعمیرات تخصصی برد اصلی پنل آیفون تصویری تابا ابتدا اجزای مهم آن را نام میبریم.

 • رله در برد اصلی پنل تابا
 • مدار تقویت کننده صدا در برد اصلی تابا
 • رگولاتور در برد اصلی آیفون تابا
 • پل دیودی در برد اصلی پنل تابا
 • تشخیص سوکت تصویر در برد اصلی پنل تابا

رله در تعمیرات برد اصلی آیفون تصویری تابا

رله ها انواع مختلفی دارند که البته رله های موجود در بردهای اصلی پنل آیفون تصویری تابا از نوع ۱۲ ولت دی سی یا مستقیم و با دوپایه NO و NC می باشند که وظیفه این قطعه در این برد فرمان گرفتن از برد تغذیه داخلی مانیتور و اتصال ترانس به درب باز کن توسط تیغه NO رله می باشد.

رله در تعمیرات پنل تابا
رله پنل تابا

خرابی رله موجود در برد اصلی باعث عمل نکردن درب باز کن شده و درب باز نمیشود.

جهت تست این رله باید توسط هویه پایه های آن را از روی مدار باز نموده و توسط یک ولتاژ ۱۲ ولت از ترانس به صورت مستقیم به بوبین رله تیغه هارا تحریک نمود و توسط مولتی متر و قسمت بازر آن تیغه های نرمالی باز و نرمالی بسته آن را چک مود. چک کردن دقیق این مرحله را در تعمیرات تخصصی پنل های آیفون های تصویری آموزش داده ایم که جهت مطالعه می توانید به آنجا مراجعه نمایید.

تعمیرات مربوط به آی سی صدا در برد پنل آیفون تابا

در برد اصلی آیفون های تصویری تابا آی سی تقویت کننده صدا (دقیقا مشابه همان آی سی تقویت صدای زنگ در داخل واحد و در برد صدای مانیتور) مشاهده می شود که وظیفه تقویت صدای خروجی پنل را داشته و در صورت خرابی آن یا صدای خروجی به طور کامل قطع خواهد شد ویا صدای به صورت کاملا ضعیف شنیده میشود.

تعمیرات برد اصلی پنل تقویت صدا تابا
آی سی تقویت صدای پنل

توجه داشته باشید که این آی سی از نوع برد SMD بوده و در مدل دیپ نیز به همین صورت دارای هشت پایه و در ابعاد بزرگتری دیده می شود.

پس در صورت ضعیف بودن صدا و یا نداشتن صدای خروجی پنل در تمامی واحدها می تواند به دلیل خرابی آی سی تقویت صدا در برد اصلی پنل باشد. توجه داشته باشید که در صورت تعویض آی سی تقویت صدا باید خازن های اطراف آن که وظیفه تنظیم صدا را نیز دارند تعویض گردند.

تعمیرات مربوط به رگولاتور در برد اصلی پنل آیفون تصویری تابا

رگولاتور همانطور که در برد صدای مانیتور مشاهده نمودیم وظیفه رگوله کردن ولتاژ را داشت و در برد اصلی پنل نیز همین وظیفه را برعهده داشته و جهت تغذیه بوبین رله و تنظیم صدا در برد آمپلی فایر و کارکرد پنل نقش مهمی را برعهده دارد ازین رو جهت تست آن به راحتی می توانید توسط یک مولتی متر و بر روی حالت ولتاژ مستقیم این قطعه را هم از نظر ورودی و هم از نظر خروجی تست نمود.

توجه کنید در صورتی که رگولاتور ورودی ۱۲ تا ۲۴ ثابت و ولتاژ مستقیم داشته باشد و پایه های خروجی ولتاژ نداشته یا مقدار ثابت ۱۲ و یا خروجی مستقیم نداشته باشد این قطعه سوخته می باشد. ولی اگر ولتاژ خروجی و ورودی نداشته باشد این قطعه سالم بوده و نیاز به چک کردن دیود زنر قبلی و ترانس جهت تغذیه رگولاتور است.

به این نکته توجه داشته باشید که در تعمیر برخی از مدلهای پنل آیفون تصویری تابا جهت تغذیه ولتاژ دوربین رگولاتور مجزا و از نوع نیم آمپر بر روی برد اصلی دیده می شود ولی در صورت نداشتن این قطعه رگولاتور یک آمپر مشاهده شده همان وظیفه تغذیه دوربین را نیز ایفا می کند.

رگولاتور در تعمیرات پنل تابا
رگولاتور نیم آمپری

تعمیرات پل دیودی در برد اصلی پنل تابا

پل دیودی در تعمیر پنل آیفون تابا در واقع تشکیل شده است از چهار دیود یکسوساز جهت مستقیم کردن برق متناوب که البته این وظیفه تا حدی توسط پل دیودی انجام میشود و صاف کردن دقیق ولتاژ بعد از پل دیودی توسط خازن ها صورت میگیرد که البته در صورت خرابی خازن ها ولتاژ تغذیه قطع نخواهد شد وفق از مستقیم کامل درخواهد آمد.

پل دیودی پنل آیفون تصویری تابا
پل دیودی

توجه داشته باشید که این پل دیودی در تصویر بالا از نوع SMD بوده و پل دیودی از اشکال مختلفی تشکیل شده است که در شکل زیر مشاهده می نمایید.

پل دیودی انواع مختلف
پل دیودی

نحوه دقیق کار کردن پل دیودی در مدار را در شکل زیر مشاهده نمایید.

پل دیودی در آیفون
پل دیودی

توجه داشته باشید که در تعمیر پنل آیفون تصویری تابا در صورتی که ولتاژ تغذیه پنل از نوع ۱۲ ولت مستقیم باشد برد اصلی پنل شما فاقد پل دیودی می باشد ولی در صورت تغذیه پنل از برق متناوب ۱۲ ولت حتما بر روی برد اصلی پنل پل دیودی از نوع دیپ یا اس ام دی و یا آی سی پل دیودی مشاهده خواهید نمود که وظیفه تغذیه رگولاتور را دارد.

تشخیص سوکت ها در برد اصلی پنل آیفون تابا

نکته مهم در تعمیرات هر برد اصلی شناسایی سوکت ها ورودی و خروجی آن برد است تا در صورت لزوم جهت تست توسط مولتی متر در تعمیرات اعمال شود. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید هر برد اصلی توسط یک سوکت سه سیمه برد دوربین و همچنین توسط یک سوکت دو سیمه به ترانس تغذیه و جهت باز نمودن درب توسط یک سوکت دوسیمه به درب بازکن متصل می شود.

تعمیرات سوکت در برد اصلی پنل
سوکت های برد اصلی پنل

همانطور که مشاهده می کنید در صورت نداشتن تصویر در تمامی واحدها می توانید ولتاژ خروجی از سوکت سه سیمه به دوربین را بین سیمهای + و g را با مولتی متر مقدار ولتاژ بگیرید ودر صورت نداشتن ولتاژ به سراغ رگولاتور و بعد پل دیودی و بعد ترانس بروید و بدین صورت به راحتی تمامی موارد را از سوکت تست بگیرید.

توجه کنید خروجی های صدا به بلندگو در صورت اتصال نا مناسب صدایی ضعیف خواهند داشت.

توجه کنید در صورت نیاز می توانید از برد آمپلی فایر مجزا ۶ وات جهت تقویت صدای خروجی استفاده نمایید در این صورت باید آمپلی را میان سوکت و بلندگو قرار داده و ولتاژ تغذیه آن را از پایه های خروجی رگولاتور بگیرید و لحیم کاری نمایید.

توجه داشته باشید که سوکت ها در صورت گشاد شدن دارای قطع و وصلی در صدا و تصویر خواهند شد پس حد الامکان سوکت هارا تعویض نمایید.

تعمیرات دوربین پنل آیفون تصویری تابا

دوربین پنل گرانترین (در حال حاظر ) حساس ترین قسمت هر پنل از آیفون میباشد بدین صورت که در صورت اشتباه در تعمیرات آیفون تصویری تابا و یا در صورت نصب غیر اصولی سریعا دچار سوختگی می گردد و این برد از دوربین بسیار سخت تعمیر میگردد که نحوه تعمیرات آن را در دوره آموزش تعمیرات برد آیفون تصویری آموزش میدهیم. پس در صورت تست و در صورت اصلاح سوکت مراقب نصب دوربین ها باشید.

دوربین پنل آیفون تصویری تابا
دوربین تابا

دوربین های پنل آیفون تصویری دارای انواع مختلف و بسته به نوع پنل متفاوت هستند ولی به طور کلی همگی دارای سه سیم ورودی خواهند بود که باید بسیار بسیار بسیار زیاد به سوکت ورودی دوربین ها توجه کنید چراکه در هر نوع دوربین سه سیم سوکت ورودی دوربین جا به جا می باشد و بسیاری از افراد ناخواسته با اتصال دوربین جدید به سوکت آن توجه نکرده اند و دوربین به همین راحتی سوخته است و درگیر هزینه های زیاد تعویض مجدد آن شده اند.

پس توجه داشته باشید همانطور که عرض کردیم دوربین های پنل تابا از سه سیم در یک سوکت تشکیل شده اند که حتما باید + به + برد اصلی و G به G برد اصلی و V به V برد اصلی متصل گردد و ولتاژ میان پایه های G و + مقدار ثابت ۱۲ و مستقیم باشد که در غیر اینصورت دوربین پنل خواهد سوخت.

تعمیرات مربوط به کیبورد یا برد دکمه ها در آیفون تصویری تابا

کیبرد در آیفون تصویری تابا به هیچ عنوان دچار سوختگی نخواهد شد و تنها دلیل خرابی هر برد کلیدی خرابی در شاستی زنگ خواهد بود که تست این قطعه بسیار راحت و توسط مولتی متر و بازر انجام میگردد.

تعمیرات برد کلید آیفون تصویری تابا
برد کلید پنل تابا

کی برد ها به دلیل ارزان بودن تعمیر نمی شوند و فقط تعویض میگردند از این رو جهت تعمیر آن به راحتی میتوانید به روش ذکر شده کلید ها راتعویض نمایید. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید بوده و با نظرات خود ما را در امر بهتر شدن یاری نمایید.

فیلمی از بررسی مدل ۱۰۴۳ آیفون تصویری تابا رو ببینید

فراموش نکنید شعار ما آموزش دانسته های خود به دیگران و همچنین برای تکرار دانسته ها و کمکی به هم زبانان عزیزم در اوضاع اقتصادی کنونیست و البته فردایی بهتر ….

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۵ متوسط امتیاز کاربران ۴.۵]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۹۶ دیدگاه ها

 1. سلام ممنون بابت پست خوبتون. همین پنل ۱۰۴۳ رو دارم. با زدن تصویر از روی پنل, کل برق پنل قطع میشه و باید کلید خاموش و روشن رو بزنیم تا برقش وصل بشه.
  از پنل درب حیاط که زنگ رو میزنیم, دستگاه خاموش میشه. ولی در حالت عادی روشن هست و داخل منو هاش براحتی میشه رفت. من تنظیم اولیه کارخانه رو هم زدم درست نشد. فیش های ورودی پنل رو هم کلا قطع کردم. بازم وقتی روی دوربین میزنم رله یه صدا میده ولی برق پنل قطع میشه.
  برق خروجی برد تغذیه ۱۴.۷ هست و رگلاتور۷۸۱۲ رو هم تست کردم خروجیش ۱۱.۹ هست.
  لطفا راهنمایی میکنید مشکل از چی هست؟

 2. سلام‌وخسته‌نباشید‌خدمت‌استاد‌گرامی.دوعدد‌مانیتور‌تابابایک‌پنل‌برا‌تعمیراوردند‌ک‌رعد‌وبرق‌خرابش‌کرده‌بو‌دهردوی‌مانیتورهاتغذیه‌اش‌سوخته‌بود‌ک‌دوعدد‌برد‌سویچینگ‌خریدم‌اما‌متاسفانه‌نمیدانستم‌ک‌مثبت‌خروجی‌ب‌سیم‌سیاه‌ومنفی‌ب‌قرمز‌وصل‌است‌ک‌بنظرم‌بیسابقه‌است‌بهرحال‌مانیتور‌اول‌ب‌مشکل‌خورد‌اما‌مانیتور‌دوم‌متوجه‌شدم‌وجای‌مثبت‌ومنفی‌راعوض‌نمودم‌امامانیتوراولی‌اتصال‌کوتاه‌شده‌ک‌ایسی‌۷۸۱۲وترانزیستور‌tip127خراب‌شده‌بود‌ک‌ب‌اتعویض‌این‌دو‌با‌زعیب‌پابرجاست‌تغذیه‌ال‌سی‌دی‌راهم‌چک‌کردم‌اتصال‌کوتاه‌بود‌نمیدانم‌چکارکنم‌

 3. سلام. وقت شما بخیر!
  من از آیفون تصویری تابا (تک واحدی) استفاده میکنم. اخیرا مشکلی براش ایجاد شده به این صورت که وقتی کسی زنگ میزنه و تصویر نشون داده میشه، با برداشتن گوشی تصویر قطع میشه و امکان بازکردن در هم وجود نداره بلکه باید درحالیکه گوشی رو برداشتیم دکمه نمایش تصویر رو بزنیم تا هم تصویر بیاد و بشه دروازه رو باز کرد یا گفتگو داشت.
  خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدید و راهنمایی بفرمایید که چرا چنین اتفاقی میفته و چطور میشه تعمیرش کرد؟

 4. سلام اقای مهندس میرزاده
  پنل کارتی تابا موفع رفتن برق هردفعه برق می رود باید دو باره تمام کارتها از اول تعریف کنم .
  ماژول ان اف سی تابا باتری (برق تغذیه) بک اپ ندارد ؟

 5. بنام خدا
  سلام
  سپاس بی کران از بزرگواری شما بابت پاسخ به تک تک سوالات
  یک آیفون ۱۰۴۳ تابا هست که نه زنگ میخوره نه در باز میکنه و نه صدا داره. اما ارتباط داخلی به درستی کار میکنه.
  شستی گوشی تست شد و سالم هست،
  به نظر شما احتمال خرابی کدوم قسمت بیشتره؟
  ممنون و متشکرم🌷

 6. با احترام
  من یک مانیتور دربازکن تابا مدل TVD-2087 HC دارم که مشکل پیدا کرده است . از آنجا که از این مدل مانیتور یکی دیگر در منزل نصب است با جابجایی بردهای آن با مانیتور سالم متوجه شدم که برد LCD اش ایراد دارد.ایراد به این شکل هست با وصل کردن مانیتور به برق صفحه lcd روشن میشود (بدون داشتن تصویر)و روشن می ماند تا تایم روشن بودنش تمام شود.پس از تمام شدن تایم و خاموش شدن مانیتور اگر دکمه روشن شدن مانیتور روی پانل زده شود lcd یک لحظه به حالت چشمک کوتاه روشن شده و بلافاصله انگار که اتصال کوتاهی در مدار رخ داده باشد مدار حفاظت منبع تغذیه عمل میکند و برق کل دستگاه قطع میشود.بطوریکه led روشن بودن پانل هم لحظه ای خاموش میشود و تا رها کردن دکمه روشن کردن مانیتور مدار حفاظت منبع تغذیه همچنان برق تغذیه را قطع نگاه میدارد.بعد از رها کردن دکمه روشن کردن مانیتور led دستگاه روشن میشود و دستگاه در حالت آماده بکار قرار میگیرد بدون اینکه lcd روشن شود . حالا اگر برق پانل را حدود ۵ دقیقه قطع کنیم . ماجرا عینا تکرار میشود یعنی lcd روشن میشود و… .بنظر شما مشکل از کجای برد lcd میتواند باشد؟
  کمال تشکر را دارم

  1. سلام دوست خوبم آیفون های تصویری تابا از نظر بنده بی کیفیت ترین آیفون های تصویری در بازار هستند چراکه از دید یک تعمیرکاری مثل بنده با کوچکترین خرابی بردهای ال سی دی و برد صوت معیوب میگردد. برد ال سی دی در آیفون تابا دارای خرابی های متغعددی است که حتما باید آی سی های آن چک گردد تا عیب یافته شود. در صورت نیاز میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 7. با سلام .
  ما دو طبقه خانه داریم با دو پنل تصویری مجزا و دو درب مجزا .
  سوالم این است که آیا امکان این هست که از پنل دم در که دو طبقه هم هست جوری تنظیم شود که مثلا اگر زنگ طبقه اول زده شد پنل تصویری طبقه اول زنگ بخورد و موقع باز شدن در نیز فقط در مربوط به طبقه اول باز شود و این موضوع برای طبقه دوم که پنل تصویری و در جداگانه دارد نیز همان حالت است.
  با تشکر.

 8. سلام ممنون بابت زحماتتان.
  آیفون تصویری تابا ۱۰۴۳ . وقتی زنگ که میزنیم همزمان درب باز میشه و یکسره درب بازکن عمل میکنه . ممپون میشم راهنمایی کنید .

 9. سلام، روش تست هوک با بازر در آیفون تصویری تابا چگونه هست یعنی کدوم پایه ها برای کدوم قسمت هستند صدای آیفون ما از بالا به پائین نمی ره

  1. سلام دوست خوبم ترجیح میدهم قطعه هوک را با بیزر چک نکنید چراکه میزان اهم در پایه ها بسیار مهم است و در صورت بالا رفتن اهم تا ۳۰ اهم مولتی مترها بیزر میزنند و سالم نشان میدهند در صورتی که مشکل همچنان برقرار می باشد.

 10. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم اینکه در ارتباط داخلی ایفون تابا هراز گاهی پارازیت زیادی وجود داره که اصلا متوجه صحبت همدیگر نمی شویم .ولی بعد از مدتی دوباره درست میشه و این اشکال رفع میشه .لطفا میشه راهنمایی کنید.

 11. سلام. خیلی عالی بود. ممنون. در آیفون ما صدای زنگ خیلی ضعیف شده و همچنین صدای رفت و برگشت ضعیف هست . صدا در پنل کمی شنیده میشه اما در مانیتور تقریبا صدا رو نداریم. میتونه از میکرو سوییچ باشه؟

 12. سلام
  من شهر زاهدان هستم
  برای تعمیر آیفون تصویری تابا رفتم که مشتری اعلام کرد صدا از پایین به بالا نمیاد بعد از بررسی مشخص شد که ایراد از پنل جلو درب هست وقتی پنل رو باز کردم متوجه شدم به تازگی میکروفن پنل تعویض شده با باز کردن پنل و گوشی و امتحان اونها کنار هم و تعویض مجدد میکرفن باز هم مشکل رفع نشد اما با پنل دیگه صدا درست شد حالا که مشخص شده ایراد از برد اصلی پنل هست باید چکار کنم ؟
  پنل هم مدل سهند تک واحدی هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست خوبم بابت تعمیرات برد پنل آیفون تصویری میتونید مطلب تعمیر پنل آیفون تصویری را مطالعه نمایید. اما در هر صورت نداشتن صدا از پایین به بالا مربوط به خرابی در خازن ها یا ترانزیستور تفکیک صدا می باشد که بهتر است از نزدیک بررسی گردد.

 13. سلام ممنون از اطلاعاتی که میدین. ایفون تصویری تابا صدای زنگ تو داخل خونه خیلی ضعیغه. میخوام ای سی ۳۸۶ رو تعویض کنم ولی تو بازار از خود ۳۸۶ g073g jrc نیست. میشه ای سی تقویت صدای lm386 رو به جاش استفاده کنم؟

 14. سلام
  استاد گرامی
  ابتدا ممنون از مطالب ارزشمند شما.
  من آیفون تابا ۱۰۴۳ دارم وقتی که بهش ولتاژ میدی، یکی از رله ها و تصویر مدام قطع و وصل میشه . یه ای سی ۴۰۱۳ روی برد صداست که خروجی یکی از پایه هاش نوسانیه . ای سی را هم عوض کردم ولی مشکل برطرف نشده.
  از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم.

 15. سلام مهندس وقت شمابخیر.بابت مطالب خوبتون خیلی خیلی متشکرم.ممنون وخداقوت
  ایفون تابامشکل اینه که صداازداخل به بیرون خیلی ضعیفه وصدااز خودگوشی شنیده میشه یعنی وقتی صحبت میکنی صداخودتو ازگوشی میشنوی درضمن پنل بیرون سالمه.قطعه هوک هم تعویض شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست خوبم…
   در آیفون های تصویری تابا شنیدن صدای فون یا همان برگشت صدا مربوط به خازن های مسیر صداست و به قطع نمیتوان خازن را نام برد چون در مسیر صدا قطعات متعددی از خازن ها و مقاومتها وجود دارد. شما اگر مولتی متر دارید به راحتی میتوانید قطعات مسر صدا را بررسی و تعویض نمایید.

 16. سلام عرض ادب خدمت همکاران عزیز یک دستگاه اف اف تصویری مدل ۱۸۴۲c تابا دارم که مشکل خود به خود زنگ خوردن و سوت کشیدن داشت بود پنل رو رفع قلع مردگی کردم این مورد دیگه رد شده ولی الان از سمت پنل به گوشی صدا نمیره دیواس ها چک شده حتی زنگ هم میخوره صدا از گوشی به پنل میره ولی برعکس صدا نداره

  1. سلام دوست خوبم…
   بنده نمیدونم الان شما پنل و گوشی رو تست کردید که مشکل نداشتن صدا از کدام مورد است یا خیر اما نداشتن صدای برگشت از گوشی داخلی بیشتر مربوط به خرابی در خازن های مسیر صداست.

 17. باسلام
  پیرو صحبتهای مربوط به مشکل صدا در تابا ۱۰۴۰c باید بگم که برد صدا یا پنل ازنوع smd میباشد. ممنون میشم بفرمایید لزوما کدوم قطعات و باید تست یا تعویض کنم .

 18. سلام
  تابا ۱۰۴۰c چهار طبقه داریم اول اینکه داخل واحدها،گوشی بر میداریم و تصویرو روشن میکنیم صدای نویز شنیده میشه
  و دوم اینکه صدا از کوچه به داخل واحدها اصلا نمیاد یا به سختی میاد و یا بعضی مواقع میاد. من میکروفون پنل و عوض کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد. ضمنا صدا از داخل واحدها به پنل بیرون واضح و کامل میاد و درب از هر چهار واحد باز میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام همکار یا دوست گرامی…
   بیشترین خرابی در صدای خرخر یا هوره مربوط به خرابی میکروفن است ابتدا مجدد میکروفن را چک کنید اگر مشکل برطرف نشد میتوانید با دنبال نمودن سیم مثبت میکروفن بر روی برد تمام قطعات در مسیر را چک نمایید. آیفونهای تصویری تابا معمولا مشکلاتی در میکروفن خواهند داشت.

   1. باسلام دوباره
    ممنون از راهنمایی قشنگتون
    در تکمیل اطلاعاتم باید بگم یه وقت هایی صدای خیلی ضعیفی از پنل به مانیتور منتقل میشه مثلا باید فریاد زد یا مثلا یه واحد دیگه ای همزمان باید گوشی و برداره تا صدا منتقل بشه .بعضی وقت ها صدای منتقل شده به واحدها یک دفعه کم ویا قطع میشه یا یه وقت هایی که هوا مرطوبه شرایط انتقال صدا بهتر میشه به نظرتون آیسی صدا رو نباید تعویض کرد ؟؟؟ خب اگه میکروفون خراب باشه که اصلا نباید صدا به هر نوعش منتقل بشه دیگه

    1. سلام. آیفون تصویری ۱۸۹۲ که بورد smd داره صدای زنگش خیلی ضعیفه. با زیاد کردن ولوم زنگ فقط یه کم صدا بهتر میشه ولی بازهم ضعیفه. میکروسوییچ هم سالمه. به نظرتون اشکال از آی سی تقویت کننده هست؟ البته کلا صدای رفت و برگشت هم ضعییف هست. ممنون

     1. صدای رفت و برگشت کلا با صدای زنگ متفاوت هستش… در آیفون های تصویری تابا از مدل هوک شش پایه استفاده شده که خرابی کمتری را شاهد هستیم اما نداشتن صدای زنگ یا ضعیفی در صدای زنگ آیفون تابا بیشتر مربوط به خرابی پتانسیومتر صدا یا خازن گین در اطراف آی سی ۳۸۶ می باشد. این موارد را بررسی و مراتب را اعلام کنید با تشکر.

 19. سلام خسته نباشید
  ما آیفون تصویری تابا ۱۰۴۰ داریم. همه واحد ها اکی هستند فقط واحد ما وقتی آیفون در حالت خاموش (stand by) هست زنگ نمیخوره ولی وقتی دکمه نمایشگر رو روشن میکنم زنگ میخوره و اکی هست. الان مشکل کجاست؟ از سوئیچینگ هست یا چیزه دیگه .
  راهنمایی بفرمایید.
  ممنون

  1. سلام در آیفون های تابا اگر پنج سیمه هست مشکل از برد صدا می باشد. چراکه زمانی که شما تصویر رو روشن میکنید ارتباط با پنل برقرار میشود و آیفون زنگ میخورد و زمانی که خاموش یا استندبای است فرمان زنگ از پنل صادر شده است ولی برد صدا وظایف انتقال فرمان را انجام نمیدهد.

 20. سلام برد smd داخل منزل که عکسشو گذاشتین توضیحات نداره. قطعاتش با برد دیپ فرق دارن؟ مثلا مقادیر خازن هایی که به صدا مربوط میشن فرق دارن؟ ممنون

  1. سلام قطعات SMD کوچک شده دیپ است و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. شما میتوانید در تعمیر آیفون تصویری خود از همین قطعات دیپ به جای SMD و از SMD به جای دیپ استفاده نمایید.

 21. درود بر شما .
  آیفون تصویری تابا مدل ۱۰۴۰mهست در را باز نمی کنه و صدا هم رد و بدل نمی شود اگر بشود خش داره .
  کلید در باز کن را روی برد را تست زدم درست بود .راهنمایی بفرماید ممنون خواهم شد .سپاس

  1. سلام وقتتون بخیر ، امیدواریم مطالب موجود در سایت برای شما عزیزان مفید واقع شود. بابت نوشتن مطلب تعمیرات آیفون تابا حدود یک هفته زمان صرف شده و تجربه یکساله کارشناسان ما می باشد.

 22. سلام ببخشید آیفون تصویری تابا دارم که به مشکل برخوردم.
  زمانی که زنگ میخوره دائم صدای زنگ پخش میشه و هیچ جوره قطع نمیشه تا زمانی که خاموشش کنیم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. سلام در آیفون های تابا مشکل از آی سی تولید صدای زنگ و فرمان آن می باشد که در صورت تولید زنگ فرمان قطع نمیگردد. شما آی سی تولید صدای زنگ رو در همین عکسها دنبال و تعویض نمایید.

 23. سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من تازه اسباب کشی کردم خونه جدید ، اینجا آیفون تابا مدل TVD-1040c نصبه ، مشکلش اینه که گاها تصویرو نشون میده اما بعد چند لحظه مانیتور کلا سفید میشه و بعدش هرچقد هم دکمه تصویرو میزنی کلا تصویر سفیده
  از پایین هم زنگ نمیخوره ، بقیه واحدا پنل بیرونی و داخلیشون درسته
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا مشکلشو حل کنم

  1. سلام مشکل آیفون تصویری تابا شما بسیار پیچیده هستش و بعید میدونم از پسش بربیاید. ابتدا ولتاژ رسیده با برد تصویر تابا رو چک کنید در صورتی که کمتر از ۱۲ باشه همین مشکل باعثش میشه. در خیر اینصورت آی سی سوئیچینگ در برد تصویر رو برام بخونید تا مشکل تخصصی تر دنبال بشه

 24. سلام..من یه آیفون تصویری تابا دارم که چند تا مشکل داره..فیوز ۲ آمپر ترانس میسوزه ( ۳ بار تعویض کردم) حتی زمانی که پنل داخل منزل خاموش بوده و اینکه زنگ میخوره ولی درب رو باز نمیکنه ( درب باز کن رو هم تعویض کردم ) و تصویر روی پنل داخلی سیاه میباشد….ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید که راه حل مشکلش چیه.. با تشکر

  1. تمام این مشکلات ذکر شده در آیفون تصویری تابا مربوط به خرابی در برد پنل هستش که سبب میشه آمپر زیاد توسط پنل کشیده بشه. در آیفون های تصویری تابا برق مربوط به دوربین پنل و درب بازکن از ترانس مجزا بیرون گرفته شده و تمامی این دلایل به خاطر خرابی در برد پنلتون هست.

   1. باسلام
    من هم مشکل مشابه دارم.
    زمانی که فیوز را روی ترانس می اندازیم همه چیز خوبه هم زنگ میخوره و هم تصویر و صدا برقراره. ولی وقتی شاسی درب بازکن را می زنیم فیوز میسوزه. و نه دیگه درب باز کن عمل می کنه و نه تصویر برقرار میشه.ولی زنگ درب می خوره و صدا هم برقراره.
    و یک نکته دیگه اینکه من برقکارم یک ترانس دیگه از یک مارک دیگه آورد و با اون امتحان کردیم هیچ مشکلی پیش نیومد و فیوزش با اینکه ۱ آمپر بود نسوخت.
    و بعدش فیوز را یکسره کرد و گفت مشکلی پیش نمیاد.
    میخواستم ببینم مشکل از کجاست که فیوز ترانس خود تابا را می سوزونه ولی اون یکی ترانس را نه؟

    1. سلام در آیفون های تصویری تابا ولتاژ کاری کمی بالاتر از آیفون های دیگر است و هرچقدر ولتاژ بالاتر رود جریان نیز بالا خواهد رفت یعنی اگر منبع تغذیه مثلا ۱۶ ولت باشد درب بازکن دو آمپر میکشد و اگر ولتاژ ترانس یا منبع تغذیه مثلا ۱۲ ولت باشد درب بازکن یک آمپر خواهد کشید.

  1. سلام استفاده نکردن از شیلد کابل و تخلیه نشدن نویز کابل باعث این مشکل میشه که بهترین را اتصال تمام شیلدها به گراند هستش.
   استفاده از برق AC درب بازکن از کابل دیتا باعث بروز نویز شدید نیز میشود.

 25. سلام من آیفون تابا ۱۸۴۲c دارم
  صدا رد و بدل نمیشه از پایین زنگ میزنی بالا زنگ میخوره ولی پایین صدایی نمیده که متوجه بشی زنگ خورده بقیه واحد ها درست هستند سیم کشی هم کاملا درست هست ایراد از دستگاه داخل است از برد صدا هست کدوم قطعه باید تعویض بشه
  ممنونم

 26. سلام ببخشید بنده توی تعمیر یک آیفون تصویری ۷ اینچ تابا موندم و هیچ تعمیرکاری نتونسته تابا ۷ اینچم رو تعمیر کنه. تصویر نداره صدای رفت هم نداره . درب بازکن هم نداره.
  درضمن تا الان ۲۰۰ تومن هم هزینه کردم. ممنون میشم اگه میتونید تعمیرش کنید بهم بگید تا ارسال کنم.

  1. سلام دوست خوبم.
   ممنون از این که گروه مارو برای تعمیر تخصصی آیفون تصویری تاباتون انتخاب کردید. آیفونهای ۷ اینچ تابا از نوع بردهای smd هستند و تعمیراتشون سخت تر از هر بردی هست. این گروه تمامی بردها رو به صورت تخصصی تعمیر میکنه و قبل هر تعمیری هزینه رو اعلام میکنه. آیفون تابا رو برای ما ارسال کنید و منتظر خبرهای خوب ما باشید.

 27. سلام وقت بخیر بنده آیفون تصویری تابا دارم که الان به مشکل خورده و با تعمیرکار هم تماس گرفتم گفت نمیتونم تعمیر کنم. مشکل آیفون اینه که هر چی به برق میزنیم صدای تیک تیک میده داخلش. این صدا خیلی تند تند هستش و از برد تغذیه هم نیست.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام همکار خوبم
   آیفون های تصویری تابا برای بیشتر عملکردهای خود از رله های دوازده ولتی استفاده میکنه که در صورت خرابی در هر قسمتی این صدای رله به گوش میرسه. به احتمال زیاد برد تصویر آیفون تصویری تاباتون به مشکل خورده و در ابتدا خازن ها و بعد آی سی سوئیچینگ رو تست کنید مشکلتون برطرف میشه.
   اگر نیازی به کارشناسی داشتید میتونید آنلاین سوالتون رو بپرسید. در ضمن اگر تا به حا تعویض قطعات smd انجام ندادید. فیلم تعویض قطعات smd رو در سایت سرچ کنید و یا به قسمت چنل ما در آپارات برید. ممنون از شما

 28. سلام و‌ روزبخیر

  آیفون تصویری من ، تابا مدل ۱۰۴۰c خراب شده بود ، تا روشن میشد فیوز منزل میپرید …

  احتمال میرفت از برد تغذیه باشه …
  تغذیه تعویض شد ، اما الان تصویر نداریم …
  اول صدا هم نداشتیم اما مشکل صدا قطع کن تلفنی بود که تعویض شد و الان صدا هست اما تصویر نیست …

  تست کردم ، خروجی تغذیه ۱۴.۸۵ ولت هست …
  از رگولاتور برد صوت هم تست گرفتم ،۱۱.۹ تا ۱۲ ولت خروجی میده ولی ولتاژ خروجی برای برد تصویر (سوکت سه تایی زمین تصویر مثبت۱۲) متغیر است ، یک ، دو ولت تا ۵ ولت …

  ایراد از چی میتونه باشه ؟! خیلی ذهنم درگیر شده …
  ترانزیستور tip127 میتونه باشه ؟! رنگش به زردی میزنه …

  ببخشید طولانی شد …

  سپاس

 29. سلام بنده آیفون تابا ۱۰۷۰ دارم چند وقتی است که زنگ میخوره ولی تصویر نمیاد و در مانیتور میتوان با زدن قسمتی که مربوط به درب بازکن هست در را هم باز کرد و مشکل صدا هم نداریم فقط تصویر نداریم و مانیتور سیاه است البته با روشن و خاموش کردن مانیتور به تنظیمات دسترسی داریم حتی تصاویر مموری را هم میتوانیم ببینیم ولی وقتی روی cameraکلید میکنیم تصویر نمیاد مشکل چیست .ممنون

     1. سلام خدا قوت بی نهایت از راهنمایی های شما تشکر میکنم بسیار جالب و جذاب در حد عالی و بی نظیر خیلی دوست داشتنی هستید ودستتان داریم انشاالله که سالم پایدار باشید من که خیلی لذت بردم. شاد و سالم باشی و لبتان همیشه خندان صالحی هستم از شیراز ۰۹۱۷۱۱۳۰۸۵۸

     2. سلام همکار گلم
      ممنون از شما که انرژی مارو چندین برابر میکنید من و همکارانم بسیار خوشحال میشیم که گره ای از مشکلات شما باز کنیم. هر سوالی داشتید ما و همکار