تعمیراتتعمیرات برندها

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک

در این مقاله قصد داریم در رابطه با تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک با شما عزیزان صحبت کنیم. آیفون های تصویری الکتروپیک در ابتدای ورود به بازار ایران توانست جای بسیاری از آیفون های تصویری در حال پیشرفت را بگیرد و به علت تعویض راحت قطعات در خرابی های مانیتور بین مردم محبوب شود. تعمیرات مانیتور آیفون های تصویری الکتروپیک بسیار راحت تر از انواع مختلف آیفون تصویری می باشد. چرا که با پیدا کردن قطعه معیوب به راحتی توسط سوکت جدا شده و تعویض میگردد.

حال در این مطلب ما به صورت تخصصی تعمیرات مانیتور و پنل آیفون های تصویری الکتروپیک را بررسی می کنیم و انواع خرابی قطعات را نام خواهیم برد. پس تا انتهای مطلب ما را یاری نمایید. تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک به طور کلی به سه بخش تقسیم می شوند.

حال ما در این مطلب فعلا تعمیرات مانیتور آیفون های الکتروپیک را که بیشتر از پنل مورد خرابی قرار میگیرند مورد بررسی قرار می دهیم.

در روزهای آتی تعمیرات پنل ها را نیز در همین مطلب اضافه خواهیم کرد. حال جهت سهولت کار ما قسمت های مختلف آیفون تصویری الکتروپیک را که بیشتر از تمامی قسمت های یک آیفون تصویری مورد خرابی قرار می گیرند را مجزا بررسی می کنیم.

 • تعمیرات برد تغذیه
 • تعمیرات برد اصلی
 • تعمیرات برد کیبورد
 • تعمیرات برد تصویر

تعمیرات برد اصلی مانیتور آیفون الکتروپیک

در آیفون تصویری الکتروپیک خرابی در برد اصلی همانطور که از نام آن پیداست اصلی ترین برد آیفون تصویری میباشد و به آن برد صدا نیز گفته میشود چراکه در این برد قطعات الکترونیکی صدا نیز استفاده شده است.

این قطعه علاوه بر ایجاد صدا یعنی تقویت صدا و تغذیه میکروفن برق مورد نیاز برد تصویر را نیز تامین نموده و قطع و وصل نمودن صدا و تصویر و تایمر تصویر را برعهده دارد.

قطعات تشکیل دهنده این برد که بیشتر مورد خرابی قرار می گیرد

 • میکروسوییچ یا همان هوک
 • خازن ها
 • پتانسیومترها
 • رگولاتورها
 • آی سی صدا
 • آی سی زنگ

تعمیرات میکروسوییچ یا هوک مانیتور الکتروپیک

در آیفون های تصویری الکتروپیک همانند آیفون های تصویری دیگر مانند کوماکس و سوزوکی و آلدو و حتی تکنما از میکروسوییچ ها یا به اصطلاح بازاری قطع کن یا هوک جهت قطع و وصل نمودن صدا و تصویر و … استفاده می شود ازین رو بسیاری از قطعی صدا ها و خرابی تصویر و نداشتن تصویر در آیفون تصویری الکتروپیک مربوط به این قطعه می باشد.

تعمیرات هوک در آیفون تصویری الکتروپیک
هوک در تعمیر آیفون الکتروپیک

این قطعه در اصطلاح بازاری یعنی هوک. بسیاری از تعمیرکاران آیفون تصویری قطعات هوک رو به عنوان اولین قطعه برای تعمیر آیفون تصویری خود بکار می برند چرا که این قطعه الکترونیکی بسیار مورد خرابی قرار می گیرد.

قطعه هوک در آیفون های تصویری به شکل های متعدد دیده میشود اما اغلب آیفون های تصویری الکتروپیک ازین قطعه هوک استفاده میکنند اما در برخی مدل ها نیز مدل دیگری از هوک دیده میشود.

تعمیرات هوک در آیفون تصویری الکتروپیک مدل ساده
قطعه هوک در تعمیرات آیفون الکتروپیک

قطعه هوک بعد از گذشت چندین سال دارای رسوب شده و به خوبی تصویر و صدا را متصل نمی کند. ازین رو جهت شستشوی این قطعه و تعمیر مانیتور الکتروپیک از اسپری ناهید استفاده می شود.

توجه داشته باشید که اسپری ناهید خشک جهت شستشوی این قطعه مناسب می باشد،

اما حتما باید توسط انبر ها یا پنس های سرکج الکترونیکی ابتدا درپوش آن را باز نموده تا تیغه ها کاملا شستشو داده شوند.

تست قطعه الکترونیکی هوک توسط مولتی متر انجام می شود و نحوه تست قطعات توسط مولتی متر را می توانید در ویدیو تهیه شده زیر مشاهده نمایید.

خازن ها در آیفون تصویری الکتروپیک

خازن ها همانطور که در مطالب قبلی نیز گفتیم یکی از پرکاربردترین قطعات الکترونیکی در برد های الکترونیکی است و هرجا که نیاز به صاف شدن ولتاژ و ریز شدن صدا و یا عقب افتادن ولتاژ از جریان می باشد , استفاده می شوند.

ازین رو جهت شناختن دقیق خازن ونحوه عملکرد آن و نحوه تعمیرات تخصصی خازن می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

خازن در تعمیرات آیفون تصویری

دلیل وجود خازن ها و نحوه تشخیص نوع خازن در برد های آیفون های تصویری را توضیح می دهیم. به راحتی بعد از دیدن این مطلب انواع خازن و نحوه تشخیص آن را خواهید دانست.

خازن بورد تغذیه

پتانسیومترها در تعمیر مانیتور آیفون الکتروپیک

پتانسیومتر قطعه الکترونیکی در بردهای الکترونیکی است که نقش یک مقاومت متغیر را ایجاد می کند. این مقاومت متغیر می تواند در مسیر صدا قرار گرفته و صدا را کم و یا زیاد نماید. پس نتیجه می توان گرفت که درصورت تست این قطعه میتوان دو پایه از سه پایه ی این قطعه الکترونیکی را اتصال کوتاه نمود تا هم آن را تست نمود و یا آن را از مدار خارج کرد.

پتانسیومتر در تعمیر آیفون الکتروپیک
پتانسیومتر استفاده شده در تعمیرات الکتروپیک

در آیفون های تصویری الکتروپیک این پتانسیومتر ها وظایف متعددی را انجام میدهند که با شناخت این وظایف می توانید بسیاری از معایب آیفون تصویری الکتروپیک را برطرف نمایید. وظایفی چون

 • تغیر میزان صدای خروجی
 • تغییر میزان رنگ تصویر
 • تغییر میزان روشنایی تصویر

شناختن این وظایف چه کمکی به تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک میکند؟

جواب این سوال بسیار واضح است . در بسیاری موارد تصویر آیفون تصویری بسیار تار میباشد و یا تصویر بسیار تیره و یا بسیار تاریک است. یکی از دلایل آن می تواند خرابی پتانسیومتر و یا مقاومت متغیر آن ها باشد . تعمیرات پتانسیومتر ها معمولا با شستشوی قطعه برطرف می شود. ولی در بعضی مواقع با تعویض پتانسیومتر مشکل برطرف خواهد شد.

در تصویر زیر نمونه پتانسیومتر های مانیتور آیفون تصویری الکتروپیک را مشاهده می کنید.

پتانسیومتر در تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک
پتانسیومتر در تعمیر آیفون الکتروپیک

رگولاتور در تعمیرات مانیتور آیفون الکتروپیک

قبلا و در موضوع تعمیرات آیفون تصویری کوماکس رگولاتور ها را توضیح دادیم . اما به طور خلاصه رگولاتورها وظایف متعددی در مدار ایفا میکنند. ما در این مطلب تنها رگولاتور های موجود جهت تعمیرات آیفون الکتروپیک را شرح خواهیم داد.

رگولاتور های موجود در آیفون الکتروپیک عبارت است از

 • رگولاتور مبدل ولتاژ DC 7812
 • رگولاتور تایمر TIP127

رگولاتور مبدل ولتاژ DC 7812

رگولاتور مبدل ولتاژی وظیفه تغییر ولتاژ از زیاد به کم را انجام می دهد. به عنوان مثال یک رگولاتور ۷۸۱۲ می تواند ولتاژ ورودی ۱۲ تا ۲۴ ولت مستقیم را به ولتاژ مستقیم ۱۲ ولت ثابت تغییر دهد. ازین رو از رگولاتور ها برای برق تغذیه درب بازکن و یا برق تغذیه مانیتور استفاده می شود . نحوه تست آن بسیار راحت است و فقط نیاز به شناختن پایه های یک رگولاتور است.

همانطور که در عکس مشاهده می کنید یگ رگولاتور پایه های مشابه تصویر در ورودی و خروجی خود دارد. ( تعمیرات مانیتور الکتروپیک )

رگولاتور ولتاژ خروجی 5
رگولاتور در تعمیر آیفون الکتروپیک

تست رگلاتور مبدل ولتاژی در تعمیرات آیفون الکتروپیک

حال جهت تعمیر و تست کردن خرابی رگولاتور موجود در آیفون تصویری الکتروپیک نیاز به یک مولتی متر و یا ولت متر ولتاژ مستقیم دارید. تا پایه های ورودی و خروجی آن را به صورت دقیق اندازه بگیرید.

توجه داشته باشید که جهت تست رگولاتور برای تعمیر مانیتور الکتروپیک حتما باید برق ورودی دستگاه وصل باشد و هر گونه برق گرفتگی به عهده خود شخص می باشد پس حتما اگر برقکار هستید این کار را انجام دهید و در غیر این صورت این تست را به عهده یک تکنسین برق بگذارید.

رگولاتور تایمر TIP 127

رگولاتور تایمر نقش بسیار مهمی در تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک دارد. باز هم تکرار میکنم تصویری !!! چرا؟

این قطعه نقش بسیار مهمی در تصویر و کیفیت و تایم آن دارد یعنی در واقع زمانی که شما گوشی را قطع نکنید . این تایمر وارد مدار شده و بعد از گذشت تایم مشخصی مدار تصویر را قطع خواهد کرد. توجه داشته باشید که این قطعه همواره داخل مدار است یعنی در صورت خرابی شما اصلا تصویری نخواهید داشت. اما برخی مواقع خرابی به صورتی است. که اتصال کوتاه رخ میدهد و مدار قطع نخواهد شد. پس اگر :

 • تصویر نداشته باشید شاید تایمر معیوب باشد.
 • تصویر بعد از گذشت چند دقیقه قطع نشود قطعا تایمر معیوب است.

رگولاتورهای موجود در برد اصلی آیفون الکتروپیک در عکس زیر مشخص گردیده است.

رگولاتور در تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک
رگولاتور در تعمیر آیفون الکتروپیک

آی سی صدا در تعمیر آیفون الکتروپیک

توجه داشته باشید که همانطور که در مباحث قبلی اعلام کرده بودیم. هر نوع صدایی جهت زیاد شدن و شنیده شدن توسط ما نیاز به آمپلی فایر جهت تقویت صدا دارد . ازین رو درمانیتور آیفون های تصویری الکتروپیک نیز جهت تعمیرات صدا ، شما باید قسمت تقویت صدا یا همان آی سی صدا را بدانید تا بتوانید به راحتی اقدام به تعمیر برد صدا و یا صدای زنگ کنید.

آی سی تقویت صدا در تعمیرات آیفون تصویری
آی سی تقویت صدا

آی سی استفاده شده در آیفون های تصویری الکتروپیک نمونه استفاده شده در آیفون های تصویری دیگر برندهاست و جهت تعمیرات صدا نیاز به تعویض آی سی صدا می باشد. همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید این آی سی کار تقویت صدا برای پخش بر روی بلندگو را دارد.

در صورتی که آیفون تصویری الکتروپیک شما دارای دهنی نمیباشد و از نمونه بدون گوشی است و شما صدای پایین به بالا را ندارید باید اقدام به تعویض این قطعه در اول کار کنید. حتی در صورتی که صدای پایین به بالا در گوشی های دارای دهنی آیفون ضعیف است نیز تعویض این قطعه به تقویت بیشتر صدا کمک خواهد کرد.

آیا تنها تعویض آی سی برای تعمیر صدای آیفون کافیست؟

جواب این سوال به طور حتمی خیر است چراکه هر آمپلی فایری بعد از تقویت صدا نیاز به تنظیم صدا برای وضوح بیشتر صدا است ازین رو استفاده از خازن ها در تنظیم کیفیت صدا کمک می کند.

خازن هایی که ولتاژ آن ها بالاتر از ۱۲ ولت و با مقادیر مختلف فاراد در هر آیفون تصویری وجود دارد. پس حد الامکان در تعمیر صدای آیفون تصویری الکتروپیک خود بعد از تعویض آی سی صدا خازن های مربوطه را نیز تعویض نمایید.

توجه داشته باشید که برای پیدا نمودن خازن های مربوطه به راحتی میتوانید خط مداری پایه های آی سی یا بلندگو را دنبال کرده و خازن مورد نظر را بیابید

توجه داشته باشید که این خازن ها در مدار به صورت سری برای تنظیم تریبل صدا قرار می گیرند.

تعمیرات برد تغذیه مانیتور آیفون الکتروپیک

برد تغذیه اصلی ترین قسمت یک مانیتور آیفون تصویری الکتروپیک می باشد و تعمیرات آن معمولا بسیاری از مشکلات آیفون را حل می کند.

مشکلاتی نظیر

برد تغذیه استفاده شده در آیفونهای تصویری الکتروپیک را می توانید در عکس زیر مشاهده نمایید.

برد تغذیه در تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک
برد تغذیه در تعمیر آیفون الکتروپیک

همانطور که مشاهده نمودید بسیاری از این مشکلات با تعمیر برد تغذیه آیفون تصویری قابل حل می باشد. بردهای تغذیه استفاده شده در آیفون های تصویری الکتروپیک از نوع بردهای تغذیه سوییچینگ می باشد. بردهای معمولی با ولتاژ ثابت در خروجی مشکلات زیادی را در آیفون به وجود می آورد. پس حتما در خرید برد های تغذیه نهایت دقت را داشته باشید.

تعمیرات تخصصی برد های تغذیه آیفون تصویری

توجه داشته باشید که از بردهای آیفون های تصویری کوماکس و سیماران و سوزوکی و آلدو و … در آیفونهای تصویری الکتروپیک نمی توان استفاده نمود ،

این برد ها از نظر عملکرد شبیه به یکدیگر می باشند ، ولتاژ تغذیه آیفون های الکتروپیک کاملا متفاوت از آیفون های دیگر است و در صورت استفاده از این بردها مدار به خوبی عمل نخواهد کرد.

تعمیرات برد دکمه ها و یا برد کیبورد آیفون الکتروپیک

برد دکمه ها و یا برد های کی برد بردهایی برای انجام وظایف با فشردن دکمه ها می باشد، که جهت تست کردن آنها نیاز به مولتی متر و یا دستگاه بازر می باشید. بردهای دکمه یا کیبورد قطعات الکترونیکی خاصی ندارند و همان کلیدهای شاسی هستند که قابل تعویض هستند.

برد دکمه در تعمیر آیفون الکتروپیک
برد دکمه در تعمیر آیفون الکتروپیک

برد کیبورد استفاده شده در تعمیر مانیتور آیفون های تصویری الکتروپیک دقیقا همان کیبورد استفاده شده در آیفون های تصویری کوماکس و سوزوکی و آلدو می باشد. ازین رو جهت تعمیرات کیبورد می توانید از تعمیرات کیبورد آیفون های تصویری کوماکس نیز استفاده نمایید. جهت تست کردن دکمه های درب باز کن و نیز سایر دکمه ها می توانید از ویدیو تهیه شده توسط این گروه استفاده نمایید.

تست شاسی درب باز کن

تعمیرات برد تصویر آیفون تصویری الکتروپیک

تعمیرات برد تصویر بسیار حساس است و می توان گفت حساس ترین قسمت در تعمیرات یک آیفون تصویری الکتروپیک همین قطعه تصویر یا برد تصویر است . بردهای تصویر در تمامی آیفون های تصویری ساده یکی میباشد. در مدل های تاچ فقط این برد چون وظایف دیگری نیز برعهده دارد کمی متفاوت بوده است. اما در کل این برد وظیفه اصلی آن یکی می باشد.

تعمیرات برد تصویر در آیفون تصویری الکتروپیک
تعمیرات برد تصویر در آیفون الکتروپیک

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این یک برد تصویر از آیفون الکتروپیک میباشد. اما ما در این مطلب قطعات اصلی که باعث خرابی در آیفون الکتروپیک میشوند را آموزش و تعمیر خواهیم نمود. این قطعات عبارت است از:

 • آی سی سوئیچینگ
 • آی سی رنگ
 • خازن ها
 • رگولاتورها

آی سی سوئیچینگ در تعمیر آیفون الکتروپیک

در ای مدار دو عدد آی سی موجود است که اولی وظیفه سوئیچینگ را برعهده دارد و همانطور که از نمام آن پیداست وظیفه سوئیچ نمودن در مئار را برعهده دارد. پس به طور کلی سوئیچ نمودن ولتاژ های متفاوت مدار وظیفه این قطعه است. جهت تست باید در نظر داشت که پایه های خروجی ولتاژ مناسب را دارند یا خیر. این آی سی دارای هشت پایه بوده و در صورت خرابی تصویر اصلا روشن نخواهد شد و تصویر نخواهیم داشت.

آی سی رنگ در تعمیر الکتروپیک

آی سی رنگ نیز همانطور که از نام آن پیداست وظیفه رنگ دهی و تجزیه رنگ تصویر را بر عهده دارد. پس به طور کلی اگر تصویر دارای رنگ های خراب و به هم ریخته میباشد این قطعه الکترونیکی معیوب بوده و باید تعویض گردد.

نتیجه گیری :

حال که به انتهای مطلب تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک رسیدیم باید در نظر داشته باشیم ، که این تعمیرات باید در حدی باشد که نام یک تعمیرکار را بر روی ما بگذارند. پس سعی کنیم همواره در حال آموزش باشیم و دانسته های خود را افزایش دهیم. بنده به عنوان عضو کوچکی از گروه مهندسی سریر تصویر همواره سعی نموده ام تا دانسته های خود را بی منت در اختیار همگان قرار دهم .

حال ممکن است در این راه اشتباهاتی را نیز داشته باشم پس از شما خواهش میکنم در صورتی که قسمتی از متن مشکل دارد ما را برای بهتر شدن یاری نمایید . تعمیرات آیفون الکتروپیک یک هنر بزرگ در ایران است پس توجه داشته باشید ، که در صورتی که می توانید مارا در نوشتن یاری نمایید تا اثری بزرگ ثبت نماییم ازین کار دریغ نکنید.

حال برای رفاه حال شما عزیزان گروه سریر تصویر فیلم آموزشی جهت تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک مهیا نموده است که با مشاهده آن به راحتی میتوانید تعمیرات آیفون تصویری را بهتر بیاموزید.

تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک

امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده و توانسته باشیم تا نیاز شما عزیزان را در کمتر کردن هزینه زندگی برآورده کنیم.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۱۵ متوسط امتیاز کاربران ۳.۵]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۷۳ دیدگاه ها

 1. سلام جناب میرزاده
  بنده ی ایفون تصویری الکتروپیک دارم که هر از چند گاهی یهو خودش زنگ میخوره!! دلیلش چی میتونه باشه؟

 2. با سلام آیفون تصویری الکترو پیک ما یک روز گاهی اوقات خودش زنگ میخوره نوع رنگش عوض میشه از داخل سیاستی دوربین را میزنی زنگ میزنه اگه میشه راهنمایی کنید

 3. با سلام ضمن تشکر از سایت و توضیحات خوب شما علت اینکه درب بازکن بعد از زدن شستی درب بازکن یک سره میشه تا گوشی را نزاریم چیست؟ ممنونم

 4. سلام ما یک ساختمان چند واحدی هستیم چند روز پیش برق رفت بعد از امدن برق چند واحد ایفون کار نمیکند نه تصویر نه زنگ چکار کنیم

 5. باعرض سلام وتشکر ازاموزشهای مفیدتان.ایفون تصویری سوزوکی لمسی ۷۲۷mمدتیست ک تصویر ندارد اما رفت وبرگشت صدا وزنگ ودربازکن سالمه .سیمکشی هم کاملا سالمه چون جدیدا عوض کردیم.وقتی انگشت به دگمه لمسی تصویر میزنیم رله تصویر صدامیدهد اما صفحه تاریک است.قبلا هم یکی دوبار اینطور شد وخود بخود درست شد اما ایندفعه دیگر درست نشده است.علت چیست؟

 6. باسلام
  بنده یک آیفون صوتی الکتروپیک تک واحدی نصب کردم همه چیش کار میکنه صدا میره و میاد زنگ هم میخوره اما دربازکن را که میزنم فیوز داخل منبع تغذیه میسوزه و درب هم باز نمیشه کلیه سیم کشی ها هم با اهم متر تست شده درسته یه سیم ۶ زوجی از گوشی به صفحه کشیدم یه سیم نایلون ۱*۲ از منبع تغذیه به صفحه کشیدم و یک سیم ۱*۲ از صفحه به قفل زنجیری.
  یه بار هم بوبین داخل قفل را سوزوند قفل را کامل نو کردم منبع تغذیه هم کامل نو هست ۴ روز کار کرد ولی دوباره فیوز را سوزوند میشه کمک کنید بگید مشکل از کجاس؟

  1. شما جهت فقط باز نمودن درب سعی کنید از ترانس های ۲۴ر ولت استفاده نمایید. ترانس های ۱۲ ولت آمپر بیشتری جهت باز نمودن درب استفاده میکند که باعث سوختن فیوز میگردد اما اگر از ترانس های ۲۴ ولت استفاده نمایید میزان آمپراژ را تقریبا نصف می نمایید.

 7. اقای میرزاده با سلام ودرود لطفا اگر امکانش هست طرز تعویض قطعه هوک را توضیح یا با فیلم نشان دهید باسپاس

 8. ممنونم بابت مطالب خوب و کاربردیتون خیلی عالی بار ها شده تو سخت ترین کار ها گیر کردم و از سایت شما کمک گرفتم مشکلم برای همیشه حل شده تشکر فراوان🌷

 9. سلام به آیفون تصویری نسب کردم پنل بیست واحدی بود فقط یک واحدی که گوشی نداشت به بقیه اضافه شد وقتی گوشی رو روشن میکنی درب باز کن پایین مدام میزنهه و تا گوشی رو خاموش نکنی قطع نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس

 10. با سلام و خسته نباشید خدمت شما تمام توضیحاتو مطالعه کردم من نصب ایفون انجام میدم اما هزینه زیادی برای تعمیر میدم میخام خودم یاد بگیرم و تعمیر کنم میخاستم منو کمک کنید که بتونم خودم انجام بدم.شماره تماسم………… اگر پیام بدید من خ‌دم تماس میگیرم ممنون از شما و همکارانتون

 11. با سلام و خسته نباشید
  آیفن من الکتروپیک مدل ۳۸۲ هست و اینکه همه چیز ایفن به درستی کار میکنه تنها مشکل اینه از بیرون زنگ میزنن مانیتور رنگ نمیخوره میشه راهنمایی بفرمایید

 12. با سلام وخسته نباشید
  من ایفن الکترو پیک مدل ۳۸۲ دارم تصویر بدون مشکل صدای بیرون را هم دارم در را نیز باز میکنه تنها مشکل اینه از بیرون زنگ میزنن مانیتور زنگ نمیخوره میشه راهنمایی بفرمایید با سپاس

 13. سلام خدمت شما مهندس گرامی
  بنده بابت خرابی یک عدد آیفون الکتروپیک مزاحمت میشم که تعمیرات بردش رو نمیتونم انجام بدم. بردش از نوع اس ام دی هست و بسیار سخت تعمیر میشه. قطعات هوک و قلابک و برد تغذیه رو چک کردم مشکل نداشت.
  میشه بابت تعمیراتش از شما کمک بگیرم؟
  الان تعمیرات برد صوت آیفون الکتروپیک چند در میاد؟

  1. سلام دوست خوبم
   شما برد رو با کل آیفون داخل منزل برای ما ارسال نمایید تا قطغات چک گردد و قبل تعمیر اعلام هزینه شود. در تعمیرات برد الکتروپیک دقیق نمیتوان گفت ایراد از کدام قطعه الکترونیکی است.

 14. سلام با عرض خسته نباشید به شما و همکارانتان ما ایفون تصویری الکترو پیک داریم در بازکن ان کار نمی کند وقتی کلید در باز کن را می زنیم یک صدای کو چک می اید ولی در باز کن کار نمی کند همه طبقات. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 15. سلام وقت شما بخیر .یک مانیتور سوزوکی مدل sz-4131 هست که برد تغذیه اش مشکل پیدا کرده و آی سی آن سوخته و شماره اش مشخص نیست .میتونید در این مورد راهنمایی کنید ممنون.

 16. با سلام
  ایفون تصویری الکتروپیک داخل واحد ناگهان بوقی زد و خاموش شد و دیگر هیچ عملکردی ندارد مشکل از کدام قسمت است؟ و چه چیزی برای عیب یابی باید چک کنم؟
  ممنون

 17. سلام
  وقت بخیر و خسته نباشید
  من یه ایفون تصویری الکتروپیک٣ واحدی دارم حدود ۴الی۵ سال
  البته کم کارکرد چون ٩٠درصد٢ تا از واحداش خاموش و خالی از سکنه است
  حدود یه ماهی میشد که زنگ واحدی که استفاده میشه یکی در میان میزد الانم اصلا نمیزنه مشکل از چی میتونه باشه
  و یه سوال دیگه موقع نصب اولیه اون ٢ تا سیم برای دزدگیر از پشت پناه جدا شده و نمیدانم دقیقًا به کجای پشت پناه وصل میشه به اون کلیده کنار پیش وصله ولی از پشت پنل جداشده
  ضمنا یه مدتی هم بوده که برگشت قداس زنگ از داخل به پنل نداشته و شخص پشت در احساس میکرده زنگ نمیزنه و هی پشت سر هم شاسی زنگ رو میزده
  ممکن شاسی خراب شده باشه
  لطفاراهنمایی بفرمایید با تشکر

 18. سلام
  وقت بخیر و خسته نباشید
  من یه ایفون تصویری الکتروپیک٣ واحدی دارم حدود ۴الی۵ سال
  البته کم کارکرد چون ٩٠درصد٢ تا از واحداش خاموش و خالی از سکنه است
  حدود یه ماهی میشد که زنگ واحدی که استفاده میشه یکی در میان میزد الانم اصلا نمیزنه مشکل از چی میتونه باشه
  و یه سوال دیگه موقع نصب اولیه اون ٢ تا سیم برای دزدگیر از پشت پناه جدا شده و نمیدانم دقیقًا به کجای پشت پناه وصل میشه به اون کلیده کنار پیش وصله ولی از پشت پنل جداشده
  لطفاراهنمایی بفرمایید با تشکر

 19. باعرض خسته نباشید خدمت جنابعالی همکارتون هستم در زاهدان یک مقدار قطعات نیاز داشتم میخواستم بپرسم جنابعالی فروش قطعات دارید یا میتونید شماره بدید بتونم خرید کنم ازش

 20. سلام من آیفون الکتروپیک مدل ۱۲۸۶-۳۵۳p دارم چندین مرتبه خود نمایندگی رشت قطعه اصلی داخل مانیتور رو عوض کرد بازم سوخته بهم گفت برقش رو سوا یه فیوز ده آمپر بزار اینکارروهم انجام دادم بازم همون ایراد روپیداکرده چکارکنم

 21. باسلام خدمت کارشناسان عزیز آیفون من الکتروپیک است که الان تصویرش کلا آبی شده علتش چیست صدا دارد در باز میکنه

 22. سلام.صدای رفت وبرگشت نمیاد.سیم هاراهم جابجا کردم امانشد.ایابه این مربوطمیشه که آیفون داخلش دست کاری شده (درب هامجزاشده طبقه پاییین وبالا )

 23. سلام ایفون الکتروپیک تک واحدی (۱۲۸۶) مشکل اینه فقط دوسه جا سیم کشی تکه خورده و صدا نه از بیرون به داخل پخش میشه نه از داخل به بیرون و به محض زدن دکمه درب باز کن تصویر سیاه سفیده میشه و رو به تاریکی میره همه قسمت های تکه خورده لرزش تصویر هم داره سیم کشی رو چک کردم سیم کشی هم نو هست.ایراد از چیه از همون سیم کشی یا چیز دیگه لطفا راهنمایی کنید!ممنون از سایت خوبتون

  1. نداشتن صدا و زنگ نخوردن و باز نشدن درب اگر به صورت همزمان تمامی این مشکلات ذکر شده باهم را دارید مشکل از قطع شدن سیم شماره ۴ هستش ولی اگر تمامی این مشکلات وجود ندارد و برخی از این مشکلات است مشکل هم از برد داخلی آیفون الکتروپیک داخلی و هم از برد اصلی پنل می تواند باشد.
   متاسفانه در آیفون های تصویری تک واحدی پیدا کردن مشکل بسیار سخت تر است چراکه در تعداد بالای واحد در صورتی مشکلات مشترک باشد از پنل می باشد و در غیر اینصورت از داخل واحد

  2. سلام‌اقای میرزاده یک پنل تک واحدی الکتروپیک صدای رفت و برگشت نداشت بعد از عیب یابی میکروفون و‌بلندگو سوخته را تعویض کردم ولی میکروفون دم در صدا رو داخل گوشی مانیتورپخش نمیکنه از بلندگوی خود پنل پخش میکنه از نزدیک هم وصل کردم سیم کشی مورد نداره

 24. باسلام
  بنده آیفون تصویری کالیوز مدل۴۳۲دارم که چند روز پیش کلا خاموش شد که بعلت گذشت گارانتی آن وتماس باشرکت مربوطه گفتند برد اصلی سوخته وبایدتعویض بشه که چون خودم کمی از الکترونیک اطلاعات داشتم باز کردم و دیدم ی آی سیsmdکه بسختی شمارش ۵۵۲۶ رو خوندم سوخته وباتعویض اون ایفون روشن و بمدت ۷ساعتی روشن بدون هیچ مشکلی بود اما باز حالت قطع وصل شد مثل وقتی افت ولتاژ بشه و خوده ای سی هم داغ کرده،دلیل این داغ کردن و سوختنش چی میتونه باشه عکسهای برد و ای سی رو چطور ارسال کنم ممنونم

  1. ببینید برد های الکترونیکی بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و نمیتوان به صورت دقیق گفت و باید بازدید بشه ولی به طور کلی آی سی ها یک بازه ولتاژ تغذیه دارند که به احتمال زیاد این ولتاژ بیشتر از حد معمول خواهد بود

 25. سلام و احترام خدمت مسئولین محترم عرضی که داشتم خدمتتون آیفون الکترو پیک مدل ۳۵۳_۱۲۸۶ هستش و هم تصویر و صدا دارد و هم زنگ میخورد فقط درب ساختمان را باز نمیکند از راهنماییتون جهت رفع ایراد ساسگذار هستم .

 26. سلام
  من میخواستم تنظیمات پیشرفته رو روی آیفون الکترونیک مدل ۱۹۳ باز کنم ولی نتونستم دفترچه راهنما در دسترس نیست چون لمسی صفحه نمایش غیر فعال شده و کار کردن باهاش سخت شده میشه لطفا راهنمایی بفرمائید.

   1. سلام.آیفون تصویری الکتروپیک مدل۱۲۸۶ چطور میشه صدای بالا رو تقویت کرد.یعنی مشکل اینجاست که باید بالا بلند صحبت کرد تا شخص در پایین متوجه شود.داخل دستگاه رو باز کردم فقط ۲ آی سی ۸پایه وجود داره که کد روی اون با عکس آی سی که در سایت گذاشتید تفاوت داشت.از خازن ها و سایر قطعات هم ظاهر سالمی داشتند.دهنی آیفون رو هم در دستگاه همسایه امتحان شد و صدا خوب در پایین شنیده می‌شود.ممنون

    1. ضعیف بودن صدا در پنل دم درب مربوط به بلندگوی پنل در صورتی که همه واحدها صدا ضعیف باشه.
     مربوط به میکروفون داخل واحد و برد آمپلی فایر هست که باید چک بشه.
     ابتدا قطعه هوک آیفون الکتروپیک داخل واحد رو تعویض نمایید و در انتها موارد ذکر شده

 27. سلام با تشکر از مدیریت سایت
  ایفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ ۵ واحده داریم که صدا از بیرون توسط گوشی داخل شنیده نمیشه ولی برعکس صدا از داخل به بیرون میره میشه علتشو بفرمایید و گاهی اوقات صفحه آیفون آبی رنگ میشه که باید خاموش روشن کرد تا درست بشه

  1. نداشتن صدا و یکطرفه بودن صدا در آیفون های چهارسیمه به هیچ عنوان از قطع بودن سیم نمیتواند باشد چراکه جهت انتقال رفت و برگشت صدا کلا از یک رشته سیم استفاده میشود که در صورت قطع بودن کل سیستم صوت قطع خواهد شد.
   نداشتن صدا در ابتدا ممکن است خرابی قطع کن و بعد از سیم دهنی و یا خازن های برد صدا می باشد.
   نداشتن تصویر گاهی اوقات هم به دلیل خرابی میکروسوییچ و هم به دلیل خرابی سیم تصویر و جنس نا مرغوب میتواند باشد

 28. سلام با تشکر از مدیریت سایت
  ایفون تصویری الکتروپیک ۱۲۸۶ ۵ واحده داریم که صدا از بیرون توسط گوشی داخل شنیده نمیشه ولی برعکس صدا از داخل به بیرون میره میشه علتشو بفرمایید و گاهی اوقات صفحه آیفون آبی رنگ میشه که باید خاموش روشن کرد تا درست بشه

 29. با سلام این مدل تصویر مانیتور آبی برد کنترلش رو تعویض کردم مشکلش حل شد میشه راهنمایی کنید آی سی تصویرش کدوم هست و ایراد از چه قطعه ای میتونه باشه و این مدل برد الکتروپیک که آموزشش رو گذاشتید بردش رو موجود دارید

  1. من منظور شما رو به طور کامل متوجه نشدم ولی از رو حدسی که دارم منظورتون تغذیه برد تصویر هستش که مربوط به رگولاتور موجود در برد صدا هستش که در سایت تصویرش موجود هست.
   جهت کارشناسی رایگان و انجام تعمیرات میتونید با همکاران ما تماس بگیرید.

 30. سلام خدمت مدیر زحمت کش سایتی به این پر باری
  بابت تعمیرات تخصصی آیفون تصویری الکترونیک یه سوال داشتم…
  بنده در زمینه تعمیر آیفون الکتروپیک فعالیت میکنم و در صورت خرابی برد هر قسمتی از آیفون اون رو تعویض میکنم. خواستم بدونم آیا تعمیرات برد الکترونیکی رو شما برای ما انجام میدید؟
  چطور میتونم در زمینه تعمیرات با شما در ارتباط باشم!؟

  1. سلام دوست خوبم
   ببینید در واقع در اقتصاد نابسامان امروزی افراد و یا هر پیمانکاری در تعمیرات آیفون تصویری الکتروپیک خود به دنبال تعمیر برد است تا تعویض آن . چرا که هزینه مسلما چند برابر است پس حدالامکان سعی کنید تعمیرات برد آیفون های تصویری و صوتی الکتروپیک را یاد بگیرید.
   مطمعن باشید گروه سریر تصویر در این زمینه شمارا یاری خواهند کرد.

  2. سلام خوبی آیفون سوزوکی مدل sz_4151 داریم که درب رو باز نمی کنه. با این که رله در باز کن سالم و سیم کشی بی عیب می باشد کیبورد داخل گوشی هم سالمه چیکار کنم

   1. سلام دوست خوبم ای کاش مشکلتان را در مبحث تعمیرات آیفون سوزوکی مطرح میکردید. اما مشکلات مربوط به باز نمودن درب مربوط به برد تغذیه داخلی آیفون تصویری شماست. برد تغذیه را تعمیر نمایید.

 31. سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون بابت تعمیرات تخصصی آیفون های تصویری الکتروپیک
  بنده یه خواهشی ازتون داشتم که اگه امکان داره تعمیرات مدل های جدید و حافظه دار آیفون های تصویری الکتروپیک رو هم آموزش بدید و هم این که فیلم های آموزشیتون رو در باره تعمیرات آیفونهای کالیوز و کوکوم و کنوی و حتی مارک خود آیفون هم بذارید تا استفاده کنیم.
  هرچند تا اینجاشو هم هیچ سایتی آموزش نداده ولی اگه بذارید ممنون میشم.

  1. سلام خدمت شما
   ممنون از لطفی که به من و همکارانم دارید
   بابت تعمیرات آیفون‌های تصویری سعی شده تا تمامی قطعاتی که بیشتر دچار خرابی می شوند آموزش داده شود و در صورتی که کل قطعات دچار خرابی نمیگردند.
   بابت تعمیرات آیفون تصویری کالیوز کوکوم تامر و مارک آیفون آموزش ها در حال نوشته شدن هستند و به نوبت و به صورت کامل با فیلم و عکس در اختیار همگان قرار میگیرد.
   امیدواریم آموزش ها در سطح مناسبی برای شما عزیزان باشد
   با تشکر میرزاده

   1. سلام خسته نباشید
    پنل آیفون تصویری الکتوپیک یک واحدی دم در دچار آب خوردگی شده الان بعد فشردن زنگ از اسپیکر پنل صدای صوت ممتد و آزاردهنده پخش میشود
    مشکل از کدام قطعه است که باید تعویض شود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما