تعمیراتتعمیرات برندها

تعمیرات آیفون تصویری سیماران

آیفون های تصویری سیماران یکی از محبوب ترین آیفون های تصویری در ابتدای ورود به بازار ایران بودند و ازین رو تعداد این نوع از آیفون های تصویری در تهران و ایران رو به افزایش بوده و هست. ما در این مطلب به صورت کاملا تخصصی تعمیرات آیفون تصویری سیماران ( مانیتور و پنل ) را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعمیرات آیفون تصویری سیماران را به طور کلی می توان به سه بخش کلی زیر تقسیم کرد.

 • تعمیرات مانیتور داخلی واحد ها
 • تعمیرات مربوط به کابل کشی
 • تعمیرات مربوط به پنل بیرونی

تعمیرات مانیتور داخلی آیفون تصویری سیماران

مانیتور داخلی واحدها معمولا بیشتر مورد خرابی قرار گرفته و باید حتما به این نکته توجه نمود که خرابی مانیتور داخلی واحدها مربوط به همان واحد بوده و در صورتی که دیگر واحدها نیز دچار خرابی مشترک می باشند مشکل از تعمیرات مانیتور آیفون سیماران داخل واحدها نمیباشد.

مانیتور داخلی معمولا از سه بخش کلی تشکیل می شوند.

 1. برد تغذیه مانیتور داخلی
 2. برد صدا و اصلی آیفون سیماران
 3. برد تصویر و مانیتور

در برخی مدل ها تعداد برد های داخلی مانیتور بیشتر می باشد و برد ذخیره عکس که ما بین برد اصلی و مانیتور قرار دارد نیز به آنها افزوده می شود.

تعمیرات برد تغذیه در آیفون تصویری سیماران

همانطور که میدانیم آیفون های تصوری سیماران بسیار مشابه با انواع آیفون های تصویری چهار سیمه کوماکس و سوزوکی و آلدو می باشند. ازین رو تصمیم گرفتیم تا برد های تغذیه آیفون تصویری سیماران را بررسی نماییم.

آیفون سیماران در اوایل ورود به بازار ایران توانست فروش بالایی در بین محصولات آیفون تصویری در ایران داشته باشد و این محبوبیت و خرید بیشتر مبنی بر قیمت مناسب محصولات و کیفیت خوب این ایفون تصویری بود. برد تغذیه در آیفون های تصویری سیماران وظیفه تامین نیرو جهت کار کردن آیفون تصویری می باشد. ازین رو در این مطلب تنها به بررسی این برد می پردازیم و جهت تعمیرات تخصصی برد تغذیه در ایفون های تصویری به این لینک مراجعه نمایید.

شناسایی برد تغذیه در تعمیر آیفون های سیماران

بورد تغذیه بکار رفته شده در آیفون های سیماران دقیقا همون بورد استفاده شده در آیفون های کوماکس هست که تفاوت بسیار ناچیزی دارد . برد تغذیه موجود در فیلم آموزشی و عکس از نوع برد های سوییچینگ می باشد.

برد تغذیه در تعمیرات آیفون سیماران
برد تغذیه

بردهای تغذیه در تعمیر آیفون تصویری حتما باید از نوع سوییچینگ یک و نیم آمپر به بالا باشد و متاسفانه بسیاری از همکاران بردهای معمولی یا آمپر پایین و لحظه ای نصب می کنند که این امر باعث میشه تا بعد از مدتی درب باز کن با مشکل مواجه بشه. پس حتما در تهیه بردهای تغذیه در تهران نهایت دقت رو داشته باشید.

برای بهتر شناختن برد تغذیه فیلم تهیه شده را حتما مشاهده کنید.

شناسایی برد سیماران

تعمیرات برد اصلی و صدا در آیفون تصویری سیماران

برد صوت در آیفون تصویری سیماران اصلی ترین قسمت یک آیفون سیماران است ازین رو تصویم گرفتیم تا تعمیرات برد صوت یا صدا در آیفون تصویری سیماران را مورد بررسی قرار دهیم پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. تعمیرات برد صوت در آیفون تصویری سیماران همان برد اصلی آیفون تصویری می باشد و بسیار مشابه برد صوتی آیفون تصویری کوماکس است . برد اصلی و یا برد صوت آیفون سیماران در دو نوع سوییچر داخلی و بدون سوییچر داخلی در بازار موجود میباشد. توجه داشته باشید که این برد از نوع دیپ بوده و نوع smd تفاوت چندانی با این برد ندارد.

تعمیرات برد صوت آیفون سیماران
برد صوت آیفون سیماران

ما در ویدیو تهیه شده توسط گروه سریر تصویر این برد رو آنالیز می کنیم و نحوه تعمیرات برد صوت آیفون سیماران رو آموزش می دهیم.

شناسایی برد صوت سیماران

حال نوبت به آن رسیده تا قطعات اصلی تشکیل دهنده یک برد صوت در تعمیر آیفون تصویری سیماران را نام برده و به بررسی آنها در تعمیرات بپردازیم. قطعات نام برده شده شامل موارد زیر است.

 • هوک
 • خازن ها
 • آی سی زنگ
 • رگولاتورها
 • دیودها

تعمیرات هوک در برد صدا آیفون سیماران

در تعمیرات آیفون تصویری نیز قطعه میکرو سوییچ یا همان هوک وظیفه قطع و وصل نمودن تصویر و صدا را بر عهده دارد که بر روی برد صدا یا صوت قرار دارد و دربسیاری از مواقع خرابی قطعه هوک باعث نداشتن صدا و یا تصویر نامناسب می باشد.

تعمیرات هوک آیفون تصویری سیماران
تعمیرات آیفون تصویری سیماران

جهت تست کردن قطعه هوک می توانید از فیلم آموزشی تست قطعات استفاده نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که قطعه هوک را جهت تست می توان با اسپری ناهید شستشو داد و عملکرد آن را در برد بررسی نمود در صورت برطرف شدن مشکل اقدام به تعویض ان نمایید.

تست قطعات آیفون تصویری

پس در صورت خرابی قطعه هوک

 1. صدای زنگ ضعیف است
 2. صدای زنگ نداریم
 3. صدا یکطرفه است
 4. تصویر قطع نمیشود

نداشتن صدای زنگ در آیفون سیماران

در آیفون های تصویری چهارسیمه نداشتن صدای زنگ بسیار زیاد است ازین رو نداشتن صدای زنگ در آیفون تصویری سیماران را به صورت تخصصی بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که تعمیرات ای سی زنگ در آیفون تصویری سیماران جهت نداشتن صدای زنگ از داخل واحد می باشد. حال آی سی زنگ چیست؟

آی سی زنگ
عملکرد پایه های آی سی lm386 در تعمیر آیفون سیماران

این آی سی در واقع وظیفه آمپلی فایر جهت تقویت صدای زنگ است و در صورت خرابی این قطعه صدای زنگ به گوش نخواهد رسید. این قطعه الکترونیکی دارای هشت پایه میباشد که هر پایه دارای مشخصات خاصی است که دیتاشیت آن را برای شما عزیزان تهیه نموده ایم.

تعمیرات آی سی زنگ آیفون تصویری سیماران
تعمیرات آی سی زنگ آیفون سیماران

این قطعه قابل تست کردن نیست و بهتر است تا تعویض گردد.

خازن های صدای زنگ در تعمیر برد صدا سیماران

در مدار آمپلی فایر موجود در تعمیر برد اصلی آیفون سیماران خازن هایی جهت تقویت صدا موجود است که در صورت خرابی این خازن ها صدای زنگ شنیده نخواهد شد. این خازن ها در اطراف آی سی ۳۸۶ قرار گرفته اند و معمولا ظرفیت پایینتری دارند.

خازن در تعمیر آیفون تصویری سیماران
خازن در تعمیر آیفون تصویری سیماران

جهت شناسایی دقیق خازن ها در آیفون های تصویری به این لینک مراجعه نمایید.

رگولاتورها در تعمیرات برد صدا سیماران

برد تصویر جهت کار کردن نیاز به تغذیه از برد اصلی یا صوت دارد که در صورت نداشتن تصویر حتما این قطعه باید چک گردد. این رگولاتور جهت تنظیم ولتاز مورد نیاز تصویر است. تعمیرات برد صوت یا صدا ایفون سیماران بسیار پیچیده تر از نمونه های دیگر آن می باشد.

این رگولاتورها در دو نوع رگولاتور lm7805 و رگولاتور tip می باشند که هر کدام از آنها وظایفی را برعهده دارند که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود.

رگولاتور LM7805

این رگولاتور در واقع مبدل ولتاژ دی سی به دی سی است و مقدار ۰۵ آن به معنی خروجی با ولتاژ ۵ ولت است پس جهت تست این قطعه میتوان با یک عدد ولتر متر ولتاژ خروجی آن را بررسی نمود. در صورتی که ولتاژ آن کمتر بود ورودی را چک کنید که باید ۱۲ و بیشتر باشد در غیر این صورت مقادیر قبل آن را بررسی نمایید.

تعمیر آیفون تصویری سیماران رگولاتور
تعمیرات رگولاتور آیفون سیماران

رگولاتور TIP

رگولاتور tip در واقع یک تایمر در مدار است که اگر به هر نحوی شما گوشی را نگذارید این تایمر عمل کرده و در عرض چند ثانیه مدار و تصویر را قطع میکند. به نظر میرسد موضوع را کاملا متوجه شده اید که تایمر در مدار مشکلاتی نظیر قطع نشدن تصویر و یا دیر قطع شدن و یا تصویر نداشتن را برطرف خواهد کرد.

تعمیرات مربوط به برد تصویر آیفون سیماران

آیفون های تصویری سیماران در اوایل ورود به بازار ایران بسیار مشابه آیفونهای تصویری کوماکس بود حال این که کدام شرکت از دیگری به نوعی تقلید کرده می گذریم ولی به طور کلی تعمیرات مانیتورهای آیفون تصویری سیماران بسیار شبیه به تعمیرات مانیتور آیفون های کوماکس می باشد. خرابی تصویر و گیر کردن مانیتور بر روی آرم سیماران در محصولات جدید سیماران بسیار به چشم می خورد.

تعمیرات برد تصویر آیفون تصویری سیماران
تعمیرات برد تصویر آیفون تصویری سیماران

برد تصویر در آیفون تصویری سیماران یا همان برد ال سی دی بسیار حساس تر از قسمتهای دیگر آیفون تصویری میباشد. قطعاتی که در این برد ما مورد بررسی قرار خواهیم داد متشکل شده است از.

 • آی سی سوئیچینگ
 • خازن ها
 • آی سی رنگ

آی سی سوئیچینگ برد تصویر

آی سی سوئیچینگ همانطور که از نام آن پیداست جهت سوئیچ نمودن ولتاژهای متعدد در مدار تصویر است و اگر این قطعه الکترونیکی معیوب باشد به حتم تصویر نخواهید داشت. پس ابتدا این قطعه را چک نمایید نحوه چک نمودن این آی سی این است که شما با ولتمتر ولتاژ خروجی آن را با پایه گراند چک نمایید و حدود ۳ ولت می باشد.

تعمیرات برد تصویر آیفون تصویری سیماران

آی سی رنگ برد تصویر سیماران

همانطور که از نام این قطعه پیداست آی سی رنگ وظیفه تقسیم رنگها در tft تصویر در آیفون سیماران را برعهده دارد که در صورت خرابی این قطعه رنگها معیوب و یا آیفون تصویری تصویر مناسب نخواهد داشت.

تعمیرات آی سی رنگ آیفون تصویری سیماران

آی سی رنگ سیماران در تعمیر آیفون سیماران خرابی زیادی ندارد و احتمال معیوب شدن آن بسیار کم خواهد بود

گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران

آیفون تصویری سیماران
سیماران

آیفونهای تصویری سیماران بعد از گذشت چندین سال بسیار متنوع تر از سالهای گذشته شد و نمونه محصولات متنوع این شرکت وارد بازار ایران گردید. ازین رو خرابی های متعددی در تصویر این نوع از محصولات به چشم می خورد.

در این نوشته تصمیم گرفتیم تا مشکلات مربوط به گیر کردن تصویر بر روی آرم سیماران را بررسی کنیم.

مشکل آرم سیماران را به چند دسته تقسیم می کنیم.

 • خرابی حافظه تصویر
 • خرابی برد اصلی
 • خرابی برد حافظه

تعمیرات حافظه تصویر

برد حافظه تصویر ارایه شده در محصولات جدید این شرکت در داخل برد اصلی مانیتور داخلی قرار دارد به طوری که حافظه میکرو اس دی از بیرون قابل تعویض می باشد.

حافظه میکرو اس دی در تعمیرات آیفون سیماران
حافظه تصویری سیماران

حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی در صورتی که دارای شرایط زیر نباشد دچار مشکل آرم می شویم

 • سرعت بالاتر از کلاس ۱۰
 • سوختن میکرو اس دی

سرعت حافظه تصویر یا میکرو اس دی

سرعت حافظه تصویر در تعمیرات آیفون سیماران
سرعت حافظه

حافظه تصویر و یا همان حافظه میکرو اس دی که جهت ثبت تصاویر استفاده می گردد حتما باید از نوع کلاس ۱۰ و یا با سرعت بالاتر باشد چراکه در صورت کم بودن سرعنت حافظه برد اصلی حافظه قدرت خواندن و آنالیز حافظه را نداشته و باعث گیر گردن بر روی آرم سیماران می گردد.

پس حد الامکان حافظه تصویر را تعویض نمایید.

سوختن حافظه تصویر سیماران

حافظه میکرو اس دی استفاده شده در برخی از محصولات سیماران در صورت سوختن و یا شکستن باعث گیر کردن آرم سیماران میگردد پس حد الامکان جهت تست حافظه و یا تعویض آن اقدام نمایید. حافظه تصویر یا همان میکرو اس دی جهت پردازش نیاز به برد دارد که همان برد حافظه می باشد ازین رو جهت انتقال تصویر حتما باید از برد اصلی بگذرد ازین رو خرابی در برد حافظه یعنی پردازش نکردن تصویر و لود نشدن آرم سیماران پس حتما باید برد حافظه تصویر سیماران تعمیر و یا تعویض گردد.

تعمیرات مربوط به کابل کشی در آیفون تصویری سیماران

از آن جهت که کابل ها راه های ارتباطی بین مانیتور و تمامی اجزای سیستم یک آیفون تصویری می باشند معیوب بودن و یا اتصالی و قطعی در کابل ها می تواند تنها دلیل بر خرابی آیفون سیماران شما باشد.

گروه مهندسی سریر تصویر فعال در زمینه های نصب و تعمیرات آیفون تصویری می باشد و دوره های آموزشی آیفون تصویری زیر نظر اساتید مجرب در این گروه برگزار می گردد. این گروه حتی در زمینه های آنتن مرکزی ، ماهواره مرکزی و همچنین تعمیرات تابلو های روان نیز فعالیت مستمر دارد. خدمات اراِئه شده در تیم سریر تصویر به صورت زیر می باشد:

لطفا به مطلب ما امتیاز دهید!!
[Total: ۹ متوسط امتیاز کاربران ۴.۱]

مصطفی میرزاده

اینجانب مصطفی میرزاده در حال حاضر کلیه پروژه های برقی نظیر آیفونهای تصویری- دوربینهای مدار بسته- آنتن های مرکزی ثابت و گردان- طراحی تابلو برق- تعمیرات و نگه داری موتورخانه- و کلیه امور برقی- را تحت مدیریت اینجانب بر عهده گرفته و اجرا مینمایم جهت هماهنگی و کارشناسی رایگان با ما تماس حاصل فرمایید... 02144240566 02165811571 09120610658

نوشته های مشابه

‫۴۷ دیدگاه ها

 1. سلام
  آیفون ما برای یه مجموعه است که با پنل شماره واحد رو میگیرن و زنگ میزنن. واحد ما مانیتورش روشن میشه ولی صدای زنگ نمیاد
  آیفون رو باز کردم، داخلش جای بلند گو داره ولی بلندگویی موجود نیست. (واحد دست مستاجر سرخود بوده) ممکنه بلندگوی صدای زنگ برداشته شده باشه؟

  1. سلام خیر در آیفون های تصویری سیماران بلندگوی آیفون همان بلندگوی دهنی می باشد. و بلندگو در داخل آیفون به صورت مجزا وجود ندارد. خرابی واحد شما به علت خرابی در هوک آیفون تصویری شماست که ارتباط با پنل را به طور کامل قطع نمیکند.

 2. با سلام
  ساختمان ما دارای یک آیفون تصویری ۵ واحده سیماران است . وقتی که زنگ واحد ۲تا۵ را میزنند زنگ واحد ما که همکفه هم میزنه ولی وقتی واحد ما زنگ میخوره زنگ دیگر واحدها نمیخوره.این آیفون قبلا نصب شده . لطفا راهنمایی بفرمایید.(اصفهان)

  1. سلام دوست خوبم آیفون تصویری شما که مارک سیماران هستش ارتباط با پنل بیرونی رو قطع نمیکنه و مشکلش مربوط به برد صدا و قطعه هوک میشه. زمانی که ارتباط با پنل قطع نشود با فشار دادن هر زنگی گوشی شما نیز به صدا در می آید.

 3. سلام خسته نباشید
  واسه تعمیر آیفون تصویری سیماران رفته بودم اما مشکل خیلی عجیب بود اول اینکه آیفون تازه نصب کردن و یک واحد هست هفته اول خوب و عالی کار کرده و مشکلی نداشته که بعد یک هفته نصف شب مانیتور داخل خونه خود به خود قاطی میکنه ولی یکم دیگه درست میشه هی دکمه های لمسی روی مانیتور خود به خود پشت سر هم میزنن و صدا هم میده آیفون حتی رو دکمه در باز کن هم میخوره و در رو هم باز میکنه خلاصه که کلا قاطی میکنه ولی تصویر و صدا کامل کار میکنه و همچنین بعضی وقتا وقتی گوشی ور میدارن صدای تلوزیون و تلفن ثایت خونه هم میاد که این یکی زیادی عجیب بود واسم همه سیم ها رو چک کردم نه قطعی دارن و نه اتصالی مانیتور هم یه بار واسه تعمیر با گارانتی به تبریز فرستادیم ولی گفتن سالمه مانیتور برگشت نصبش کردم دوباره بازم یه روز کار کرد ولی بازم اونجوری شد کلید لمسی های روی مانیتور هم خیلی حساس هستن و بعضی وقتا حتی با نزدیک شدن دست هم کار میکنن و لازم نیست لمسشون کنی خواستم با یه مانیتور دیگه تست کنم ولی پیدا نکردم اگه نو هم بگیرم که دیگه نمیشه پسش داد
  ببخشید طولانی شد ولی ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام این مشکل مربوط به برد کیبورد و یا تغذیه در آیفون های تصویریست چرا که لمس با فرمان منفی یک ترانزیستور عمل میکند. اگر دارای گارانتیست تنها راه تعویض گوشیست در غیر اینصورت باید از نزدیک بررسی گردد.

 4. سلام از مطالب آموزشی بسیار مفید شما بینهایت سپاسگزارم یه ایفن سیماران هست صدای رفت و برگشت نداره هوک اون هم مکنت هست وقتی گوشی رو جایش قرار میدهی تصویر رو قطع نمیکنه بنظر شما علت چی میتونه باشه

  1. قطع نشدن تصویر در آیفون تصویری یک مشکل است و نداشتن صدای رفت و برگشت مشکل دیگری…
   نداشتن صدای رفت و برگشت مشکل خازنی در برد صداست و نداشتن یا قطع نشدن تصویر مربوط به TIP127 در برد صدا می باشد.

  2. سلام
   شرمنده مزاحم شدم من یک آیفون تصویری سیماران مدلHS73M200دارم این آیفون به خوبی کار میکنه صدا و تصویر هم داره و موقع زنگ زدن صفحه نمایش روشن میشه فقط یک مشکل کوچکی داره اونم وقتی صفحه خاموش هست گوشی را برداریم صفحه روشن نمیشه و باید با دبل کلیک روی صفحه نمایش صفحه را روشن کرد قبلا وقتی گوشی را بر میداشتیم صفحه روشن میشد نمیدانم مشکل کجاست بقیه موارد هیچ مشکلی ندارن و به درستی کار میکنن ممنون میشم یه راهنمایی کنین

  3. سلام ضمن تشکر از کار بسیار قشنگت مهندس،سوال من مشخصات خازنی که توی برد حافظه چسبیده به آی سی مربع شکل بزرگ در وسط برده، این آی سی آیفون من ترکیده ،مشخصاتش چیه؟

 5. سلام
  ایفون تصویری سیماران داریم فقط صدای بیرون بالا نمیادو صدای زنگ توی پنل بیرونی شنیده نمیشه بقیه درسته .
  بلنگوی پنل بیرونی عوض کردم ولی کار نکرد البته خودش ۸ اهم بود من ۴ اهم گزاشتم پیدا نکردم مشکل از کجاست
  ممنون

  1. سلام دوست خوبم مشکل شما هیچ مربوط به بلندگو نخواهد شد بلکه فیدبک زنگ پنل مربوط به خرابی در داخل واحد شماست …
   ابتدا قطعه هوک و بعد برد صوت و مسیر بلندگو را چک نمایید.

 6. یه سوال دارم ، البته نمی دونم سوالم شاید مسخره باشه ، ما ۱۲ واحد هستیم که آیفون تصویری سیماران جدیدا نصب کردیم و نصاب برق تک تک ایفون ها رو از داخل لوله خود ایفون رد کرده و به برق عمومی ساختمان وصل کرده ، الان کل ۱۲ واحد مانیتورهاشون با برق عمومی ساختمان هست ، میگl برای جلوگیری از نوسانات برق بهتر نیست یه محافظ برق بخرم و کل ۱۲ واحد که سیماشون اومده یه جا و به فیوز اصلی وصل شده رو روی محافظ برق بزارم و اینجوری کل مانیتورهای ۱۲ واحد محافظت بشه یا نیازی به محافظ برق نیست ؟

  1. سلام سوال شما بسیار به جا و تخصصی بود…
   بله بهترین کار استفاده از محافظ های دیجیتال با دقت بالاست چراکه بیشتر خرابی در آیفون های تصویری از برد تغذیه و قطع و وصلی برق ساختمان یا نوسانات برقی می باشد.

 7. با عرض سلام خدمت شما، آیفون تصویری سیماران ما مدت زمانی است که در هنگام زنگ زدن فقط صفحه آن روشن شده ولی صدا ندارد. درهنگام فشردن کلید زنگ صدا از پنل بیرونی شنیده می شود و همچنین اگر گوشی را برداشته باشیم صدای ضعیفی هنگام زنگ زدن دارد.

 8. سلام
  آیفون تصویری سیماران دارم که مدتی هست دوربینش و صداش کار نمیکنه؟
  کابل هم اتصال و قطعی نداشت
  پنل بیرونی هم برق هست یعنی زنگ میخوره و کارت در باز کن در رو باز میکنه ولی روی مانیتور نه تصویر نه صدا و نه دربازکن عمل نمیکنه!!! یعنی وقتی دکمه دوربین رومیزنم تصویر آبی و صدای بیرون از گوشی نمیاد و دکمه دربازکنش در رو باز نمیکنه!!
  مانیتور رو بردم خونه آشنایی و با مانیتورش جابجا کردم و مانیتور اونجا عمل کرد!!
  شهر ما هم کوچک هست و تعمیرکار نداره
  در ضمن آیفون رو خودم نصب کردم و ۳ ۴ سالی هست که نصبه

  1. برد پنل شما مشکل تغذیه دارد بهتر است پنل بیرونی آیفون سیماران خودتون رو باز نمایید و از طریق دنبال نمودن تغذیه ورودی قطعات رو بررسی نمایید. در صورت نیاز به کارشناسی میتوانید به صورت آنلاین با تعمیرکاران ما در ارتباط باشید.

 9. سلام ممنون از مطالب بسیار مهمتون.
  بنده در کلاس تعمیراتتون حضور داشتم و واقعا برام مفید بود خواستم از شما تشکر کنم که هزینه دوره در تعمیرات دو روزم در اومد.
  مثلا یه آیفون تصویری سیماران برای تعمیر آوردند که برد اصلی خراب بود. در ضمن لمسی بود برای اولین بار تعمیرش کردم و نمیدونید چه لذتی برام داشت. به هر حال ممنون از مطالب بسیار مفیدتون

 10. سلام جناب مهندس ، یه آیفون سیماران داریم دو طبقه سیم کشی جدا از هر واحد اومده ، وقتی زنگ واحد پایین رو میزنی واحد بالا زنگ میخوره و برعکس ، زنگ طبقه دوم هم یه بار میخوره ولی دیگه نمیخوره ، به نظرتون مشکل از کجاست؟

  1. سلام اگر آیفون تصویری سیماران رو تازه نصب کردید سیم هانگ رو جا به جا کنید و اگر جدیدا نصب نشده به احتمال زیاد اگر کدینگ هست نحوه کد دادن رو چک کنید و اگر کدینگ نیست کیبوردتون با مشکل مواجه شده که باید چک بشه. در مورد زنگ خوردن فقط یکبار و یا دیگه زنگ نخوردنش هم مشکل میتونه از همین برد پنل و یا برد صوت آیفون داخلی و هوک باشه.
   پیشنهاد میکنم مطلب زنگ نخوردن آیفون های تصویری رو مطالعه کنید تا مشکلتون مرتفع بشه.

 11. سلام جناب مهندس میرزاده ،سوالی خدمتتان داشتم راجع به تعمیر آیفون سیماران، درب بازکن آیفون تصویری سیماران ۳ واحدی بنده مدتی هست از کار افتاده مسیر سیمها و بوبین را کنترل کردم مشکلی پیدا نشد، سوال اینجاست وقتی برق پنل قطع و وصل میشود یا فیوز ترانس بغل درب را جابجا میکنم برای چندین بار پشت سرهم درب بازکن عمل میکند. اما بعد از مدتی وقفه مثلا بعد از ۱۰ دقیقه دوباره از کار می افتد چند روزی هست مشکل داره شرمنده راهنمایی جزی بفرمایید.سپاس

  1. سلام همکار یا دوست گرامی
   به احتمال زیاد شما ترانستون با مشکل مواجه شده و زمانی که ترانس خنک میشه خوب عمل میکنه و زمانی که چندین بار زیر بار میره جریان کافی برای باز شدن درب باز کن رو نمیده. حالا جهت تست کردن درب باز کن و ترانس مطلب باز نشدن درب در آیفون ها رو مطالعه کنید تا راحت مشکل رو بر طرف کنید.

   1. سلام این حرف کاملا اشتباه هستش
    اصلا هیچ دلیلی بر سختی تعمیراتش نیست. تعمیرات بردهای داخلی آیفون های تصویری کوماکس و سوزوکی و آلدو و سیماران دقیقا شبیه به هم هستند و هیچ تفاوتی ندارند.
    به مشخصات دوره آموزشی نصب و تعمیرات آیفون تصویری ما سر بزنید.

 12. گروه مهندسی سریر تصویر سلام
  آیفون تصویری فقط صدای آیفون دم درب برای همه واحدها ضعیف شده است ولی در تمام واحدها زنگ صدا دارد و درب هم باز میشود و مشکلی ندارد جز همون صدای دوطرفه آیفون که ضعیف شده . لطفا راهنمایی و اعلام هزینه تقریبی بفرمایید.
  آیفون رنگی سیماران مدل فوژان (VFC4(D سپاس

 13. جناب مهندس میرزاده سلام
  آیفون تصویری فقط صدای آیفون دم درب برای همه واحدها ضعیف شده است ولی در تمام واحدها زنگ صدا دارد و درب هم باز میشود و مشکلی ندارد جز همون صدای دوطرفه آیفون که ضعیف شده . لطفا راهنمایی و اعلام هزینه تقریبی بفرمایید.
  آیفون رنگی سیماران مدل فوژان (VFC4(D سپاس

 14. سلام بنده یک آیفون سیماران دارم که بابت تعمیر دادم بیرون گفتند تعمیر نمیشه.
  شما تعمیرات آیفون سیماران انجام میدید؟
  اگر بله الان تعمیر برد اصلی آیفون سیماران از نوع معمولی چند میشه؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 15. سلام ممنون از مطالب خوبی که برای ما گذاشتید . بنده یک آیفون سیماران دارم که بابت تعمیرات خواستم مزاحمتون بشم.
  تعمیر برد اصلی آیفون سیماران چقدر هزینه داره؟ و این که صدای رفت رو نداریم

 16. سلام من آیفون سیماران دارم هر دفعه مشکل داریم که شاستی در زنگ نمی خورد صدا ندارد درب هم باز نمی کند و لی تصویر هم داریم هرچند وقت یکبار این طوری می شود و خود به خود درست می شود علت چیست ؟ تک واحدیه. باتشکر

  1. سلام در آیفون های سیماران تک واحدی تعمیرات یکم سخت تر میشه چون هم خرابی میتونه از پنل باشه هم از برد آیفون داخلی سیماران.
   پس بهتره اول برد تغذیه بعد هوک و در انتها برد اصلی پنل چک بشه. دقیق نمیشه گفت مشکل از کجاست

 17. سلام ممنون از پیج خوبتون. من یک گوشی سیماران شبیح به HS-35FL دارم که رم هم میخوره. تصویر دوربین رو چند روزی هست که نشون نمیده. کلیدهای کم و زیاد نور و شفافیت روی مانیتور نمایش داده میشه ولی تصویر جلو در خیر با یک گوشی دیگه تست کردم همه چیز اکی بود ولی با این گوشی تصویر جلو در اصلا نمایش نمیده . ممنون میشم کمک بفرمایید

 18. با سلام خدمت مدیر محترم سایت
  بابت تعمیرات آیفون تصویری سیماران سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
  بنده صدای زنگ بسیار ضعیفی داشتم و همونطور که گفتید شروع کردم به تعمیرات و آی سی زنگ رو تعویض کردم اما مشکل برطرف نشد ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. با سلام خدمت دوست خوبم و بابت تعمیرات تخصصی آیفون تصویری سیماران تون
   همانطور که قبلا هم گفتیم شما بعد از تعویض آی سی زنگ باید حتما خازن های اطراف رو نیز تعویض کنید تا مشکلتون برطرف بشه.
   بهتر این هستش که میکروسوییچ رو هم با الکل شستشو بدید.
   با تشکر مهندس میرزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما